Skoči na vsebino

Akcija policistov na motoriste


guzzist

Priporočene objave

ko je že ravno toliko govora o teh žmigavcih...

kaj pa če svoje "ubijem" in ne dobim več originalnih? kaj pa potem? pa pravite, da se drugih ne da homologirat? kaj se naj vozim brez? bo boljš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je že ravno toliko govora o teh žmigavcih...

kaj pa če svoje "ubijem" in ne dobim več originalnih? kaj pa potem? pa pravite, da se drugih ne da homologirat? kaj se naj vozim brez? bo boljš?

No, potem boš na boljšem vsaj pri registraciji, saj je zavarovanje starodobnika smešno poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristi in motoristke čist ste šli offtopic že par strani, sem bolj bralec kot pisec vendar opažam da iz 1 tedenske akcije naspemate xx strani. Najprej govorite o prvi pomoči kako je ne morte stisnt pod xxx motor, čeprav imate v drugi rubriki prav poseben topic prva pomoč, za katero menim da je že dovolj pregledna in obsežna. Torej dajte se potrudit, da bo forum res kvaliteten, kar je in ne zasmetit topicev z vsebino ki ni povezana oz. pazite in opozarjajte na offtopice. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, potem boš na boljšem vsaj pri registraciji, saj je zavarovanje starodobnika smešno poceni.

ti se hecaš, jaz pa resno sprašujem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je v zakonih podana neka srednja pot, normalno.

Da mi takoj prekličeš to izjavo!!! :headbang: Zakoni niso (in ne smejo biti) uravnilovka. Zakoni določajo osnovna (in zgolj in samo osnovna) pravila, ki omogočajo družbeno podstat.

Pravo je minimum morale! Kar je protipravno, je torej nemoralno (oz. naj bi bilo). Vprašanje legitimnosti napram legalnosti pa se rešuje z aktivno participacijo v zakonodajnem postopku (posameznik kot suveren).

Če torej povzamem v kmečki jezik: Na razpolago imaš ali da se držiš zakonov, dokler ne dosežeš spremembe le teh, ali da jih kršiš in prevzameš odgovornost za vse posledice, ki kršitvi (lahko) sledijo.

Vse ostalo je jokcanje in nabiranje populističnih točk med somišljeniki na škodo skupnosti. :P

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Če torej povzamem v kmečki jezik: Na razpolago imaš ali da se držiš zakonov, dokler ne dosežeš spremembe le teh, ali da jih kršiš in prevzameš odgovornost za vse posledice, ki kršitvi (lahko) sledijo.

...

:worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti se hecaš, jaz pa resno sprašujem :unsure:

Sorry, majčken me res žlehtnoba daje :friend1:

Ironija je šla na to, da sprašuješ za motor, ki ni tako star. Proizvajalec se zavezuje, na garancijski rok v trajanju x let in zagotavljanje rezervnih delov v trajanju x let po prenehanju proizvodnje tega modela (ponavadi od 7 let navzgor).

Ebay po 30 sekundah iskanja za tvoj moped (upam, da je letnik taprav) izpljune tole zadevščino opremljeno s homologacijo.

Da se pa uporabiti tudi homologirane smerokaze novejših modelov iste znamke ali pa celo kakšne od čisto druge znamke. Smerokazi na motorju niso nek kunšt in z nekaj dela na konektorjih in nosilcu/ležišču se jih da montirati na skoraj vsak motor. Z zavedanjem, da lahko obstajajo ozjeme bi se upal vseeno trditi, da se pri SV650S da marsikaj narediti. Lahko se pa, seveda, tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, majčken me res žlehtnoba daje :friend1:

Ironija je šla na to, da sprašuješ za motor, ki ni tako star. Proizvajalec se zavezuje, na garancijski rok v trajanju x let in zagotavljanje rezervnih delov v trajanju x let po prenehanju proizvodnje tega modela (ponavadi od 7 let navzgor).

Ebay po 30 sekundah iskanja za tvoj moped (upam, da je letnik taprav) izpljune tole zadevščino opremljeno s homologacijo.

Da se pa uporabiti tudi homologirane smerokaze novejših modelov iste znamke ali pa celo kakšne od čisto druge znamke. Smerokazi na motorju niso nek kunšt in z nekaj dela na konektorjih in nosilcu/ležišču se jih da montirati na skoraj vsak motor. Z zavedanjem, da lahko obstajajo ozjeme bi se upal vseeno trditi, da se pri SV650S da marsikaj narediti. Lahko se pa, seveda, tudi motim.

Glede E odobrenih smerokazov do katerih si dal link, si upam prejcej z gotovostjo trdit, da zraven ne dobiš certifikata. To pa zato, ker je vse potrebno že označeno in odtisnjeno na samih smerokazih. Ampak ko greš pa na LPP, hočejo pa list imet. Torej pravno gledano, bo s temi smerokazi v prekršku. Praktično gledano pa verjetno ne bi bilo take panike, ker zgledajo "original" in se policaj ne bi vtaknil vanje. Moji npr. so ravno tako E odobreni kot tile, ampak imajo karbon imitacija ohišje in so bolj vpadljivi in se policaj prej zapiči. In to je to, kar sem že opozarjal. Tile smerokazi, ki si jih priporočil so super, ampak nelegalni v Slo zaradi takega predpisa.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je že ravno toliko govora o teh žmigavcih...

kaj pa če svoje "ubijem" in ne dobim več originalnih? kaj pa potem? pa pravite, da se drugih ne da homologirat? kaj se naj vozim brez? bo boljš?

Če si mislila za skutera te lahko razveselim za žmigavci za H kategorijo niso obvezni, pravtako ne ogledala :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, majčken me res žlehtnoba daje :friend1:

Ironija je šla na to, da sprašuješ za motor, ki ni tako star. Proizvajalec se zavezuje, na garancijski rok v trajanju x let in zagotavljanje rezervnih delov v trajanju x let po prenehanju proizvodnje tega modela (ponavadi od 7 let navzgor).

Ebay po 30 sekundah iskanja za tvoj moped (upam, da je letnik taprav) izpljune tole zadevščino opremljeno s homologacijo.

Da se pa uporabiti tudi homologirane smerokaze novejših modelov iste znamke ali pa celo kakšne od čisto druge znamke. Smerokazi na motorju niso nek kunšt in z nekaj dela na konektorjih in nosilcu/ležišču se jih da montirati na skoraj vsak motor. Z zavedanjem, da lahko obstajajo ozjeme bi se upal vseeno trditi, da se pri SV650S da marsikaj narediti. Lahko se pa, seveda, tudi motim.

hvala za tole, ampak na sv-ju mi delajo odlično

Če si mislila za skutera te lahko razveselim za žmigavci za H kategorijo niso obvezni, pravtako ne ogledala :whistle:

spraševala sem nasplošno, kupujem pa jih za skuterja. vem, da niso obvezna, pa bi se z njimi vseeno bolje počutila v prometu.

Nisem opazil, da gre beseda o smerokazih za skuter - ebay zadetek tulele.

ni problema. hvala za ta link, samo ta je sprednji, zadnjih pa tako ali tako v originalu ni bilo na temu skuterju, ki ga imam jaz. jaz bi jih namontirala dodatno, da bi se počutila varneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo modro in pametno razmišljanje. Varnost je prva, ampak naša država te lahko kazni, če boš kaj zmontirala in so bo kdo zapičil v to. A ni to fajn? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo modro in pametno razmišljanje. Varnost je prva, ampak naša država te lahko kazni, če boš kaj zmontirala in so bo kdo zapičil v to. A ni to fajn? :)

Zelo modra ugotovitev. Imaš morda kako idejo, kako zadevo postaviti v okvirje legalnosti? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spremenit predpise, da bodo za vpis v homologacijski kartonček (če že mora bit) pri takih manjših predelavah dovolj označbe na samem nadomestnem delu, tako kot so dovolj po drugih državah. Ali pa vsaj dat koncesijo kakšni delavnici, ki ti lahko potrdi ustreznost in zmontira, tako da vsaj lahko homologiraš. Čeprav se mi vse to zdi nepotrebno kompliciranje, pri delih, ki so itak ustrezni in strestirani. Ker v trenutnem stanju, se popolnomna ustrezne stvari enostavno ne da legalizirat. Razen prek vez, da ti skozi prste pogledajo na LPPju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo modro in pametno razmišljanje. Varnost je prva, ampak naša država te lahko kazni, če boš kaj zmontirala in so bo kdo zapičil v to. A ni to fajn? :)

ma sej zato pa sem spraševala... torej je bolje, da jih sploh ne zmontiram, kot da mi potem težijo. si jih bom pa na čelado prklopla, če jih že na motorju ne morem met :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako poteka akcija, po vase??? Razen blinkerjev, eBaya in ogledal, je bolj malo napisanega te dni :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spremenit predpise, da bodo za vpis v homologacijski kartonček (če že mora bit) pri takih manjših predelavah dovolj označbe na samem nadomestnem delu, tako kot so dovolj po drugih državah.

Glede na to, da so naši dokaj dovzetni na sledenje EU, menim, da bi peticija podpisana s strani nekaj tisoč MS-ovcev morala zadostovati. Jaz jo podpišem takoj, ko jo dobim... Mogoče bom tudi sam kdaj hotel montirat druge žmigavce, hi hi...

Kak pravnik, ki bi zadevo sestavil? Kak pravnik, ki pozna kak "poenostavljen postopek" za udejanitev DeX-ove ideje? Kdo za akcijo?

Ko smo že pri akcijah... če bomo akcijo izvajali tako kot policija tole, bomo bolj slabo uspeli. ;)

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako poteka akcija, po vase??? Razen blinkerjev, eBaya in ogledal, je bolj malo napisanega te dni :trance_33_sleep:

Glede na slabo vreme se mi zdi bolj slabo :naughty:

No...v soboto zjutri sta se dva leteča lih ustavla za kontrolo prometa.

Samo potrobu sm in jima pomahal v pozdrav.

To je pa tut vse kar sem doživel v zvezi z akcijo.

Nekaj postov nazaj debata o PP....

PP ne rabiš zase..rabiš jo bolj če moraš komu pomagati.

Če znaš ali ne....

Meni se je dvakrat zgodilo (sicer z avtom) da sem sodeloval pri nudenju PP pri nesrečah.

Verjemte...človk se v takih trenutkih marsikaj spomni...ali pa leti kot kura (ali bolje rečeno....ne pomaga ampak prodaja zijala)

PP....obvezna in prav je tako (kaj je not in kaj ne...recimo da zaupam EN standardom...odpiram pa nove škatle ziher ne, pa če je plavcem prov al pa ne in če v EU veljajo EU standardi.....)

tut kak gasiln aparat bi loh bil obvezen u avtu če že hočte....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da so naši dokaj dovzetni na sledenje EU, menim, da bi peticija podpisana s strani nekaj tisoč MS-ovcev morala zadostovati. Jaz jo podpišem takoj, ko jo dobim... Mogoče bom tudi sam kdaj hotel montirat druge žmigavce, hi hi...

Kak pravnik, ki bi zadevo sestavil? Kak pravnik, ki pozna kak "poenostavljen postopek" za udejanitev DeX-ove ideje? Kdo za akcijo?

Ko smo že pri akcijah... če bomo akcijo izvajali tako kot policija tole, bomo bolj slabo uspeli. ;)

Sem tudi jaz že imel v mislih kakšno pobudo za spremembe na tem področju. Sem pripravljen nekaj nardit v tej smeri, mogoče jo s pomočjo še koga celo sestavit in probat zbrat čimveč podpore. Ampak dokler ne bodo vsi izpiti pod streho zagotovo ne, ker bi šlo precej časa. Če bi se pa kdo prej lotil, pa absolutno podpiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sm lih nosilc za novo lučko z E oznako brez certifikata delal :whistle: A bi bil tkle prevelik kot? Al še malo pojačam :krneki:

post-9211-1207761546_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablica naj bi bila pod pravim kotom.. :whistle:

Ok, malo naklona si že daš, to še original pride. ampak tole je pa mal too much. Meni so lani težili za manjši naklon od tvojega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!