Skoči na vsebino

Kolikšna je bila vaša najdaljša tura na skuterju 50 ccm!


megasticen13

Priporočene objave

Najdaljša tura? :whistle: To pa je za razmislit. 50 ccm mam Piaggiota. Mislim da je bla tak 50, 60 km.

LP

Tolk se dela z biciklnom! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ni bil skuter ampak Tomos V 15, 49 ccm in mislim, da celih 5 konjev :worship: .

Ob polnoči krenil iz Maribora - Dravograd - Beljak - kljub prepovedi (ccm) skozi tunel pod Velikim klekom (Grossglokner) - Innsbruck - Arlberg - Zurich - Bern (960 km). V enem dnevu, pred 34 leti, maja meseca. 24 km pred Bernom mi je v temi na avtocesti motorček crknil. Prespal ob cesti zraven njega, nato pa zjutraj peš do Berna. Mislil sem, da je crknila cinšpula (kar se mi je pred tem že zgodilo) pa so se samo platine razštelale (popapalo bakelit in se niso več odpirale :headbang: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprastite prosim, po pomoti sem stisnil enter in dodal odgovor, preden je bil končan. No, jaz na taka "potovanja" hodim z avtom. Zato se s skuterjem ne vozim preveč daleč. Prevozno sredstvo poleti, ko se mi ne da hodit v tisti vroč avto, ki je po možnosti stal na soncu :blush: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj na avtocesto lahko greš s pedesetko?! :unsure: Pa kaj ni PIAGGIO DNA?

LP

S pedestko itq da se nesme na avtocesto ampak z maribora v krsko se da tut po navadni cesti pridt :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Piago Energy 50ccm okoli Slovenije:

Mb-Dravograd-Koroška-Korensko sedlo(skuter omagal sem moral nazaj pa čez)-Trbiž-Rateče-

Vršič(dol je šlo hitreje, kot kadarkoli kasneje z motorjem, gor pa stal in hladil motor na vsakem ovinku)-Bovec(spanje)

Naslednji dan pa Istra do Bakarca ali nekaj takega in potem preko Delnic-Kočevje- .... - Mb.

Se ne spomnim več čisto vsega, vem pa da sem takrat nekako v Krškem kupil prvo FZS 600 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Piago Energy 50ccm okoli Slovenije:

Mb-Dravograd-Koroška-Korensko sedlo(skuter omagal sem moral nazaj pa čez)-Trbiž-Rateče-

Vršič(dol je šlo hitreje, kot kadarkoli kasneje z motorjem, gor pa stal in hladil motor na vsakem ovinku)-Bovec(spanje)

Naslednji dan pa Istra do Bakarca ali nekaj takega in potem preko Delnic-Kočevje- .... - Mb.

Se ne spomnim več čisto vsega, vem pa da sem takrat nekako v Krškem kupil prvo FZS 600 :)

Kako težo si imel takrat :whistle: . Na moji poti v CH sem imel 35 kg manj, kot sedaj.. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bil skuter, pač pa Tomosov avtomatik. Torej konec maja 1991 sem z avtom peljal mašino od MZ-ja (sesuti ležaji glavne gredi) na servis k Novoselcu(Markovci pri Ptuju). Kot vemo, je takrat bila vojna za Slovenijo. Brat je ravno takrat razbil družinski avto, vsi kolegi z avti pa na barikadah. Kako po mašino...? Pa sem zastartal avtomatika, pa gremo po mašino. Iz Slovenj Gradca tja se mi je zadnja guma 2x predrla, ampak to ni nič. Hudič je nastal, ko sem naložil mašino zadaj na prtljažnik,- je bil spredaj v luftu... Pa sem jo srečno pripeljal domov. Brez gumidefekta. Avtomatik, dobro si se držal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti z benelijem 491 70ccm večkrat iz lj v portorož (rekord: ljubljana-kamp lucija 1h 40min), tudi s sopotnikom sem že šel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da to ne spada v to temo, vendar prosim, da mi prosim odgovorite na vprašanje:

S skuterjem 50 ccm se vozim po bregu dol. Ker ni bil strm, vozim samo 35 km/h. Po pomoti pritisnem na gas. Motor in mene močno cukne, zabremza in jaz se ustavim. Motor dela dalje. Zdaj me pa zanima:

-če sem lahko poškodoval motor

-kaj je lahko narobe

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako težo si imel takrat :whistle: . Na moji poti v CH sem imel 35 kg manj, kot sedaj.. :naughty:

Enako kot sedaj :)

To je bilo pred 4 leti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala! Mislil sem pač, da bi mogoče lahko zaradi sunka šla gred al pa obročki.

LP

Najbrz motor ni bil pod obrati pa so pol dau gas je pa mal cuknlo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!