Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Sej vozila se zaplenijo. More pa biti kršitelj res težek cepec, da se gre v to. Praviloma po tem, ko že nekajkrat resno ogrozi okolico. Pa še s tem majo eni probleme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaplemba motorja bi bila edina primerna kazen. Tudi jaz opažam eno samo divjanje.

Zaplemba motorja ali avta,hmm,ne vem no,kot sem že omenil,ne pomaga nič,ampak res nič,kot samo to,da vsak udeleženec v prometu na bilo katerem prevoznem sredstvu,spoštuje cestno kulturo in pravila,a kaj ko je takih le za vzorec.

Najbolj pomaga to,da sami enkrat doživijo kakšno hudo nesrečo in če imajo to srečo,da ostanejo živi,potem bodo mogoče začeli drugače razmišljat in spoštovat cestno prometno kulturo in predpise,žal pa enim niti nesreča ne pomaga,ker takoj,ko se spravijo skup,spet gredo delat iste pizdarije kot pred nesrečo.

Na žalost je res odvisno od vsakega posameznika posebej,kako se bo obnašal v prometu.

Jaz npr.,ko sedem na motor,jebentiš,razmišljam in predvidevam še za druge,ker če tega ne bi počel,bi bil najbrž že pokojni,je pa res,da ne moreš bit vsemogočni in preprečit nesrečo,tako se je tud meni zgodilo,ko mi voznik avta prileze iz stranske,te vidi,te gleda in izsili prednost.

Da preprečim trk,začnem prehitevat,oz.se mu izogibat,a kaj ko debil kretenski takoj,ko skoči na cesto,začne brez žmigovca zavijat levo in......scenarij že poznan.Zaradi svoje prisebnosti,sem,še sam ne vem kako preprečil direkten trk tako,da sem trčil po strani,se ob trku odrinil od motorja na streho od avta,pokrov motorja,na cesto in v kanal.Sledila je minuta šoka,nakar vstanem,počasi začnem premikat okončine,glavo,snamem čelado,strah me je bilo,da sem imel notranje poškodbe,ker me od adrenalina nič ni bolelo,kasneje hvala bogu ugotovil,da sem sam fejst potolčen.Ko sem prišu k sebi,sem stopil do voznika avta in v tistem trenutku bi ga najraje namlatil,ampak sem bil toliko vesel,da se mi ni nič hujšega zgodilo in si rekel,dej pust ga idijota,na koncu te zgodbe pa,kot je v navadi,kriv motorist,zaradi nepravilnega prehitevanja in ne vem še kaj,kazen za to in za ono,voznik avta pa,nedolžen.

V glavnem,bodite res pozorni,strpni,ne divjajte,posebej tam,kjer so res nevarni cestni odseki,skratka,sami lahko največ naredimo za lastno in za varnost ostalih udeležencev v prometu!!!

Popravljeno . Popravil kitekatus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak da ne pomaga, nima vozila in ne more divjat. +primerna denarna kazen itak.

 

Nesreče pa ne bi nikomur želel.

 

Poleg tega, da so problem naše katastrofalne ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kateri državi pa ti živiš....???? Dej poglej kaj je v Sloveniji poglavitni razlog za nesreče z smrtnim izidom. Prehitra vožnja in vožnja pod vplivom alkohola

 

Ta statistika temelji na nepopolnih oz. napačnih podatkih, saj se policaji ne ukvarjajo z ugotavljanjem dejanskih vzrokov prometnih nesreč, ampak zapišejo pač 'neprilagojena hitrost' oz.. še bolj nedoločljivo 'neprilagojena vožnja'. Da pa je nekdo vozil 'neprilagojeno', ker je pisal SMS ali kaj podobnega, pa policajem itak ni več pomembno - oni so svoje papirje izpolnili tudi brez tega.

 

Na našem asfaltu imamo previsoke omejitve.

Motoristi divjajo, to je dejstvo.

Poglej Avstrijo, ponekod 70 samo za motoriste.

Omejitve so na splošno prenizke, predvsem pa jih je preveč. Bistveno premalo pa je izobraževanja in ozaveščanja voznikov - to, da je izobraževanje voznikov po ~30-ih urah zaključeno za praktično do konca življenja, je bedarija.

 

Da motoristi divjajo, ni dejstvo, ampak neumno posploševanje.

 

 

Nižje omejitve samo za motoriste pa je itak najbolj bolano in namenjeno izključno polnjenju proračuna (kar je potrdil tudi en od žandarjev, ki je sodeloval v nabirki).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kako izobraževanje in ozaveščanje...

 

Večina jih sede gor, da bo tišala... dejstvo, al naj si vzamem en lep vikend čas in malo posnamem, ne bo treba dolgo čakat.

 

Glede nižje omejitve 70. Npr. Golica. Čisto dovolj je, itak noben tam ne zmore voziti 70 (serpentine, ovinki), na ravnih delih pa ožema (gas, bremza).

 

Lansko leto so Golico posejali z opozorilnimi tablami, kje vse je koga vrglo iz ceste, veliko je bilo tudi tabel s krstami...

 

Le kaj bi bil razlog za to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kako izobraževanje in ozaveščanje...

 

Večina jih sede gor, da bo tišala... dejstvo, al naj si vzamem en lep vikend čas in malo posnamem, ne bo treba dolgo čakat.

 

Kot prvo - očitno ne poznaš pomena besede 'večina'.

 

Kot drugo - prav tiste, ki 'sedejo gor, da bojo tišali', je treba izobraziti in ozavestiti. Kakor tudi tiste druge, ki pri 50-60km/h mislijo, da je to dovolj počasi, da lahko pišejo SMS-e, jejo sendvič, urejajo frizuro, ...

 

Glede nižje omejitve 70. Npr. Golica. Čisto dovolj je, itak noben tam ne zmore voziti 70 (serpentine, ovinki), na ravnih delih pa ožema (gas, bremza).

 

Lansko leto so Golico posejali z opozorilnimi tablami, kje vse je koga vrglo iz ceste, veliko je bilo tudi tabel s krstami...

 

Le kaj bi bil razlog za to...

Če nihče ne zmore voziti 70, zakaj potem omejitev 70!?!?!?

 

Pred to uvedbo te omejitve se sigurno niso ubijali zato, ker so upoštevali splošno omejitev 100 in na sploh vozili 'po pameti' - ampak zato, ker niso (bili) dovolj izobraženi in ozaveščeni, Samo zato.

 

Sploh pa - če niso upoštevali 100, zakaj bi upoštevali 70?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem naletel na nesrečo pri Colnarjih... V veliki večini motoristi niso krivi je pa lažje vodit statistiko če so. Če nebi bilo toliko prič nesreče bi bila zgodba podobna ostalim (neprilagojena hitrost, bla bla). Glede telefonov pa, ko me naslednjič prvič spregleda nekdo ki šari po njem in ogrozi mu ga recikliram na licu mesta. Kazni bi pa osebno take nabil za telefoniste, da bi jih ta šport hitro minil. Vozijo se v avtomobilih za 50k€ pa šari po telefonu, ker je prevelik retard, da bi znal uporabljat že vgrajen sistem za prostoročno telefoniranje. Tak dobi od mene za darilo sredinec, ni hudič da ne bo eden od njih skapiral zakaj ga je videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak da ne pomaga, nima vozila in ne more divjat. +primerna denarna kazen itak.

 

Nesreče pa ne bi nikomur želel.

 

Poleg tega, da so problem naše katastrofalne ceste.

Se strinjam Snecer s tabo,a če poberejo nekomu,ki ima na računu preveč denarja,a misliš,da ga bo to ustavilo,da mu poberejo motor,avto,al karkoli že!??

Js mislim,da ne bi kaj velik pomagalo,plačal bi kazen,kupil nov motor,avto,...in spet delal sranje po cesti.Nekaterim tudi izpite poberejo,pa jih čez nekaj dni spet dobijo pri raznih prekrških,ali celo nesrečah.

To hočem povedat,da tisti,ki majo keš,jih ne ustavi nič pri delanju neumnosti v prometu,razen....nesreče,le te pa tud js,vseglih,tud najhujšemu sovražniku ne privoščim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecerjeve bedaste ideje mi grejo na k.... Ves čas nabija in smeti na forumu kako je treba samo motoristom omejevat hitrosti, pa kako bi pomagal odvzemi motorjev, ter kako motoristi divjajo. Stalno nabija samo kako motoristi divjajo. Ja res je, ne vozjo počas, ampak niso pijani, niso zadrogirani, niso maščevalni napram drugim udeležencem (kot naprimer avtomobilisti proti motoristom), ne izsiljujejo namerno (zakon močnejšega), ne telefonirajo med vožnjo, nobena ga motoristu ne vleče med upravljanjem vozila, ne popravljajo si frizure med vožnjo, ne jejo sendvičev med......itd,itd,itd,itd. Res imajo tempo nekaj višji od omejitev in še to samo izven naselij, pri čemer so 100% pri stvari tudi zaradi peska na cesti ali oljnih madežev ali česarkoli (za kar se avtomobilistom jebe). Snecer povej kolikokrat te je kak bedak v avtu izsilil? Verjetno premalkrat, da bi realno pisal o divjanju in krivdi. Zadnje čase sem zasledil toliko brezobzirnih divjakov v avtih, da sem šokiran in enostavno ne vem več ,kako naj se zaščitim pred njimi. Pa še nekaj vedi - ko te bo enkrat zares nekdo izsilil in ne boš rešil situacije (ampak upam, da se ti to ne bo zgodilo in da je ta nauk namenjen samo tvoji nekritičnosti) se ne čudi, ko ti bo sodnik/ca za prekrške izdala plačilni nalog z obrazložitvijo, da si vozil z neprilagojeno hitrostjo - kljub temu, da boš vozil tako kot voziš ti (previdno in po predpisih).

Da pa me ne boš lovil za besedo, ne zagovarjam brezglavih divjakov na motorju, kot tudi ne prehitevanje motoristov v nepregledni ovinek. Takim pa ne nuca nobena kazen.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba,da ima človek keš kot praviš. Sosed se pijan zaletel z avtom,vzeli izpit. Kupil gajbico za par 100€, napisana na nekoga drugega,se zaletel,ostal brez. Spet kupil nekaj,registriral na nekoga,so ga ustavili in vzeli avto.v bistvu so mu jih vzeli že 6 in trenutno ima spet dva na zalogi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecerjeve bedaste ideje mi grejo na k.... Ves čas nabija in smeti na forumu kako je treba samo motoristom omejevat hitrosti, pa kako bi pomagal odvzemi motorjev, ter kako motoristi divjajo. Stalno nabija samo kako motoristi divjajo. Ja res je, ne vozjo počas, ampak niso pijani, niso zadrogirani, niso maščevalni napram drugim udeležencem (kot naprimer avtomobilisti proti motoristom), ne izsiljujejo namerno (zakon močnejšega), ne telefonirajo med vožnjo, nobena ga motoristu ne vleče med upravljanjem vozila, ne popravljajo si frizure med vožnjo, ne jejo sendvičev med......itd,itd,itd,itd. Res imajo tempo nekaj višji od omejitev in še to samo izven naselij, pri čemer so 100% pri stvari tudi zaradi peska na cesti ali oljnih madežev ali česarkoli (za kar se avtomobilistom jebe). Snecer povej kolikokrat te je kak bedak v avtu izsilil? Verjetno premalkrat, da bi realno pisal o divjanju in krivdi. Zadnje čase sem zasledil toliko brezobzirnih divjakov v avtih, da sem šokiran in enostavno ne vem več ,kako naj se zaščitim pred njimi. Pa še nekaj vedi - ko te bo enkrat zares nekdo izsilil in ne boš rešil situacije (ampak upam, da se ti to ne bo zgodilo in da je ta nauk namenjen samo tvoji nekritičnosti) se ne čudi, ko ti bo sodnik/ca za prekrške izdala plačilni nalog z obrazložitvijo, da si vozil z neprilagojeno hitrostjo - kljub temu, da boš vozil tako kot voziš ti (previdno in po predpisih).

Da pa me ne boš lovil za besedo, ne zagovarjam brezglavih divjakov na motorju, kot tudi ne prehitevanje motoristov v nepregledni ovinek. Takim pa ne nuca nobena kazen.......

so že isilili večkrat, od avta, avtobusa, ni da ni

tudi tovornjak ki z desnim blinkerom levo zavije, ko ga hočeš...

marsikaj sem že doživel... če bi divjal, tega ne bi videl, ker bi prehitel situacije :)

vsi delamo napake, ampak pri motoristih pa večinoma opažam eno samo divjanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bilo je med peto in sesto...tisti avto smo bili mi z druzino...ne ni bilo trikotnika ker je fant samo zdrsnil in se je verjetno pod precej adrenalina hitro pobral...ce bi bilo kaj hujsega bi mu seveda pomagal in bi tudi primerno zavarovali tako pa hvala bogu ni bilo potrebno...tudi sam sem motorist in mi za taksne stvari ni vseeno ker vidim in vedno bolj mi je jasno da niti priblizno ni vse odvisno od nasih glav in zapestij...SRECNO...norcev oz egotov na cesti je vse vec in mnogo prevec...kdor se hoce dokazat naj se drugje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba,da ima človek keš kot praviš. Sosed se pijan zaletel z avtom,vzeli izpit. Kupil gajbico za par 100€, napisana na nekoga drugega,se zaletel,ostal brez. Spet kupil nekaj,registriral na nekoga,so ga ustavili in vzeli avto.v bistvu so mu jih vzeli že 6 in trenutno ima spet dva na zalogi...

Se pravi je takega pacijenta treba spravit za rešetke za najmanj 5 let,brez možnosti pogojnega izpusta,na zaprtem oddelku,skratka,za pet let odvržt ključ od rešetk stran!!!

Potem bi najbrž nekaj pomagalo,ali pa tudi ne:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba,da ima človek keš kot praviš. Sosed se pijan zaletel z avtom,vzeli izpit. Kupil gajbico za par 100€, napisana na nekoga drugega,se zaletel,ostal brez. Spet kupil nekaj,registriral na nekoga,so ga ustavili in vzeli avto.v bistvu so mu jih vzeli že 6 in trenutno ima spet dva na zalogi...

Sej zato pa v drugih državah obstajajo zapori

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo se je pa strosil pri vikiju? Je vse posuto po tleh.

to se tudi js sprasujem... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zadnje čase sem zasledil toliko brezobzirnih divjakov v avtih, da sem šokiran in enostavno ne vem več ,kako naj se zaščitim pred njimi.

.......

Skrij se v bajto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm slišu, da je biu en beu kawasaki :hmm:

 

tko sm obveščen ... upam, da je ok

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes v kranju okrog 18.00 križišče med oldhamsko in cesto staneta žagarja (od gostilne arvaj proti vodovodnem stolpu takoj za mostičkom) 
počila honda cbr250 v repsol barvah v starejšega gospoda. Motorist je na tleh ležal. Ko sem šel drugič mimo sem samo kr fajno zbit motor videl.. upam da je/bo vse ok...  :blush:

Popravljeno . Popravil mladič
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes v kranju okrog 18.00 križišče med oldhamsko in cesto staneta žagarja (od gostilne arvaj proti vodovodnem stolpu takoj za mostičkom) 

počila honda cbr250 v repsol barvah v starejšega gospoda. Motorist je na tleh ležal. Ko sem šel drugič mimo sem samo kr fajno zbit motor videl.. upam da je/bo vse ok...  :blush:

 

 

Tudi jaz videl slednje, na poškodovanem motorju obrnil ključ in odvzel kontakt-benzin iztekal, plavim pa se ni zdelo potrebno, da to naredijo! Bi bilo še bolj žalostno lahko! Upam, da z voznikom ni hujšega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!