Skoči na vsebino

sneg


stuhec

Priporočene objave

pri nas je z datumom obvezna zimska oprema za avtomobile

kako pa potem sedaj v današnjem času, če je ponekod 20 cm ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas je z datumom obvezna zimska oprema za avtomobile

kako pa potem sedaj v današnjem času, če je ponekod 20 cm ?

:closedeyes:

Zimska oprema more bit tudi po 15.3, če se zimske razmere

:yes:

res je, tko da ketne v prtlažnik pa douge gate :whistle:

točn tko :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se datumov ne držim preveč natančno, pa imam na avtu še vedno zimske gume.

Situacija pa lepo kaže nesmiselnost zakona, ki zimsko opremo predpisuje glede na datum, saj je marsikdo gume menjal 15.3, ne meneč se za napovedi meteorologov.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bolš bi blo da bi se mogl prilagajat zimskim razmeram in zjutraj preden gremo v službo/na faks/what ever.. na avto nataknit prave gume... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam tud že letne gor, pač sm pršparu s zmiskimi, p abodo mogoč še za 2 sezoni, jebi ga datum je bil mimo, zdej se je treba pa znajdt, kaj moreš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bolš bi blo da bi se mogl prilagajat zimskim razmeram in zjutraj preden gremo v službo/na faks/what ever.. na avto nataknit prave gume... :whistle:

ne.

jaz delam ogromno kilometrov in si ne morem privoščiti, da bi se vozil čez zimo z letnimi in upal, da ne bo snega.

Moj foter, ki je že v penziji, pa takrat, ko je cesta zasnežena, lahko mirne duše ostane doma in počaka da cesto očistijo, ali pa si avto sposodi od brata.

Preostalih 95% letošnje zime pa bi se lahko z mirno vestjo vozil z letnimi gumami.

Tudi v Nemčiji je zakon, da mora avto obvezno biti opremljen z zimsko opremo.

.

Ko so zimske razmere.

.

Pa še nikoli nisem opazil, da bi zjutraj pred odhodom v službo prišlo do množičnega montiranja gum, kot bi ga rad uprizoril ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa tut tko (ne vem mogoče se motim), da pri nas sredi januarja morš imet zimske gume nataknjene, če glih sije sonce in je zunaj

10 stopinj nad ničlo že 2 tedna

v bistvu je tako

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne.

jaz delam ogromno kilometrov in si ne morem privoščiti, da bi se vozil čez zimo z letnimi in upal, da ne bo snega.

Moj foter, ki je že v penziji, pa takrat, ko je cesta zasnežena, lahko mirne duše ostane doma in počaka da cesto očistijo, ali pa si avto sposodi od brata.

Preostalih 95% letošnje zime pa bi se lahko z mirno vestjo vozil z letnimi gumami.

Tudi v Nemčiji je zakon, da mora avto obvezno biti opremljen z zimsko opremo.

Ko so zimske razmere.

Pa še nikoli nisem opazil, da bi zjutraj pred odhodom v službo prišlo do množičnega montiranja gum, kot bi ga rad uprizoril ti.

obadva starca delata dnevno dost km v službo in jima tud nebi odgovarjal...bi pa bilo zanimivo za gledat :whistle:

je pa tut tko (ne vem mogoče se motim), da pri nas sredi januarja morš imet zimske gume nataknjene, če glih sije sonce in je zunaj

10 stopinj nad ničlo že 2 tedna

v bistvu je tako

ni nujno, lahko imaš letne gume vso zimo, toda morajo imeti več kot 3,5mm profila in ketne v kufru :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam tud že letne gor, pač sm pršparu s zmiskimi, p abodo mogoč še za 2 sezoni, jebi ga datum je bil mimo, zdej se je treba pa znajdt, kaj moreš...

mi mamo že 5 let letne gor pa ni problemov :yea1:

no ja sej zdej so že slide varianta :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas so zimske gume obvezne z zakonom in sicer po datumu in po razmerah na cestah!!!

če je zunaj sneg so obvezne zimske gume oz. letne+ketne...sicer pa...tisti ki je pameten vedno počaka da se sneg za ziher izbriše...seveda pa verjetno rabiš kakšno slabo izkušnjo preden postaneš pameten ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snoopy tole pa ne bo prav. Lahko imaš letne gume s 3.5mm profila + ketne (v prtljažniku) ali pa zimske gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snoopy tole pa ne bo prav. Lahko imaš letne gume s 3.5mm profila + ketne (v prtljažniku) ali pa zimske gume.

se opravičujem ker sem pozabil poudarit 3,5mm profila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa sedaj vidim, da sem slabo prebral :slap: , nisem videl, da imaš napisano "...oz. letne+ketne"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko imaš kar hočeš, jeba je da če boš imel nesrečo boš fasal kazen ker si imel opremo neprimerno razmeram na cesti. :headbang:

tisto o prilagoditvi razmeram na cesti pa itak motoristi poznamo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nebo pobral če bom naredu tistih 3000km več z zimskimi gumami. Sem preveč na cesti da bi šparal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3.5 mm ? Ni več 3.0 mm ?

bilo je 4.0mm, ne 3.0mm! potem so popravili zakon na 3.5mm, zakon je biu spremenjen januarja 2005, mislim da je začel veljati celo 1.1.05! verjemi vem, sem takrat delal cpp in imel eno kazensko preveč, zajebal sem tudi vprašanje za profil gum, obkrožil sem 4.0mm in nato zvedel da so to popravili tako malo nazaj da še tinta ni bila suha :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bilo je 4 mm, sedaj je 3 mm.

fossil, še enkrat študirat :P

link na amzs stran kjer je lepo zbrano use

podrobneje:

Pravilnik o napravah in opremi vozil v cestnem prometu iz leta 2000

del osmega člena pravilnika iz leta 2000

...

(3) Kanali dezena pnevmatik, ki štejejo v zimsko opremo, morajo biti globoki najmanj 4 mm.

...

Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu iz leta 2004

del tretjega člena pravilnika o spremembah in dopolnitvah iz leta 2004

V tretjem odstavku 8. člena se izraz: »4 mm« zamenja z izrazom: »3 mm«;

...

enivej, danes namontiral letne gume, upam da snega ne bo več do decembra 08 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
bilo je 4 mm, sedaj je 3 mm.

fossil, še enkrat študirat :P

link na amzs stran kjer je lepo zbrano use

podrobneje:

Pravilnik o napravah in opremi vozil v cestnem prometu iz leta 2000

del osmega člena pravilnika iz leta 2000

Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu iz leta 2004

del tretjega člena pravilnika o spremembah in dopolnitvah iz leta 2004

enivej, danes namontiral letne gume, upam da snega ne bo več do decembra 08 :D

Si se zmotu, sneg dones pada! :naughty: Za 1 teden si se zmotu! He hehe :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mamo ta pravo opremo :whistle:

ps....se prodaja, zelo ugodno.....če se slučajno kdo boji snega :naughty:

To ne......porabe pa..... :naughty: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mamo ta pravo opremo :whistle:

ps....se prodaja, zelo ugodno.....če se slučajno kdo boji snega :naughty:

Z nepravilnimi gumami in slabim voznikom ti noben 4x4 ne pomaga.

Sem imel pa težave z svojim avtom, ki ima tako čudno dimenzijo gum, da jih nikjer nisem dobil in tudi keten ne. Ko sem našel ketne so pa bile 370. eur :headbang: Sem pa potem dobil na AMZS tekstilne ketne in upam, da bodo dobre če bi jih slučajno kdaj potreboval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne......porabe pa..... :naughty: :evilgrin:

Nič več...danes šel od hiše........poraba ni problem.....18litrov......pr tej ceni 13litrov glede na ceno pred pocenitvijo :whistle: :whistle: :rolleyes: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!