Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

pred 16 urami, wertt pravi:

Pozdrav 

Pripeljal sem enduro iz italije in ga peljal direkt na homologacijo. Motor letnik 2009 .odjavljen , račun ,vse po predpisih. tip na tehničnem ga poslika in pravi da motor nima indetifikacijske nalepke . Kaj sedaj VIN št. vse se ujema motor je bil registriran do nakupa v italiji ta na tehničnem pravi da bo problem narediti homologacijo . Kje naj jaz dobim to nalepko? To je pa Avto krka. Kaj svetujete ?

tule bo prava tema za odgovor. Jaz bi kar tipa, ki je slikal vprašal takoj na licu mesta, kaj narediti oziroma kje nalepko dobiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Je kaj novega glede davkov pri uvozu "novega" motocikla? Sem se odločil za eno 125 mašinco pa ker pri nas praktično ni ponudbe gledam v tujini. Je davek še vedno 22% in dam vlogo za povrnitev že plačanega ali plačam samo razliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spletna stran finančne uprave.. katastrofa, dajo dokumentacijo v wordovem dokumentu gor, kot da ne vejo da se take zadeve dajo v PDF vsaj. 

Torej če sem prav razumel spadajo motorna kolesa v zadnjo alinejo " druga vozila" in za uvoz rabljenega motorja z euro 4 standardom je davek za onesnaževanje 100€ , nekaj je bilo  pisano za DDV, kaj mora imet prevoženih več kot 6000km, kolko nov je lahko motor da ni DDVja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, smasher said:

kaj mora imet prevoženih več kot 6000km, kolko nov je lahko motor da ni DDVja ?

Manj kot tole

Quote

Za rabljeno kopensko prevozno sredstvo se šteje prevozno sredstvo, ki je bilo dobavljeno po preteku 6 mesecev, ko je bilo prvič dano v uporabo in če je z njim prevoženih več kot 6000 kilometrov.

Če je nakup pri trgovcu, lahko že oni odštejejo recimo Nemški, Ita al... DDV. Drugače pa ga moraš sam zahtevati nazaj.

Nekako takole.

Kupiš pri trgovcu rabljen motor do 6 mesecev in manj kot 6000 km.

Trgovec ti zaračuna brez DDV motor(on ga zahteva nazaj od države kjer je bil plačan-ti nimaš nič s tem)

Pripelješ v Slo.

Tehnični z vso dokumentacijo poslikajo in pripravijo vlogo za odmero DDV in eko takse.

Greš na upravno enoto jim daš vse dokumente.

Ti na mail pošljejo znesek DDV in če se strinjaš potrdiš, plačaš.

Dobiš odločbo.

Greš na tehnični in jim daš v roke.

Tehnični naredi prepis homologacije.

Zavaruješ in registriraš.

 

Motor starejši od 6 mesecev in več kot 6000 km.

Kupiš od prodajalca in plačaš Brutto. Ne moreš refundirat DDVja v državi nakupa.

Ostalo enako kot zgoraj. (razlika tukaj je brutto cena je podlaga za DDV)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, samo tistega podatka 6 mesecev nisem našel, Hvala 

Če se bom odločil za nakup ima motor 2 leti in 10000km, tako da kilometri me niso skrbeli samo za starost nisem videl podatka. 

(ne da se mi ker so italjani šlampasti za znoret... Sem imel 1x težave ker so narobe napisali tip motorja...) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet taljani ki nimajo pojma, danes pokličem preprodajalca in ga vprašam če mi lahko naredi on papirje za izvoz (ker meni se ne da ukvarjat z njihovim PRA in motorizzazione), reče " joj ne vem nisem še tega delal in lastnik motorja je podjetje"

 

Torej kako vem na hitro ali je DDV "zapečen" oz je bil plača in mi Slovenija ne bo zaračunala še DDV? Ali bom moral plačat še DDV, če kupujem motor od podjetja v IT ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kupuješ kot fizična oseba? Rabljenega ti v tem primeru po moje sploh ne morejo prodati brez obračunanega davka(IVE)…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo spet neki bluzim.. zdej sem zvedel da za en motor ki sem ga gledal.. morem počakat da lasnik še malo prevozi ali pa "poskrbim da grejo kilometri naprej" da pride preko 6000km.. :D

Torej iskal sem po temi, nekje nekaj časa nazaj je nekdo napisal da je bilo vse dokaje nostavno ko je prišel italjan do Kopra z motorjem in se potem odpeljal nazaj v IT s staro tablico in nekimi papiri. Katere papirje rabi italjan da ga lahko odjavi? 

Ker za 20Km razdalje se mi ne da fejkat CRMja in prevoznika. (Trst - Koper) In če nimam opravka z ITaljanskimi birokrati sem šetoliko bolj vesel :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, smasher said:

Evo spet neki bluzim.. zdej sem zvedel da za en motor ki sem ga gledal.. morem počakat da lasnik še malo prevozi ali pa "poskrbim da grejo kilometri naprej" da pride preko 6000km.. :D

Torej iskal sem po temi, nekje nekaj časa nazaj je nekdo napisal da je bilo vse dokaje nostavno ko je prišel italjan do Kopra z motorjem in se potem odpeljal nazaj v IT s staro tablico in nekimi papiri. Katere papirje rabi italjan da ga lahko odjavi? 

Ker za 20Km razdalje se mi ne da fejkat CRMja in prevoznika. (Trst - Koper) In če nimam opravka z ITaljanskimi birokrati sem šetoliko bolj vesel :D 

Wot??? Gres na njihovo “agencijo”, placas, pustis tablico, overijo pogodbo, das na prikolco in peles domow. V EU ne rabis nobenga prevoznika niti CMRja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kugelschreiber pravi:

Wot??? Gres na njihovo “agencijo”, placas, pustis tablico, overijo pogodbo, das na prikolco in peles domow. V EU ne rabis nobenga prevoznika niti CMRja. 

Ne vem če res.... ker IT nima izvoznih tablic sem nazadnje jaz in tudi moj sodelavec je rekel isto potrboval CMR s štempiljko prevoznika ki bo vozilo peljal ven iz Italije. Njmemu so komplicirali  "a ne sam pa ne moreš mora prevoznik". 

Sej to je Italja, odvisno od pisarne, vremena, če je oseba na okencu že popila dnevni espresso... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, smasher said:

Ne vem če res.... ker IT nima izvoznih tablic sem nazadnje jaz in tudi moj sodelavec je rekel isto potrboval CMR s štempiljko prevoznika ki bo vozilo peljal ven iz Italije. Njmemu so komplicirali  "a ne sam pa ne moreš mora prevoznik". 

Sej to je Italja, odvisno od pisarne, vremena, če je oseba na okencu že popila dnevni espresso... 

ne vem s kom mate vi opravke, in kako si komplicirate lajf, z italije sm zvleku 3 rabljene colne in 3 rabljene motorje, en je bil v stacuni, ostali od zasebnikov. Zadnjega lani spomladi. Vse je blo prepeljano v lastni reziji. Tega tud nismo prepisovali v agenciji, ampak kar na upravni. Pazi, taljani majo se koleke! No, siciljanci. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

z italije sm zvleku 3 colne in 3 motorje, en je bil v stacuni, ostali od zasebnikov. Zadnjega lani spomladi. Vse je blo prepeljano v lastni reziji. 

2018 sem peljal mojga oldtajmerja iz Udin (Vidma za sloveniste).... une dve babe ki sta ble v lokalnem "avto moto podjetju" so imele tako voljo do dela... jim je prau na čelu pisalo " koj K.. delaš tle, kaj nisi vidu da sva mele s kolegico ful zabavno debato in zdej morva delat"...

 

In kolega je nakej let nazaj eno ninjo pripeljau iz italje so hotli CRM... ki kao "ja kdo bo pa to izvozil" in si je moral sposodit štempiljko podjetja daje imel "špediterja na papirju". Tako da tem taljanom nič ne vrjamem, sem si rekel da ne bom več uvozil nič iz IT ki majo papirje od K... in evo me spet tle :D 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, smasher said:

2018 sem peljal mojga oldtajmerja iz Udin (Vidma za sloveniste).... une dve babe ki sta ble v lokalnem "avto moto podjetju" so imele tako voljo do dela... jim je prau na čelu pisalo " koj K.. delaš tle, kaj nisi vidu da sva mele s kolegico ful zabavno debato in zdej morva delat"...

Again. Nimam pojma kako se to menite. V palermu sm se tako skregal, de je pol sicilije vedlo de smo prsli slovani. Od pristanka do vzleta smo meli cca 10 ur casa de kupimo in uredimo papirje.  Na konc je tip vendarle su na upravno, dobil smo zig, nas je pelal na letalo in je blo reseno. Konc tedna se je dol odpravil model z Ramom, nalozil brodico in jo pripeljal v SLO.
 

‘18 sm vleku xtx iz sovodja. Ker je to cist blizu, smo sli prek agencije, pustil tablico, papirje in 125€, placal motor lastniku, fuknil v kombi in sel domov. Cez 3 dni so bli papirji urejeni, jih je on prevzel, sva spila kavo in grazie arrivederci. Res ne vem za kaj imate nekateri tezave na vsakem koraku. Ti verjamem, ampak jih ni treba imet. 

12 minutes ago, smasher said:

iz italje so hotli CRM

Kdo je hotel crm? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kugelschreiber pravi:

 

Kdo je hotel crm? 

CRM je tisti papir ki ga imajo kamjonarji vedno sabo, na kateremu piše za koga vozijo in od kje do kam peljejo.

Če si reševal to preko agencije je pol to druga stvar so oni to "zaračunali", odjava motorja za izvoz na ACI oziroma PRA (italjanski register vozil) košta cca 55€ (so eni 3je obrazci), torej ostale papirje za katere ti ne veš je rešla (zaglumla) agencija in to je tista razlika med 55€ in 125€

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, smasher pravi:

CRM je tisti papir ki ga imajo kamjonarji vedno sabo, na kateremu piše za koga vozijo in od kje do kam peljejo.

Če si reševal to preko agencije je pol to druga stvar so oni to "zaračunali", odjava motorja za izvoz na ACI oziroma PRA (italjanski register vozil) košta cca 55€ (so eni 3je obrazci), torej ostale papirje za katere ti ne veš je rešla (zaglumla) agencija in to je tista razlika med 55€ in 125€

 

CMR

v bistvu potrdilo oz dokaz o izvozu. (če je podpisan :P s strani prejemnika )

 

image.png.fe22f0d8e2caf4e88beb8771c56876b3.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, zanima me ali ima kdo izkušnje z uvozom motornega kolesa iz Nemčije z "probnimi" tablicami. Torej ali je možno za motorno kolo v tujini kupiti začasno tablico in se z njim peljati domu, ali je edina opcija zadevo naložiti v kombi .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsepovsod v tujini ne omogočajo začasnih tablic za izvoz. Konkretno v Nemčiji JE možno kupiti začasne tablice (preverjeno ter tudi izvedeno).

Pa še v bistvu enostavno je. Mojstri, ki ti sproti izdelajo tablico (ter po želji tudi uredijo začasno zavarovanje) so vedno v neposredni bližini uradov, kjer izvedeš prepis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 10. 2023 ob 11:52, b2z25 pravi:

Vsepovsod v tujini ne omogočajo začasnih tablic za izvoz. Konkretno v Nemčiji JE možno kupiti začasne tablice (preverjeno ter tudi izvedeno).

Pa še v bistvu enostavno je. Mojstri, ki ti sproti izdelajo tablico (ter po želji tudi uredijo začasno zavarovanje) so vedno v neposredni bližini uradov, kjer izvedeš prepis.

Najlepša hvala za odgovor! Zanimalo me je specifično za Nemčijo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ma kaj italjani nimajo homologacije kot mi imajo samo njihovo prometno, kjer sicer piše cel kup podatkov, ampak ali moram potem še vedno najt tisti COC dokument almkaj je že? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš privat ne rabiš (od firme ne vem), agencija ACI odjavi motor, ter izda kopijo prometno z opombo "za izvoz v Slovenijo". Rabiš pa fotokopijo osebne izkaznice prodajalca na keteri je njihova davčna številka, ki jo moraš vpisati ob vlogi za DMV. Pri tem jo v vlogo vpišeš le del, saj v obrazcu ni dovolj prostora in priložiš kopijo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUU nakaj se spriminja v Italiji celo CMR-ja ne rabijo več za izvoz in vsaj italjanu so rekli tako da v bistvu me niti ne rabi bit tam, ker itak naredi on naredi "izvoz".. upam da niso kaj zašuštrali bomo vidli.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, smasher said:

UUU nakaj se spriminja v Italiji celo CMR-ja ne rabijo več za izvoz in vsaj italjanu so rekli tako da v bistvu me niti ne rabi bit tam, ker itak naredi on naredi "izvoz".. upam da niso kaj zašuštrali bomo vidli.

Hit pokazi kaj si kupil! :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

Hit pokazi kaj si kupil! :D 

Jaz to na daljavo štelam, sem zaarau motor, in reku taljanu naj gre počekirat katere papirje še rabi.. Dans je napisal da so papirji redi nej pridem iskat. Zdej pijem čaje in multivitaminein svašta da bom zdrau do vikenda ki vozit 500km z vročino je jeba. 

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, smasher said:

Jaz to na daljavo štelam, sem zaarau motor, in reku taljanu naj gre počekirat katere papirje še rabi.. Dans je napisal da so papirji redi nej pridem iskat. Zdej pijem čaje in multivitaminein svašta da bom zdrau do vikenda ki vozit 500km z vročino je jeba. 

Je jeeba. Ma zdrzis!  U 1l čutarco si namešaš ene 6 vrečk lekadola+C in termus s čajem. Lekadol za žejo, caj de te ne trese mraz. Vozi miško hehe. (Preverjeno. Zbolel ko prasec, res crkoval z 39 vrocine. Guspa so morali na nek sluzben event pri Salzburgu. Drugo jutro je bla enaka kot jaz doma. Crkjena. Pliz pliiiz nej me pride kdo iskat… Čutarco, termusko in vozi za austirjansku. Edin tunel karavanke me je jebal, sm cist megleno vidu, tist ni blo fajn.) 

4 hours ago, matjaz67 said:

1-IMG_2804.JPG

Stroj! Pri nas ful podcenjen. Srecno! 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!