Skoči na vsebino

Republika Kosovo


HHV

Priporočene objave

...

los conqustadores ( osvajalci) so španci, ki so meli te pohode po ameriki...15o 17o stoletje, če se ne motim...

njihov način je bil lih tak...pridejo ...prijatli...oh in sploh...pol pa naval..."naše ozemlje!"..to je kosovo ,če se mene praša...to se lahko zgodi tudi pri nas...teoretično ...in kdo ve...enkrat tudi v praksi...

Frfotavka, ko se že spuščaš stoletja nazaj. Samo ponovim, kar je že bilo jasno napisano:

- Srbi se prav radi označujejo za sinove Slave. Si osvojila? Greva dalje.

- To pomeni da so Slovani. Je to tudi že zaplahutalo in se vsedlo v votlini? Ok gremo dalje, sedaj pa naloga:

Poišči tu ali drugje na netu kdaj so se Slovani prikotalili v te kraje in potem si vzemi kakšno pavzo, pomalicaj kakšen brain food in poskusi ugotoviti kdo je bil osvajalec in klavec v stilu ki si ga hotela prikazati.

Odgovor seveda željno pričakujemo in trošimo piwo in kokice. :yes:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... četrti se pa derejo "КОСОВО ЈЕ СРБИЈА."

...

Mater se morajo te grablce po žnablih zatikat :blink: Vse neki oglato in zobato :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega, moje mnenje je moje mnenje. ..ni ga treba brat, sprejet in ne spreminjat....

kateri del " ne bom se mešala v debate " ne razumeš , pa mi ni jasno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom se mešala v debate...preberi tisti stavek "moje mnenje je.."

sploh ti fritz stric si tak človek, ki svojega mnenja izražaš, ampak tekmuješ ,da bo tvoje obveljalo...

los conqustadores ( osvajalci) so španci, ki so meli te pohode po ameriki...15o 17o stoletje, če se ne motim...

njihov način je bil lih tak...pridejo ...prijatli...oh in sploh...pol pa naval..."naše ozemlje!"..to je kosovo ,če se mene praša...to se lahko zgodi tudi pri nas...teoretično ...in kdo ve...enkrat tudi v praksi...

V debato si se vmešala s postom. Moje mnenje je, da je tvoje mnenje za uha privlečeno in rasistično. Ampak to si verjetno razumela iz mojega pisanja.

Glede tekmovanja je takole - tudi večkrat napisano - vsak ima svoje videnje neke zadeve. Tukaj to predstavljamo in argumentiramo. Nikoli ne pričakujem, da bo PikiJapok npr. razmišljal tako kot jaz, ko bo prebral moja pisanja. Oba podajava svoje poglede in jih argumentirava. Lahko se razideva tako, da bo vsak ostal na svojih stališčih ali pa bo delno ali v celoti sprejeli stališča drugega, ker se nam podani argumenti zdijo boljši od naših.

Osvajanje - ja, po tvoji logiki je res tako, da se lahko to zgodi kjerkoli. Le, da bodo v našem primeru osvajalci prej Italijani, Nemci ali Angleži kot pa Albanci. Vedno pa osvaja vojaško močnejši, zato ne vidim kje so kosovski Albanci osvajali razen, če misliš, da je šlo za osvajalni pohod ZDA in NATA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ee ne,debata je prostovolno izmenjavanje mnenj...jaz sem samo podala mnenje...komentar...tako , da nisem nič dolžna debatirat...

o mojem rasizmu pa vsaka čast :worship:

ne razumem al sem jaz kitajka, al oni črnci...sem mislila ,da smo ista rasa namreč...

pa sej ni važno...

Popravljeno . Popravil frfljot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj nisem rekel, da si se dolžna udeležiti debate. To pa ne pomeni, da nihče ne bo komentiral tvojega mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glas ljudstva :naughty:

Šiptar pozvoni pri Srbu doma in ga vpraša:

"Jeli Srbine, koljiko oćeš za ova tvoja kuća?"

"Dve kile čistog zlata," pravi Srb, "da kupim velik stan u Beogradu!"

"Evo ti četiri kile, Srbine!" pravi Šiptar.

"A zašto četiri kad tražim dve?" vpraša Srb.

"Eto idi pa kupi sebi stan u Ljubljana da te ne seljim dva puta!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez kako leto, ko se prah okrog teha poleže ali še prej pa bodo želeli še Makedonijo, kjer so itak že pred leti delali sranje in ga non stop počasi. Makednoci pa bi ravno tako lahko najbelai, saj jih zaradi imena že Grki ne marajo pa še kak se najde. Glede na nataliteto Albancev čez par let ne bo problema, saj prebivalstvo skokovito narašča.

Je pa tudi pomemben podatek in dejstvo, da je Srbija s Kosovim izgubila najrevnejši del države, ki si ga tudi težko privošči vzdrževati, saj še za druge dele ni finančno sposobna.

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se boš zredu in se ti bo žena odcepila :trance_33_sleep:

:kva1: :hmm: Urkaduš, kwa pa zdej?

Sam kokic pa pira pa ne mislim pustit!

In dejstvo je, da bo za to odcepitev kriv Motosvet! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Glede na nataliteto Albancev čez par let ne bo problema, saj prebivalstvo skokovito narašča. ...

Visoka nataliteta je vzporedna z nizkim standardom. Je logična in edina "obramba" pred zatiranjem.

Prava pot je sprejemanje drugačnosti, enakopravnost in sodelovanje, ne pa zatiranje, pobijanje, ukinjanje šol v domačem jeziku in podobne iztrebljevalske metode, ki so jih počeli Srbi na Kosovem.

Široka kriminalna udejstvovanja so tudi posledica primernih razmer in edinega možnega načina zaslužka.

Reševati je treba vzroke in ne posledice. Iztrebiti je treba bolezen in ne simptom. In v tem primeru je iztrebljanja potrebna bolezen le dolgoletna Srbska in še prej tudi Jugoslovanska politika do Šiptarjev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oi!

Se ena zgodbica /kokice pasejo zraven, s tem, da pisec ni odgovoren za morebitne posledice :whistle: /

Nekoc so ziveli eni taki srecni ljudje - lahko jih imenujemo tudi Lovci.

Imeli so svoje podrocje za katerega so skrbeli po najboljsih moceh.

Vse zivali, ki so bile tam, so bile pod njihovo oskrbo. Sprejemali so dolocena pravila kdaj, kako in kdo bo kaj smel na tem podrocju poceti.

Kmalu so ugotovili, da mogoce nebi bilo slabo povabiti tudi kakega tujca na obisk, seveda, ce se bo drzal njihovih pravil.

Zakaj pa ne, saj so pri tem se zasluzili. Uredili so jim prenocisce, organizirali so jim celoten obisk, z njimi delali v rokavickah, se skupaj napili...

Denacionalizacija je pa naenkrat dolocila nove lastnike. Al pa je nekdo od drzave doloceno podrocje odkupil.

Opala.

Novi lastniki so ugotovili, da zdaj bi pa oni lahko krojili usodo vsem zivecim na tem podrocju. Zakaj pa ne, saj je njihovo.

In da bi zdaj lahko oni sluzili na racun tujcev. In tudi so.

Tujcev je prihajalo vedno vec. Postavili so si zacasna domovanja, kamor so prisli tudi vsi njihovi sorodniki in znanci.

Zato so morali vse napise zaceti pisati tudi v njihovem jeziku.

Sporov z Lovci je bilo vedno vec. Prihajati je zacelo tudi do "nesrec". Nihce vec ni vedel kdo je prvo sprozil.

So pa in eni in drugi vsako nesreco napihnili in poskusili obrniti sebi v prid.

Vendar je bilo tujcev vedno vec in stevilcno so bili mocnejsi.

Za Lovce pa se ostali njihovi drzavljani sploh niso toliko brigali, ces, kaj se jim toliko gre za tisto podrocje in kar se tam dogaja. V bistvu so jim malo probali pomagat, a so tujci poklicali svoje frende na pomoc in ti so vse prepricali, da so tujci edini oskodovani v tem sporu.

Pocasi so Lovce tudi domaci meli za zdraharje in pijance, ki so v bistvu nevarni, saj so imeli tujci vecjo medijsko podporo in so prikazovali svojo plat zgodbe.

Na koncu je bilo tujcev tako veliko, da potrebe po jeziku domacinov sploh ni vec bilo.

Novim lastnikom je bilo vseeno, ceprav tujci niso tako lepo skrbeli za podrocje kot prej Lovci.

Se vec.

Vse skupaj so prodali tujcem in se preselili na obalo in ziveli od obresti.

In tujci so postali lastniki.

Lovci si pa na tisto podrocje sploh niso vec upali, saj so vedeli, da jih caka "nesreca" s sibrovko.

Poskusali so s peticijami in demonstracijami, se celo, ko sta dva izmed njih srecala v gmajni dva tujca na kroslah, sta jima grozila s puskami, a sta s tem samo povzrocila se vecje zgrazanje javnosti...

Vsi so jim pac razlagali, da je to normalen proces in da tako pac danes v kultiviranih dezelah pride do prememb...

Pocutili so se, kot da jih je nekdo vmes na suho malo nategnil, sam, v bistvu pa naresti ni bilo kaj...

Kar jim je preostalo, je da svojim vnukom razlagajo, kako so bili vcasih na tistem podrocju doma in so glasno peli svoje pesmi ob tabornem ognju - in da jim je se danes zal, da so spustili prvega tujca tja.

Sorry, ce je tole mal off topic, sam mal se pa tut navezuje... :P

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nej bo še tu:

ena pesmica:

ovo je ovde balkan.

zemlja iz sna.

između moćnih sila, dobra i zla.

tu svako može biti dušman i brat.

svakih 50 leta izbija rat.

ovu su zemlju pravili i ratnici i pesnici i različiti bogovi.

ovo je ovde balkan, mirisni cvet,

totalno nerazumljiv za ceo svet.

(bajaga)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ukinjanje šol v domačem jeziku

V kakem domačem jeziku? Sprejemljiva je edino dvojezičnost v takih primerih (kot je urejeno tudi pri nas). Tam pa so Albanci živeli v Srbiji in niti ne govorijo Srbsko, večina jih ne govori srbsko. Če živiš v neki državi se ji moraš delno podrediti. Drugače bi tudi mi v Ljubljani morali odpreti šole v Srbskem jeziku,... da bi jim zagotovili domač jezik. Ampak oni so živeli v eni državi po svojih pravilih. Kaj pa Albanci počnejo v Makedobniji? Napadajo domače prebivalstvo, želijo delček za sebe, ne spoštujejo državnih zakonov države v kateri živijo,... Če so že živeli v državi Srbiji, mora biti jezik v šoli Srbski, potem pa je lahko Albanski edino v dvojezičnih šolah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez kako leto, ko se prah okrog teha poleže ali še prej pa bodo želeli še Makedonijo, kjer so itak že pred leti delali sranje in ga non stop počasi.

Eh, to pač ne. Ko sem jaz bil kako leto nazaj na Ohridu, so se prav fajn razumeli. Je en šiptar uličnemu prodajalcu bureka pred nosom vzel kos in ta mu ga je kar zastonj dal. Ej res, ko najboljši kolegi.... Res da je ovi vaterpolist mel poleg 76 bratov, ampak to po moje ni bil razlog.....

Da o Skopju in Gazi babi sploh ne govorim, kak je tam fajn.....

Kak je že pel Dado Topić? Aja...

"Besmrtna ko srce što vjekovima bije,

tuđinska nikad ona bila nije,

zastava njena nek se vječno vije..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visoka nataliteta je vzporedna z nizkim standardom. Je logična in edina "obramba" pred zatiranjem.

Prava pot je sprejemanje drugačnosti, enakopravnost in sodelovanje, ne pa zatiranje, pobijanje, ukinjanje šol v domačem jeziku in podobne iztrebljevalske metode, ki so jih počeli Srbi na Kosovem.

tukaj se pa zelo motiš Horjo.....o temu kdo je koga zatiral bi pa lahko debatirali......nekaj podobnega kot Strojani v Ambrusu....

Široka kriminalna udejstvovanja so tudi posledica primernih razmer in edinega možnega načina zaslužka.

in to naj bi bilo opravičilo?......le zakaj potem obsojaš cigane?

Reševati je treba vzroke in ne posledice. Iztrebiti je treba bolezen in ne simptom. In v tem primeru je iztrebljanja potrebna bolezen le dolgoletna Srbska in še prej tudi Jugoslovanska politika do Šiptarjev!

In tukaj se strinjam s tabo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oi!

Se ena zgodbica /kokice pasejo zraven, s tem, da pisec ni odgovoren za morebitne posledice :whistle: /

Nekoc so ziveli eni taki srecni ljudje - lahko jih imenujemo tudi Lovci...

Takele alegorične zgodbice, ki bi na poenostavljen način prikazale neko dogajanje lahko zaidejo na področja, kjer se kakšne stvari izgubijo.

Recimo tole:

- tujci so bili staroselci in njihov precej strm prirastek ne izhaja samo in predvsem iz priseljevanja temveč tudi iz visoke natalitete,

- lovci so se izseljevali zaradi neperspektivnosti življenja v tistem lovišču,

- lovci niso izgubili oblasti nad loviščem in so do konca imeli celoten represivni aparat državne lovske zveze za sabo.

Tole zadnje je še posebej pomembno in spominja na jokcanje ob problematičnih članih družine Strojanovih...uboga Slovenija, ki jo zafrkavajo eni Strojani...ja, res smo uboga država, ko z vsemi policisti, tožilci in sodniki (in vsemi drugimi) ne moremo onemogočiti, nekaterim članom ene družine, protipravna in kriminalna dejanja. Res smo bogi, bogi. Ampak res, prav bohceni...even a bit stupid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drzi, Fritz. :worship:

Pa sva predstavila - ti en pogled, jst drugega - oba sva "medij" - nekdo bo verjel "tebi", nekdo "meni"...

In "tujci" in "lovci" se lahko stepejo.

Tudi nekje drugje, ne samo na Kosovu. To sem hotel prikazat. Nikogarsnji "predpraznik" v bistvu ni varen.

Je pa tanka linija katere detajle kdo od medijev spusti in katere povdari...

In vedno nekdo to izkoristi na racun raje...( Piki je ze prej nekje zapisal, da tale situacija ustreza politikom na oblasti v Srbiji;resili so se namrec tumorja).

Nekje vmes je neka tocka, ko bi se lahko marsikaj spremenilo. Ampak ker tisti, ki bi lahko kaj naredili, vidijo neko korist , tega ne naredijo. In pocakajo, da je njihova korist se vecja.

In potem so razsodniki. Hinavscina, za moje pojme.

Ko sem bil mulc, sem si vcasih zazelel, da bi imel moc, da bi od zgoraj lahko videl vse in bi preprecil vsako krivico, se preden bi se zgodila. Bil sem mulc.

Danes imam se vedno isto zeljo. Sem pa naivnez in optimist. :D

(mogoce pridejo nekoc marsovci in bodo znali to narest) :naughty:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

in to naj bi bilo opravičilo?......le zakaj potem obsojaš cigane?

...

Ni opravičilo. Še zdaleč ne. A verjetno le oba veva, da tako kot vsi cigani tudi vsi šiptarji niso vpleteni v krimonal.

Poskušam le razumeti, zakaj se tolikšen delež njih odloča za tak način življenja. In en kamenček v mozaik k tej zgodbi je tudi popularen video "Patike za Kosovo" in dejstvo da se je dogajal v 300.000 izvodih. In tudi že enkrat napisan en mali primer, ki se me dotakne: Kompletna mašinerija, ki je delala municijo Igman je bila izropana in prepeljana v Srbijo. Vojni plen? Neeeeeee, saj Srbija ja ni bila v vojni. :slap:

In porkaflek, municija narejena na novi mašineriji mi ne nese več tako točno kot stara. :cry: :angry:

Zanimiv argument, ki sem ga nalašč malo nazaj preslišal, je bil tudi konflikt Turki - Kurdi. Dostikrat uporabljen s strani tistih, ki zagovarjajo Srbe in obtožujejo muslimane. Le dokaz, da reči poenostavljajo na kuram razumljive skupne imenovalce. Barabija je barabija, pa naj jo počne kdorkoli in kjerkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakem domačem jeziku? Sprejemljiva je edino dvojezičnost v takih primerih (kot je urejeno tudi pri nas). Tam pa so Albanci živeli v Srbiji in niti ne govorijo Srbsko, večina jih ne govori srbsko. Če živiš v neki državi se ji moraš delno podrediti. ...

Domačem, Gangi, domačem! Srbski je bil tuji. Spoštujem ljudi, ki se kljub večstoletnim pritiskom ne podajo.

Tudi Črtomir bi mi bil ljubši, če bi ga Bogomilina puss ne premamila.

Nekako mi poturice niso všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni opravičilo. Še zdaleč ne. A verjetno le oba veva, da tako kot vsi cigani tudi vsi šiptarji niso vpleteni v krimonal.

Ja ene 10% res ne..

...ampak oni temu pravijo biznis...

.. a smo Slovenci zagamani, ker tega ne razumemo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakem domačem jeziku? Sprejemljiva je edino dvojezičnost v takih primerih (kot je urejeno tudi pri nas). Tam pa so Albanci živeli v Srbiji in niti ne govorijo Srbsko, večina jih ne govori srbsko. Če živiš v neki državi se ji moraš delno podrediti. Drugače bi tudi mi v Ljubljani morali odpreti šole v Srbskem jeziku,... da bi jim zagotovili domač jezik. Ampak oni so živeli v eni državi po svojih pravilih. Kaj pa Albanci počnejo v Makedobniji? Napadajo domače prebivalstvo, želijo delček za sebe, ne spoštujejo državnih zakonov države v kateri živijo,... Če so že živeli v državi Srbiji, mora biti jezik v šoli Srbski, potem pa je lahko Albanski edino v dvojezičnih šolah.

Iz mojih izkušenj izhaja, da je generacija, ki se je šolala v soc. časih, govorila srbsko. Kosovo je zelo aostalo, ruralno področje in tudi v tistih časih je bilo veliko ljudi neizobaženih. Tisti, ki so živeli, v vaseh, nekje bogu za hrbtom šol niso obiskovali. Mlajša generacija tudi več ne, ker jim je Slobo šolstvo efektivno odvzel. Šole so bojkotirali in postavili neuradni, paralelni sistem šolanja v albanščini. Iz tega izhaja, vsaj po moje, da se je s takšnimi potezami srbska politika sama vstrelila v koleno.

P.S.

Ne glede na to, da je uradni jezik v Slo - Slovenščina, lahko, v Kopru, vsak pripadnik italijanske manjšine govori samo italijanščino in pričakuje, da bo pri vseh opravkih z državnimi organi razumljen. Če se večinoma drži ljudi, ki govorijo italijnščino, potem lahko shaja večino življenja brez uporabe slovenščine. Na tistem področju je uradni jezik tudi italijanščina. Enako je bilo na Kosovu.

Ja ene 10% res ne..

...ampak oni temu pravijo biznis...

.. a smo Slovenci zagamani, ker tega ne razumemo :naughty:

Torej 90% Albancev, ki jih lahko srečam v Sloveniji so kriminalci. Zanimivo. A si slučajno naredil statistični pregled poklicev tudi za Črnogorce ali se ti je ustavilo pri Albancih? :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega, moje mnenje je moje mnenje. ..ni ga treba brat, sprejet in ne spreminjat....

kateri del " ne bom se mešala v debate " ne razumeš , pa mi ni jasno :hmm:

Mene pa, recimo, zanima, zakaj sama svoje misli pravzaprav ne razumeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!