Skoči na vsebino

Nekaj nasvetov za začetnika - tudi izbira motorja


juree

Priporočene objave

Roky ... Tsckr :) iskra :D

Kje bi pa lahko videl kakšne so še maske na tomosu.

Hm...Upam da se še kak uporabnik yamahce javi, da pove svoje :) Ker nejc je odlično pohvalil tegale tomosa, pa priznam imam še vseeno odpor proti njemu. Kakor sem povedal, na tomosu mi je maska ress obupna, pa vrjetno znamka Tomos je bolj tako no...Mislim slab glas...Kaj pa glede oblačil? Na motocenter laba, sem nekaj gledal...Vzel bi dvodelni kombinizon, ampak so sami neki športni...Nevem kak športni izgled na supermoto bolj čudno izgleda :) Nevem grba mi je malo smešna na takem motorju...Pa polno "vidnih" ščitnikov tudi (oz drsnikov).

Ja slab glas si je ustvaru, ko je v zgodnjih letih prevažal okol po juge, prenašal uničevanje in zlorabe mlajših generacij, večini lastnikov pa sploh na misel ni prišlo da bi opravljali vsaj osnovno vzdrževanje :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo koko majo vsi 4T suprmoto yamahine masine :) tko da mas razlike samo v vzmetenju in optiki pa ceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja isto.. js mam mel maksimalno porabo 3,29 litra, ampak to je res maksimalno teranje kar pač gre :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

malo berem forum, in moram reči da je 1A :) Prebral sem skoraj že celo temo tisto o varnosti, pa o oblekah in to...A še vedno sem malo o dvomih glede vseega. Sedaj poleti vrjetno dobim 125ccm. Na motorju sem bil zelo malkrat (50 ccm, ene parkrat skuter, in pa apn 6 ksno uro - dve). Po "glavnih" cestah kot voznik na motorju nikoli, izpit bom pa v kratkem (začetek sezone) za 125ccm pričel delati - za 50ccm ga nimam. Sedaj glede izbire motorja, nekaj sem bral da je 2T hitrejše od 4T, je pa tudi poraba bistveno večja + vzdrževanja. Tako da se zaenkrat za 2T niti ne zanimam. Bolj me zanimajo 4T - najbolj pa Supermoto ali endura (vozil bi bolj po cestah, nič posebenga off - road, mogoce kakih 100m makedama - do vikenda :whistle: )Kolikor sem gledal se potem bolj splača supermoto, nekaj na pol ogledanega imam yamaho xt 125 x. Bral sem, da je zelo nizka, velik sem pa 175cm, vrjetno bom se kakih par cm zrastel glede na mojo starost (16). Koliko pa kaj gre tale xt x, vsak malo drugace pravi...A bi šla ene 100km/h? Zanima me, kako je kaj glede varnosti na supermotor - glede padcov so varni, niso? Kako je s sopotnikom, predstavlja kakšno večjo nevarnost in malo takih osnovnih informacij :) Lahko mi pa tudi sami predlagate kaksen motorcek, 4T me bolj zanimajo :)

Hvala že za v naprej :)

Pomoje je zate res idealen XT 125. Pa še bolj udoben je ko si pisal nekaj o malo daljših turah... Prste stran od Tomosa ker vse crkuje in je vse zanič (če ne verjameš pojdi skozi kompletno temo tomos sm125), na XT ni nobenih problemov.

Če bi pa bil sam na tvojem mestu in se odločal med 4T 125 supermoto motorji pa bi izbral CH WSM. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal tomosa in yamaho in yamaha mi pač ne sede. Premalo robustna, vse je tako plastično, pa še premajhna mi je, bolj za dekleta. Tomos je pa pač v osnovi dirkalnik, ima bolj bad look, pelje se super. crkuje pa glih tolk kokr pa ostali motorji. Pa če maš tomosa ti na Hrvaškem kjerkoli se ustaviš častijo pijačo :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Če si iz Kranja me lahko kdaj pocukaš za rokav pa se zapeljeva en krog, imam pa koprsko registracijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je xt 125 v avtošoli zdela res bomba. Gume kr dobro držijo, glede na temperature, zelo lepo vodljiv, meni se ni zdel premajhen(183), drugač nasploh res vredu motorčič pa tut ne potegne tako slabo. Sicer pa tomosa še nisem vozil, tako da ti ne morem ravno primerjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je zate res idealen XT 125. Pa še bolj udoben je ko si pisal nekaj o malo daljših turah... Prste stran od Tomosa ker vse crkuje in je vse zanič (če ne verjameš pojdi skozi kompletno temo tomos sm125), na XT ni nobenih problemov.

Če bi pa bil sam na tvojem mestu in se odločal med 4T 125 supermoto motorji pa bi izbral CH WSM. :)

glede problemov na tomosu ulozis naga 100€ in ni nobenga problema vec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT, Tomos -> ista mašina -> 8kW -> PREŠVOH

Že tako ali tako so 4T mopedi znani kot bolj švohcani in manj hitri kot 2T. Če že kupuješ 4T 125ccm, kupi polnih 11kW (verjemi, mi boš hvaležen za ta nasvet).

Predlagam ti MZ SM 125. Res, odlična mašinca- sam imam RT 125 (nejkedovski brat SM-a). Konkretno MZ SM, se na avtonetu trenutno prodaja za 2100EUR- se splača iti pogledat (poznam lastnika). Maksimalna poraba je ob polnem tiščanju 4,2l. Končna hitrost pri meni (malo daljši prenosti) je 128km/h (najbrž je pri SM-u malo manjša). Zadeva je res kvalitetna in BP po kvaliteti konkurira Yamahi, če je ne celo preseže. Moj MZ ima danes 18000km in laufa super.

kurve.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, tale SM 125 izgleda kar dobro :) Pa se da tudi tukaj masko menjat? Kao tisto univerzalno ali kaj...A lahko kdo kak link pripopa, kje dobiti te univerzalne maske :) :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej MZ je tud zmagu na testu vseh teh SMov kšne 2 leti nazaj...

ka govriš.. 3. je biu MZ :winkiss:

1. Tomos; 2. Derbi; 3. MZ; 4. Yamaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka govriš.. 3. je biu MZ :winkiss:

1. Tomos; 2. Derbi; 3. MZ; 4. Yamaha

Odvisno kateri primerjalni test gledaš.

Za MZ-ja imaš po želji tudi 180ccm Big bore kit, možnosti številnih predelav si lahko pogledaš na http://mz-faber.de.

Drugače pa res, mašinca kot se šika. Agregat ima DOHC sistem, torej dve odmični in štirje ventili. Edino kritiko imam na premajhen uplinjač (Mikuni 24 :closedeyes:) in pa malo predolgo šesto prestavo. Vse ostalo je pa tako, kot mora bit.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tega ko je umenu iz pred 2 let iz Avto-magazina ;)

Pol ni mislva istga testa.....na unmu je bil mn 1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT, Tomos -> ista mašina -> 8kW -> PREŠVOH

Že tako ali tako so 4T mopedi znani kot bolj švohcani in manj hitri kot 2T. Če že kupuješ 4T 125ccm, kupi polnih 11kW (verjemi, mi boš hvaležen za ta nasvet).

Predlagam ti MZ SM 125. Res, odlična mašinca- sam imam RT 125 (nejkedovski brat SM-a). Konkretno MZ SM, se na avtonetu trenutno prodaja za 2100EUR- se splača iti pogledat (poznam lastnika). Maksimalna poraba je ob polnem tiščanju 4,2l. Končna hitrost pri meni (malo daljši prenosti) je 128km/h (najbrž je pri SM-u malo manjša). Zadeva je res kvalitetna in BP po kvaliteti konkurira Yamahi, če je ne celo preseže. Moj MZ ima danes 18000km in laufa super.

kurve.jpg

Ja to še jaz dodam, ta MZ SM je res fajn motorčič v tej kategoriji, pomoje nimaš kaj zgrešit z njim :) sem ga vozil, dober je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem mel v avtošoli MZja pa je bil res 1A rt- mel sem pa RTja tko k racon.

tud končna je bla odlična- 123kmh :worship:

drgač pa jez sm se nekak odloču že za vsazga SM 125 4t pa sem na koncu kupu CH Racing ker:

Tomos- neumni problemi

Yamaha- kr en, sploh ni SM

Derbi- grd k svina

MZ- težka krava (130kg) k je tud bl potovalno usmerjen SM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako kot si napisal. Pa MZ je tudi mejhn, vsaj meni se je zdel, balanca čisto nizka, tako da to tud ni neki pravi SM. Mašina pa je 1a, to pa se strinjam :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jst tud ne rastem več :krneki: Jebiga, rasteš ne, razvijaš pa se še nmal :rolleyes: Samo da nebote zdej vi z malimi kaj narobe razumeli.. spodaj tud nič več ne raste hehe :lol1:

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

A ti je fajn Outsider [a sm te to ž vprašu 1x?!?] ? :P

"Kva je močn sonce dons, jst rabm ena sončna očala" B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!