Skoči na vsebino

honanje cilindrov


bostjanf

Priporočene objave

Hahahha....sam u Tomos ne nesi (še slabše kot prneseš). Božič u Kopru nardi najboljše za majhen dnar! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honanje je postopek fine obdelave z odrezovanjem. Podoben je finemu brušenju, pri katerem se obdelovanec v stiku z orodjem ne segreje in se tako struktura obdelane površine ne spremeni. Glavna razlika med honanjem in brušenjem je tudi v znatno manjši hitrosti orodja pri honanju. Orodje se dotika obdelovanca na veliki površini, zato so ploščinski pritiski orodja precej manjši kot pri brušenju in prerez odrezkov je majhen; rezultat tega je izredno gladka obdelava z nekoliko motno površino. Honamo predvsem luknje za izboljšanje površine (pri motorjih za notranje zgorevanje) ter pri izdelavi zelo kvalitetnih tesnih ali drsnih prilegov dveh strojnih delov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja si pa kar strokovno povedal :worship: za nekatere mogoče še preveč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

OK, mene tud zanima kje na primorskem (razen v Tomosu) je kdo, ki to dela???

Ni na primorskem, je pa en majstr v Postojni, k je men že ena 3 cilindre obnovil ... kr solidno narejeno, edin na enem je blo malo pikic od kisika, ( pri honanju ) pa še to ni blo panike :)

Cifro sem ena par× prilimau na forumu, v INBOXu mam pa miljon sporočil, tk da ... če hočeš d jo najdem kr enga pivaka pošl po pošti xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm dav preko Vombergerja v LJ in so mi dal nazaj ma kot nov cilindr, še od uzun je biv obnovlen :P

Je pa res je cena ukol 200€ :unsure: (sam je pa res narejeno v piko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm dav preko Vombergerja v LJ in so mi dal nazaj ma kot nov cilindr, še od uzun je biv obnovlen :P

Je pa res je cena ukol 200€ :unsure: (sam je pa res narejeno v piko)

V postojni maš pa za 120€ ^^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!