Skoči na vsebino

CBR 125 ali Comet 125


osenarmeister

Priporočene objave

mene zanima kaj se bolj splača kupit hyosunga ali hondo. kaj bolj crkuje, bolj pije bencin, itd. hvala vsem

lep pozdrav osenar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kaj se bolj splača kupit hyosunga ali hondo. kaj bolj crkuje, bolj pije bencin, itd. hvala vsem

lep pozdrav osenar

Malo si forum zgrešil.

Sem za Hondo, čeprav je dizajn malo zgrešen. Hyosungi ne slovijo ravno po kvaliteti. Lahko pa pogledaš še za MZ RT/SM/SX (pač, vsak svoja jajca hvali :whistle: ). Zelo aktualna je tudi Yamaha YZF R125 (glej test na motosvetu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda mi je grda , je 4t in ima zelo ponavlam ZELO majno zadnjo gumo.(si zelo nesiguren).

comet ima 125ccm ter 2 valja.Obadva sta 4t tako da kej bistvene razlike v porabi ni.

Vidu tut enga cometa zdej nevem ce je mel originalni avspuh al ne, sam je mel ubijalski zvok

jast bi vsel cometa , ampak,........honda je le honda .)

Ja temo si res mal falu

Popravljeno . Popravil tada
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napačna kategorija na forumu.. Bodo moderatorji verjetno premaknili pod 125cc..

Če smo pa že pri vprašanju kaj, bi jaz raje vzel cometa. Tudi, če je malce slabša kvaliteta, sem prirpavljen vzet to v zakup, da mi le motor ne zgleda kot apn6 :D Samo moje subjektivno mnenje, lastniki Hond, brez zamer :D Nisem pa vozil ne enega ne drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil Hondo, vozil cometa(bil lastnik 6000km - dobre 3 mesce).

Kaj naj ti rečem... honda ma 110, 120 kilogramov, medtem ko jih ima comet 160, tako da, je hondica res kot igračka, huso pa pač zgleda, pa tud sediš gor kot na močnejšem motorju. (za primer, huso 125 ima feltne, zadnjo nihajko, tank, plastike, luči enake kot 650, ubistvu, tako ''močen'' zgleda, da so meni 3x na meji čekirali dokumente, ker niso vrjeli da je 125cc)

Tudi gume lahko za hyosunga dobiš dosti boljše, ker so dimenzije 110 spredaj in 150 zadaj dosti bolj pogoste kot pa hondine 80 spredaj in 100 zadaj.

Huso je, kot so ti že rekli 2 valjnik, 4 ventile na valj, medtem ko ima honda enovaljnik z samo 2 ventiloma na valj. Tako da, je zvok pri husotu dosti boljši, tudi enostavno se da odstranit cevko v dušilcu, tako da je zvok res zakon, pa še pošteno ti seka iz auspuha ko spustiš gas.

Glede bremz bi težko rekel, kdo ima boljše, pomoje so kr enakovredne, edino, mogoče je spet prednost husota da ima širše gume, kar pomeni boljši stik s podlago.

Glede končne hitrosti, se vrti med 120 in 130km/h pri obeh. Seveda, ob klancu se da it še malo hitreje, če ti pač ni škoda priganjati motorja v visoke obrate.

Cbra ima 9.7kw, huso 11, tako da se to lih izenači s večjo težo in slabšo aerodinamiko husota.

Jest sm ga kupil s 3000km, prodal z 9000km, pa niti enga servisa ni potreboval, nč ni crknlo, oz. je... zajla za sklopko.

Kestl ma hyosung 17l, kar je velika prednost, če računaš na porabo 3.5l... se da kr deleč pridt z enim kestlom. Recimo, men je uspel narest z enim tankom, amapk res, čist polhn pa do čist praznega 500km!

Moje mnenje: Čeprav pravijo da hyosung ni kvaliteten, takih težav, kot jih ima 650cc brat, mali huso nima. Motor pa zgleda res ornh, tako da, jest bi se zagotovo odločil za hyosunga.

Če te zanima kaj konkretnega pa vprašaj... z veseljem odgovorim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja meni cbr 125 ni niti malo všeč.. se mi zdi da je še BT bolj motorju podoben kot tole, vsaj vizualno..

kakšna pa je razlika v ceni? verjetno precejšna v prid husota.. jaz bi pomoje husota... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej hvala za to kar ste že naisali. temo se falil zato ker sem se šele včeraj sem prijavil ker sem nujno potreboval odgovore. vidim da nisem vsega napisal včeraj. kupoval bi rabljenega za ceno do 2k €. meni je bolj všeč comet vendar so mi rekli da dosti crkujejo. nameravam kupiti enega od teh dveh do poletja in bi se rad prej pozanimal o motorju. ker mi ni da bi imel motor večkrat na servisu kot doma. zanima me pa tudi kako se peljeta obe. občutek med vožnjo.

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej hvala za to kar ste že naisali. temo se falil zato ker sem se šele včeraj sem prijavil ker sem nujno potreboval odgovore. vidim da nisem vsega napisal včeraj. kupoval bi rabljenega za ceno do 2k €. meni je bolj všeč comet vendar so mi rekli da dosti crkujejo. nameravam kupiti enega od teh dveh do poletja in bi se rad prej pozanimal o motorju. ker mi ni da bi imel motor večkrat na servisu kot doma. zanima me pa tudi kako se peljeta obe. občutek med vožnjo.

lep pozdrav

malo še poglej po tujih forumih...sicer pa probaj kar ti bolj odgovarja.

post-10071-1206023269_thumb.jpg

post-10071-1206023289_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sm pozabu napisat, en s foruma, če se prov spomnem Airoh je meu cometa k je meu čez 30k km, pa mu ni nč crkval. Pa, men tud ni nč... sicr sm meu sam 9000km, pa vseeno...

Kvaliteta je pr temu motorju čist uredu, so pa crkovali 650cc cometi ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, prosim tole prestavi v 125ke :D

jawohl ! zum befehl, herr oberstudienratatatmajster ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil Hondo, vozil cometa(bil lastnik 6000km - dobre 3 mesce).

Kaj naj ti rečem... honda ma 110, 120 kilogramov, medtem ko jih ima comet 160, tako da, je hondica res kot igračka, huso pa pač zgleda, pa tud sediš gor kot na močnejšem motorju. (za primer, huso 125 ima feltne, zadnjo nihajko, tank, plastike, luči enake kot 650, ubistvu, tako ''močen'' zgleda, da so meni 3x na meji čekirali dokumente, ker niso vrjeli da je 125cc)

Tudi gume lahko za hyosunga dobiš dosti boljše, ker so dimenzije 110 spredaj in 150 zadaj dosti bolj pogoste kot pa hondine 80 spredaj in 100 zadaj.

Huso je, kot so ti že rekli 2 valjnik, 4 ventile na valj, medtem ko ima honda enovaljnik z samo 2 ventiloma na valj. Tako da, je zvok pri husotu dosti boljši, tudi enostavno se da odstranit cevko v dušilcu, tako da je zvok res zakon, pa še pošteno ti seka iz auspuha ko spustiš gas.

Glede bremz bi težko rekel, kdo ima boljše, pomoje so kr enakovredne, edino, mogoče je spet prednost husota da ima širše gume, kar pomeni boljši stik s podlago.

Glede končne hitrosti, se vrti med 120 in 130km/h pri obeh. Seveda, ob klancu se da it še malo hitreje, če ti pač ni škoda priganjati motorja v visoke obrate.

Cbra ima 9.7kw, huso 11, tako da se to lih izenači s večjo težo in slabšo aerodinamiko husota.

Jest sm ga kupil s 3000km, prodal z 9000km, pa niti enga servisa ni potreboval, nč ni crknlo, oz. je... zajla za sklopko.

Kestl ma hyosung 17l, kar je velika prednost, če računaš na porabo 3.5l... se da kr deleč pridt z enim kestlom. Recimo, men je uspel narest z enim tankom, amapk res, čist polhn pa do čist praznega 500km!

Moje mnenje: Čeprav pravijo da hyosung ni kvaliteten, takih težav, kot jih ima 650cc brat, mali huso nima. Motor pa zgleda res ornh, tako da, jest bi se zagotovo odločil za hyosunga.

Če te zanima kaj konkretnega pa vprašaj... z veseljem odgovorim :)

Sam de te popravim spredej 90, zadej 110.

Drgač pa je honda res majhna a ima zlo majhno porabo, se ne kvari...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CITAT(_Fingi_ @ 19 Mar 2008 @ 20:03) *

Vozil Hondo, vozil cometa(bil lastnik 6000km - dobre 3 mesce).

Kaj naj ti rečem... honda ma 110, 120 kilogramov, medtem ko jih ima comet 160, tako da, je hondica res kot igračka, huso pa pač zgleda, pa tud sediš gor kot na močnejšem motorju. (za primer, huso 125 ima feltne, zadnjo nihajko, tank, plastike, luči enake kot 650, ubistvu, tako ''močen'' zgleda, da so meni 3x na meji čekirali dokumente, ker niso vrjeli da je 125cc)

Tudi gume lahko za hyosunga dobiš dosti boljše, ker so dimenzije 110 spredaj in 150 zadaj dosti bolj pogoste kot pa hondine 80 spredaj in 100 zadaj.

Huso je, kot so ti že rekli 2 valjnik, 4 ventile na valj, medtem ko ima honda enovaljnik z samo 2 ventiloma na valj. Tako da, je zvok pri husotu dosti boljši, tudi enostavno se da odstranit cevko v dušilcu, tako da je zvok res zakon, pa še pošteno ti seka iz auspuha ko spustiš gas.

Glede bremz bi težko rekel, kdo ima boljše, pomoje so kr enakovredne, edino, mogoče je spet prednost husota da ima širše gume, kar pomeni boljši stik s podlago.

Glede končne hitrosti, se vrti med 120 in 130km/h pri obeh. Seveda, ob klancu se da it še malo hitreje, če ti pač ni škoda priganjati motorja v visoke obrate.

Cbra ima 9.7kw, huso 11, tako da se to lih izenači s večjo težo in slabšo aerodinamiko husota.

Jest sm ga kupil s 3000km, prodal z 9000km, pa niti enga servisa ni potreboval, nč ni crknlo, oz. je... zajla za sklopko.

Kestl ma hyosung 17l, kar je velika prednost, če računaš na porabo 3.5l... se da kr deleč pridt z enim kestlom. Recimo, men je uspel narest z enim tankom, amapk res, čist polhn pa do čist praznega 500km!

Moje mnenje: Čeprav pravijo da hyosung ni kvaliteten, takih težav, kot jih ima 650cc brat, mali huso nima. Motor pa zgleda res ornh, tako da, jest bi se zagotovo odločil za hyosunga.

Če te zanima kaj konkretnega pa vprašaj... z veseljem odgovorim smile.gif

Sam de te popravim spredej 90, zadej 110.

Drgač pa je honda res majhna a ima zlo majhno porabo, se ne kvari...

80 spredaj in 100 zadaj je :) Drugače pa....sam imam hondo in sem z njo zelo zadovoljen. Edina stvar ki me malce moti je njena velikost. poraba je majhna....cca 3l na 100km. Z njo imam zelo majhne stroške in nikoli mi ni še nič crknilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo.. 100% sem da ima 80/100.

res ima 80 in 100 gume.

moj sošolc jo ma:

mejhna je pa tiha je- zlo

vozu je pa še nisem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ima 80 in 100 gume.

moj sošolc jo ma:

mejhna je pa tiha je- zlo

vozu je pa še nisem

Lej zdej pa res nevem....sošolc jo je novo kupu z gumami 90/110 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej zdej pa res nevem....sošolc jo je novo kupu z gumami 90/110 :whistle:

jst ne vem niti koga misliš ampak na Hondini strani piše da ima gume :

sprednja guma: 80/90-17

zadnja guma: 100/80-17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
Comet 125 si kupi :)

Se tudi sam s tem strinjam. Comet 125 je ZAKON. vsekakor se ga neda primerjat s vecjim Hyosungom.

Poraba majhna, dobre vozne lastnosti, ZVOK!!!, lep, vecji kot CBR...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!