Skoči na vsebino

Izpit H kategorije, nakup skuterja do 50 ccm in še kaj, bi prosil!


megasticen13

Priporočene objave

Dober dan in lep pozdrav!

Sem novi na forumu! Sem iz okolice Postojne! In torej, star 13 let, čez 3 mesece bom dopolnil 14 let. Vem, da je do takrat še kar nekaj dni oziroma časa, ampak bi se prej posvetoval! Čim prej, tem bolje in več mnenj vas, ki imate izkušnje z skuterji.

Torej: takoj ko dopolnim 14 let, bom šel delati izpit za moped, h kategorije. Prek šole me bo stal okoli 250 evrov, če nardim vse iz prve, upam da bom, plus zdravstveno potrdilo in še kaj! Zanima me, kateri rabljen skuter kupiti, firmo, kaj še vse? Letnik od 2000 gor, prevoženih koliko se splača največ? Torej do max. nekje 800, mogoče malo več evrov. Seveda bi rad kupil z odstranjenimi blokadami, vendar morajo biti priložene zraven (tehnični pregled). Torej, gledal sem jih kar veliko, enga 2007 za 650 €, nima odstranjenih blokad. Prevoženih nekaj čez 2 000.Rad bi kupil z odstranjenimi blokadami, ker se sploh ne spoznam, da bi sam dajal dol! Pol...Barva skuterja ni problem, le všeč mi je modra, rdeča, črna... Kaj se mi za ta denar splača kupiti? Kolkiko dela je z dajanjem blokad gor in dol? Rad bi, da bi šel motor vsaj enih 70 po števcu (beri:lažejo števci!). Motor bi uporabljal za vsakdanjo uporabo, za razvedrilo, mogoče za kakšen daljši izlet. In še to? Kaj z H kategorijo se sme iti pa hitri cesti ali ne? Kaj se bo zgodilo, če me dobijo policaji z blokadami gor, če bom šel 70, cca? Je velika verjetnost da me dobi murja? S skuterjem bi kašen krat šel tudi kam v hrib, tako da mi ne bi gor lezel komaj 30, ampak vsaj ene 50 po števcu.

Upam da mi boste pomagali in hvala! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha Aerox (fajn, ker ma zadej tank - za po zadnjem vozt :evilgrin: ),Gilera Runner (zelo zaznamovan skuter za tatove),Piaggio NRG (všečen),....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha Aerox (fajn, ker ma zadej tank - za po zadnjem vozt :evilgrin: ),Gilera Runner (zelo zaznamovan skuter za tatove),Piaggio NRG (všečen),....

Hvala, torej so v redu našteti?

Upam da, če se ti da,

mi lahko daš par linkov, kot primer?

Je vleiko dela z blokadami?

Če kdo ve, naj mi prosim vse sporočI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vredu samo so malo dražji kot 650€ :lol: če hočš dobii kaj solidnega... Drgač pa če si začetnik pa če si manjši je bolje da kupiš npr.yamaho aerox je manjša pa okretnejša...

drgač dobra je pa še aprilia sr .., sam je kr velka pa draga .. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vredu samo so malo dražji kot 650€ :lol: če hočš dobii kaj solidnega... Drgač pa če si začetnik pa če si manjši je bolje da kupiš npr.yamaho aerox je manjša pa okretnejša...

drgač dobra je pa še aprilia sr .., sam je kr velka pa draga .. :OK:

Sej tam do 800, mogoče maločez še gre! Aerox-a ni nobenega. Skuterja ne bi predeloval, imel bi ga za par let, za vožnjo po mestu in izven.

Kaj pa Kymco? Koliko stane dat ven in not blokade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še to. kakšna je razlika v 2- in 4- taktnem?

2taktni - bolši pospeški,boljša končna.Za delovanje potrebuje tudi olje oz. mešanico. Če odmisliš strošek z oljem je precej boljši od 4t

4takni - vleče od začetka ampak so končne hitrosti precej slabe pri 50ccm,manjši stroški pa precej manj možnosti, da zariba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roky, original skuter 2T ne bo kr tko zaribal, če le olje tankaš,

4T skuterje (50ccm) pa sploh odsvetujem, ker ne grejo nikamor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa!

Pospeški me toliko ne zanimajo

zato bom vzel 4 taktnega ker je manj stroškov!

In manj možnost, da zariba. Hvala vama!

Če še kdo kaj ve, koliko je dela z blokado

za jo dat gor ter dol, naj pove,

prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roky, original skuter 2T ne bo kr tko zaribal, če le olje tankaš,

4T skuterje (50ccm) pa sploh odsvetujem, ker ne grejo nikamor

Res je, nebo kar tako,ampak nikoli ne reci nikoli,kolega je isto mislu za Aeroxa hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa!

Pospeški me toliko ne zanimajo

zato bom vzel 4 taktnega ker je manj stroškov!

In manj možnost, da zariba. Hvala vama!

Če še kdo kaj ve, koliko je dela z blokado

za jo dat gor ter dol, naj pove,

prosim!

Na tvojem mestu bi rajš vzel 2t , ker 4t ne dajo nevemkakšne moči pri 50ccm 2t pa nevem kakšnih stroškov spet ni .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem no, nekako se bolj nagibam h 4 taktnemu.

Kakšnega pa imaš ti, kaj 50 ccm, in koliko taktni?

da nebi uzev 4t po ravnini gre maks 40kmh če maš orng srečo.

2t pa brez blokad pa z drugim izpuhom gre pa 90 kmh

uzem raj 2t,se boš lahk po cesti vsaj pelav ne pa zastoje delov, pa sej ne crkuje al pa zaribava kot kšna aprilia rs 125

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle: ...fantic... s skuterjem se nesme na hitro cesto 50 kubiku...ce mas 70 ccm je logicno da bojo kapsi tezil ze za blokade ti lahko tezijo ce te dobi na radar al pa kej podobnga (aja pa blokad nemors dat kr tko nazaj notr, najbol je kovanc za na tahnicnga).....ce bi odstranjeval blokade bi te prislo man kot 20€ tko da s stem raje ne obremenjuj prevec zaenkrat. uglavvnm kupi 2taktni skuter ce sanjas o hitrosti 70 km/h ....to da se bol kvari ni misleno da se bo takoj pokvaru! 4t skuter res negre nikamor.odlocitev je pa seveda tvoja :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle: ...fantic... s skuterjem se nesme na hitro cesto 50 kubiku...ce mas 70 ccm je logicno da bojo kapsi tezil ze za blokade ti lahko tezijo ce te dobi na radar al pa kej podobnga (aja pa blokad nemors dat kr tko nazaj notr, najbol je kovanc za na tahnicnga).....ce bi odstranjeval blokade bi te prislo man kot 20€ tko da s stem raje ne obremenjuj prevec zaenkrat. uglavvnm kupi 2taktni skuter ce sanjas o hitrosti 70 km/h ....to da se bol kvari ni misleno da se bo takoj pokvaru! 4t skuter res negre nikamor.odlocitev je pa seveda tvoja :worship:

Hvala.

Torej se z skuterjem od 50 kubikov

ne more na hitro cesto.

Seveda pa se lahko vozim z 50 ccm

z hitrostjo 70 km ali bilo kolko po starih cestah.

Hvala vam, fantje.

In v dvo-taktnega katero gorivo gre?

Oprostite za nevednost 13-letnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Torej se z skuterjem od 50 kubikov

ne more na hitro cesto.

Seveda pa se lahko vozim z 50 ccm

z hitrostjo 70 km ali bilo kolko po starih cestah.

Hvala vam, fantje.

In v dvo-taktnega katero gorivo gre?

Oprostite za nevednost 13-letnika.

neosvinčeno (95,98,supr 100)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neosvinčeno (95,98,supr 100)

Hvala vam.

Ste face ful,

ki pomagate enemu

ki dobesedno ne ve kaj je skuter.

Mislil, sem, da ker sem tako mlad in bom skuter imel čez komaj

4 al še kasneje mesco, se ne boste niti vbadali. torej gre noter enako gorivo kot v štiri taktnega..je razlika v teh dveh v porabi?Strah me je, da bom šel npr. 70 km/h in me ustavijo policaji, in dobim kazen, al nevem kaj...kakšna kazen bi bila?

Kakšen se vam zdi ta skuter?

http://www.bolha.com/oglas3042453

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!