Skoči na vsebino

Akcija policistov na motoriste


guzzist

Priporočene objave

kaj pa je tista bajta proti temu, da is mogoče komu življenje rešil? :)

pa da boš nekaj vedel.. Tito je Vapotovemu fotru poročila pisal pa kavico kuhal :worship: :worship: :worship:

sicer pa je itak bil Rus :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stalno ustrahovanje s kaznimi, davki, predpisi itd. bi že lahko označili za izsiljevanje in državni terorizem mar ne? javno oglaševanje nekih akcij in ukrepov proti nekim določenim skupinam bi lahko imenovali tudi pozivanje k nestrpnosti :whistle:

ni problema. bom vozil 90, ajde 100 izven naselja :winkiss: in po vseh ostalih omejitvah. bom prehiteval po predpisih ( se pravi ne bom, ker itak ni pogojev za kakršnokoli prehitevanje če si strikten po CPP -varnostna razdalja!!) bom poskrbel za varnost s tem a ne. plačal pa bom, ker moji rori niso homologirani in s tem ogrožajo koga že??? (medtem ko cerkveni zvonovi bližnje cerkve 5x na dan nabijajo u božjo mater, da mi resonira v sobah...pa nikogar ne motijo ali ogrožajo menda,če dvignem glas pa bi bil takorekoč sam satan antikrist poosebljen :trance_33_sleep: , nisem pa zasledil, da morajo met kako homologacijo ali predpisano glasnost ). evo, kljub trudu za varnost na cesti, upoštevanju CPP in umiranju v kombinezonu (valda ne v kratki majci, saj se cenim!) ko bom stal v kolonah poleti (sej veste...polna črta in te reči) bom prekrškar najhujše sorte! zaradi dveh kosov karbona, aluminija in steklene volne!! jupije!! :yea1:

totalna represija. no prav. naj jo imajo in naj uživajo u njej. če si vladajoča elita vedno znova izmišljuje neke kazni in predpise pomeni to le, da jo je strah državljanov, kar nadalje pomeni, da je zadeve prifurala preveč daleč. kriminal pa se lepo razrašča, nobenemu nič ne morejo. vzamejo pa lahko vedno enim in istim. redno zaposlenim.

HHV strinjam se s tabo, da ni druge kot stopit skupaj. pa zaropotat...sej vse kar delajo delajo proti narodu :krneki:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, pri teh kaznih, koliko ljudi lahko v osmih dneh nabere tako vsoto denarja. Itak se bodo plačevale polne kazni in to na obroke.

Če bi povečali prisotnost policajev na t.i. kritičnih točkah, ne pa kr tja nekje v tri dni, takšne visoke kazni ne bi bile potrebne.

Itak so pa rekli, da se policajev na cestah ne bo nič večja, kot že je.

PS.: Kultura nas samih voznikov je pa itak druga zgodba.

Policajev na cestah ne bo nič več kot do sedaj. Kvečjemu manj, schengen je prioriteta, na novo zaposleni policisti se razporejejo izključno za varovanje scengenske meje.

Žal je pri nas še vedno prisoten "jugo" način reševanja težav. Dokazano je, da višanje kazni nima posebnega vpliva na varnost na cestah (mogoče le zelo kratek čas). Kljub temu, da se odgovorni za prometno politiko v naši državi tega zavedajo, pa enostavno ne znajo oz. nimajo volje pristopiti do reševanja tega problema na bolj primeren in učinkovit način. Pa da ne bo spet pljuvanja čez policijo (ki se na žalost še edina ukvarja s prometno varnostjo udeležencev v cestnem prometu), odgovorne za prometno politiko poleg policije najdemo v službah, kot je DRSC, DARS, zdravstvo, prometno ministrstvo, šolstvo....starši!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policajev na cestah ne bo nič več kot do sedaj. Kvečjemu manj, schengen je prioriteta, na novo zaposleni policisti se razporejejo izključno za varovanje scengenske meje.

Žal je pri nas še vedno prisoten "jugo" način reševanja težav. Dokazano je, da višanje kazni nima posebnega vpliva na varnost na cestah (mogoče le zelo kratek čas). Kljub temu, da se odgovorni za prometno politiko v naši državi tega zavedajo, pa enostavno ne znajo oz. nimajo volje pristopiti do reševanja tega problema na bolj primeren in učinkovit način. Pa da ne bo spet pljuvanja čez policijo (ki se na žalost še edina ukvarja s prometno varnostjo udeležencev v cestnem prometu), odgovorne za prometno politiko poleg policije najdemo v službah, kot je DRSC, DARS, zdravstvo, prometno ministrstvo, šolstvo....starši!!

Ton je policaj................. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ton je policaj................. :naughty:

Ne priznam brez odvetnika!!

Vsem prekrškarjem položnice zastonj :naughty:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanimajo razlogi, če in ko se bo morija na naših cestah nadaljevala.

Sicer je pa ena dobra stvar tega zakona. Ker se bomo vsi vozili po predpisih, bodo lahko še malo počakali z urejanjem cest. Dvojni zaslužek :whistle:

Sam to spada v drugo temo.

Gremo nazaj na "Akcijo.........."

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No prav. Škoda, da nisem policaj. Na vsakem motorju, ki bi ga zaustavil, bi takoj odredil tehnični pregled in kazni po črki zakona, absolutno dosledno. Pa javkajte. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vsakem motorju, ki bi ga zaustavil, bi takoj odredil tehnični pregled.... :evilgrin:

Vrjami, bi hitro nehal delati take bedarije: Če ne prej, ko ti bi šefi stopili na prste, ker bi morali poravnati "nepravično dodeljene" izredne tehnične preglede. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mi nisi odgovoril kakšno vezo ima mladenič, ki je bežal pred policijo z akcijo kontrole motoristov,

ki jo izvaja policija??? Ne bom te blokiral, lahko ti pa dam banano.... :evilgrin:

Lepo počasi

Napisal sem mlajši mladoletnik to je največ do 13 let starosti. Bežal je pred policaji ne zato ker naj bi ukradel motor ali kaj drugega ampak iz strahu. To pomeni, da ni imel vozniškega dovoljenja ker je premlad in motor ni imel homologiran za cestno vožnjo (brez žmigavcev, štop in prednje luči). Imel pa je vso potrebno zaščitno opremo. To je bilo napisano z moje strani (za lopove, tatove ali goljufe nebi spraševal preko foruma).

Spraševal sem pa samo tole:

- kje so meje varnega zasledovanja policije,

- na kakšen način presodi policist, da ne pride to tragičnega dogodka,

- posledice poznamo,

- odgovornost za dogodek,

- kazenska odgovornost,

- morebiti tožba staršev.

PS

Moje uprašenje res ni povezano z akcijo policistov na mopediste to se že od daleč vidi. Postavil sem pa v to temo, ker je sedaj najbolj razpisana tema - več ljudi več ve.

PS na PS

Me pa res zanima ali vsi vaši otroci mlajši od 14 let se res ne vozijo z motorji, skuterji, .........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kup enega klamfanja v tri krasne......... :fredy:

horjo in fritz imata popolnoma prav. :worship: :worship:

kakšne so kazni je meni čisto vseeno popolnoma vseeno mi je za akcije policije. se sprašujete zakaj?

zato:

ker so brezplodne, kot glas vpijočega v puščavi.

zakaj ?:

ker ljudje še vedno ne prevzemajo odgovornosti za svoja dejanja

ker svoje neuspehe kompenzirajo z izživljanjem na cesti pa še kje drugje,

ker svoje manjvredostne komplekse zdravijo z nakupi raznih zverin, ki jih ne obvladajo

ker vse te slabe navade prenašajo na svoje potomstvo

ker mislijo da so neuničljivi, da se slabo dogaja samo drugim

ker pri nas prevladuje balkanska miselnost

ker večina ne zna prilagoditi vožnje razmeram na cesti

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se pa izključno po predpisih voziš a ne?

Če ti je pa vseeno koliko boš plačal, če prekoračiš tistih 10km/h...pol pa tudi ne vem.

Meni ni vseeno. Pa ne reci mi sedaj, naj se vozim po omejitvah, ker se le-teh v naseljih poskušam držati. Zalomi se pa vsakemu.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se pa izključno po predpisih voziš a ne?

Če ti je pa vseeno koliko boš plačal, če prekoračiš tistih 10km/h...pol pa tudi ne vem.

Meni ni vseeno. Pa ne reci mi sedaj, naj se vozim po omejitvah, ker se le-teh v naseljih poskušam držati. Zalomi se pa vsakemu.

če ga bom biksala po cesti sem popolnoma sama kriva in bom za to nosila posledice. tega se popolnoma zavedam in ne krivim drugih za to.ne , ne vozim po omejitvah vožnjo prilagajam razmeram in stanju ceste tako, da s svojim ravnajem ne ogrožam sebe in drugih(pa če mi verjameš ali ne). omejitev se držim v naseljih.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kup enega klamfanja v tri krasne......... :fredy:

horjo in fritz imata popolnoma prav. :worship: :worship:

kakšne so kazni je meni čisto vseeno popolnoma vseeno mi je za akcije policije. se sprašujete zakaj?

zato:

ker so brezplodne, kot glas vpijočega v puščavi.

zakaj ?:

ker ljudje še vedno ne prevzemajo odgovornosti za svoja dejanja

ker svoje neuspehe kompenzirajo z izživljanjem na cesti pa še kje drugje,

ker svoje manjvredostne komplekse zdravijo z nakupi raznih zverin, ki jih ne obvladajo

ker vse te slabe navade prenašajo na svoje potomstvo

ker mislijo da so neuničljivi, da se slabo dogaja samo drugim

ker pri nas prevladuje balkanska miselnost

ker večina ne zna prilagoditi vožnje razmeram na cesti

dr.looney :alien1:

Kak je lahko kazen brezplodna????? Ploda res nima, ampak mnogim bodo njihovi plodni potomci trpeli, ker bodo finančno sesuti :headbang: .

In v nadaljevanju. Ali poznaš izredno malo ljudi in so ti taki, ali se družiš z napačnimi. Te, ki jih omenjaš so v krepki manjšini. Po moje. Ali pa samo jaz poznam izredno malo takih osebkov? Skoraj neverjetno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak je lahko kazen brezplodna????? Ploda res nima, ampak mnogim bodo njihovi plodni potomci trpeli, ker bodo finančno sesuti :headbang: .

In v nadaljevanju. Ali poznaš izredno malo ljudi in so ti taki, ali se družiš z napačnimi. Te, ki jih omenjaš so v krepki manjšini. Po moje. Ali pa samo jaz poznam izredno malo takih osebkov? Skoraj neverjetno!

:yawn: :yawn:

brezplóden -dna -o prid. (ọ) knjiž.

ki je brez uspeha, koristi: vsi poskusi,

da bi dosegel breg, so bili brezplodni;

brezplodno delo, iskanje / dolga,

brezplodna leta / spustil se je v

brezplodno prerekanje nepotrebno,

nesmiselno

brezplódno prisl.: brezplodno izgubljati

čas

evo ti slovnično razlago, da ti bo bolj jasno in te ne bo bolela glava od butanja v steno.

ostalo pa niti ne mislim komentirat........je brezplodno izgubljanje časa

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yawn: :yawn:

brezplóden -dna -o prid. (ọ) knjiž.

ki je brez uspeha, koristi: vsi poskusi,

spustil se je v

brezplodno prerekanje nepotrebno,

nesmiselno

dr.looney :alien1:

Upam, da misliva v tem delu isto. Same kazni ne bodo doprinesle k večji kulturi obnašanja na cesti in tudi ne zmanjševanju nesreč. Namen in način je zgrešen. Butanje ni bilo namenjeno tebi, ampak zgolj brezplodnemu kasiranju, ki pa povzroča veliko hude krvi. Po moje ti je manjkal samo ta dodatek, ker v osnovi si zadel žebljico na glavico.

Drugi del ni bil namenjen debati, ampak samo mnenje drugače mislečega.

Prijatelja? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sama kriva in bom za to nosila posledice. tega se popolnoma zavedam in ne krivim drugih za to.ne , ne vozim po omejitvah

Se opravičujem, ker sem fulal spol :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da misliva v tem delu isto. Same kazni ne bodo doprinesle k večji kulturi obnašanja na cesti in tudi ne zmanjševanju nesreč. Namen in način je zgrešen. Butanje ni bilo namenjeno tebi, ampak zgolj brezplodnemu kasiranju, ki pa povzroča veliko hude krvi. Po moje ti je manjkal samo ta dodatek, ker v osnovi si zadela žebljico na glavico.

Drugi del ni bil namenjen debati, ampak samo mnenje drugače mislečega.

Prijatelja? :unsure:

seveda Laie_23.gif

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policajev na cestah ne bo nič več kot do sedaj. Kvečjemu manj, schengen je prioriteta, na novo zaposleni policisti se razporejejo izključno za varovanje scengenske meje.

Tukaj imaš po včerajšnji zavrnitvi amamnmaja na nov ZVCP čisto prav.

Ne bo nič ceč policajev, samo bolj na gosto bojo posejani, ker bodo njihove naloge kar se prometa tiče v popolnosti prevzeli mestni redarji v vseh mestih.

Včasih so takim rekli žandarji.

No, po novem bomo imeli en kup policij:

Policijo ki bo pobirala denar na občinskih cestah in površinah (redarji)...po večrajšnji razpravi te bodo imeli pravico ustaviti in (predvsem) kaznovati za vse prekrške CPP, vključno s prekoračitvami hitrosti ki jih bodo merili z radarji iz občinskih proračunov

Policijo za avtoceste (ki bo lovila in iskala izključno take ki se bodo vozili brez vinjet) (dars)

Policijo ki bo skrbela za pobiranje denarja samo na državnih cestah (policijo)

in ostale specializirane policije ki nimajo zveze s prometom

Morda še zanimivost:

znak za omejitev hitrosti omejuje najvišjo dovoljeno hitrost (to vemo vsi)

oviranje prometa velja, če voziš s hitrostjo, ki je pol manjša od dovoljene, torej, kjer je omejitev 90 = 45.

Potemtakem so vsi skuterji 50ccm v kolikor ne vozijo s ful gasom ali v klanec ovira na cesti in bi morali imeti prižgane najmanj vse žmigavce.

Tako ti naši zakoni izgledajo v praksi :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denar, dobljen od kazni motoristov, se nalaga, pa se investira v dirkališče :whistle: :whistle:

Tudi sam imam zamenjan izpuh, pa čeprav se zavedam da je nelegalno to, pa da lahko dobim kazen, se bolj počutim kot pa z originalnim, saj me avtomobilisti dosti hitreje opazijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denar, dobljen od kazni motoristov, se nalaga, pa se investira v dirkališče :whistle: :whistle:

In tisti, ki bo največ prispeval, se zastojn vozi gor :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo počasi

Napisal sem mlajši mladoletnik to je največ do 13 let starosti. Bežal je pred policaji ne zato ker naj bi ukradel motor ali kaj drugega ampak iz strahu. To pomeni, da ni imel vozniškega dovoljenja ker je premlad in motor ni imel homologiran za cestno vožnjo (brez žmigavcev, štop in prednje luči). Imel pa je vso potrebno zaščitno opremo. To je bilo napisano z moje strani (za lopove, tatove ali goljufe nebi spraševal preko foruma).

Spraševal sem pa samo tole:

- kje so meje varnega zasledovanja policije,

- na kakšen način presodi policist, da ne pride to tragičnega dogodka,

- posledice poznamo,

- odgovornost za dogodek,

- kazenska odgovornost,

- morebiti tožba staršev.

PS

Moje uprašenje res ni povezano z akcijo policistov na mopediste to se že od daleč vidi. Postavil sem pa v to temo, ker je sedaj najbolj razpisana tema - več ljudi več ve.

PS na PS

Me pa res zanima ali vsi vaši otroci mlajši od 14 let se res ne vozijo z motorji, skuterji, .........

vprašal se pa nisi:

- kje so starši

- kaj je z odgovornostjo staršev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tisti, ki bo največ prispeval, se zastojn vozi gor :whistle:

:nono:

kazni se ti seštevajo kot dobropis na kasneje zgrajeni pisti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. žmigavci. Jaz sem prav iskal žmigavce, ki bi jih lahko homologiral. Se jih ne da dobit. Sicer je večina žmigavcev na trgu testirana in ustreza evropskim standardom in so zato tudi ustrezno označeni z e oznakami, ampak to ni dovolj.

si pogledal v trgovini z orginalnimi deli za tvoj motor?

mislim da bi jih mogli meti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original žmigavci so bili na motorju, zakaj bi kupil še ene :? Iskal sem malo manjše, seveda E ustrezne in s certifikatom za na LPP, pa se ne da dobit. Oziroma se, da dobit, vsi imajo pravilne oznake, da so testirani in ustrezajo standardom, ampak pri nas to pač ne velja, ker proizvajalci ne prilagajo certifikata, ker drugje zadoščajo oznake na samem žmigavcu.

Sploh pa niso bili point pisanja moji žmigavci. Namen je bil poudarit to, da veliko dodatne opreme, ki je dobra, ki je ustrezna, ki je stestirana, za naše predpise še vedno predstavlja težavo in si lahko zaradi tega kaznovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako !

- Jaz imam veliko opreme na motorju menjane(zares veliko!)

- Vsa oprema, ki je bila menjana je veliko boljša od originalne, prvotno ugrajene.

- Veliko od teh stvari ima napisan znak E, kateri pomeni da je homologirano za na cesto in je šlo čez raznovrste teste da je primerno za cesto, pa kljub temu zaradi ne priloženih dokumentov dobim kazen za neizpravno vozilo.

- V vseh državah v Europi, čene celo v svetu velja ta znak kot homologacija in zadostuje za policaje. V SLOVENIJI NE. EUROPA JA, mi smo u Europi, prav res.

Potem pa gledamo čudno, ko nas vsi ostali imajo za 100 let za njimi. Saj imajo prav. Ta posrana Slovenija. Anci ne, saj država je OK, ampak v vladi so ljudje, ki nimajo nič v glavi. Postavljajo zakone ljudje, ki se ne razumejo na to. Enkrat sem bil ponosen slovenec, danes se poserem na slovenijo. Jaz sem Istrijan, kar nima veze z to golaznijo z slovenskega beograda(beri: LJUBLJANE)

Ko bo meja na Črnem Kalu bom carinik in dajal vize...bomo se mi priklopli Italjanom, mejo naredili na reki Mirni in Udinah. Pej mejte vse vaše, sam ne hodit dol srat v Istro..

Popravljeno . Popravil Gsx600
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!