Skoči na vsebino

SuzukiRiders


Jure

Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)

Pomoje ja.. Panigaz pa Motorjet vem da vsak zase dobavljata rezervne dele iz Nemčije, oziroma celo Japonske, če tam ni na zalogi..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz spletne strani od Panigaza:

..V začetku leta 2006 pa smo, kot rezultat in priznanje našega dolgoletnega dela na trgu, sklenili direktno pogodbo s Suzuki-jem kot uradni prodajalec in serviser motorjev in štirikolesnikov SUZUKI..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, že že ...in kdo jih uvaža??? Menda ne vsak za sebe.

vsi so generalni uvozniki..

žalostno u bistvu..

sam če se ne znajo zment..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam pa enga cucukija za znebit se....če ga kdo če :whistle:

Je plavo/bel že v garaži, sam čakam še, da mi ga moj proda O:-) (beri: da ugotovi, da je itak prevelik za tega malega gikSrčka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je plavo/bel že v garaži, sam čakam še, da mi ga moj proda O:-) (beri: da ugotovi, da je itak prevelik za tega malega gikSrčka)

A ne bi mela rajš tazga lepe barve, d vsaj zgleda k motor :whistle: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od včeraj novi lastnik SUZUKIJA GSX 750, upam na čim več varnih in lepih trenutkov :worship:

Zanima me kake gume predlagate za sporturing vožnjo, razmišljam o Dunlop ali pa Metzeler?

Lp D.

post-3694-1236624639.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od včeraj novi lastnik SUZUKIJA GSX 750, upam na čim več varnih in lepih trenutkov :worship:

Zanima me kake gume predlagate za sporturing vožnjo, razmišljam o Dunlop ali pa Metzeler?

Lp D.

Metzeler M3....zlo pohvaljene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvete,

sm še malo počekiru po netu in mislim, da bom kr vzel DUNLOP Roadsmart.

lp D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od včeraj novi lastnik SUZUKIJA GSX 750, upam na čim več varnih in lepih trenutkov :worship:

Zanima me kake gume predlagate za sporturing vožnjo, razmišljam o Dunlop ali pa Metzeler?

Lp D.

Hola mojster,

tudi jst bi ti predlagal Dunlopov RoadSmart ali Metzelerjev Z6 da boš zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od včeraj novi lastnik SUZUKIJA GSX 750, upam na čim več varnih in lepih trenutkov :worship:

Zanima me kake gume predlagate za sporturing vožnjo, razmišljam o Dunlop ali pa Metzeler?

Lp D.

Dobrodošel v Suzuki familiji in veliko lepih kilometrov! Za sporttouring so po testih in izkušnjah zelo dobre Metzeler Z6 Interact ali sestrska Pirelli Diablo Strada (Pirelli je lastnik Metzelerja), od Dunlopa Roadsmart in od Bridgestona nova BT21!!

Lp :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošel v Suzuki familiji in veliko lepih kilometrov! Za sporttouring so po testih in izkušnjah zelo dobre Metzeler Z6 Interact ali sestrska Pirelli Diablo Strada (Pirelli je lastnik Metzelerja), od Dunlopa Roadsmart in od Bridgestona nova BT21!!

Lp :rolleyes:

Danes sem iskoristil lepo vreme in sem ga dal preobut. Nameraval sem ga obut v Dulop RoadSmart, ampak zaradi čakanja zaloge... sem se odločil za Avon Storm-ST.

Kar sem bral po netu naj bi ble v istem rangu od Dunlopa Roadsmart. Upam da ni napačna izbira.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

seos tovarišija...

mogo bi met veliki servis za mojo suzyko.. šiler je baje zelo zelo dober ampak tudi dobro plačan

po tel. mi je rekel ceno za veliki servis 350€ navzgor.. odvisno od ventilov, če bi moral menjat španer ketne pa še dobrih 100€ zraven..

kakšen nasvet za dobrega in cenejšega serviserja ali je boljše da izberem tega?

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Pri "tavelikem" servisu se ponavadi menja (pišem iz glave):

Zračni filter 20€

Oljni filter 8€

Olje 30€

Svečke 33€

Zavorno olje 6€

Antifriz 10€

Strošek so še morebitne ploščice pri nastavljanju ventilov, cca 5€ po komadu, pa več kot toliko spet ne bi smelo bit za nastavljat, če nima motor res veliko km..

Po potrebi se menja kakšne ploščice, akumulator, set verige in verižnikov ali kakšne lamele sklopke. Vendar to ne sovpada z velikim servisom, ker je pač potrošni material in se zamenja takrat ko se stvari obrabijo, pri nekaterih prej, pri nekaterih kasneje, odvisno od vzdrževanja in uporabe, oziroma načina vožnje.

Torej stroški zgoraj navedenega materiala so: 107€ + ploščice za ventile štelat

In približno tele zadeve je pomoje imel v mislih tudi serviser, ko si mu omenil tavelki servis. Dvomim, da bi v ceno avtomatsko štel še kakšne ploščice, ketno, ipd, ker to je potrebno najprej pregledat in se pol odločit, ali je potrebno zamenjat ali ne.

Poleg menjave omenjenih delov se pa pri tavelikem servisu še pregleda in prekontrolira vse ostale zadeve kot so cevke za gorivo, cevi za zavore, pletenice za znake morebitne obrabe ali načetosti, verigo, zavore (diske, ploščice), ležaje, vzmetenje, da kaj ne pušča, potisne se vijake..

Ampak to vse skupaj ne vzame ravno veliko časa. Prav tako je vse zgoraj opisano relativno hitro narejeno. Največ časa vzame kontrola in nastavljanje ventilov..

Skratka 350€ za klasičen tavelik servis, brez da bi bilo všteto zraven še kaj ekstra od prej omenjenega potrošnega materiala je po mojem mnenju too much!

To je celo cca 240€, pa ti iz prve roke lahko povem da ni toliko dela.. Sem ravno 14 dni nazaj delal tak servis na enem k3 gixxerju, tako da so tiste cene materiala gor precej točne, dela je bilo pa za 2/5 tega zneska, pa sem še vse ploščice zamenjal zraven :) Glede na to, da ne rabiš štemplja, ponajdi kakšnega drugega mojstra, ki je malo cenejši.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, šponar je pa po enem ameriškem parts katalogu, ki ga imam 70$. Ponavadi cene kar štimajo z našimi, s tem, da je pri nas valuta €. Tako da tu si dobil pa kar pravilno informacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr kerih kilometrih pa je tavelk servis???

Odvisno kaj se smatra pod ta izraz, ampak ponavadi se tako imenuje servis, kjer se kontrolira ventile. Ventile se pa po service manualu kontrolira na 24k km, čeprav se v praksi to ponavadi zamakne in nekateri šele pri 36, ali celo 48. Včasih je potrebno pa še šponar zamenjat, so določeni tipi, oz modeli Suzukijev bolj podvrženi temu kot drugi. Predvsem pri GSXrju naj bi bilo potrebno načeloma malo prej kot pri konkurenci.

Je pa s kontrolo ventilov na priporočenih 24k km tako, da v veliki večini še vse štima in so vse meritve znotraj toleranc, torej je samo kontrola, nastavljanje ni potrebno. Še pri Hyosungih je pri 24k km ta procent zelo dober, čeprav fabrka zapoveduje kontrolo kar na 6k km :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm narocen pri Carmanu za sredo,pa imam 40 000km na stevcku. Pa bom pol lahko bolj tocno povedal,kolk pride :) Se pa tut men zdi una cifra o 300€+ mnogo pretirana. Tolk te pride za avto,k ti se zobat jemren menja,pa vodno pumpo pa take fore :) Pa se za avto se za manj dnarja skos pride :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa jade sm mela mal več motorjev v lasti k vi2 oba skup no sicer sam 4suzukije pa z dvema so bli problemi upam ,da ne bojo tud s tem kakšni čeprav mi tisto rahlo sovzenje olja na bloku ni nič ušeč,pa sm se mal pozanimala pr drugih in pr serviserju pa očitno to tko more bit :rolleyes:

uglavno osebno mi je znamka suzuki bl pr repu iskreno realno povedano

dex prot hjusongu al kaj je že tist je pa najbrž res odličen :worship:

Nisem mogu mimo brez da se spotaknem na tole zadevo. Deklica, samo mouči ne ne žali drugih uporabnikov. Ker v čemerkoli bi tekmovala bi te tako premagal da verjet ne bi mogla - imel sem samo dva motorja do sedaj - prava. Kaj bi šele biker77 ali pa dex naredili z tebe ma nanka da ne govorimo.

Ajej, narediš 8 taužent z qualifier RR in boš šla kupovat 10ko od zelenih. DAJ ODRASTI, VSAJ PSIHIČNO STARA SI ŽE ITAK DOVOLJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sprejeti tole kot žalitev, le komentar kako razmišljam glede razmerja hvaljenje:znanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah mene ne moti tako, sej nism jst tisti ki živi v zmoti in vozi/je vozil sintersajzer namest motorja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mogu mimo brez da se spotaknem na tole zadevo. Deklica, samo mouči ne ne žali drugih uporabnikov. Ker v čemerkoli bi tekmovala bi te tako premagal da verjet ne bi mogla - imel sem samo dva motorja do sedaj - prava. Kaj bi šele biker77 ali pa dex naredili z tebe ma nanka da ne govorimo.

Ajej, narediš 8 taužent z qualifier RR in boš šla kupovat 10ko od zelenih. DAJ ODRASTI, VSAJ PSIHIČNO STARA SI ŽE ITAK DOVOLJ

Kaj pa teb zdej ni jasno?????

Kakšno žaljenje drugih uporabnikov?a če nekdo pove svoje izkušnje pomeni ,da nekoga žali,halooo pa ne ti men klamfat pa neke bubreke prodajat.Če ti je osebno znamka suzuki bog i batina hvala bogu in ja imel si dva PRAVA motorja

predvidevam da oba suzuki,kar ni nič narobe,sam dokler še kej drugega ne probaš ne bod preveč pametn.

In vsak ima pravico, da si postavi svojo lestvico priljubljenosti motorjev in znamko valda tko kot je bil pred 19leti zame Tomos je zdej zate najbrž suzuki..

Kakšno tekmovanje ti roji po glavi...sm dost stara da mi take otročjarije ne pridejo na pamet....ne vem kaj bi rad dokazal s tem...in kaj sploh hočeš povedat kakšno vezo mata zdej dex in biker77.......kaj b rad da jih povabim pa da se gremo ganjat.....mislim da smo vsi trije dost odrasli in odgovorni za take igrce lahko pa se jih greš ti po mili volji.

Sploh pa ko boš vsaj upam da boš imel za sabo +200.000km prevoženih kilometrov brez padca se pa pr men oglas....

In ja treba se je znat pelat,drgač pa tud jz se znam pelat+200 in skurt gumo pr treh taužnt kilometrah lohk tud dveh če se mau potrudm :whistle: in ja 600ccm je čist dost za ganjat se itak pa očitno ne veš v čem je razlika med 600 oz 750 in 1000 al fant nej vse v kubikah pa konjih,.

zakaj da bi sprejela to tvoje pisanje kot žalitev halooo(prej tvoje otročje obnašanje)

in ja če je to zate hvaljenje tud prav nimam nič proti hvala bogu ,da imam take možnosti da sm imela dost različnih motorjev in sm za to res vesela in tud če se s tem po tvoje hvalim mislim da ni nč narobe če si na nekaj ponosen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!