Skoči na vsebino

Skuter se ful prevec dere !


matic_

Priporočene objave

Hi ! mam skuter aprilio sr 50 in se ful prevec dere - kuko bi to popravu ...a bi dau res lah stekleno volno u filtr ...aja pa to da bi popravu da neb zgubu kej prevec hitrosti - mam namrec 70 kit not ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stekleno volno u filter???

Ti navij stekleno volno okrog tiste cevi, ki je v dušilcu avspuha. Sicer pa ni panike, če je skuter glasen.

Koliko pa imaš predelanega (kateri deli, kakšen kit 70), koliko ti leti, koliko ti porabi in kater avspuh imaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi ! mam skuter aprilio sr 50 in se ful prevec dere - kuko bi to popravu ...a bi dau res lah stekleno volno u filtr ...aja pa to da bi popravu da neb zgubu kej prevec hitrosti - mam namrec 70 kit not ....

nč nis napisu kaj se ti dere filter al auspuh...mal bl se morš zjasnt da ti bomo lahko dal kakšn nasvet..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja ... ok ...mam kit - 70 ccm Polini - gre ..tapravih (z avtom merjenih) 110...sam res se ful dere ...ne tko k drugi - se bol se dere k k***** ATX ...(ene 4Xbol) ...prejsn lastnik (ki je moj stric) je reku da je iz filtra uzeu se eno kapo dol al kwa (ne vem nism jz lih za sraufat-rad bi bil) - zdej pa ne vem - tak cudn zvok je zihr zarad filtra -ce bi to nekak omejil bi bil se zmerej glasen ker je pac not kit 70 ...ampak kukr jz mislm bi se ga full mn slisal - k poznam enga k ma tut 70'tko notr (sam ni polini) pa se mu pol mn dere - pa ma un taprav zvok - k men ga kr neki steka - sele k pride cez 70 ma tak uredu zvok - se zmerej prevec glasen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzam dol filter pa dej not nazaj use kar ti manka(folk ponavad peno vn uzame k misle da bo bol šlo, pa to sploh ni res sej ti motor pod nizkimi obrati slabš dela k ma preveč zraka pa še "muka" k zmešan ker je prazna škatla.Najbolj da ga odpreš,daš nazaj original peno(filtr) pa skupi sestavš.Če pene nimaš pejd kupt novo na servis,če boš sam kej ustvarju boš zlo težko najdu tako k ma tapravo prepustnost zraka.Aja pa še to, če si brez filtra(pene) ti v motor vleče pouhn prahu s tem pa se posredno uničuje tud cilinder,tko da če hočš še neki cajta vozt na tem poliniju zrihti ti zadevo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej kok pa stane ksn nou filtr - k ex-lastnik je use dele zgubu ....(ne ni me nategnu - ker je moj sorodnik in se je takrt ful pizdiu k jih je zgubu )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Športen filter (ki ti ga, kolikor sem slišal, nihče ne bi priporočal) stane okrog 5000 SIT. Tko da mislim, da takšen denar ne more bit orig. filter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm lih zanč enmu zamenu komplet filter na skuterju Beta ARK lc(mašina od aprilie sr replica 50) pa je komplet filter skupi iz plastiko pršu 8,5k dobra stran je pa ta da lahk usak del posebi kupš tko da poglej kaj use ti manka pa dokup sam tist kar rabš če ti je škoda dat 8,5k sit. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej sm sou dons u italy - nabau vse kar sm mislu da morm - peno,spegle,zmigovce,klucavnce,ploscke za bremze ...res use ...pol cene k u sloveniji - pridm domov hocm zalaufat motor pa se ze przge pa tul k zmesan sam sploh noce udpelat ....upam da ni umru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa ni panike, če je skuter glasen.

:evil: :evil: .... najzoprnejši zvok na cesti je glasen skuter ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazoprnejši zvok na cesti je predelan Clio, Renault 5, Yugo...

Skratka vse zadeve z manj kot 100 konji in preplozanimi avspuhi, ki mislijo da so športna vozila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakej, da dobim kit... Ampak moj kit ne bo Racing ampak bo čist navadna železna litina Normal.

A si kej gledu na Polinijevi strani kolk konjev ima tvoj?

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj naredim da se mi bo avspuh giannelli sport pro 6 bolj drl oz. da bo imel skuter močnejši zvok.

hvala za odgovor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odšrafaj dva šravfka, ki držita dušilec, in odstrani dušilec. Prišel boš do cevi avspuha, ki je ovita s stekleno volno. Odstrani to volno in ti ne bo več parirala nobena krosarca.

Druga možnost je, da kupiš športni filter - ampak to ti večinoma tule odsvetujejo. Če boš kupil športni filter, bo imel skuter nekoliko globlji glas, bolj bo muuuuukal, vgraditi pa boš moral malo večjo dizo, da ti ne bo skuterja morilo, ker bo v mašino prišlo preveč zraka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej dunker : ne najdm nc na polini.com ...dam na english - pa pol na podstraneh kr po italjansk pise ..dj ti poisc ...polini for race - je kit !

dj kdaj bos ustimu motorck ...aja a ve kdo ke bi uno gumico dobu k drzi avspuh polini skup - nikjer je nimajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia SR 50 zračno hlajena s Polini for race 70cc:

10'5 konja pri 10'800 obratih.

Aprilia SR 50 vodno hlajena s Polini for race 70cc:

11'5 konja pri 10'000 obratih.

To je kar precejšnja moč - ampak jo seveda skuter doseže le v kombinaciji z avspuhom in večij forgazerjem. Kakšen forgazer imaš?

Drugače pa ne mislim preveč dirkat s tabo, moj bodoči kit ima le 7'8 konja pri 9'500 obratih.

Ampak ne zdi se mi preveč čudno, da ti gre pravih 110 (po števcu verjetno čez 120)... Jest upam, da bo iz sedanjih 100 prišlo na kakšnih 105 po števcu - kar bo več, bo podarjeno.

Kdaj ga bom uštimal pa ne vem... jutri gre na pošto kit, dobim ga (upam) nekje do petka - potem moram pa najti enga sposobnega mehanika, ki bo to naredu dobro in za ceno 10'000 SIT ali manj...

Pa lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej kok si pa dau za kit ? frgazr nimam original sam ne vem ker je ...a ves kwa se rabm B kapo za cilinder - mam en ful hud cilinder tut polini ...sam nimam B kape - ki pa je fullll draga ....ej a ves ke bi ksne hude nalepke najdu za mojo kisto ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kit stane 157'2 € v Italiji. Ko dobiš nazaj davek je to okol 29'000 SIT.

Ti maš pol vse pomenjano - ni šans, da bi jest kej prot teb dirku... jest vse kar bom imel (vsaj za začetek) bo samo kit 70.

Glede nalepk pa ne vem...

Jest sem za hec pisal na e-mail od Giannelli firme za nalepke, pa sem jih mau pohvalu pa to, pa sem reku da bi rad čimveč ljudem pokazal kolk dobri so njihovi avspuhi... pa sem dobu čez kakšnih 10 dni po pošti 6 nalepk Giannelli. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj naredim da se mi bo avspuh giannelli sport pro 6 bolj drl oz. da bo imel skuter močnejši zvok.

hvala za odgovor

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finta je v tem da sem jaz že iz avspuha vzel dol celi dušilec pa sem se malo vozo okrog pa se ni kaj bolj drl kvečjemu je bol donel skuter. Tak da ne vem če bo kaj pomagalo da vzamem ven stekleno volno.

Ti si jo že ven vzel iz avspuha oz. dušilca???

Hvala za odgovor :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem, moj skuter je že tko glasen kot strela...

Sej sem poslal posnetek zvoka mojga skuterja Noise Datu, ampak ni nič odpisal, tko da ga na žalost ne morete snet s tele strani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!