Skoči na vsebino

Berači


Priporočene objave

LP

A je gledal kdo včeraj tednik, ko se je novinar oblekel v berača, se usedel na invalidski voziček in nastavil kapo na čopovi v lj? Model je zaslužil v 4ih urah 50€ + škatlo piškotov. Pa recimo, da je imel dober dan in da bi drugače zaslužil pol od tega je to 6.25€ na uro * 8 ur na dan * 20 delovnih dni = 1000€ na mesec. Sej ne rečem...berači so ubogi. Ampak sedaj razumem zakaj se cele družine romunov vozijo po slo in beračijo denar ... po možnosti izkoriščajo otroke in starce. Menda imamo že polno uvoženih beračev iz romunije. Zej bo treba že državljanstvo preverjat preden komu pustiš na cesti kakšen cent :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer ne sprašujem za potni list, pa tudi na barvo kože ne gledam, a razlika med profi berači in navadnimi se opazi.

Od mene dobijo samo tapravi, profiji pa nič.

Kar pa se tiče vprašanja, če se splača, pa je relativno. Po moje tisti, ki stoji na cesti, ne dobi veliko, njegov šef, ki pobira pri desetih beračih, pa po moje kar nabere......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ljubljani okoli Tromostovja jih je enostavno preveč. Pred leti sem bolj poredko hodil v center in sem občasno dal klošarjem za kakšen liter, ko pa sem hodil vsak dan (v službo) sem spoznal, da jih je enostavno preveč (bi lahko razdelil celo plačo) in so mi šli vedno bolj na živce. Kakšen vtis dobijo poleti turisti, ko jim iz vseh koncev molijo roke, ko se pijani umazanci valjajo po spomenikih (ščijejo, serjejo, bruhajo in smetijo po spomeniku in to dobesedno)?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer ne sprašujem za potni list, pa tudi na barvo kože ne gledam, a razlika med profi berači in navadnimi se opazi.

Od mene dobijo samo tapravi, profiji pa nič.

Kar pa se tiče vprašanja, če se splača, pa je relativno. Po moje tisti, ki stoji na cesti, ne dobi veliko, njegov šef, ki pobira pri desetih beračih, pa po moje kar nabere......

Se strinjam s tabo. :yes:

Avtohtoni berači (oz. bolje klošarji) se pri nas (v centru Maribora, kjer se jih največ najde) tako držijo svojih lokacij - tam tudi ne boš našel uvoženih (jih avtohtoni menda hitro "spučejo"). Tisti ta uvoženi pa se praviloma držijo nakupovalnih centrov, bank in drugih bolj obleganih komercialnih lokacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen vtis dobijo poleti turisti, ko jim iz vseh koncev molijo roke, ko se pijani umazanci valjajo po spomenikih (ščijejo, serjejo, bruhajo in smetijo po spomeniku in to dobesedno)?

lp

Franc

imajo občutek kot da so doma in da so vsi okrog njih enaki in poznani ! pijani kot sami ! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ko se pijani umazanci valjajo po spomenikih (ščijejo, serjejo, bruhajo in smetijo po spomeniku in to dobesedno)?

lp

Franc

In potem je še kakšnemu Franc ime ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo. :yes:

Avtohtoni berači (oz. bolje klošarji) se pri nas (v centru Maribora, kjer se jih največ najde) tako držijo svojih lokacij - tam tudi ne boš našel uvoženih (jih avtohtoni menda hitro "spučejo"). Tisti ta uvoženi pa se praviloma držijo nakupovalnih centrov, bank in drugih bolj obleganih komercialnih lokacij.

Poleg tega avtohtoni niso ali pa so zelo redko vsiljivi.

Uvoženi pa imajo vsi slikice bolanih otrok, pa slikice jezusa, pa še in še......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ena Bullshit tema.... Pa nabijanje teorije.... :slap:

če je pa kdo nabavil motor na račun beračenja, in če mu ga uspe vzdrževati+ da se preživi in plačuje stroške in stanovanje na račun tega, naj me pa popravi :whistle: ....

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ena Bullshit tema.... Pa nabijanje teorije.... :slap:

A ne. Pojdi rajši naštevat po rimsko in artikulirat po latinsko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slavni Elvis-Aaron King-Virtz iz NM, kateri je bil že na televiziji, je v časih ko je hodil po blokih po celi Sloveniji zaslužil po 400.000 SIT na mesec, tako da se mi ne zdi tako slab bizniss :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne. Pojdi rajši naštevat po rimsko in artikulirat po latinsko ...

Vale, :topic: si.....

se samo hecam ..... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa sem enkrat nekje videl video o tipu iz Londona, ki na semaforju čisti avtomobilske šipe.

Bi se lahko reklo, da kar dobro živi.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To temo sem odprl po Kr' neki ... ravno zato, da nihče po definicije ne more bit :topic: .

To da daš kakemu avtohtonemu za kak liter se mi zdi čist ql ... sam tile uvoženi in razni mamileki, mi gredo pa pošteno na živce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem v Lj. videl eno uvoženo "brezdomko" kako špila harmonko. Čez nekaj časa zopet naletim na njo v drugi ulici in vidim/slišim kako previja kaseto, ki je bila skrita nekje v inštrumentu :lol: Imajo pa naši klošarji dober časopis (Kralji ulice), ki ga sami pišejo in tudi prodajajo. Večinoma zgodbe, njihovi pripetljaji in podobno.

P.s. Mislim, da ena podobna tema že obstaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, :topic: si.....

se samo hecam ..... :)

Vem, se opravičujem. Večina beračev vseeno zna artikulirati in šteti :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slavni Elvis-Aaron King-Virtz iz NM, kateri je bil že na televiziji, je v časih ko je hodil po blokih po celi Sloveniji zaslužil po 400.000 SIT na mesec, tako da se mi ne zdi tako slab bizniss :rolleyes:

iz Nm? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!