Skoči na vsebino

Nekaj nasvetov za začetnika - tudi izbira motorja


juree

Priporočene objave

Ahoj!

Sem nov na forumu in za svoje vprašanje nisem želel ponovno odpirati teme. V ponedeljek dobim Sachsa X-Road, pa me zanima če kdo od vas, ki si lasti isti motor mogoče ve, ali se da zakleniti tank za bencin. Čudno bi mi bilo da se nebi, sem ga pa v salonu komot odprl.

Drugače se mi pa zdi Sachs X-Road dobra izbira za začetnika. Zaenkrat sem našel le dve minimalni slabi točki Sachsa: Beden števc (ni obratomera) in nič pritljažnega prostora.

LP Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mal poglej po forumu, je že tekla beseda o temu...Klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahoj!

Sem nov na forumu in za svoje vprašanje nisem želel ponovno odpirati teme. V ponedeljek dobim Sachsa X-Road, pa me zanima če kdo od vas, ki si lasti isti motor mogoče ve, ali se da zakleniti tank za bencin. Čudno bi mi bilo da se nebi, sem ga pa v salonu komot odprl.

Drugače se mi pa zdi Sachs X-Road dobra izbira za začetnika. Zaenkrat sem našel le dve minimalni slabi točki Sachsa: Beden števc (ni obratomera) in nič pritljažnega prostora.

LP Gašper

wooooooo model :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako lahko deluje plastičen, če poleg blatnika in plastike okoli luči plastik ni :whistle:

Sem izbiral med tomosom SM pa Sachsom in sem izbral Sachsa, ker je pač močnejši, ima višjo končno, širše gume, večje diske....pa še bolj mi je všeč. ( nevem sicer koliko je močna Replica Cup...). Sem pa bolj majhne rasti....beri: 180cm

LPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako lahko deluje plastičen, če poleg blatnika in plastike okoli luči plastik ni :whistle:

Sem izbiral med tomosom SM pa Sachsom in sem izbral Sachsa, ker je pač močnejši, ima višjo končno, širše gume, večje diske....pa še bolj mi je všeč. ( nevem sicer koliko je močna Replica Cup...). Sem pa bolj majhne rasti....beri: 180cm

LPG

majhna rast wtf :unsure: pol sm jst pritlikavc... no ja pretiravam ampak baje da nism še 180 :P

aja drgač pa jst nebi kupoval sacha, ker je nepreverjena firma pri nas... tud tomosa nebi kupoval, ki pa je preverjena in je kvaliteta bolj loša. Poglej v drugo smer mogoče ... xt, husquvarna, MZ kj tazga kaj pa vem :P

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z "majhno" rastjo sm hotu rečt da sm bol komt na Sachsu kot na Tomosu. Drgač pa firme ka jih ti naštevaš stanejo malo več kot tedva motorja.

Glede zanesljivosti pa.....se pišemo čez par mesecov:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako lahko deluje plastičen, če poleg blatnika in plastike okoli luči plastik ni :whistle:

Sem izbiral med tomosom SM pa Sachsom in sem izbral Sachsa, ker je pač močnejši, ima višjo končno, širše gume, večje diske....pa še bolj mi je všeč. ( nevem sicer koliko je močna Replica Cup...). Sem pa bolj majhne rasti....beri: 180cm

LPG

mislm da je s temu hotu rect pocen...jest sm tud tak mnenje dobu k sm ga vidu v zivo... ceprov mi je biv na slikah kr vsec... pa tank se mi zdi da je tud iz plastike in to se ene take k se ekstremno hitr spraska... je biv na sejmu tank tak ko da bi biv motor str 10 let... pe mejhn je ZELO... preveč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam....tank se IZJEMNO hitro spraska. Meni se je pa zazdelo, da na sliki izgleda veliko bolj "plastično" kot v resnici. Na sejmu je bil pa baje (kakor mi je rekla prijateljica) živalsko grdo spraskan.

Še en novo odkrit minus: ni ročke za ročno zalaufat moped, zraven so mi dali pa skoraj popolnoma prazen akumulator. Kako naj ga vžgem brez kupovanja novega akumulatorja??

Hvala

LPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en novo odkrit minus: ni ročke za ročno zalaufat moped, zraven so mi dali pa skoraj popolnoma prazen akumulator. Kako naj ga vžgem brez kupovanja novega akumulatorja??

Hvala

LPG

1. Zaženeš motor na kable.

ali

2. Napolniš akumulator s polnilcem.

ali

3. Probaš zatežit prodajalcu za uveljavljanje garancije na slab akumulator, ki so ti ga prodali skupaj z novim motorjem.

Nekaj bo že vžgalo :D

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
Priznam....tank se IZJEMNO hitro spraska. Meni se je pa zazdelo, da na sliki izgleda veliko bolj "plastično" kot v resnici. Na sejmu je bil pa baje (kakor mi je rekla prijateljica) živalsko grdo spraskan.

Še en novo odkrit minus: ni ročke za ročno zalaufat moped, zraven so mi dali pa skoraj popolnoma prazen akumulator. Kako naj ga vžgem brez kupovanja novega akumulatorja??

Hvala

LPG

Sm kupu sachs madassa in sem zelo zadovoljen, kar pa hocem povedat je da to ni neka full super firma, motor je biu mal spraskan (bremza pa balanca, na auspuhu je maloo rosta!...) je pa zato tudi cena temu primerna (da mas motor za kratek cas). Aja pa se tank se da na madassu zaklent, na xroadu pa ne! Sem pa sedel na njem, zlo majhn motor, pa men ni usec prevec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Tudi sam se zanimam motor, najbolj pa sta mi všeč yamaha xt125x ter tomos 125sm, tudi husqvarna 125 je lepa, ampak denar JE problem :)

Drugače sem star 14, rojsten dan imam 7.2, ampak se mi zdi da se mi ne splača it delat izpit za 50, pa potem 1 leto vozit skuter, potem pa itak prodat pa 125 kupit, ker itak morm it še delat prej, da zaslužim dost keša. Sem pa 190cm velik, tako da me zanima, če sta omenjena motorja nasploh premajha, lahko tudi priporočate kakšnega drugega...

Hvala!

Zanima ma še, če kdo ve, koliko je približno cena za izpit za 125ccm, prej se bom pa vozil po polju malo, da nebom takoj pogrnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Tudi sam se zanimam motor, najbolj pa sta mi všeč yamaha xt125x ter tomos 125sm, tudi husqvarna 125 je lepa, ampak denar JE problem :)

Drugače sem star 14, rojsten dan imam 7.2, ampak se mi zdi da se mi ne splača it delat izpit za 50, pa potem 1 leto vozit skuter, potem pa itak prodat pa 125 kupit, ker itak morm it še delat prej, da zaslužim dost keša. Sem pa 190cm velik, tako da me zanima, če sta omenjena motorja nasploh premajha, lahko tudi priporočate kakšnega drugega...

Hvala!

Zanima ma še, če kdo ve, koliko je približno cena za izpit za 125ccm, prej se bom pa vozil po polju malo, da nebom takoj pogrnu.

Ker si tolk velk uzem Tomos 125 ker je velik večji od drugih dveh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kup husquarno

če je napisu da nima dnarja, če bi spravu skupi dost za motor pa ne bi potem meu za bencin pa olje kr tulk več pije. Pa že zaradi višine je bolš tomos ker je dost višji.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bo kr tomos ja, se mi kr dopade. A se splača rabljenga vzet, a je najbolš novega? Ter auspuh akrapovič - stock, kakšna je razlika v končni? (res mal prekmal pišem, glede na to da še nekej časa nebom kupil najbrž, mogoče celo samo motor poleti pa se furam po polju :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezveze da sploh kupuje kaj če je star 14...In ka mu pomaga če bo 7.2 star 15? vseeno more eno leto čakat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol je vsen če huso vzame an :)

Glede auspha sm to mislo. Drugače je Husa bolj kvalitetna, ampak je kar konrektno manjša-premajhna mu bo. Pa še dražja je.. je rekel da je keš problem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!