Skoči na vsebino

Portugalska


popotnika

Priporočene objave

Zdravo!

Z mojo tud delama nekaj na tem, da bi ga kr do Maroka vsekal, pa me zanima, če še ponudba velja?

Lahko se malo pogovorimo!

Kaj praviš?

Dijo! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja super. Tudi jaz sem razmišljal o kakšni turi. Ali imaš kakšen načrt (pot, spanje, keš...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tour de Pirenea by Piki je splaniran in bo izveden v drugi polovici meseca maja. Izvedbo lahko prepreči le še višja sila. Okvirna ruta je nekako takšna: SLO -> Villach-> Salzburg -> Munchen -> Stuttgart -> karlsruhe -> Strasbourg -> Reims -> Paris -> "Omaha beach" -> Orleans -> po "vrtu Francije" -> Nantes -> Bordeaux -> San Sebastian -> Bilbao -> Santader -> A Corruna -> Vigo -> Porto -> Cabo De Roca (Lisbona) -> Sevilla -> Tarifa -> Gibraltar -> Madrid -> Zaragoza -> Barcelona -> Andorra La Vella -> Montsegure (zadnja trdnjava Katarov) -> Montpellier -> Aix en Provence (provansa) -> Genova -> izlet na Vezuv -> po zahodni obali Italije proti domu. Tura bo predvidoma trajala 3 - 4 tedne, tura pa bo obarvana "zgodovinsko".

Natančnega načrta žal še nimam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fajn fajn,baje se bomo mi klatli po španiji in portugalu v avgustu,ma me nič ne mika glede na vreme ampak dopust ne dopušča druge možnosti,ej piki ti maš še en moj potopis,k se boš spomnu pa ga enkrat dostav,tolk da se kam ne oddtuji :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kaj z varnostjo na Portugalskem in v Španiji. Mal me strašijo da radi kaj kradejo. Kakšne so vaše izkušnje v mestu ko greste na potep?

mi nismo imeli nobenih slabih izkusenj, trikrat smo spali tud na pocivaliscih (sotorka, spalka zraven pa moped), je pa res da nalozenih motorjev nismo puscali po mestih, pac pa smo se v kampu odtovorili in sli na celodnevni izlet. Kar je bilo ustavljanj na poti, je bil pa vedno nekdo zraven. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fajn fajn,baje se bomo mi klatli po španiji in portugalu v avgustu,ma me nič ne mika glede na vreme ampak dopust ne dopušča druge možnosti,ej piki ti maš še en moj potopis,k se boš spomnu pa ga enkrat dostav,tolk da se kam ne oddtuji :winkiss:

A jest... Jst nimam... Kaj jst?!?

Joke, ne me resno jemat. Zdaj pa glavno mafijsko pravilo: izsiljevanje. Da ti vrnem tvoje gradivo si mi dolžna.... hmmm... dve kavi... :naughty:

Ti naročiš, jaz plačam, deal? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A jest... Jst nimam... Kaj jst?!?

Joke, ne me resno jemat. Zdaj pa glavno mafijsko pravilo: izsiljevanje. Da ti vrnem tvoje gradivo si mi dolžna.... hmmm... dve kavi... :naughty:

Ti naročiš, jaz plačam, deal? ;)

Dobr, vsi kam potujete, a konc junija pa ni nbenga za zdraven, še vedno tri tedne Španija in Portugal, hasta la vista

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr, vsi kam potujete, a konc junija pa ni nbenga za zdraven, še vedno tri tedne Španija in Portugal, hasta la vista

Ali imaš kakšen plan, postanki, spanje, stroški

Bi bilo lepo it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imaš kakšen plan, postanki, spanje, stroški

Bi bilo lepo it.

Moj stroškovni plan je tak... Cela fura je dolga cca. 8500 km, kar znese nekako 400 - 450 litrov goriva, to je cca. 500 - 550 evrov za gorivo.

Ker imam zelo dobre izkušnje z B&B hoteli v Franciji in Nemčiji, sem se odločil za spanje v njih... cene se gibljejo nekje 35 € - 45 € na noč na (enoposteljno X 2) SOBO!!! Glede na to, da načrtujem potovati vsaj 3 - 4 tedne, lahko mirno računam, da bom vsaj 3 ali 4 - krat prespal tudi popolnoma izven plana in da v povprečju soba stane med 50 in 100 €. Nekaj nameravamo spati tudi v campih... če predvidimo torej 25 nočitev, in rečemo, da so 4 cenovnega ranga 75 €, kakih 10 v rangu 40 € in kakih 10 v rangu 25 € (camp) je to še cca. 900 - 1000 € za nočitve.

Avtoceste znajo biti precej drag špas, in čeprav nisem njihov zagovornik, se jim sem ter tja enostavno ne bom mogel ogniti. Sploh kaki tuneli in mostnine znajo priti na odsekih, kjer jih najmanj pričakuješ. Ocenjujem pa, da bi 200 - 250 € moralo biti dovolj za ta strošek.

Spodobi se tudi vsake toliko privoščiti kako večerjo... Če je nekako "evropska cena" med 12 in 18 € na osebo in če predvidim 2 na teden... je to cca. 200 € v ta namen. Ostala hrana po tgovinskih cenah (konzerve, juhice, sadje in zelenjava, itd.). Še dodatnih 200 € bi moralo zadostovati.

Za prometne prekrške je potrebno imeti fond kakih 200 € 8sploh Francozi znajo biti menda pasji pri kaznih)... Za katerega sicer upam, da ga ne bom porabil. Potem so tukaj še ostale malenkosti, za katere menim, da ne bi smele presegati 250 €.

Proračun za tak trip "na komot" ne bi smel torej bistveno odstopati od zneska 2000 evrov za dve osebi. Potem je samo še vprašanje, ali se gremo askezo, ali prestiž...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj stroškovni plan je tak... Potem je samo še vprašanje, ali se gremo askezo, ali prestiž...

ti na konec evrope tik pred oz. veslaj do novega in starega kontinenta pa bi nekaj šparal ! nič šparat, raje do Casablance še skočit na enega marokanca pa bo ! :worship: :beer2: :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he... J's ne bam šparu, nch bat. Čeprav mi je prav v užitek sem ter tja kampirat tudi na divje. Pa ne zarad stroškov, ampak zarad' lušta. Sem zgolj poskušal čim bolj realno ocenit stroške take poti...

Seveda je k vsemu temu potrebno prišteti še en redni servis in komplet gum... Toliko km-jev je že kritičnih s tega vidika. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piki, se mi zdi, da si ponekod malce preveč zaokrožil navzgor, kar se spanja tiče. Ampak bolje kaj prinesti nazaj, kot pa ostati na poti brez :D

Kar se spanja tiče zna biti tudi Lonely Planet kar uporabna zadevščina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piki, se mi zdi, da si ponekod malce preveč zaokrožil navzgor, kar se spanja tiče. Ampak bolje kaj prinesti nazaj, kot pa ostati na poti brez :D

Kar se spanja tiče zna biti tudi Lonely Planet kar uporabna zadevščina.

Jap... Bolje imeti malo več, kot da ti nekje bogu za hrbtom zmanjka. Vsaj po moje. Razen, če se gremo avanturizem in se nam gladko je*e... Tudi to zna biti svojevrsten užitek. Sem se že nekajkrat na to vižo odpravil na "balkan", ki je za take zadeve bolj primeren 8spanje po senikih in zapuščenih kolibah, itd. - toplo priporočam.

Lonley Planet pa nisem prakticiral. Hvala za info. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lonley Planet pa nisem prakticiral. Hvala za info. :worship:

Saj mogoče ni ravno najbolj ekstenziven in popoln vodič za dotične države, tudi podatki o prenočiščih niso najoblj obširni, ampak sem pa tako v Jordaniji kot na Portugalskem našel prenočišča s pomočjo Lonely Planeta, ki so zelo odtehtala (pa ne mislim v finančnem smislu) strošek nakupa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nasvet:

Portugalska je prelepa, da bi si jo uničil s prepodrobnim načrtom vožnje.

Delaj po trenutnem navdihu, vprašaj lokalne motoriste kje so lepe ceste, kaj se splača videt. Zelo velikokrat se mi je obrestovalo, če nisem preveč planiral in sem pač malo improviziral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s kecom :worship:

Ravno zato ker je Portugalska tako lepa, čas pa neskončno omejen, je potrebno narediti načrt poti. S tem ko načrtujem pot, v bistvu že potujem po krajih, ki jih bom kasneje tudi res videl. Kraje, njihovo zgodovino, in vse kar je vrednega ogleda spoznam vnaprej in nato laže presojam kam zaviti. Seveda je tudi zavita cesta izziv.

Podobne izkušnje imam iz Nord Kapa, kjer bi brez načrtovanja najbrž marsikaj zgrešil. Če se pa kaj pokaže po poti, je pa vedno čas za spremembo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Zadnji teden v juniju potujeva na Portugalsko za tri tedne. Iščeva morebitna sopotnika ali sopotnike. Več nas bo, lepše bo. Je kdo za??? :worship:

živjo,

tudi midva s fantom se konec julija odpravljava za tri tedne na portugalsko. prosila bi vaju če se nama po tem ko prideta nazaj oglasita in dasta kakšen koristen nasvet glede cen, prenočišč in podobno....

lp, L.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo,

tudi midva s fantom se konec julija odpravljava za tri tedne na portugalsko. prosila bi vaju če se nama po tem ko prideta nazaj oglasita in dasta kakšen koristen nasvet glede cen, prenočišč in podobno....

lp, L.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

jasno da rade volje predava svoje izkušnje. Se slišimo - Hasta la vista

Popravljeno . Popravil popotnika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Zdravo,

jasno da rade volje predava svoje izkušnje. Se slišimo - Hasta la vista

Sva že doma po 22 dneh in 9000 km

Javite se da se vidomo in predamo izkušnje

Lep dan vam želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva že doma po 22 dneh in 9000 km

Javite se da se vidomo in predamo izkušnje

Lep dan vam želim

Sam da sta srečno doma :worship: Res me zanimajo vajine izkušnje :eek: Ljubo doma, gdor ga ima,a-ne? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!