Skoči na vsebino

Nekaj nasvetov za začetnika - tudi izbira motorja


juree

Priporočene objave

Pozdravljeni,

malo berem forum, in moram reči da je 1A :) Prebral sem skoraj že celo temo tisto o varnosti, pa o oblekah in to...A še vedno sem malo o dvomih glede vseega. Sedaj poleti vrjetno dobim 125ccm. Na motorju sem bil zelo malkrat (50 ccm, ene parkrat skuter, in pa apn 6 ksno uro - dve). Po "glavnih" cestah kot voznik na motorju nikoli, izpit bom pa v kratkem (začetek sezone) za 125ccm pričel delati - za 50ccm ga nimam. Sedaj glede izbire motorja, nekaj sem bral da je 2T hitrejše od 4T, je pa tudi poraba bistveno večja + vzdrževanja. Tako da se zaenkrat za 2T niti ne zanimam. Bolj me zanimajo 4T - najbolj pa Supermoto ali endura (vozil bi bolj po cestah, nič posebenga off - road, mogoce kakih 100m makedama - do vikenda :whistle: )Kolikor sem gledal se potem bolj splača supermoto, nekaj na pol ogledanega imam yamaho xt 125 x. Bral sem, da je zelo nizka, velik sem pa 175cm, vrjetno bom se kakih par cm zrastel glede na mojo starost (16). Koliko pa kaj gre tale xt x, vsak malo drugace pravi...A bi šla ene 100km/h? Zanima me, kako je kaj glede varnosti na supermotor - glede padcov so varni, niso? Kako je s sopotnikom, predstavlja kakšno večjo nevarnost in malo takih osnovnih informacij :) Lahko mi pa tudi sami predlagate kaksen motorcek, 4T me bolj zanimajo :)

Hvala že za v naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vsekakor supermoto... ce se bos malpo makedamih vozu to se zdalec ni razlog da bi kupoval enduro. glede varnosti pri padcih. ni tok odvisn od motorja kot samega nacina koko pades, okoliscine... te morajo bolj skrbet kakšne ovire ob cestišču promet in podobne stvari... je pa pri supermoto zaradi manjse teze tud manjsa varjetnost da bi mel ksne poskodbe zarad motorja v prieru da pade nate in podobno. ce gledas xt125x mogoce poglej se tomosa ker je zelo podobn. ma isto masino mislm da je mal visji... bistvenih razlik ni optika pač. ker ti je bolj vsec mislm da sta tud cenovno zlo bliz. 175 visina tud ni noben problem, mogoce bi bla pri enduro... sam sej bos varjetno se zrasu. do takrat ti bo mogoce treba kdaj mal an prste stopt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no sej supermoto me še najbolj vleče.

Na prste? :rolleyes: A ni tako da je nekam nizka... :) Mislim nevem tako sem bral :)

Kako je kaj glede hitrosti? Na koliko km je pametno delati postanke?

Aja....Kaj gre lahko na avtocesto? Kolk kubov? Ker xt125x je 124 ccm...Gre to lahko? 100%

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm napisov mogoče da se bos mogu kdaj na prste postavt :) nevem odvisno od postave... mogoce mas kratke noge ali kaj ;) hec :) je pa niži od kašnih večjih motorjiv.

končna mislm da je 100-110 odvisno od vetra :)

k0ci traktor ne sme na avtoban (razn če je lamorghinijov) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no sej supermoto me še najbolj vleče.

Na prste? :rolleyes: A ni tako da je nekam nizka... :) Mislim nevem tako sem bral :)

Kako je kaj glede hitrosti? Na koliko km je pametno delati postanke?

Aja....Kaj gre lahko na avtocesto? Kolk kubov? Ker xt125x je 124 ccm...Gre to lahko? 100%

:)

Kakega Tomosa SM 125 si že pogledal? Ista mašina kot XT-ja, cel motor pa neprimeron boljši :) XT je mala, daleč od supermoto, je pa le Yamaha in ne Tomos :whistle: ... but still... ne priporočam. Na avtocesto lahko greš, ampak pomoje je mal bedn, ker ubistvu gužvo delaš, razn če je nuja kak kratek odsek no. Priporočam Tomosa, lahko prideš tudi na testno furco :grim

Kaj si tisto z postanki mislil? Te mašine so majka (kar se vzdržljivosti tiče, hehe), tako da boš počival smao takrat ko te bodo bolele roke/rit/jajce. Z sopotniki na tomosu tud ni nekih problemov, zdej če je mal težji je smešn občutk pri vožnji, ampak se da normalno, če pa kako dečlo do 60kg pelješ pol pa tak isti filing kot da bi se sam peljal :) Ima pa Tomos bistvenooooo cenejše rezervne dele (plastike&stuff), če te skrbi da boš kako neumnost naredu :) Motor pa je tak, nekje povprečna hitrost je ene 93 km/h :P če so mal slabš pogoji pa nekje 88-90, če so res dobri pogoji rečmo 105, če pa se skloniš in imaš srečo pa prideš tudi do 110-115. Če te kej zanima konkretno glede XT-je al pa Tomosa.. lahko povem :) Vozil oba, enega clo mam hehe.

p.s. : tomos je bistveno večji kot yamaha.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no sej supermoto me še najbolj vleče.

Na prste? :rolleyes: A ni tako da je nekam nizka... :) Mislim nevem tako sem bral :)

Kako je kaj glede hitrosti? Na koliko km je pametno delati postanke?

Aja....Kaj gre lahko na avtocesto? Kolk kubov? Ker xt125x je 124 ccm...Gre to lahko? 100%

:)

Na avtocesto lahko greš...je pa res da zna biti nerodno in mučno ga tišat do konca npr.100km daleč ;)

glede višine...pomoje ne boš imel problemov,drugače pa boš pač samo z eno nogo stopal na tla(tudi to se da)

hitrost...ne bi vedel ampak itak to ni motor za zvočni zid prebijat

Želim ti dobr nakup in veliko št. varnih in veseli kilometrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja postanki pac po kolikih kilomterih, ce se furam npr na morje.

Glede avtoceste, vem da je užitek na navadnih cestah bistveno večji z motorjem, ovinki in to...Ampak vseeno je kar nekaj kilometrov več npr če se peljem na morje :) Sem pa iz Kranja. Glede tomosa ja, sem nekaj gledal ampak mi ima sprednjo masko obupno :) Pa vseeno tomos, nekaj mi smrdi po tem da se bo kaj kvarilo. Čeprav vrjetno ti ko ga sam furaš bol veš... :) Kaj pa filing vožnje na obeh, na katerem je boljši. Se pravi 90 - 100 bi letel :)

Kaj pa pnevmatike, a ob nakupu so že primerne gor, katere je potrebno kupovat, pa na koliko km...

Lahko se čimj bolj izpovete o teli yamahci al pa kakšen drug predlog :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js ti pravim prste stran od Yamaha, čeprav je motor kot celota bistveno boljše skupaj narejen kot Tomos. So pri Tomosu res malo površni, recimo pri nalepkah. Skratka malenkosti. Mašino, elektroniko in kar paše zraven ima vse popolnoma enako kot Yamaha, pri Tomosu maš celo še kopleten Akrpaovič zraven, ki bistveno izboljša zvok! Originalne gume na obeh so obupne, ampak za športno-turistično vožnjo so oboje OK. Menjat jih ni treba nikoli, če ne vlečeš špur itd :whistle: Na Tomosu maš bistveno boljši filing, ker se ti zdi da si res na motorju, ne na mopedu. Yamaha je res premala. Avtoceste kot sm reku niso noben problem, samo gužvo delaš. Mašino lahko tišiš do konca več ur (testirano) in nebo popolnoma nič narobe. Namreč te mašine se niti ne zvrtijo do konca v 5-i prestavi, tako da ni straha sploh.

Plus Yamahi bi dal edino števcu, ker ima ogromno funkcij, Tomos pa ima navadnega. Konec koncev.. kdo pa rabi števec :P Masko pa lahko zamenjaš.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja postanki pac po kolikih kilomterih, ce se furam npr na morje.

Glede avtoceste, vem da je užitek na navadnih cestah bistveno večji z motorjem, ovinki in to...Ampak vseeno je kar nekaj kilometrov več npr če se peljem na morje :) Sem pa iz Kranja. Glede tomosa ja, sem nekaj gledal ampak mi ima sprednjo masko obupno :) Pa vseeno tomos, nekaj mi smrdi po tem da se bo kaj kvarilo. Čeprav vrjetno ti ko ga sam furaš bol veš... :) Kaj pa filing vožnje na obeh, na katerem je boljši. Se pravi 90 - 100 bi letel :)

Kaj pa pnevmatike, a ob nakupu so že primerne gor, katere je potrebno kupovat, pa na koliko km...

Lahko se čimj bolj izpovete o teli yamahci al pa kakšen drug predlog :)

Iz Kranja si, kera šola?

Uglavnem, užitek motociklizma ni v tem, da si čimprej na cilju in, da narediš čimmanj kilometrov. Ovinki do morja se nikakor nemorjo primerjati s parimi kilometri več, kot jih narediš po navadni cesti .) Agregat na Tomosu je enak kot na XT, tako, da agregat se ne bo kvaril, vzmetenje je tudi kvalitetno edino zavore baje povzročajo probleme lastnikom... :D nevem, nimam ga tako, da iz prve roke težko povem. Jah, verjetno nebodo dal takih pnevmatik gor, da se boš že v izložbi zvrnu, kajne. In, ja, so primerne gor :D Kupiš tiste, ki ti najbolj odgovarjajo, to boš s kilometri videl, če ti originalne, čene boš pač druge nataknil gor. Na koliko KM? Kakšno vprašanje je pa to? :D Takrat, ko nimajo več profila jih zamenjaš? :)

Je pa tako, na forumu bo vsak svojo kravo hvalil...Zame je najboljši in najlepši supermoto, Aprilia MX125, ampak je 2-taktnik tako, da to ti verjetno ne pride v poštev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rokec.. XT si mislu ne?

Ja, da še za zavore povem. Zavore so suped duper zakon ane, ampak ne zdržijo prav dovgo. Pa par tisoč kilometrih se mi je ročka že zmehčala in zadeva ni primla niti približnop več tako kot bi morala. Je pa enostavna rešitev.. samo olje menjaš in na novo prezračiš zavorni sistem.

Jaja Simon... :P

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rokec.. XT si mislu ne?

Ja, da še za zavore povem. Zavore so suped duper zakon ane, ampak ne zdržijo prav dovgo. Pa par tisoč kilometrih se mi je ročka že zmehčala in zadeva ni primla niti približnop več tako kot bi morala. Je pa enostavna rešitev.. samo olje menjaš in na novo prezračiš zavorni sistem.

Jaja Simon... :P

Se posipam s pepelom, XT sem mislil, fixed.

Ali natakneš opletene zavorne cevi gor? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roky ... Tsckr :) iskra :D

Kje bi pa lahko videl kakšne so še maske na tomosu.

Hm...Upam da se še kak uporabnik yamahce javi, da pove svoje :) Ker nejc je odlično pohvalil tegale tomosa, pa priznam imam še vseeno odpor proti njemu. Kakor sem povedal, na tomosu mi je maska ress obupna, pa vrjetno znamka Tomos je bolj tako no...Mislim slab glas...Kaj pa glede oblačil? Na motocenter laba, sem nekaj gledal...Vzel bi dvodelni kombinizon, ampak so sami neki športni...Nevem kak športni izgled na supermoto bolj čudno izgleda :) Nevem grba mi je malo smešna na takem motorju...Pa polno "vidnih" ščitnikov tudi (oz drsnikov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roky ... Tsckr :) iskra :D

Kje bi pa lahko videl kakšne so še maske na tomosu.

Hm...Upam da se še kak uporabnik yamahce javi, da pove svoje :) Ker nejc je odlično pohvalil tegale tomosa, pa priznam imam še vseeno odpor proti njemu. Kakor sem povedal, na tomosu mi je maska ress obupna, pa vrjetno znamka Tomos je bolj tako no...Mislim slab glas...Kaj pa glede oblačil? Na motocenter laba, sem nekaj gledal...Vzel bi dvodelni kombinizon, ampak so sami neki športni...Nevem kak športni izgled na supermoto bolj čudno izgleda :) Nevem grba mi je malo smešna na takem motorju...Pa polno "vidnih" ščitnikov tudi (oz drsnikov).

Just keep it that way, trust me ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah poglej.. tomos je mel tudi svoje pokalno prvenstvo supermoto (tomoscup.si), si lahko mejčkn pogledaš. Maske pašejo gor vse enduro oz supermoto maske k se dajo kupt na netu. Tiste univerzalne pač. Imaš jih polno. Lahko ti še za Yamaho povem. Pri vožnji se mi je zdela udobno mehka, sedež podobn podn kot pri tomosu, se pravi neudobn. Občutek pa sem mel čudn zaradi velikosti. Frend je kupoval supermoto, in je bil čist prepričan da bo Yamaho kupil. Pa je blo naključje da sem pred tem jaz kuppil tomosa, on ga je probal.. še vedno je bil za yamaho. Je šel v trgovino, se vsedel na Yamaho...konec, naslendji dan je Tomosa naročal hehe. Tolko.. :krneki: :rolleyes:

Aja, naj še povem. Nekateri Tomosi so imeli probleme z prednjimi vilicami, olje naj bi jim začelo puščati. Moj kljub zlorabam deluje ko šus :) Itak pa to popravijo v garanciji če se ti slučajno pojav.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

juree raje kupi CH-ja takega ko ga mam jaz.

sej je ZLO podobn Tomosu ampak z njim ne boš imel takih neumnih težav (1 kluč 3 motorje vžge ipd.)

sam so pa bl redki

pa še slikca

222qi5.jpg

Popravljeno . Popravil Prevtzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, to je še velik minus pri Tomosu, da ključi kar križam pašejo :headbang: Pa CH je jurja € dražji kolkor vem :) Je pa zlo kul motor, ampak spet premajhn.

Je pa hec.. ključi pašejo križam v ključavnice za vžig, v ključavnice za zaklepanje balance pa ne.. Hmm :D

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, to je še velik minus pri Tomosu, da ključi kar križam pašejo :headbang: Pa CH je jurja € dražji kolkor vem :) Je pa zlo kul motor, ampak spet premajhn.

Je pa hec.. ključi pašejo križam v ključavnice za vžig, v ključavnice za zaklepanje balance pa ne.. Hmm :D

CH se rablenga zlo pocen da dobit (jaz sem dubu l. 05 z 9k km za 1500€)

jaz sem 179 pa mi ni čist nič premajhen- je pa res da na drugih sploh nisem sedel- ampak nč me ne moti tko da je ql

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjetno je prvi občutek res najbolj pomebmen tisti, kje najbolj sedeš oz. kaj ti bolj paše. Vse ostalo se vrjetno pokaže čez čas. Kaj pa glede zica, se to da kaj menjati, če je res tak podn? :) Vrjetno bom res pred nakupom probal z obema narediti kakšen kilometer, dva...Če bo kaka dobra dušica :)Kaj pa glede čelade, a sploh sede navadna čelada na tak motor? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, to je še velik minus pri Tomosu, da ključi kar križam pašejo :headbang: Pa CH je jurja € dražji kolkor vem :) Je pa zlo kul motor, ampak spet premajhn.

Je pa hec.. ključi pašejo križam v ključavnice za vžig, v ključavnice za zaklepanje balance pa ne.. Hmm :D

čakaj malo, a hočeš rečt da ima tomos posebej ključavnico za zaklent balanco, tko kot so mel stari frčaki :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda sede. Čeprav zgleda boljše če imaš kros čelado.. Sam imam navadno, pa mi nič ne manjka. Zice druge bi verjetno dobil ja.

Jap Simon, tam spodaj pri križiš ima posebej ključavnico.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakaj malo, a hočeš rečt da ima tomos posebej ključavnico za zaklent balanco, tko kot so mel stari frčaki :hmm:

moj ma tud klučavnco za balanco posebi- pa kva pol?

Vrjetno je prvi občutek res najbolj pomebmen tisti, kje najbolj sedeš oz. kaj ti bolj paše. Vse ostalo se vrjetno pokaže čez čas. Kaj pa glede zica, se to da kaj menjati, če je res tak podn? :) Vrjetno bom res pred nakupom probal z obema narediti kakšen kilometer, dva...Če bo kaka dobra dušica :)Kaj pa glede čelade, a sploh sede navadna čelada na tak motor? :)

čelada ni važn kaka je- sam men bol zgleda kros čelada gor

Supermoto1Small.jpg

sam imam pa tako:

kombat%20camo%20black.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!