Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Zdej si pa povedu eno zgodbico pomoje sem uvozil oziroma drugim pomagal uvoziti več motorjev kot si jih ti kadarkoli imel in to ne samo iz italije ampak tudi anglije nemčije avstrije belgije,.... in 50 kubičnega motorja nikoli nisem imel ;)

Ne vem kje si ti dobil dve homologaciji ?? in kje 5% davka jaz sem do sedaj vedno plačal 3% edino če se je v zadnjem letu kaj spremenilo;)

V sanjah mogoče-sploh,ker sem jih uvozil nekaj sto iz italije

JA MA NEMOJ DVA MOTORJA-DVE HOMOLOGACIJI! Od kje ti 5 procentov tud ne vem-nauči se brati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah brezveze smetit temo sej si pameten pa 20 točk si pridobil na ugledu na MS forumu ;)

Za tista dva motorja ki sem jih omenil v mojem predprejšnem postu je pa blo mišljeno da sem za vsakega dal 300€ ne pa za oba skupaj če si si tako razlagal pa motorja sta bla kupljena v razmaku 2 let ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Za svojo najdrazjo imam namen pripeljat Ducatija iz Italalije. Motor je bil registriral konec maja 2012, vendar ni bil nič vozen. Se akumulator ni bil priklopljen. Prodajalec je fizicna oseba. Ne glede na to, da je motor neuporabljen ga kupujem kot rabljen motor.

Zelim samo preverit ali prav razumem postopek uvoza.

- kupoprodajno pogodbo overiva pri notarju oz. na UE.

- izrociti mi mora tudi odjavljeno prometno dovoljenje.

- na davcni izpostavi prijavim uvoz in placam Dmv.

- ga peljem na homologacijo v MB.

It to je to. Sem kaj izpustil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Overovitev kupoprodajne v SLO ni več potrebna (od lanskega poletja). Jst sem imel za uvoz iz nemčije pred parimi mesci izpolnjeno in podpisano (neoverovljeno) kupoprodajno pogodbo pa je bilo OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Za svojo najdrazjo imam namen pripeljat Ducatija iz Italalije. Motor je bil registriral konec maja 2012, vendar ni bil nič vozen. Se akumulator ni bil priklopljen. Prodajalec je fizicna oseba. Ne glede na to, da je motor neuporabljen ga kupujem kot rabljen motor.

Zelim samo preverit ali prav razumem postopek uvoza.

- kupoprodajno pogodbo overiva pri notarju oz. na UE.

- izrociti mi mora tudi odjavljeno prometno dovoljenje.

- na davcni izpostavi prijavim uvoz in placam Dmv.

- ga peljem na homologacijo v MB.

It to je to. Sem kaj izpustil?

Pa preden boš lahko plačal davek ga moraš peljati na tehnične kjer ti ga bojo poslikali, preverili številke in izdali vlogo za plačilo davka ki jo boš odnesel na davčno (kdaj se na tehničnih tudi da zmenit da prneseš slike na usb-ju )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Namen imam uvoziti Piaggota MP3 400 lt. Ali morda kdo ve ce bi lahko homologacijo opravil kjerkoli, da ne hodim v Maribor ali Koper, ker ta scooter spada v kategorijo dvoslednih vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Overovitev kupoprodajne v SLO ni več potrebna (od lanskega poletja). Jst sem imel za uvoz iz nemčije pred parimi mesci izpolnjeno in podpisano (neoverovljeno) kupoprodajno pogodbo pa je bilo OK.

Trojan,

Kje si ti registriral motor?

Jaz sem že na treh lokacijah poskusil, pa so mi povsod zatrdili, da še vedno rabim overjeno kupprodajno pogodbo.

Bi še z veseljem poskusil pri tvojem lokalnem birokratu :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima mogoče kdo vzorec kupoprodajne pogodbe v Italjanskem jeziku. Madona, italjanom razložit kaj rabiš je kr uspeh.

Malo se pozanimaj kako je glede prevoženih kilometrov ... kolikor se spomnim nazaj je moral motor imeti 6000 prevoženih km, da se je tretiral kot rabljen motor, če to sedaj še velja pa ne vem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Za svojo najdrazjo imam namen pripeljat Ducatija iz Italalije. Motor je bil registriral konec maja 2012, vendar ni bil nič vozen. Se akumulator ni bil priklopljen. Prodajalec je fizicna oseba. Ne glede na to, da je motor neuporabljen ga kupujem kot rabljen motor.

Zelim samo preverit ali prav razumem postopek uvoza.

- kupoprodajno pogodbo overiva pri notarju oz. na UE.

- izrociti mi mora tudi odjavljeno prometno dovoljenje.

- na davcni izpostavi prijavim uvoz in placam Dmv.

- ga peljem na homologacijo v MB.

It to je to. Sem kaj izpustil?

Pazi. Če motor ni starejši kot 6 mesecev ali če ima manj kot 6000 km moraš pri nas plačati DDV (DMV in ostalo plačaš v vsakem primeru), lahko pa pri prodajalcu zahtevaš vrnitev njihovega DDV. S tem so hoteli preprečiti nabavo vozil, registriranih za en dan. Ker je tvoj prodajalec fizikalec, ti seveda DDVja (oz. IVA) ne bo mogel vrniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakoni se spreminjajo kot po tekočem traku.

torej če hočem priprelat iz nemčije motor letnik 2011 z 115 KW, bom plačal DMV 5% plus dodatnih novih 5% ko naj bi bil zdaj novi zakon?

torej plačam 10% državi ali to drži? Mimogrede ima motor prevoženih 1800 KM ali še morda ima to kakšno vezo? Tako ali tako pa že pri njih plačam bruto torej še 3 davek.

lp, sandi

Popravljeno . Popravil SilverArrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je kar se tiče DDV- ja. Sem preveril na davčni. Nič ne bo. V kolikor je izpolnjen en pogoj se vozilo tretira za novega in moraš

plačati DDV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker recimo na mobile de prodajajo pravne osebe (handleri) ko imajo bruto pa neto napisano. A mi lahko kdo strokovno razloži če je bruto 7500 in neto 6400, motor pa ima 1800 KM (letnik 2012) in 115 kw in je poškodovan. Kakšni davki me čakajo ali lahko morda kupim zgoraj po neto ceni če potem plačam pri nas davek ker se tretira kot nov motor.

Hvala vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker recimo na mobile de prodajajo pravne osebe (handleri) ko imajo bruto pa neto napisano. A mi lahko kdo strokovno razloži če je bruto 7500 in neto 6400, motor pa ima 1800 KM (letnik 2012) in 115 kw in je poškodovan. Kakšni davki me čakajo ali lahko morda kupim zgoraj po neto ceni če potem plačam pri nas davek ker se tretira kot nov motor.

Hvala vsem.

pri kilometrih je najmanjši problem,pred homologacijo jih enostavno prevrtiš naprej,tako daje preko 6000 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali prevožene kilometre dejansko kje preverjajo ali vzamejo podatek iz kupoprodajne pogodbe. Prosim za komentar tiste, ki ste peljali motor na homologacijo. Kje, kdaj in kdo preverja število prevoženih km?

Zakon pravi, da se motorno vozilo smatra za novega v kolikor je izpoljnen eden od naslednjih pogojev:

- Da je vozilo mlajše od 6 mesecev

- Da ima manj kot 6.000 km.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, prebral sem prvo stran v tej temi, kjer je strošek uvoza samo strošek homologacije (jasno + bencin in ostala logistika) on zadnjo stran, ko se pojavi še DMV.

Mi lahko kdo napiše koliko bi moral odšteti naši ljubi državi za uvoz rabljenega (starejši od 6m, več kot 6000 km, več kot 1000 ccm):

- homologacija 90 EUR ?

- DMV %?

- novi davek na luksuz :blink: za več kot 1000 ccm %?

- še kaj najnovejšega?

Od katere vrednosti se računajo davki? Eurotax?

Ali je tudi kakšna razlika, če kupiš motor od fizične osebe ali od firme, ki NIMA možnosti povraka DDV-ja - tudi nekatere firme imajo napisano, da ni možnosti nakupa brez DDV-ja.

Ve kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DMV =3%

na luksuz je pa 5 % (nisem siguren )

davek se pa odmeri na ceno na kupoprodajni pogodbi tako da se ti splača na kupoprodajno pogodbo napisati nižjo ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj,

Imam problem, ki pa ga do danes nisem imel. Prejsnji vikend sem bil v Nemčiji in zaaral motor.in sicer piaggio mp3 lt. Motor je kot zelo lep in je kot nov. Ima pa en problem povezan z prevozenimi kilometri, ima jih namrec le 3500km. Danes sem izvedel da bom zato placal se ddv. Ali morda kdo ve kje bi se dalo naviti kilometre NAPREJ. Vesel bi bil za kakersnokoli informacijo, lahko todi na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!