Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Enostavno ne razumem, tako star pa tako neumen!! :headbang: Brez čelade se gre človek vozit, pa še znakov ne pozna!

Človeka je škoda, ampak če pogledamo z druge plati ... enostavno je izzival usodo.

Danes se človek vpraša ali naj gre na kolo z čelado, kaj šele na motor.

Novica o nesreči na 24ur.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam je nek podatek, da je šlo za tisti moped, ki gre do 25km/h in da čelada ni obvezna.

Nikjer nisem zasledil, da piše s čim se je prevažal, tako da .... tudi v komentarjih ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer nisem zasledil, da piše s čim se je prevažal, tako da .... tudi v komentarjih ne.

Citat iz komentarjev 24ur.com :

"Od kdaj pa je voznik kolesa s pomožnim motorjem motorist? In da rabi čelado???!!!

To lahko napiše le novinar brez čelade (ki pa je resnično ne rabi, saj nevarnosti poškodb ni) !"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Link

To je pa to, ko ljudje uporabljajo vzvratno ogledalo in bočni pogled samo v avto šoli....

MENE BI PA BOLJ ZANIMALO KDO JE TUKAJ KRIV!? kER PRI NAS CIVILIH JE V TEM SLUČAJU KRIV MOTORIST!!!!!!!!!!!!

MENE BI PA BOLJ ZANIMALO KDO JE TUKAJ KRIV!? kER PRI NAS CIVILIH JE V TEM SLUČAJU KRIV MOTORIST!!!!!!!!!!!!

Sorry sem šele sedaj videl da imam caps lok. se opravičujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MENE BI PA BOLJ ZANIMALO KDO JE TUKAJ KRIV!? kER PRI NAS CIVILIH JE V TEM SLUČAJU KRIV MOTORIST!!!!!!!!!!!!

Sorry sem šele sedaj videl da imam caps lok. se opravičujem!

Kriv ali nekriv, če bi se meni kaj takega zgodilo, in da sem voznik avtomobila...se živ požrem..pa saj moped ni šel več kot 25km/h...kako ga je baba lahko spregledala? Pa kako lahko spregledaš nasproti vozečega, pa čeprav je enosmerna... ali lahko potemtakem, če voziš po enosmerni vse zgaziš pred seboj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš se kej vozit v enosmerno, pa če maš avto, motor, moped al pa letalonosilko.

Enosmerne včasih tudi niso ravne, ne vidiš naprej in če pelješ 50 on pa 25 pa je štala ko se srečata.

Popravljeno . Popravil GregaSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat iz komentarjev 24ur.com :

"Od kdaj pa je voznik kolesa s pomožnim motorjem motorist? In da rabi čelado???!!!

To lahko napiše le novinar brez čelade (ki pa je resnično ne rabi, saj nevarnosti poškodb ni) !"

@marko55

Na 24ur.com za za nick-i skrivajo svako jaki ljudje, tudi 10 > letni šmrkavci, tako da ni glih vse za verjet, ali pač?

Debate v komentarjih niso konstruktivne in se večkrat sprevržejo v žaljivke, tako da komentarji ne štejejo nič.

Mislim pa, da bi novinar to napisal, da se je peljal človek z mopedom in ne motorjem, ker so na uredništvo verjetno, ponavljam verjetno dobili informacijo iz strani policije.

Vsakega je škoda, ne glede na kakšen način izgubi življenje.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto je 24kur :)

KOPER> 51-letni domačin je s kolesom s pomožnim motorjem piagio, ki ga je vozil brez čelade, po enosmerni Rozmanovi ulici peljal v napačno smer, ko mu je nasproti pravilno pripeljala 38-letna voznica avtomobila fiat seicento, prav tako iz Kopra, so potrdili na koprski policijski upravi.

Trk je bil neizbežen, moški pa je obležal na cesti. Hudo poškodovanega so ga odpeljali v bolnišnico, kjer je zaradi poškodb umrl.

http://www.primorske...enju--umrl.aspx

lokalci imajo ponavadi bolj točne novice

p.s. trg "gigantov" če gledamo oba vozila (fiat seicento).

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako, to pa je potem druga pesem.

Ampak vseeno je zaradi svoje nepazljivosti žalostno končal svoje življenje. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, sej pa ja ves, da je v sloveniji ze par let jasno poudarjena gonja proti alkoholu in hitrosti, torej motoristom. :headbang::wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, tle je d'nar, planinca ne morš štrafat če je dva šnopsa preveč ruknu v koči na Komni, če ima podplate obrabljene, al' pa če preveč navzdol leti...

Zaenkrat še ne!!!

Bojo že sprejeli ustrezen zakon,da bojo tut planinca lahk pokasirali...... :closedeyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko kakšen umre v hribih je heroj... mi bomo vedno "le divjaki, objestneži, pijanci..." pa čeprav je revež, ki je umrl v hribih imel pol litra šnopca preveč v riti in lezel gor v supergah. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko kakšen umre v hribih je heroj... mi bomo vedno "le divjaki, objestneži, pijanci..." pa čeprav je revež, ki je umrl v hribih imel pol litra šnopca preveč v riti in lezel gor v supergah. :fredy:

Ko si enkrat mrtev je rahlo irelevantno, kaj si drugi o tebi mislijo. Vprašanje je le, če si res butasto končal svoje ali tuje življenje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še mogoče tole, ki mene tudi boli. Koliko ljudi na leto umre pri delovnih nesrečah, koliko beremo in poslušamo o tem? :angry:

Link s statističnega urada: http://www.id.gov.si/si/o_inspektoratu/javne_objave/statisticni_podatki/statisticni_podatki_o_nezgodah_pri_delu/

Popravljeno . Popravil Mirmidej
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to pa niso iste kategorije, nesreče pri delu.

Motorizem je v bistvu hobi, ne nujen za preživetje :)

danes je že kar nekaj poklicev v katerih uporabljajo enosledno motorno vozilo - od mopedov do motorjev... če sešteje vse policiste letečnike , raznašalce časopisov , poštarje(samo pošta slovenije razpolaga s cca 1200 motonimi kolesi ali mopedi - http://www.apek.si/s...ih_storitev.pdf - stran 9) dostava pizz in hrane . hitra dostava pošiljk se jih kar nekaj nabere , ki to delajo - za svoje preživetje in ne za hobi .. če se ponesreči tak je potem kaj - nesreča z enoslednim vozilom ali nesreča pri delu???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesreča pri delu itak.

Ja samo obravnava se pa kot prometna nesreča z ... izidom

Popravljeno . Popravil TONTO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo obravnava se pa kot prometna nesreča z ... izidom

da bi se vsaj vse nesreče obravnavale s srečnim izidom ..:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš se kej vozit v enosmerno, pa če maš avto, motor, moped al pa letalonosilko.

Enosmerne včasih tudi niso ravne, ne vidiš naprej in če pelješ 50 on pa 25 pa je štala ko se srečata.

Torej se strinjaš, da je vseeno pametno pričakovati, da se ti kdo nasproti pripelje, ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej se strinjaš, da je vseeno pametno pričakovati, da se ti kdo nasproti pripelje, ali ne?

zakaj za vra* bi pa bilo pametno pričakovat nekoga, da se ti pripelje v enosmerni nasproti? A prometni znak ne nakaže dobolj jasno, da se v tisto smer pač NEGRE. Če bi bilo po tvojem... sploh nebi rabli prometnih znakov za enosmerne itd... saj moraš v vsaki smeri pričakovat nekoga...

sicer pa je brez smisla nekaj pametovat, ker je za usodne poškodbe glave preveč ČE-jev...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj za vra* bi pa bilo pametno pričakovat nekoga, da se ti pripelje v enosmerni nasproti? A prometni znak ne nakaže dobolj jasno, da se v tisto smer pač NEGRE. Če bi bilo po tvojem... sploh nebi rabli prometnih znakov za enosmerne itd... saj moraš v vsaki smeri pričakovat nekoga...

sicer pa je brez smisla nekaj pametovat, ker je za usodne poškodbe glave preveč ČE-jev...

LP

Takole ti bom pojasnil, mogoče boš potem vseeno razumel enega od mojih prejšnjih postov:

*tudi po avtocesti je strogo prepovedana vožnja v obratni smeri, pa se vseeno včasih zgodi, da ti kdo nasproti pripelje.....imeti ODPRTE OČI...in preprečiti kako nezgodo ni škodljivo, sploh če s svojim dejanjem uspeš preprečiti smrtno žrtev.

Seveda pa obstaja tvoja pravica, da si porečeš "aha jaz imam prav in vozim pravilno po enosmerni" in zgaziš kolesarja ker se vozi v obratni smeri? Kako boš s svojim dejanjem živel ne vem, vem pa to, da jaz tega ne bi mogel. Upam, da si sedaj razumel moje razmišljanje s prejšnje strani.

Vsaka nesreča, ki jo uspemo preprečiti, pa neglede kdo je kriv (pišem kot udeleženec v prometu, ne kot motorist), prihrani veliko hudega, tako v fizičnem, psihičnem in nenazadnje materialnem pogledu.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!