Skoči na vsebino

Akcija policistov na motoriste


guzzist

Priporočene objave

Sam fantje so si pa policaji fajn datum...do 13.4. zbral za akcijo na motoriste.....lih u nedeljo 13tega bo še dež...pol pa spet menda bol :worship: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam fantje so si pa policaji fajn datum...do 13.4. zbral za akcijo na motoriste.....lih u nedeljo 13tega bo še dež...pol pa spet menda bol :worship: :whistle:

Za punce bo podaljšano... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

Ti boš rabil en flajštr ja če se boš še dolgo tolkel po glavi. I'm with Dex.. mislim da je prva pomoč bolj ali manj neuporabna. Pametno ej emt stvar zravn če greš na kaki izlet bogu za hrbtom, pa še takrat če ne znaš uporabit ti nič ne pomaga.

Kaj pa js k mam original Akrapoviča gor, pa ni nikamor vpisan? Pa luč drugo z e oznako pa je tudi nebom nikamor pisal.. nej se sekiram? Pajadeee :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa js k mam original Akrapoviča gor, pa ni nikamor vpisan? Pa luč drugo z e oznako pa je tudi nebom nikamor pisal.. nej se sekiram? Pajadeee :lol1:

Ti itaq nimaš pravega motorja, zato te ne bodo resno vzeli :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nja :whistle: Pa vseeno ogenj lih tk vn meče kot te opevane Ninje.. sm mislu da to res mal bl vn seka pa vidm da ni nč posebnega.

Pardon za OFF :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minuli vikend naredil okoli 500 km na motorju, srečal 2!! patrulji, noben policist ni pokazal kakšnega zanimanja po zaslužku, tudi ustavili me niso. O policistih na motorjih pa ne duha ne sluha.... :hmm: akcija.... :slap:

Ko pa sem se v soboto zvečer peljal proti Trebnjem z avtom, so me ustavili v Štefanu ter mi z velikim veseljem dali v roke...ALKOTEST! Tudi tam niso nič zaslužili, je bilo kakšno pivo premalo popito :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz naredil čez vikend vsega skupaj čez 400km, srečal niti ene patrulje :) Še na ridah ne, pa sem bil kar parkrat gor :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti boš rabil en flajštr ja če se boš še dolgo tolkel po glavi. I'm with Dex.. mislim da je prva pomoč bolj ali manj neuporabna. Pametno ej emt stvar zravn če greš na kaki izlet bogu za hrbtom, pa še takrat če ne znaš uporabit ti nič ne pomaga.

Notri je dovolj ropotije, da tudi največji kmet zna najti kaj uporabnega. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notri je dovolj ropotije, da tudi največji kmet zna najti kaj uporabnega. .)

Tanarboljpametni not še pogledajo ne, saj že vnaprej vedo, da je prav tako kot oni pravijo :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina folka kaj več kot flajšter itak ne zna uporabit. Žal sem videl že kar nekaj padcv, pa še nikoli si nismo pomagali s pp. Če se res ne spoznaš, ni najbolje kaj veliko premikat poškodovanca, še manj pa ga slačit iz opreme, da boš prišel do poškodbe.. Moje mnenje je, da lahko navaden smrtnik največ kar lahko naredi, da postavi v primeru nezavesti ponesrečenca v položaj za nezavestnega in čimprej pokliče reševalce..

Drugače pa nisem edini, ki misli, da je prva pomoč bolj ali manj neuproabna, razen za kakšen flajšter.. Ampak to pa spet niso poškodbe, ki bi bile ravno kritične.. Ninjaraider je reševalec, pa lahko iz prve roke pove, kaj "stroka" meni o tem.

LP

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm ja, kot si rekel je polno šare notri. Pomisli koliko manjša bi bila prva pomoč če bi bile notri stvari ki bi jih dejansko potreboval..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa nisem edini, ki misli, da je prva pomoč bolj ali manj neuproabna, kakor za kakšen flajšter.. Ninjaraider je reševalec, pa lahko iz prve roke pove, kaj "stroka" meni o tem.

Človek bi rekel, da se še tudi nisi kam dlje peljal in imel težave, ki ne zahtevajo lih nujne medicinske pomoči ali pa ta ni enostavno dostopna. A izpit imaš, mislim, tečaj prve pomoči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek bi rekel, da se še tudi nisi kam dlje peljal in imel težave, ki ne zahtevajo lih nujne medicinske pomoči ali pa ta ni enostavno dostopna. A izpit imaš, mislim, tečaj prve pomoči?

Dejno pametovat :) Tečaj prve pomoči sem delal v 2. letniku srednje šole in sem trenutno na stopnji, ko je isto, če ga ne bi imel. Ajde, mogoče mi ratalo dat v položaj za nezavestnega in to je to. Ti tečaji so skoraj neuporabni ko gre zares. Vsaj tak, kot smo ga mi imeli. Povedali so nam tisto teorijo, test smo rešili skupaj, so povedali odgovore in vsak je imel 5 min prakse, ko je probal dat umetno dihanje. To je to. In verjamem, da je tudi drugje podobno, ajde mogoče, ponekod še kaj navadijom ampak splošno stanje je pa bolj švoh..

Če bi hotel, da ti tečaj kaj koristi in da znaš potem dejansko pomagat, bi moralo biti uzakonjeno, da je treba na 2 leti obnovit znnje. Kar se mi niti ne zdi slaba ideja, če se že grejo, da je znanje iz pp potrebno za opravljanje izpita. Naj bo potrebno skozi, ne pa samo takrat ko greš delat.

Kar se pa tiče tega, da je uporabna pri težavicah, ki ne zahtevajo nujne prve pomoči, pa ne oporekam. Kakšen povoj ali pa flajšter je vedno fajn imet sabo. Pa ni važno ali si z avtomobilom, motorjem, biciklom ali pa peš. Še vedno pa trdim, da je pri resnih in življenje ogrožujočim poškodbam v kombinaciji z znanjem, ki ga ima povprečen voznik bolj ali manj neuporabna in je iz tega vidika malce nesmilesno, da boznike maltretirajo s to nesrečno prvo pomočjo in to še v točno predpisani obliki in vsebini.

Jaz jo imam vedno sabo, zaradi policajev, pa tudi zaradi drobnik težavic, ko rabiš flajšter ali kaj podobnega. Se mi zdi fajn imet in bi jo verjetno imel tudi, če ne bi bila obvezna. Ampak naj bo to izbira posameznika, če jo nekdo noče imet zakaj ga silit, ne bo ravno velike škode zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam vedno sabo, zaradi policajev, pa tudi zaradi drobnik težavic, ko rabiš flajšter ali kaj podobnega. Se mi zdi fajn imet in bi jo verjetno imel tudi, če ne bi bila obvezna. Ampak naj bo to izbira posameznika, če jo nekdo noče imet zakaj ga silit, ne bo ravno velike škode zaradi tega.

Jaz tudi pravim, da bi morale biti takse in zavarovanja za SS mašine, pri smešnih kW/kg razmerjih, nekajkrat večje kot pri ostalih motociklih. Potem pa vsak posameznik izbere, kaj bo kupil.

Viš, me nič ne poslušajo, kar tako nekak posredi naredijo te zakone in je treba živet z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super in pravico imaš do svojega mnenja. Seveda je v zakonih podana neka srednja pot, normalno. In jaz v moji objavi, ob katero se vas je nekaj obregnilo nisem nič kritiziral zakonodaje, pa da ne bi smelo biti tako, ipd, le v oklepaju sem napisal svoje mnenje, kaj si mislim o uporabnosti prvi pomoči in kasneje obrazložil, zakaj sem takšnega mnenja. To je to, spremenili ne bomo nič, niti ni bil to moj cilj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super in pravico imaš do svojega mnenja. Seveda je v zakonih podana neka srednja pot, normalno. In jaz v moji objavi, ob katero se vas je nekaj obregnilo nisem nič kritiziral zakonodaje, pa da ne bi smelo biti tako, ipd, le v oklepaju sem napisal svoje mnenje, kaj si mislim o uporabnosti prvi pomoči in kasneje obrazložil, zakaj sem takšnega mnenja. To je to, spremenili ne bomo nič, niti ni bil to moj cilj.

To itaq, še manj pa si domišljam, da bom z nekim siljenjem spremenil tvoje mnenje. Vsak ima svojega. Jaz pač menim, da tvoje mnenje o uporabnosti PP ne drži lih vode, ker ne velja absolutno. Načeloma sploh ne rabimo PP ali pa npr. rezervnega kolesa v avtomobilu, dokler ne pridemo v takšno situacijo, da pa to tedaj morda potrebujemo. A boš ti to nosil in uporabljal, je tvoja lastna odločitev in s tem tudi sprejemaš vse posledice svoje odločitve, takšne ali drugačne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa mal jezi k so se zdej tolk spravl na te nehomologirane dele...kao vse sam orginal...lih dal sm gor akrapota,pa bo mogu nazaj dol :headbang: :headbang: je pa vseskupi mal glupo....zmigovcou ne smeš met gor unih z luisa,oz.jih moreš homologirat,ker niso orginal...delajo pa lih tko...zavorne ploščice pa lahk obesiš gor kere češ,pa te nben neč ne praša...zavore so pa kot vemo najpomembnejši del na motocilklu(vsaj zame)...zdej mi pa naj en obrazloži kje je tuki logika???

Jaz imam žmigavce ter LED zadnjo luč iz louisa in ne mislim homologirat... sem se vozil lani pa niso nič težili (sicer brez LED luči)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To itaq, še manj pa si domišljam, da bom z nekim siljenjem spremenil tvoje mnenje. Vsak ima svojega. Jaz pač menim, da tvoje mnenje o uporabnosti PP ne drži lih vode, ker ne velja absolutno. Načeloma sploh ne rabimo PP ali pa npr. rezervnega kolesa v avtomobilu, dokler ne pridemo v takšno situacijo, da pa to tedaj morda potrebujemo. A boš ti to nosil in uporabljal, je tvoja lastna odločitev in s tem tudi sprejemaš vse posledice svoje odločitve, takšne ali drugačne.

Točno tako. Drugače pa se moje mnenje nanaša ravno na situacije, ko naj bi jo potrebovali, konec koncev je to razlog, da jo je treba imet :) In ja, imamo vsak svoj pogled na to, upam pa da ninjarider tole bere in da bo tudi on napisal kaj menijo on in kolegi na reševalni postaji Postojna glede tega :) Več mnenj kot imamo, bolje je :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam žmigavce ter LED zadnjo luč iz louisa in ne mislim homologirat... sem se vozil lani pa niso nič težili (sicer brez LED luči)...

Načeloma ne težijo zaradi malenkosti, kar pa ne velja za preglasen izpuh, saj se na nekaterih koncih stanovalci pritožujejo čez prekomeren hrup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam drugačno izkušnjo.. Lani so me v 1 mesecu 2x ustavili, nikoli niso niti pogledali v moj fi60 ror (verjetno zato ker sem obrakrat pripeljal mirno in počasi), obakrat pa so se zapičili v žmigavce. K sreči sem obakrat imel srečo, naletel na razumljiva policaja in odnesel z opozorilom in obljubo, da bom uredil homologacijo.

Aja Shark, imel sem ravno take žmigavce kot imaš ti :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam drugačno izkušnjo.. Lani so me v 1 mesecu 2x ustavili, nikoli niso niti pogledali v moj fi60 ror (verjetno zato ker sem obrakrat pripeljal mirno in počasi), obakrat pa so se zapičili v žmigavce. K sreči sem obakrat imel srečo, naletel na razumljiva policaja in odnesel z opozorilom in obljubo, da bom uredil homologacijo.

Aja Shark, imel sem ravno take žmigavce kot imaš ti :D

Ma nej se gonijo v 3pm, če mi mislijo težit za te blesave žmigavce... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nej se gonijo v 3pm, če mi mislijo težit za te blesave žmigavce... :headbang:

če niso homologirani nikjer na svetu ti bojo zatežili do amena, če pa so pa prosi prodajalca naj ti maila homologacijo pa jo pojdi overit na LPP ali kamor pač ti je bližje boš dal par EUR in si jih vpisal v prometno tako je po regulah, meni osebno so pa smešni, mislim žmigavci... dej jih dol z avta pa neki mini pol-nevidnega gor nalimi pol pa se čudi če ti bo kdo težil :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!