Skoči na vsebino

Republika Kosovo


HHV

Priporočene objave

ring ja. nokia tune, model: Srbija

Dejstvo, da je v teh dneh izginil original daytonskega sporazuma, je zelo zanimiv signal. Gre zgolj za naključje ali pa za pazljivo izbran trenutek, ko bi naj ta dokument simbolno izbrisali iz zavesti državljanov?

Celo frfljotka ima na nek način prav... Predstavljajte si, da se na območju Primorske v "bratski" Evropi spet začnejo množično naseljevati (in razplojevati) Italijani, ki se nato "odcepijo" od Slovenije... Boste takrat še "strpni do narodnostno obarvane samoodločbe" ali boste naenkrat začutili nacionalno patriotsko razpoloženje (kot so Srbi v tem trenutku)?

V Kosovski razglasitvi noedvisnosti ne more človek videti ničesar drugega kot povečanje vpliva Italije na ozemlja, ki jih je po letu 1941 Fašistični Imperij že obvladoval. V evropski heraldiki velja zanimivo pravilo: samostojno vladajoči knezi, princi in kralji smejo na grbu in zastavi uporabljati zlato barvo - torej barvo krone oz. barvo suverene oblasti. Kosvo je na zastavo dobilo veliko bele oz srebrne barve - barvo nižjega plemstva, ki pa NI samostojno to pomeni: ni suvereno, ima nekoga nad sabo.

Poglejte si zemljevid tega dela Balkana. Vsi pogoji za postavitev "Velike Albanije" že obstojajo. A kot je jasno razvidno je EU Kosovu že vsilila Modro zastavo z 6 belimi zvezdicami in srebrnim odtisom kosovskega ozemlja. Že s tem EU nakazuje da združevanja med Kosovom in Albanijo ne bo tolerirala.

Z vplivom, kot ga Italija ta hip iz ozadja izvaja, bo lahko Italija v par letih zaprla Jadran. Ni nujno, da bo Italija sploh priznala Kosovo. S pomočjo Albanije že sedaj lahko začne Italijanska mornarica pratuljirati Ortanska vrata in preusmerjati ladje namenjena v Luko Koper. Na primer v umirajoče Tržaško pristanišče.

Kaj s tem Iatlija pridobi? Strateško težo na Balkanu. Prodor na južni Balkan. Predvsem pa ima preko Albanije in Kosova v šahu Črno goro, ki lahko zaradi širitvenih teženj Kosova izgubi pol ozemlja, da se ne vmešava v pomorske manevre na Italije na Jadranu. Ne pozabimo, da je Gianni de Michelis leta 1995 v spominih mirno povedal, da je žedavno Črni gori ponujal miljarde Lir za odcepitev. S tem si pridobi Italija popolnoma proste roke, po 80 letih na Jadranu in lahko po svoje reši vprašanje Hrvaške ERC- na primer s priključitvijo Dalmacije, Dubrovnika in Istre-ki jih imajo Italjanski Ezuli, Optanti in podobni tako za "svoje".

A se greste še politiko? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem ti ne preostane drugega, da greš v nedeljo dopoldan s svojimi brati (kot jim ti praviš) pred pravoslavno cerkev v Ljubljani na protest zoper slovensko politiko ter jih tako podpreš v njihovem (tvojem) boju za "njihovo" (tvojo) resnico ...

PS: in to da živiš med dunajskimi kočijaši tudi nekaj pove o tebi; če ti je tako hudo je sedaj mogoče pravi čas za razmislek o zamenjavi stalnega prebivališča ...

bi šel, če bi bil iz ljubljane, drugač pa jaz protestiram proti slovenski politiki nenehoma- ker je podn od podna...upam da jim še par veleposlaništev in mercatorjev razbijejo- da bojo pol vidli, da je včasih potrebno tudi bit malo preudaren in ne vse tako delat kot zahod diktira...

pa da ne bo kdo mislil da imam kaj proti šiptarjem...ljudstvo ni nič krivo če je politika zgrežena

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davnoooooores davno......sem nekako sočustvoval z njimi...........ampak, samo do prvega dne mojega služenja v JLA.

Od takrat jih......ampak res......hudičevo težko prenašam........in lej ga vraga.......kontakte imam z njimi pa vsak dan.

Kot nalašč.

Če se mene vpraša........

Severni del "kao" republjik Šiptaren......naj se sedaj odcepi in priključi Srbiji........južni del......pa naj ostane nova republjik....al pa naj se priklopi Albaniji!!!!

Tko bo volk sit....in koza cela.........mislim, da bi tako rešitev priznala celo SSSR.

BTW.....a nismo enkrat razpravljal, kakšna bo Srbija nekoš?????......in ugotovili, da se bo velika Srbija zmanjšala na Beograjski pašaluk.

Trenutno manjka samo še odcepitev Vojvodine.......pa so tam!!!!

Imam podobno mnenje kot Klimbra.

Drugače sem pa odločno proti samostojni republiki KOSOVO!

1. Kosovčani sploh niso narod.

2. Ob samosvojitvi so plapolale albanske zastave. (katera država nima zastave) (si predtavljate, da bi ob slo osamosvojitvi plapolale italijanske zastave :ninja: )

3. Na transparentih so bili narisani Albanski grbi (katera država nima grba).

4. Kosovo nima nikakršne infrastrukture (srbi jim skinejo tok, pa so v pradavnini)

5. Ker Kosovo nima infrastrukture, jo bomo seveda plačali mi :glare:

6. Ker je zgodovinsko gledano, kosovo, če nekej stoletij Srbski. In je to čisto navadna kraja ozemlja. Srbi imajo povprečno 2,5 otroka na družino, albanci 6,5. V parih letih so preplavili Kosovo in sedaj ukradli zemljo. In to Kosovo, se bo po moje, itak kmalu združilo z matično državo Albanijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam podobno mnenje kot Klimbra.

Drugače sem pa odločno proti samostojni republiki KOSOVO!

1. Kosovčani sploh niso narod.

2. Ob samosvojitvi so plapolale albanske zastave. (katera država nima zastave) (si predtavljate, da bi ob slo osamosvojitvi plapolale italijanske zastave :ninja: )

3. Na transparentih so bili narisani Albanski grbi (katera država nima grba).

4. Kosovo nima nikakršne infrastrukture (srbi jim skinejo tok, pa so v pradavnini)

5. Ker Kosovo nima infrastrukture, jo bomo seveda plačali mi :glare:

6. Ker je zgodovinsko gledano, kosovo, če nekej stoletij Srbski. In je to čisto navadna kraja ozemlja. Srbi imajo povprečno 2,5 otroka na družino, albanci 6,5. V parih letih so preplavili Kosovo in sedaj ukradli zemljo. In to Kosovo, se bo po moje, itak kmalu združilo z matično državo Albanijo.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se greste še politiko? :whistle:

Velikoitalijanski argumenti so, v marsičem, enaki velikosrbskim, saj smo mi, Slovani, priseljenci, ki so posedli krajino okrog njihovih mest in se razplodili.

Slovenska država (kakor tudi Hrvaška) ima precej argumentov in inštrumentov, kako preprečiti omenjena dejanja Italije. Nasploh pa so nekatere zadeve v EU nesprejemljive in se ne bodo zgodile. Otrantska vrata in celoten Mediteran nadzoruje vojaško ladjevje zveze NATO v sodelovanju z Rusijo ter državami Partnerstva za mir in Mediteranskega dialoga. Italija, normalno nadzoruje svoje morje in območje pred njim.

Trditev, da bi Italija lahko blokirala Koprsko ali Reško luko ne drži vode. Če ne zaradi pomorskega prava pa zaradi pravil EU. Pika. BTW, vse mediteranske luke so pravi pritlikavci v primerjavi z Rotterdamom, Hamburgom in ostalimi severnoevropskimi lukami. Peanuts.

Trditv frfljotke ne drži vode, ker se Albanci ne bodo tukaj nikoli tako razširili, da bi ogrozili večino. Pač jih ne vidim, da bi na Hrvaškem, na obali npr., imeli po deset otrok itn. Z integracijo in višanjem ravni kvalitete življenja nekako odpade potreba po številčnih potomcih. Takšne trditve, podane z levo roko, samo hranijo stereotipe in spodbujajo sovraštvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Kosovčani sploh niso narod.

Tudi mi smo bili samo neko slovansko pleme.

2. Ob samosvojitvi so plapolale albanske zastave. (katera država nima zastave) (si predtavljate, da bi ob slo osamosvojitvi plapolale italijanske zastave :ninja: )

Ker so predpise o grbu in zastavi sprejeli istočasno ob razglasitvi, je večina ljudi uporabljala nacionalne simbole. Mi smo zastavo in grb dobili malo pred razglasitvijo. Veliko ljudi še danes meni, da imamo napol panslovansko in napol Rusko zastavo in skrpucalo od grba. Kosovarji so dobili grb in zastavo brez nacionalnih simbolov bodisi Albancev ali Srbov.

3. Na transparentih so bili narisani Albanski grbi (katera država nima grba).

Glej prejšnji odgovor.

4. Kosovo nima nikakršne infrastrukture (srbi jim skinejo tok, pa so v pradavnini)

Glede na dogajanje bodo to itaq storili. Imajo termoelektrarno in mejo proti Makedoniji, Albaniji in Črni Gori. Bodo že kaj pogruntali.

5. Ker Kosovo nima infrastrukture, jo bomo seveda plačali mi :glare:

Jep. Ker je ceneje, kot plačevati in skrbeti za npr. 20.000 ubežnikov iz Kosova.

6. Ker je zgodovinsko gledano, kosovo, če nekej stoletij Srbski. In je to čisto navadna kraja ozemlja. Srbi imajo povprečno 2,5 otroka na družino, albanci 6,5. V parih letih so preplavili Kosovo in sedaj ukradli zemljo.

In to Kosovo, se bo po moje, itak kmalu združilo z matično državo Albanijo.

Ker je zgodovinsko gledano naše področje Imperum Romanum, KuK itn. in ker smo se takoj združili z brati Slovani, kakor nam je ratalo ubežati izpod tujega škornja smo, mi divjaki, tole zemljico enostavno ukradli večjim, močnejejšim in bolj kulturnim narodom. :glare:

Ne bodo se. Lahko se, seveda, tudi motim. Time will tell.

P.S.

Piki, tako na zastavi BiH kot na zastavi Kosova je precej več rumene/zlate barve kot bele/srebrne. Čudni argumenti...

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi smo bili samo neko slovansko pleme.

Ker so predpise o grbu in zastavi sprejeli istočasno ob razglasitvi, je večina ljudi uporabljala nacionalne simbole. Mi smo zastavo in grb dobili malo pred razglasitvijo. Veliko ljudi še danes meni, da imamo napol panslovansko in napol Rusko zastavo in skrpucalo od grba. Kosovarji so dobili grb in zastavo brez nacionalnih simbolov bodisi Albancev ali Srbov.

Glej prejšnji odgovor.

Glede na dogajanje bodo to itaq storili. Imajo termoelektrarno in mejo proti Makedoniji, Albaniji in Črni Gori. Bodo že kaj pogruntali.

Jep. Ker je ceneje, kot plačevati in skrbeti za npr. 20.000 ubežnikov iz Kosova.

Ker je zgodovinsko gledano naše področje Imperum Romanum, KuK itn. in ker smo se takoj združili z brati Slovani, kakor nam je ratalo ubežati izpod tujega škornja smo, mi divjaki, tole zemljico enostavno ukradli večjim, močnejejšim in bolj kulturnim narodom. :glare:

Ne bodo se. Lahko se, seveda, tudi motim. Time will tell.

P.S.

Piki, tako na zastavi BiH kot na zastavi Kosova je precej več rumene/zlate barve kot bele/srebrne. Čudni argumenti...

No z zadnjo 6 točko, se strinjam. MAlo blesav argument iz moje strani. ZA prvih 5 tičk pa mislim da držijo in so Kosovčani prerano razglasili neodvisnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo kdo zapravil našo zahodno mejo jo bo trapasto politikantstvo. za ljudi se tu ne bojim. italijanov noben ne mara kej preveč, pa četudi si oni mislijo da so nevem kako zaželeni...

ljudje so proti pozidavam (razen seveda tistih ki bi naveliko zaslužili, ti pa se itak že prodajajo za odojke in čevape :whistle: ) in večjim stanovanjskim kompleksom ker vedo, da so več al manj namenjeni italijanom, specifično premožnim tržačanom. poln kufer majo tega, da bi Kras spremenili u spalno naselje za fašiste. odpor že deluje. tako se dela. :whistle:

zej bi ta črna banda rada postavla kamere tu na meji da bi kontrolirali...e kej že??? zadnja domislica je bla...dilerje ha ha ha ma si ne moreš mislit no. ne nehajo in ne nehajo. dvakrat smo jim odločno pokazali, da tu niso doma, ker nikoli niso bili, tu je bila avstroogrska in je slovensko nacionalno ozemlje segalo kar daleč v furlanijo. ne vem, hočejo še eno rundo?

srbi pa so delali vedno le za svojo rit in nam v škodo. zato pa so taki prijatelji z italijani... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ko boste za sosede imeli več albanskih družin in to vsaj eno desetletje, boste mogoče

vedeli, kaj je albanec?

:krneki:

Imel sem soseda srbijanca. Morilca in vikend četnika. Nisem rabil desetletja da se mi je zagravžal s svojim govorjenjem in dejanji. In v tem kar se trenutno dogaja vidim čisto sliko njega. Fej in fuj. Imel sem tudi nekaj sodelavcev srbijancev in nekaj jih je še, k sreči ne v istem prostoru. Isto nestrpno sranje. In tistih nekaj ki so moji prijatelji, strpni in razumni so zelo v manjšini. Žal. Pa zato srbov kot takih ali pa Albancev ne obsojem po njihovi narodnosti. Po dejanjih, ki jih sedaj lahko sledimo po TV pa jih. In ker spodbujajo nasilje njihovi izvoljeni predstavniki, moj gnev zasluži cela njihova država.

če bi poznal malo zgodovino ne bi klamfal takih oslarij...srbi so se za kosovo z turki borili že daljnega leta 1389- na kosovem polju, ko so bli šiptarji še verjetno nekje v indiji al bilokje in živeli v jamah...

Kako se je že tisto izteklo? :hmm:

no ti bećki kočijaž pa kar zagovarjaj odcepitev pa da je nevem kako to pošteno in bilokaj...jaz držim z bračo srbi, ker so super ljudje, javnost pa jih zanalašč blati in postavlja v slabo luč...vse kar je je to da so čustveni, in se borijo za svoje, za razliko od nas slovencev posranih- bečkih kočijažev

Poleg tega da se spet lotevaš osebnih žalitev točno določenih forumašev, tudi zanikaš svojo narodno pripadnost. Pa saj ni nobenega problema. Javno tu lahko izjaviš da nočeš biti Slovenec, mi vzamemo na znanje in te smatramo pod tisto nacionalnostjo, kateri se želiš pridružiti. A potem boš moral nehati uporabljati zaimek "mi", ko boš govoril o Slovencih. Saj Srbi poznajo tudi imena za take "prebežnike", te bomo že znali nazivati, da se bo vedelo za koga gre.

... Predstavljajte si, da se na območju Primorske v "bratski" Evropi spet začnejo množično naseljevati (in razplojevati) Italijani, ki se nato "odcepijo" od Slovenije...

Se ti ne zdi, da si nekaj desetletij pozen za taka "opozorila". Moderni svet in združevanje v EU ali celo globalno državo na koncu ima pač v scenariju tudi mešanje ljudi. Dobri nameni, dobra volja lahko pripelje do mavrice kultur in sodelovanja. Ozkosrčne in agresivne težnje, pa do prelivanja krvi in ropanj. In rešitev ni v nacionalističnih omejevanjih in grožnjah temveč v preganjanju agresij in ropanj.

Ljudje pa naj se združujejo in ločujejo po svoji volji. Na koncu se bo moral vsak znajti sam ali pa prispevati v skupnost, kar je obljubil in se pričakuje. Preveč na tesno privezan te pa še pes ugrizne. In prav ima!

bi šel, če bi bil iz ljubljane, ...

Izgovor!

Če ti je neka ideja blizu, jo kljub mogoče nevšečnim finesam in okoliščinam moraš podpreti. Vse ostalo je le izgovor, ki pač veliko pove o zvoji značajnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trditv frfljotke ne drži vode, ker se Albanci ne bodo tukaj nikoli tako razširili, da bi ogrozili večino. Pač jih ne vidim, da bi na Hrvaškem, na obali npr., imeli po deset otrok itn. Z integracijo in višanjem ravni kvalitete življenja nekako odpade potreba po številčnih potomcih. Takšne trditve, podane z levo roko, samo hranijo stereotipe in spodbujajo sovraštvo.

....iskreno upam, da imaš prav....v nasprotnem se bomo videli čez par desetletij na kakšnih demonstracijah proti odcepitvi in osamosvojitvi kakšnega dela zaplate evrope imenovane Slovenija.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem soseda srbijanca. Morilca in vikend četnika. Nisem rabil desetletja da se mi je zagravžal s svojim govorjenjem in dejanji. In v tem kar se trenutno dogaja vidim čisto sliko njega. Fej in fuj. Imel sem tudi nekaj sodelavcev srbijancev in nekaj jih je še, k sreči ne v istem prostoru. Isto nestrpno sranje. In tistih nekaj ki so moji prijatelji, strpni in razumni so zelo v manjšini. Žal. Pa zato srbov kot takih ali pa Albancev ne obsojem po njihovi narodnosti. Po dejanjih, ki jih sedaj lahko sledimo po TV pa jih. In ker spodbujajo nasilje njihovi izvoljeni predstavniki, moj gnev zasluži cela njihova država.

Kako se je že tisto izteklo? :hmm:

Poleg tega da se spet lotevaš osebnih žalitev točno določenih forumašev, tudi zanikaš svojo narodno pripadnost. Pa saj ni nobenega problema. Javno tu lahko izjaviš da nočeš biti Slovenec, mi vzamemo na znanje in te smatramo pod tisto nacionalnostjo, kateri se želiš pridružiti. A potem boš moral nehati uporabljati zaimek "mi", ko boš govoril o Slovencih. Saj Srbi poznajo tudi imena za take "prebežnike", te bomo že znali nazivati, da se bo vedelo za koga gre.

Se ti ne zdi, da si nekaj desetletij pozen za taka "opozorila". Moderni svet in združevanje v EU ali celo globalno državo na koncu ima pač v scenariju tudi mešanje ljudi. Dobri nameni, dobra volja lahko pripelje do mavrice kultur in sodelovanja. Ozkosrčne in agresivne težnje, pa do prelivanja krvi in ropanj. In rešitev ni v nacionalističnih omejevanjih in grožnjah temveč v preganjanju agresij in ropanj.

Ljudje pa naj se združujejo in ločujejo po svoji volji. Na koncu se bo moral vsak znajti sam ali pa prispevati v skupnost, kar je obljubil in se pričakuje. Preveč na tesno privezan te pa še pes ugrizne. In prav ima!

Izgovor!

Če ti je neka ideja blizu, jo kljub mogoče nevšečnim finesam in okoliščinam moraš podpreti. Vse ostalo je le izgovor, ki pač veliko pove o zvoji značajnosti.

na narodno pripadnost in vse skupaj se jaz poserjem po domače povedano, in ne maram v bistvu nikakršnih nacionalistov...držim pa s srbi zato, ker so vredu ljudje, jih pa javnost zanalašč že desetletja blati in meče nanj slabo luč...in da ne boš mislil, sem tudi proti tistim srbskim nacionalistom, ki so krivci za različne pokole v prejšnji vojni, vendar vsepovsod so dobri in slabi ljudje, javnost pa srbe predstavlja izključno kot slabe ljudi, ki bi si radi celi balkan podredili kar ni res...le borijo se za svoje za razliko od katerih drugih pussy narodov...proti albancem- kosovarjem, nič nimam, itak so pa oni eni taki revčki neumni, ki ne gledajo malo širše in v prihodnost te svoje kosovske države, ki bo dokaj klavrna...proti vsaki vojni in nasilnem obračunavanju in znašanja srbov nad kosovskimi albanci sem pa seveda proti...

edini ki si zaslužijo nasilje so američani, največje zlo kar je možno, hujše od hitlerja, krivi praktično za vse kar se godi slabo dandanes...pa da ne bo pomote- ameriška politika seveda- ne ameriški narod...

drugače maš pa prav, že dolgo me je sram tega da sem slovenec- priznam, pa ne zaradi naše zgodovine ali česar drugega- na kar sem ponosen, ampak zaradi politike, ter mišljenja današnjih tipičnih slovencev (med katere sodiš tudi ti HHV), ki pač ne znajo ali nočejo malo širše razmišljat...bom tako raje tako rekel- ponosen sem na svoje prednike, nikakor pa ne na današnje slovence, zatorej se tudi tega imena vedno bolj sramujem- da ti bo malo bolj jasno...nikakor pa ne bi hotel zaradi tega bit nekaj druga...človek je itak to kar ima v glavi, ne pa kakšne narodnosti je- to je v bistvu brezpomensko, tako torej ne morem niti zanikati, niti potrditi svoje narodnostne pripadnosti- zato ker je zame brezpredmetna

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikoitalijanski argumenti so, v marsičem, enaki velikosrbskim, saj smo mi, Slovani, priseljenci, ki so posedli krajino okrog njihovih mest in se razplodili.

Drugi slovanski sunek je prišel po odhodu Langobardov z današnjega slovenskega ozemlja v Italijo leta 568. V izpraznjeni prostor so se začeli naseljevati Avari in Slovani.

Slovenska država (kakor tudi Hrvaška) ima precej argumentov in inštrumentov, kako preprečiti omenjena dejanja Italije. Nasploh pa so nekatere zadeve v EU nesprejemljive in se ne bodo zgodile. Otrantska vrata in celoten Mediteran nadzoruje vojaško ladjevje zveze NATO v sodelovanju z Rusijo ter državami Partnerstva za mir in Mediteranskega dialoga. Italija, normalno nadzoruje svoje morje in območje pred njim.

Glej sliko spodaj. Pravijo, da slika pove več kot tisoč besed...

Trditev, da bi Italija lahko blokirala Koprsko ali Reško luko ne drži vode. Če ne zaradi pomorskega prava pa zaradi pravil EU. Pika. BTW, vse mediteranske luke so pravi pritlikavci v primerjavi z Rotterdamom, Hamburgom in ostalimi severnoevropskimi lukami. Peanuts.

Sedaj pa pomisli na mamo EU in njene interese. Sam govoriš o NATO-u. Vendar bodimo iskreni. NATO je predvsem ZDA. In kdo je imel vodilno vlogo pri osamosvojitvi Kosova? Mama EU je samo sledila diktatu ZDA. Ob predpostavki, da je močna EU trn v peti ZDA bi naveza z Italijo lahko komu prišla udi prav. Ne pozabimo, da so Italijani tisti, ki so iz vsake vojne prišli kot zmagovalci - pa ne zaradi vojaške moči ampak predvsem zaradi spretne diplomacije.

Obenem pa določena segmentacija na Balkanu ustreza tudi mami EU. Saj ima interese na določenih področjih, ki še niso v EU in ki nikakor ne ustrezajo državnim mejam. Slednje lahko spremljamo tudi na zgodovinskih zemljevidih...

Trditv frfljotke ne drži vode, ker se Albanci ne bodo tukaj nikoli tako razširili, da bi ogrozili večino. Pač jih ne vidim, da bi na Hrvaškem, na obali npr., imeli po deset otrok itn. Z integracijo in višanjem ravni kvalitete življenja nekako odpade potreba po številčnih potomcih. Takšne trditve, podane z levo roko, samo hranijo stereotipe in spodbujajo sovraštvo.

Tukaj je HHV razumel namig. Si vzel preveč dobesedno. ;-)

Gled suverenitete pa tako.... Zastava nove republika ima bele zvezdice. Pa poglejmo grb misije ZN na kosovu... Zanimivo, da so tam zvezdice rumene, znak pa bel... Zanimivo nasprotje, kajne? Sploh če pomislimo, da predlog zastave z rumenimi zvezdicami in belim ozemljem ni bil sprejet. Morda zgolj še primerjava s slovensko zastavo, kjer zvezdice so rumene. Morebit pa še opazka, da tudi bosanska nima rumenih zvezdic. Če pomislimo na že omenjeno izginotje izvirnika Daytonskega dokumenta (kar je milo rečeno čudno), lahko ugotovimo.... da je zastavic na kosovski zastavi 6. Ob tem, da zvezda sploh nikoli ni bila "albanski" simbol. Je pa na zemljevidu velike Albanije moč našteti natanko 6 držav. Naključje?

Morda še o simbolu BiH nekaj... Če dobro pogledamo, naštejemo pet celih in dve razdeljeni zvezdici. Neverjetno točen opis v matematičnem jeziku: 5 kantonov in 5 županij (prva delitev = 1 razdeljena zvezdica) in republika Srpska (druga razdeljena zvezdica). Na sicer suverenem ozemlju (rumena barva) nesuverena vlada (bele zvezdice).

Podobnost tudi pri Kosovu. Na suverenem ozemlju nesuverena oblast. Suverena pa je zunanja oblast. Neverjetna podobnost s Kraljevino Albaijo pod italijansko nadoblastjo in novim 8spodaj priloženim) zemljevidom.

Ah, pa še veliko bi se dalo napisati.

post-9298-1203786743_thumb.jpg

post-9298-1203787140.gif

post-9298-1203787261_thumb.png

post-9298-1203787270_thumb.png

post-9298-1203787803_thumb.jpg

post-9298-1203787810_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi slovanski sunek je prišel po odhodu Langobardov z današnjega slovenskega ozemlja v Italijo leta 568. V izpraznjeni prostor so se začeli naseljevati Avari in Slovani.

Kar ne spreminja dejstva, da je na ozemljih ostal del romanskega prebivalstva ali pa, da so se ti kasneje vračali na ta območja. Predvsem pa to, da italijanska desnica, za naravno italijanska ozemlja smatra tista, ki jih je imela Italija po 1. sv. vojni. Veliko ostankov romanske in beneške kulture, na teh področjih, naj bi samo potrjevalo romanskost teh zemlja. Dejstvo je, da so obalna mesta tudi bila večinsko italijanska.

Glej sliko spodaj. Pravijo, da slika pove več kot tisoč besed...

Ne razumem kaj hočeš povedati. Da bo z uveljavljanjem ZEP-a s strani vseh jadranskih držav, ki imajo stik z odprtim morjem, Slovenija le tega izgubila? To je ja popolnoma jasno. Izgubili ga bosta tudi Hrvaška in Črna Gora. Velja pa tisto kar sem omenil v zvezi s pomorskim pravom (neškodljiv prehod) in pravili EU (prosti prehod blaga, ljudi in storitev).

Sedaj pa pomisli na mamo EU in njene interese. Sam govoriš o NATO-u. Vendar bodimo iskreni. NATO je predvsem ZDA. In kdo je imel vodilno vlogo pri osamosvojitvi Kosova? Mama EU je samo sledila diktatu ZDA. Ob predpostavki, da je močna EU trn v peti ZDA bi naveza z Italijo lahko komu prišla udi prav. Ne pozabimo, da so Italijani tisti, ki so iz vsake vojne prišli kot zmagovalci - pa ne zaradi vojaške moči ampak predvsem zaradi spretne diplomacije.

Obenem pa določena segmentacija na Balkanu ustreza tudi mami EU. Saj ima interese na določenih področjih, ki še niso v EU in ki nikakor ne ustrezajo državnim mejam. Slednje lahko spremljamo tudi na zgodovinskih zemljevidih...

Kdo je EU? Ali nismo to tudi mi? Večje vprašanje je, kako in v katero smer se bo razvijala EU? Balkanske vojne so pokazale na hudo pomanjkljivost EU - pomanjkanje skupne zunanje in varnostne politike. Da bi to dosegli, bo vsaka država morala odstopiti še več lastne suverenosti Uniji. Šele, ko bomo Evropejci sami šli skozi neke faze in razčistili neke zadeve, šele potem se lahko pogovarjamo o odnosu ZDA-EU. V političnem smislu je to danes bolj odnos ZDA-članica EU x 27. Zato, seveda, EU nima bistvene politične in vojaške teže, v primerjavi z ZDA. To je enostavno dejstvo. EU je, trenutno, le ekonomska sila.

Gled suverenitete pa tako.... Zastava nove republika ima bele zvezdice. Pa poglejmo grb misije ZN na kosovu... Zanimivo, da so tam zvezdice rumene, znak pa bel... Zanimivo nasprotje, kajne? Sploh če pomislimo, da predlog zastave z rumenimi zvezdicami in belim ozemljem ni bil sprejet. Morda zgolj še primerjava s slovensko zastavo, kjer zvezdice so rumene. Morebit pa še opazka, da tudi bosanska nima rumenih zvezdic. Če pomislimo na že omenjeno izginotje izvirnika Daytonskega dokumenta (kar je milo rečeno čudno), lahko ugotovimo.... da je zastavic na kosovski zastavi 6. Ob tem, da zvezda sploh nikoli ni bila "albanski" simbol. Je pa na zemljevidu velike Albanije moč našteti natanko 6 držav. Naključje?

Morda še o simbolu BiH nekaj... Če dobro pogledamo, naštejemo pet celih in dve razdeljeni zvezdici. Neverjetno točen opis v matematičnem jeziku: 5 kantonov in 5 županij (prva delitev = 1 razdeljena zvezdica) in republika Srpska (druga razdeljena zvezdica). Na sicer suverenem ozemlju (rumena barva) nesuverena vlada (bele zvezdice).

Podobnost tudi pri Kosovu. Na suverenem ozemlju nesuverena oblast. Suverena pa je zunanja oblast. Neverjetna podobnost s Kraljevino Albaijo pod italijansko nadoblastjo in novim spodaj priloženim) zemljevidom.

Ah, pa še veliko bi se dalo napisati.

Pri simbolu BiH si verjetno mislil na grb, ker ima zastava drugačno število zvezdic. Brez zamere, ampak jaz pojma nimam o čem govoriš oz. ne vidim smisla v heraldičnih conspiracy teorijah. BiH je nesuverena država, ker je sestavljena iz dveh entitet od katerih ena kontinuirano spodkopava skupno državo in noče imeti nič z drugo entiteto. To je, poleg ureditve po Daytonu (ki bi jo bilo potrebno spremeniti pa jo RS nikakor noče, ker ji omogoča prej omenjeno početje), glavni razlog za nesuverenost BiH. Z drugimi besedami..če bi ne imeli tuje komande, bi takoj razpadli in se pobili med seboj. Ko je mednarodna skupnost, vodena s strani ZDA, posegla v konflikt, je sprejela tudi obveze in odgovornost do te države. Enako velja tudi za Kosovo.

Kosovo je pa nasploh problematično in minilo bo še veliko časa, preden se bodo zares vzpostavili kot država. A to so vedeli vsi, ki so ali bodo v kratkem priznali neodvisnost Kosova. Se mi pa niti najmanj ne zdi, da bi Italija obvladovala vsa albanska področja. Ne vem od kod takšni podatki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je EU? Ali nismo to tudi mi?

Nope. Slovenija ni EU. EU obsega tudi Slovensko ozemlje and that's it.

Pri simbolu BiH si verjetno mislil na grb,

Jap, my bad, sorry.

Brez zamere, ampak jaz pojma nimam o čem govoriš oz. ne vidim smisla v heraldičnih conspiracy teorijah.

Torej meniš, da je šlo pri vsem skupaj za ad hoc odločitve brez vsebine?

BiH je nesuverena država, ker je sestavljena iz dveh entitet od katerih ena kontinuirano spodkopava skupno državo in noče imeti nič z drugo entiteto.

Zelo dober opis. In ravno zaradi tega obstaja podstat, ki bo omogočila dokončno razdelitev BiH na dve ločeni (bolj ali manj) suvereni entiteti.

To je, poleg ureditve po Daytonu (ki bi jo bilo potrebno spremeniti pa jo RS nikakor noče, ker ji omogoča prej omenjeno početje), glavni razlog za nesuverenost BiH.

Daytonski sporazum za Srbe pomeni politično zmago. Republika Srpska kot samostojna entiteta je bil najmanj, kar si je Slobo še lahko dovolil. Zaniviva pa je floskula g. Holbrooka, 11.11.2005, da niso vedeli, kako konotacijo ima besedica "Republika" v tem imenu. Popolnoma samoumevno je, da avtonomije takšnega ranga, kot jo v BiH pravno-politično uživa del populacije nikakor ne gre izpustiti iz rok. Sploh v trenutku osamosvojitve Kosova. Sedaj se uresničujejo napovedi ob 10-i obletnici podpisa Daytona, ko sta Srbija in Republika Srpska JAVNO napovedali scenarij dogodkov... Kosovo gre svojo pot in Republika Srpska na podlagi enake pravice tudi.

.

Z drugimi besedami..če bi ne imeli tuje komande, bi takoj razpadli in se pobili med seboj. Ko je mednarodna skupnost, vodena s strani ZDA, posegla v konflikt, je sprejela tudi obveze in odgovornost do te države. Enako velja tudi za Kosovo.

Medtem, ko drži del o pobijanju med seboj, je prvi popolnoma zgrešen. Tuja komanda je predpogoj za ohranitev statusa quo, saj na omejevanje federalne moči vpliva bolj negativno, kakor separativne struje. Ne pozabimo na resolucijo, ki jo je parlament Republike Srpske predstavil v četrtek in jo je EU obstro sbsodila, češ da nobena od strani v BiH nima pravice do odcepitve, v isti sapi pa govori o "referendumski volji ljudstva", kar je med vrsticami jasen namig... screw resolution, make plebiscit. V ZDA pa misteriozno izgine izvirnik "Dayton"-a. Conspiracy gor ali dol... Vse skupaj je preveliko naključje.

Kosovo je pa nasploh problematično in minilo bo še veliko časa, preden se bodo zares vzpostavili kot država. A to so vedeli vsi, ki so ali bodo v kratkem priznali neodvisnost Kosova. Se mi pa niti najmanj ne zdi, da bi Italija obvladovala vsa albanska področja. Ne vem od kod takšni podatki?

Dandanašnji je bolj kot moč orožja pomembna moč kapitala.... Tudi "neformalnega".

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kej čmo, enim tu se še vedno cedi iz ust ko so "pušili" srbski propagandni k_rac. prodali bi nas za porcijo odojka :

Vsak ima svoj okus.

Ti pa se prodaš za kepico sladoleda in popušiš obrezanega šiptarskega tiča.

Ko že nekateri primerjate Slovenijo leta 91 in Kosovo danes.

Mi smo imeli demokratično izvoljeno vodstvo, plebiscit, kolikor toliko zdravo gospodarstvo, ....... , pa so vseeno rabili več kot 3 msece, da so nas priznali, pa še to je bilo na silo.

Šiptarji pa imajo vlado, ki je bila izvoljena na čudnih volitvah, kolikor je meni znano, plebiscita ni bilo, nimajo normalne policije, vojske, državne uprave, predsednik vlade je bivši terorist, mafijec, 60% prebivalstva je brez zaposlitve, gospodarstva praktično nimajo, ..... pa so jih države priznavale že 24 ur po osamosvojitvi.

V čem je trik???

Poleg tega so Turki bili eni prvih, ki so jih priznali, 24 ur kasneje pa so šli z 10000 vojaki na območje druge suverene države klat Kurdov, ki bi prav tako kot Šiptarji radi imeli svojo državo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne zdi, da si nekaj desetletij pozen za taka "opozorila". Moderni svet in združevanje v EU ali celo globalno državo na koncu ima pač v scenariju tudi mešanje ljudi. Dobri nameni, dobra volja lahko pripelje do mavrice kultur in sodelovanja.

Sam se imam za dokaj razgledanega in zelo rad sodulujem v kakovostnih debatah, tudi s tistimi, ki mislijo drugače, saj tako izvem pogosto tudi kaj koristnega.

Mešanje ljudi mi je domače, izmenjava in sodelovanje mi tudi ni tuje. Sodeloval sem že z Bosanci, Slovenci, Nemci, Američani, Brazilci, Portugalci, Italijani, Madžari, Makedonci in celo z Albanci. Kot poklicnemu informatiku mi je "svet globalna vas" v najbližjem smislu besede.

Sem "srbofob", kar je verjetno kontradiktorno glede na moje poreklo. Pokojni ded je bil pravoslavec v najbolj ortodoksni obliki, oče tudi ni daleč od njega. V družini pa je patriarhat nekaj najolj samoumevnega. Vseeno pa se lahko potrkam po prsih, da smo v času balkanske morije pomagali rešiti živo glavo kar nekaj "znancem" ne glede na narodnost ali veroizpoed na podlagi medčloveških odnosov.

Zame problem odcepitve Kosova ne predstavlja vprašanja legitimne pravice. To vsak narod ima. Kot "bosanskega Srba" pa me skrbi ravno slednje. Da naenkrat ne bom "bosanski Srb", ampak zgolj drugorazredni Srb. Razmerje med Srbijanco-fili in Srbijanco-fobi v Republiki Srpski je namreč v škodo slednjih. Nekateri bod vedli, od kje dvojno poimenovanje, drugi žal ne.

Po drugi strani pa mi je zanimivo še nekaj. Naj si še tako zatiskam oči, ne morem mimo tega, da je EU pravzaprav zgodba, ki se skozi zgodovino ponavlja... In zemlevidi so vedno tako presneto podobni, da enostavno ne moremo mimo dejstva, da manjka zgolj še nekaj kamenčkov v mozaiku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope. Slovenija ni EU. EU obsega tudi Slovensko ozemlje and that's it.

Jaz se čutim državljana Slovenije in EU. Poleg tega verjamem v idejo EU in možnost, da se vsaj za mojega življenja, Evropejci ne bomo več pobijali med seboj.

Jap, my bad, sorry.

Torej meniš, da je šlo pri vsem skupaj za ad hoc odločitve brez vsebine?

Ne vem, za kaj je šlo. Pač ne vidim logike, v tem kar razlagaš. Vidim pa stalna odstopanja od napisanega. Ni zlate barve, pa je, pa so potem pomembne zvezde, pa ima število teh nek pomen, pa je potem število na grbu in na zastavi različno in potem imajo pomen samo tiste na grbu itn. Tudi pri slovenskem grbu so bile podane razlage, ki nimajo veze s heraldiko (s strani avtorja). Še bolj, heraldiki pravijo, da je slovenski grb narejen v nasprotju s heraldičnimi pravili. In za kakšno teorijo zarote gre v tem primeru?

Zelo dober opis. In ravno zaradi tega obstaja podstat, ki bo omogočila dokončno razdelitev BiH na dve ločeni (bolj ali manj) suvereni entiteti.

Daytonski sporazum za Srbe pomeni politično zmago. Republika Srpska kot samostojna entiteta je bil najmanj, kar si je Slobo še lahko dovolil. Zaniviva pa je floskula g. Holbrooka, 11.11.2005, da niso vedeli, kako konotacijo ima besedica "Republika" v tem imenu. Popolnoma samoumevno je, da avtonomije takšnega ranga, kot jo v BiH pravno-politično uživa del populacije nikakor ne gre izpustiti iz rok. Sploh v trenutku osamosvojitve Kosova. Sedaj se uresničujejo napovedi ob 10-i obletnici podpisa Daytona, ko sta Srbija in Republika Srpska JAVNO napovedali scenarij dogodkov... Kosovo gre svojo pot in Republika Srpska na podlagi enake pravice tudi.

Medtem, ko drži del o pobijanju med seboj, je prvi popolnoma zgrešen. Tuja komanda je predpogoj za ohranitev statusa quo, saj na omejevanje federalne moči vpliva bolj negativno, kakor separativne struje. Ne pozabimo na resolucijo, ki jo je parlament Republike Srpske predstavil v četrtek in jo je EU obstro sbsodila, češ da nobena od strani v BiH nima pravice do odcepitve, v isti sapi pa govori o "referendumski volji ljudstva", kar je med vrsticami jasen namig... screw resolution, make plebiscit. V ZDA pa misteriozno izgine izvirnik "Dayton"-a. Conspiracy gor ali dol... Vse skupaj je preveliko naključje.

Mir v BiH je posledica Daytonskega sporazuma, ta pa je posledica izgube premoči srbskih sil na terenu. Mir je torej, koncesija Slobota, preko katere je izpogojeval tisto, kar je v Daytonu zapisano. Srbi v BiH bi lahko še naprej imeli vso avtonomijo, če bi le zagotovili funkcioniranje tistih segmentov skupne države, ki so nujni za to, da bo država kot takšna ustrezala standardom EU. To pomeni delujočo BiH kot državo, kar jim pa nikakor ne diši, čeprav jim nihče ne omejuje visoke stopnje avtonomije v RS.

Daytonski sporazum je splošno znan in kopiran v nešteto primerkov, zato ne razumem, v čem je poanta posebnosti izginostja izvirnika? Še manj pa verjamem v nekakšno daljnovidnost balkanskega fuehrerja, ki bi naj vse načrtoval, s svojim padcem, smrtjo in neodvisno RS vred.

O analogiji med Kosovim in RS sem že večkrat pisal. Ta neposredno ne obstaja. Albanci niso dobili Kosova zato, ker jih je tam toliko ali na podlagi plebiscita (ki bi, če bi ga izpeljali, nedvomno uspel) ampak na podlagi tega, ker je Srbija pokazala, da ni sposobna civiliziranega odnosa do takšnega števila svojih državljanov na tem določenem ozemlju. Srbija je izvajala etnično čiščenje in bila, na koncu, kaznovana z izgubo ozemlja.

Ker je enako počela v BiH, ne bo nagrajena s priznanjem RS. Če bi to veljalo, potem bi lahko vsi evropski narodi brez države takoj vstali in začeli radirati vso drugo prebivalstvo in po napornem delu, razglasili državo. Takšne fašistične tvorbe ne bo nihče priznal. Politiko diktirajo nacionalne države in te bi s priznanjem česa takšnega odprle možnost, da se enako zgodi tudi pri njih.

Kako je SDS-u uspelo ustvariti etnično skoraj čisto RS pričajo naslednje karte:

Leta 1991

post-1019-1203804888_thumb.jpgpost-1019-1203804922_thumb.jpg

Leta 2006

post-1019-1203804972_thumb.jpg

Verjetno je jasno, da iz precejšnjega dela ozemlja BiH, muslimani/Bošnjaki niso izginili na dolg dopust ampak so bili od tam pregnani, kasneje pa jim je bila vrnitev onemogočana z vsemi sredstvi. Na karti je lepo viden primer občine Prijedor, ki je bila pred vojno večinsko bošnjaška, sedaj je pa večinsko srbska. Verjetno so izletniški centri tipa Keraterm, Omarska in Manjača dosegli svoj namen.

Ali mi lahko navedeš samo en primer, ko so Albanci tako načrtno in v takšnem obsegu počeli kaj takšnega s Srbi na Kosovem? Jaz sem, v svojem življenju, videl samo en podoben projekt (še veliko hujši) in to ob obisku pomnika - taborišča Dachau.

Kdor hoče, lahko kaj več o etničnem čiščenju sliši iz ust pokončnega Slovenca in velikega človeka, ki je to taborišče preživel - Borisa Pahorja, na tej povezavi. Žal samo v italijanščini (gre za nastop na RAI3, kratek nagovor je tudi v slovenščini). Tisti, ki Borisa Pahorja razumejo tudi vedo, zakaj se je proti takšnim pojavom potrebno boriti pa naj bodo storilci Nemci, Italijani, Srbi ali Slovenci (povojni poboji npr.).

Dandanašnji je bolj kot moč orožja pomembna moč kapitala.... Tudi "neformalnega".

OK. Če Italijani ne obvladujejo albanskih območij drugače kot s kapitalom je naslednje logično vprašanje: "Kje vidiš ti ta italijanski kapital?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po drugi strani pa mi je zanimivo še nekaj. Naj si še tako zatiskam oči, ne morem mimo tega, da je EU pravzaprav zgodba, ki se skozi zgodovino ponavlja... In zemlevidi so vedno tako presneto podobni, da enostavno ne moremo mimo dejstva, da manjka zgolj še nekaj kamenčkov v mozaiku...

Seveda, prve združene Evrope so delali osvajalci. Predzadnjo se je namenil delat Hitler in nekako tedaj so/smo pogruntali, da sta napredek in tehnologija na takšni stopnji, da se bomo iztrebili ali vsaj hudo uničili, če se bomo še naprej tako obnašali. Zato združena EU, v kateri so vsaj bazične vrednote enake in katera temelji na sodelovanju in svoboščinah posameznika ne pa na sovraštvu in stereotipih. A takšne velike skupnosti ni možno narediti čez noč. Razlike bodo vedno, tako kot so med Domžalami in Ljubljano, med Štajersko in Primorsko, med Slovenijo in Dansko, med Texasom in Florido - konec koncev.

Zato ti lahko pritrdim..še par kamenčkov na Balkanu in do Aten se bomo peljali 100km/h preko vseh današnjih meja, za katere so še včeraj umirali tako krivi kot nedolžni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar ostaja grenak priokus, da cilj opravičuje sredstvo, kajne. Sredstva se menjajo, cilj pa ostaja... Pa smo spet pri zgodovinski vlogi "starih narodov".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Američani imajo na Kosovem pri Kraju Uroševac veliko vojaško bazo Bondsteel. V njej je nastanjenih 7.000 od 10.000 njihovih vojakov na Kosovu, obseg baze je 14 km. Do sedaj so imeli tam od zračnih plovil nastanjene le helikopterje. http://hannah.smith-family.com/archive/000959.html

Neuradne informacije pa so, da to bazo povečujejo in gradijo največje vojaško letališče v Evropi. Tja bodo preselili celoten Aviano in še nekatere zmogljivosti iz baz, ki jih imajo v Nemčiji. Seveda bo tam shranjeno tudi jedrsko orožje.

Vse kar se je in se dogaja na Kosovem v zadnjih desetih letih ni naključje, ampak natančen plan Američanov. Balkan je odlična odskočna deska za operacije od Kaspijskega morja do Bližnjega vzhoda. Kaj je boljšega, kot narediti majhno državo, ki ti je brezpogojno vdana in jo uporabljaš za servisiranje področja bogatega z nafto.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Fritz:

Kdor nosi zvezde v svojem grbu, ta naj se tudi dviga k zvezdam. Tri šesterokrake zvezde na vrhu Slovenskega grba, zvezde zlate na modri podlagi - zvezde "grofov celjskih".

Na prvi pogled te šesterokrake zvezde tvorijo enakostranični trikotnik, vendar samo na prvi pogled. Že tehnični načrt slovenskega grba izpričuje drugače. Spodnji V kot je 72 stopinj in ne 60, kot bi pričakovali.

Zadevo potrdi tudi kot "Triglava", ki je 54 stopinj (oz 2 x 27 glede na središčnico). Oba kota sta izvedenka kota 108 stopinj, ki je mnogim zelo znan. Da bi slučajno ne prišlo do pomote, pa je jasno nakazano tudi razmerje slovenskega grba, ki je 8:1+9, to pa je letnica upora Ljudevita Posavskega (819), mar ne?

Če pa to razmerje izrazimo popolnoma matematično (t.j. 10:8), pa je asociacija na 108 na dlani. Da bi zadeva bila matematično še bolj nesporna, je valovanje rek in morja opredeljeno s petimi diski. Ne moremo mimo dejstva, da se pojavlja značilno matematično Pitagorejstvo, ki temelji na osnovi števil 3, 4 in 5. (število 5, ki izhaja iz 3 in je v resnici 4 in 1).

Slednje je moč razprati tudi v razmerju med položajem zemeljskega nad in pod horizontalno središčnico, ki je 3:9 (=3:4+5).

vsota števil 3,4 in 5 je natanko 12, kje vse najdemo število 12 "v naravi in družbi" presega namen tega posta. Nekateri bodo namen tega posta razumeli...

Še bolj očitna je vpadnica pod kotom 108 stopinj, ki prežene že poslednji dvom o nenaključne pojavljanju geometrijskih vzorcev.

Kar je zgoraj je spodaj... Nesporno povezovanje nebeško-zemelske sfere v našem grbu je deklarirano že v samem opisu grba.

Kdor nosi zvezde v svojem grbu, ta naj se tudi dviga k zvezdam. Marsikomu ne bo jasno, kaj hočem povedati. In prav je tako. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Američani imajo na Kosovem pri Kraju Uroševac veliko vojaško bazo Bondsteel. V njej je nastanjenih 7.000 od 10.000 njihovih vojakov na Kosovu, obseg baze je 14 km. Do sedaj so imeli tam od zračnih plovil nastanjene le helikopterje. http://hannah.smith-family.com/archive/000959.html

Neuradne informacije pa so, da to bazo povečujejo in gradijo največje vojaško letališče v Evropi. Tja bodo preselili celoten Aviano in še nekatere zmogljivosti iz baz, ki jih imajo v Nemčiji. Seveda bo tam shranjeno tudi jedrsko orožje.

Vse kar se je in se dogaja na Kosovem v zadnjih desetih letih ni naključje, ampak natančen plan Američanov. Balkan je odlična odskočna deska za operacije od Kaspijskega morja do Bližnjega vzhoda. Kaj je boljšega, kot narediti majhno državo, ki ti je brezpogojno vdana in jo uporabljaš za servisiranje področja bogatega z nafto.

No, če je to tako, zakaj so potem opustili Eagle Base v Tuzli, kjer so imeli večje število helikopterjev in nekaj letal. Tuzelsko vojaško letališče je uporabljala že JLA in je premoglo kar nekaj infrastrukture, poleg tega pa še rezervno/zasilno pisto, v obliki razširjenega, nekaj kilometrov dolgega, ravnega odseka ceste proti Bratuncu. Za letalo je razdalja med Tuzlo in Kosovim le nekaj minut poleta.

Eagle base - Tuzla

post-1019-1203851403_thumb.jpgpost-1019-1203851412_thumb.jpgpost-1019-1203851423_thumb.jpg

Eagle Base je bila grajena s pretežno monažnimi/začasnimi objekti, ki jih je možno relativno hitro spakirati in preseliti. Bondsteel je narejena enako.

Poleg vsega, ZDA gradijo dve oporišči na vzhodnem Balkanu, v Bolgariji in Romuniji (uporabljajoč tudi že obstoječo infrastrukturo, tudi letališče in neposredno dostopnost do pristanišča), ki sta članici zveze NATO in ob tem zavezani določenim večstranskim sporazumom..ostalo bo/je verjetno urejeno z dvostranskimi sporazumi. In povrh tega imajo ZDA velika letalska oporišča v Turčiji (Incirlik) in večje število v perzijskem zalivu (Savdova Arabija, ZAE, Qatar in Kuwait).

Kje je sedaj logika, ki pravi, da je Kosovo nek geostrateški popek Evrope, v katerem bodo Američani naredili svojo največjo bazo? Bojim se, da Aviana, v katerega je bilo vloženo ogromno denarja, ne bodo zapustili, dokler v Italiji na volitvah ne zmaga KPI. Lahko je, da bodo zmanjšali obseg sil, ne verjamem pa, da ga bodo zapustili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zamerite pisatelji ampak koliko pisanja za prazen nič. To vse se dogaja tam bogu za hrbtom kjer mi ne vpljivamo na njihove dogodke. Bil sem ta teden v SK in me je bilo strah povedat od kod prihajam zaradi dogodkov kateri se vrstijo na kosmetu.

Raje se razpišemo o naši družbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je tudi pisanje o naši družbi za prazen nič.

Ne vem, kaj je mišljeno pod SK a mene ni ne strah ne sram povedati ljudem od kod sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!