Skoči na vsebino

Dodatno zaklepanje & gumb za izklop


stratogeorge

Priporočene objave

Zdravo !

Sem nov na forumu in dokaj nov maxiskuterist (cca pol leta). Imam novega Scarabea 500 in imam dve vprašanji.

1. ob prevzemu mi je prodajalec dejal, da naj motor ugašam s ključem, v navodilih pa piše da z gumbom. Ali je vseeno ?

2. čeprav imam blokado motorja in alarm bi še vedno rad dodal (včasih) dodatno varovanje. V navodilih opozarjajo da disk ključavnic ne priporočajo (menda naj bi

poškodovale disk). Veriga mi je malo štorasta... Je še kakšna druga možnost ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !

Sem nov na forumu in dokaj nov maxiskuterist (cca pol leta). Imam novega Scarabea 500 in imam dve vprašanji.

1. ob prevzemu mi je prodajalec dejal, da naj motor ugašam s ključem, v navodilih pa piše da z gumbom. Ali je vseeno ?

2. čeprav imam blokado motorja in alarm bi še vedno rad dodal (včasih) dodatno varovanje. V navodilih opozarjajo da disk ključavnic ne priporočajo (menda naj bi

poškodovale disk). Veriga mi je malo štorasta... Je še kakšna druga možnost ?

LP

Motor ugašaj z gumbom med kakšnimi kratkimi postanki..ampak ne predolgimi, da ti akumolatorja kontakt ne požre.Tist gumb je bolj za izklop v sili (pri padcih, če ti uspe tist prtisnt).Drugače pa seveda s ključom :)

Kakšna druga možnost.Hm, če ti je veriga preštorasta potem nevem...Ampak, če ti ga bodo že hotl ukrast maš lahko čudo božjo gor pa ti ga bodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ključavnice za disk so čisto v redu.

Pazit moraš, da je ne pozabiš gor, pa spelješ, tako kot se je meni zgodilo, takoj uničiš disk :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disc lock je najboljša zadeva v razmerju varnost - uporabnost. Najhitreje motor na ta način zakleneš, najhitreje ga odkleneš, je sorazmerno dobra zaščita proti tatovom in če imaš na vsakem kolesu enega, gredo lahko kar domov. Dobiš tudi tistega cvilečega, ki reagira na vibracije. Cvili tak, da ti bobniče preluknja :)

Glede vgašanja pa povsod priporočajo na ključ, da je manjše obremenjevanje napeljave. Mogoče sem ravno zato poškodoval alternator."Emergency swich" je v primeru, da moraš agregat takoj ustaviti, ostale naprave pa še delujejo normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disc lock je najboljša zadeva v razmerju varnost - uporabnost. Najhitreje motor na ta način zakleneš, najhitreje ga odkleneš, je sorazmerno dobra zaščita proti tatovom in če imaš na vsakem kolesu enega, gredo lahko kar domov. Dobiš tudi tistega cvilečega, ki reagira na vibracije. Cvili tak, da ti bobniče preluknja :)

Se podpišem pod tole, če ti ni do disc-locka, pa bi bilo uporabno še tole (cena je za dve ključavnici, sicer zajla ni ne vem kako debela, ampak če jo prerežeš, tuli ko zver; potem pa si predstavljaj, da je tisti del, ki tuli, pod sedežem skuterja).

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disc lock ti nima kaj poškodovati diska :) Razen če pozabiš pa spelješ.. Drugače pa ta problem rešiš tako, da na disk lock privežeš 1m dolkgo vrvico z zanko, ki jo obesiš na ročko bremze.. In se boš takoj spomnil, ko boš prišel do motorja, da imaš gor disk lock :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. čeprav imam blokado motorja in alarm bi še vedno rad dodal (včasih) dodatno varovanje. V navodilih opozarjajo da disk ključavnic ne priporočajo (menda naj bi

poškodovale disk). Veriga mi je malo štorasta... Je še kakšna druga možnost ?

LP

Pobrskaj malo po www.koal.si , mogoče ti kaj ustreza. Pa srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pa zadnič slišal da ravno s ključem ne smem ugašat motorja, baje da lahko poči iz izpuha ali nekaj takega. Skratka da je treba ugašat s stikalom na krmilu. Se mi pa to nekak ne zdi logično :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poči iz izpuha ja, če potem ključ obrneš nazaj na ON, drugače pa je čisto vseeno, v vsakem primeru svečkam prekineš iskro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
kuk pa stane tale disc loock al kar koli ze je ?...mogoce nebi blo slabo si kej tazga umislt :blink:

Poglej si povezavo, ki jo je par postov višje nalepil 1965, in potem na tej strani klikni na cenik pa maš cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!