Skoči na vsebino

Izpit H kategorije, nakup skuterja do 50 ccm in še kaj, bi prosil!


megasticen13

Priporočene objave

vse ti piše v testu. Kako mi greste na živce, ki pišete nekateri brez da bi prebrali.

Kako nam greš ti na živce, ko kar sprašuješ in sprašuješ iste stvari katere smo ti že 5x odgovorili :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako nam greš ti na živce, ko kar sprašuješ in sprašuješ iste stvari katere smo ti že 5x odgovorili :trance_33_sleep:

:whistle:

Popravljeno . Popravil 50ccm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh hote veš kam. :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

piše u pravili foruma al karkol že da ni žaljenja itd... lahko bi si jih prebral.. no bos se kej uprasu? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, megastičen13, jaz ti priporočam Piaggio NRG Power. Moj frend ga ma, vozu ga že 100 krat, lepo leti,... Jaz mam Piaggio Zip. Ne vem, če se ti zdi ta skuter prešibak ali kaj druga, ma 3,7 konja... Če me maš kaj za vprašat o Zipu al pa NRG, kr povej.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kot prvo.. imata ta NRG in tvoj ZIP popolnoma enak agregat, edino če imaš ti zračno hlajenega njegov NRG pa je vodno. Moč je isto popolnoma enaka, četudi imaš zračno hlajenega in tvoj ZIP bi moral iti vsaj toliko kot NRG, če ne še več, ker ima like 20 kil manj.. Tak da prosim lepo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako nebo držalo? Ne serji ga no lolek. Ti js povem iz prve roke da sta agregata ista :rolleyes: No zdej edino če praviš da maš ti zračno hlajenega, potem je to razlike, se pravi imaš motor še par kil lažji. Ne sanjaj o 2kw več, ko pa ima motor lih mal več kot tolko..da ti še iz prve roke povem da vodno hlajeni NRG nima za šans v nobenem pogledu proti zračno hlajenemu ZIP-u, tudi razlike v moči ni. ZIP zmaga v pospeških, malce tudi pri končni, pa še vleče bolje ker je res lažji in mejhn.

Dejstvo je da če nimaš 200 kil nebi smelo bit neke razlike med tvojiim in NRG-jem. Razen če maš zadevo komplet razštelano. Govorim za riginal odblokirane mašine.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdej bi me pa zanimalo še, katere motorčke se lahko vozi brez izpita po 14 letu! Za flexerja in youngsterja vem, kaj še se lahko vozi? Pa ne mi priporočat kakšno starudijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni za yungsterja da pr 16 lah vozes brez ispita? :whistle:

Amm NEE

sorry sedaj za :topic: : kako dodaš človeka za prijatelja???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yangsterja pa ta shit do 25 lah z 12 voziš :whistle:

jernej : tam na levi klikneš na nick od tistga in klikneš "dodaj kot prijatelja". ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm NEE

sorry sedaj za :topic: : kako dodaš človeka za prijatelja???

mene pa slikca zejbava :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

sem nov tukaj in me zanima nekaj stvari glede skuterjev. Koliko gre z blokadami in koliko brez, ali je vožnja brez blokad prepovedana, kdaj lahko greš delati izpit, kateri skuterji so dobri (boljše če so nižji imam 1,60m), kolikšna je poraba in takšne osnovne stvari...

HVALA :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem nov tukaj in me zanima nekaj stvari glede skuterjev. Koliko gre z blokadami in koliko brez, ali je vožnja brez blokad prepovedana, kdaj lahko greš delati izpit, kateri skuterji so dobri (boljše če so nižji imam 1,60m), kolikšna je poraba in takšne osnovne stvari...

HVALA :grupni:

Z blokadami grejo 45km/h, brez okoli 70km/h(realnih) da se še ogromno predelat^^, brez blokad naj bi blo prepovedanno, ampak da nimaš blokad neugotovijo kr tako, treba je pazit po naseljih itd...Ispit se lahko gre delat u tistem letu ko boš 14. Skuterji dobri so gilera yamaha piagio aprilia... Poraba je tam okol 3L/100Km če daš blokade vn mal več.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za blokade najbolj da pelješ na servis da ti jih dajo ven. hja za kazen pa odvisno od policaja en bo reku samo adijo pa srečno vožnjo drugi ti bo pa skuterja zaplenu. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Ispit se lahko gre delat u tistem letu ko boš 14.

Po tanovem 15 se mi zdi.

Popravljeno . Popravil Markko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nardiš tehničnega. Za tehničnega ga sam zablokiraš nazaj na 50km/h ali malo manj, lažje ti ga bo pa zablokirat če si kupiš omejevalec hitrosti. Uporabil ga boš lahko na tehničnem in ko te bodo policaji ustavli ter ti odredili tehničnega. Sam je tud odvisno od policajev če že poznajo to foro z omejevalcem ali ne, po mojem jih večina ne. Tak da nebi smel met problemov glede tehničnega, sam mora it manj kot 50km/h. Blokade pa lahko daš tud sam ven, ne rabiš bit nekakšen "strokovnjak" za to naredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ti rečejo na tehničnem če nimaš blokad gor?

Na tehničnem bo vedu, da si brez blokad le:

Če bo motor nenormalno glasen (Počen avspuh)

Počena šipca za luč, žmigovci ne delajo,...

Če bo končna hitrost "na valarju" pokazala preko 55Kmh.

Kaj narest okoli motorja:

Če imaš not kit ki poveča prostornino motorja je pametno zamenjat cilinder z originalnim.

-Počakaš tisti en teden, med tem opraviš tehnični... In zopet vgradiš kit in se naprej voziš.

Če imaš piljene kanale, menjan fergazer, (in da imaš 50ccm)

-Narediš "dihtungo"

kako: Vzameš en 2mm debel pleh, obrišeš koleno avspuha, da luknje za vijake pašejo. V sredino zvrtaš 10mm luknjo (namesto piljenega izpušnjega kanala)da ti zamuri cel motor.

Na tehničnem se ti bo smilil ker misliš, da se bo motor zjokal v notranjosti ampak učinkuje.

Jaz osebno sem na ATXu C.50 pred tehničnim pregledom zamenjal cel kit (Brušeni kanali, 40bat, Bing18,...končna 80Kmh+)

gor sem montiral original cilinder, fergazer, kolena,... pa je šu kot iz prodajalne :rolleyes:

Drgač je blo pa o tem že VELIKO napisanega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbol pametno je podloška v avspuh :worship: lukna v podloški 1cm, pa gre kumej 50.

jst sm mew na tzr-ki tut 80-kit,delotro 21,leovinča,........ pa sm daw samo podloško pa je šev 50km\h, pa še pospeškow ni mew

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!