Skoči na vsebino

Akcija policistov na motoriste


guzzist

Priporočene objave

v soboti dve kontroli na cesti

in 2 policaja, vsak na enem križišču skoraj MB od smeri CE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A poznaš dimenzije paketa obvezne prve pomoči? :o

Prva pomoč za motoriste

- PRVI POVOJ, TIP 3 12cm x 5 cm 1 kom

- KOMPRESA 5 x 5cm, sterilna 1 kom

- KOMPRESA 10 x 10 cm, sterilna 2 kom

- ALUPLAST ZA OPEKLINE 5 x 9 cm, sterilen 1 kom

- ALUPLAST ZA OPEKLINE 50 x 60 cm, sterilen 1 kom

- POVOJ IZ RAZTEGLJIVE TKANINE 8 cm x 4m 1 kom

- TRIKOTNA RUTA 100 x 100 x 140 cm 1 kom

- ROKAVICA (SIST EN 455-1IN 2:200) 2 kom

- ZAŠČITNA FOLIJA ZA UMETNO DIHANJE 1 kom

- DVOSTRANSKA METALIZIRANA FOLIJA 1 kom 210 x160 cm

- ŠKARJE (Z ZAOBLJENO KONICO) 1 kom

- OBLIŽ Z BLAZINICO 10 x 8 cm 2 kom

- OBLIŽ 1 cm x 1m 1 kom

- NAVODILA za nudenje prve pomoči 1 kom

- SEZNAM VSEBINE 1 kom

DIMENZIJA: 200 x 150 x 70 mm (to je velikost 4-ih zavojčkov cigaret na kupu)

:naughty:

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups... :headbang: Malo mimo usekal... površina je 4 zavojčke cigaret (2x2), višina pa prbl. 3, torej 12 zavojčkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oštja :blink: kej vsa tista šara je u tamali prvi pomoči?

no meni lih pasa pod sedež VTRke in je malo sitno za jo pokazat ker moram snet vse skupi dol pa še ključ moraš držat obrnjen in z eno roko dvigat sedež. CBR-ka (97) je bla skladiščna hala napram...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups... :headbang: Malo mimo usekal... površina je 4 zavojčke cigaret (2x2), višina pa prbl. 3, torej 12 zavojčkov.

Pomeni, da je potrebna vsaj tank torba, ker nahrbtnika ne priporočam (razen v primeru, da je napolnjen s "cotami" - brez česa trdega!!!). Že mobitel v žepu zna narediti sranje pri padcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav !

Ali kdo ve, če lahko motoristu izmerijo hitrost z laserjem od spredaj?

Brez večjih težav :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav !

Ali kdo ve, če lahko motoristu izmerijo hitrost z laserjem od spredaj?

in dost natancno :glare: :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nekateri tega paketka nimamo.

Najboljš, da motor prodaš...

Danes so pa pretiravali, namreč od Kozine preko Črnega kala do Portoroža pa čez Dragonjo v Koper sem naštel 23!! policijskih vozil, od tega tri radarje....

:devil:

Sedi, 5! Odlično znaš šteti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi iskanju placa namenili tretjino časa, porabljenega za:

- kokodakanje, kolk je prva pomoč brez veze

- kokodakanje, kolk placa ni spljoh

- repenčenje, kolk smo mi šefi, ker nimamo prve pomoči

bi v večini primerov našli tistih par centimetrov placa.

Porabil točno tretjino, nisem našel :whistle:

12€ je prva pomoč. Pa sej se da stisnt zadej. Če se da pr men, pol se da tut pr drugih :)

Ti kr stiskej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni po predpisih, a boljša kot nič. Saj tudi one iz Lidla niso pa novih predpisih, če se ne motim...

...jst imam ravno to, pa mr. policeman ni kompliciral...sicer, sem pa danes vprašal profesorja na prometnem faksu, ki je bil 10 let uniformiran policaj, sedaj pa je višji inšpektor ter predavatelj na višji varnostni šoli, glede torbice PP...njena velikost ni pomembna in ni zakonsko predpisana, važno je, da vsebuje vse kar je predpisano po zakonu, pa če to spravite v zavojček cigaret ali pa v Lidl vrečko...važno, da je z vami na rajdanju...se pravi, vsebuje vse kar je napisal @PikiJapok - to pomeni, da iz Lidla ni po predpisih, ker se mi zdi notri nekaj malo sanitetnega materiala, moram pa preverit...v glavnem bolje išta nego ništa, in vsaj po izkušnjah iz zadnjih policijskih kontrol se mi zdi, da ta modri mislijo enako...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam tut lidl varjanto pa pomoje zasilo kr bo.

placa mi je pa pod zdicem ostal še za eno PP pa dežnega :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne veste, kaj more bit v prvi pomoči, poglejte v temo o prvi pomoči in tam je slikca, ko sem slikala listek, na katerem piše, kaj mora biti notri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi iskanju placa namenili tretjino časa, porabljenega za:

- kokodakanje, kolk je prva pomoč brez veze

- kokodakanje, kolk placa ni spljoh

- repenčenje, kolk smo mi šefi, ker nimamo prve pomoči

bi v večini primerov našli tistih par centimetrov placa.

Porabil točno tretjino, nisem našel :whistle:

Pač ne spadaš v večino primerov.

Da se ne bomo narobe razumeli: ne mislim se spuščati v ocenjevanje smiselnosti zakonov in predpisov. Tudi če mislim, da so trapasti, moje mnenje nima nikakršne teže. Dokler ne dosežemo spremembe, so taki, kakršni so in pot za doseganje spremembe po mojem mnenju ni stalno jokcanje na motosvetu. Šopirjenje še manj.

Nadalje mi je osebno popolnoma vseeno, če se kompleten motosvet prevaža okoli brez prve pomoči. Nimam niti materialnih niti kakršnihkoli drugačnih motivov, da bi bil za to posebej zainteresiran.

Le s težavo pa prebavljam teorijo, da gre po eni plati za populacijo, ki si je sposobna montirati na mopede vse sorte plugov, kufrov, takih in drugačnih ferklajdung, mehanizmov za skrivanje tablice, grmečih rorov in ostale šminkarije, po drugi plati pa taisti populaciji domišljija popolnoma odpove, ko je treba nekam vtaknit zakonsko predpisan komplet za prvo pomoč. Saj ne gre za nek Mission Impossible. Brrrm je našel rešitev in k0ci tudi in še vedno sem mnenja, da se z malo dobre volje najde rešitev na večini mopedov.

Odločitev, ali bo k problemu pristopil z malo kreativnosti in dobre volje ali bo a priori nasprotoval, je pa vedno stvar posameznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Brrrm je našel rešitev in ...

Hattori, ali ti nesramno namiguješ, da naj bi ta populacija imela na svojih gromoglasnih makinah originalno montirano tisto grozno šaflo na zadku, za katero je Brrrm skril PP? :kva2:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem spoštovanjem, do Brrrma, ki se je res odlično spomnil, jaz to na SS ne bi dal. Enostavno ne zgleda :rolleyes:

Kar pa ne pomeni, da sem za vožnjo brez PP (čeprav zagovarjam, da je bolj ali manj neuporabna), le mislim, da je en majen ruzaček dovolj dobra in bolj elegantna rešitev :D Ali pa torbica za okoli pasu.. Prakticiral 3 leta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uffffffffffffffff........lihkar se bom ponudu, da vam usem skup jest vozm PP naokol :whistle:

mal počasn boš s šleparjem :whistle: k očitn nima nben prve pomoči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s šleparjem??? :unsure:

ja če nben nima prve pomoči,pol rabiš šlepar,d boš mel za vse plac...

d nam čist off topic :whistle: men gre prva pomoč pod zic....pa še za kšno škatlo tobaka se najde plac,k grem z bosne :naughty:

me pa mal jezi k so se zdej tolk spravl na te nehomologirane dele...kao vse sam orginal...lih dal sm gor akrapota,pa bo mogu nazaj dol :headbang: :headbang: je pa vseskupi mal glupo....zmigovcou ne smeš met gor unih z luisa,oz.jih moreš homologirat,ker niso orginal...delajo pa lih tko...zavorne ploščice pa lahk obesiš gor kere češ,pa te nben neč ne praša...zavore so pa kot vemo najpomembnejši del na motocilklu(vsaj zame)...zdej mi pa naj en obrazloži kje je tuki logika???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!