Skoči na vsebino

Kako najlažje spucati izpušni sistem?


maggio

Priporočene objave

a obstoja kakšna fora za učinkovito čiščenje izpuha (ima ene par prav grdo zavitih krivin)

bila je premočna mešanica in je komplet izpuh zapacan

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bencina not vlij, pol pa z kako krtačo na zajli probaj ven spucat. Včasih so tudi vlivali benz pa vžgali. Pol pa še malo potolčeš z kladivom, da padejo trdi delci ven.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mas varjetn vse v enem kosu pa zavarjen. poj ne mors kej dost razdret... najbols bi blo odprest spucat, zamenjat peno pa zavarit nazaj... drugač pa s krtačko. obstajajo take robustne za steklenice čistt. jo vpneš v bormašino daš v izpuh pa mal vrtiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bencina not vlij, pol pa z kako krtačo na zajli probaj ven spucat. Včasih so tudi vlivali benz pa vžgali. Pol pa še malo potolčeš z kladivom, da padejo trdi delci ven.

tega ni ravno najbolše delat, ker nebo vrei ven zgorelo :) sm sam 1x probal, in ni blo dosti učinka

najbolše da kako trdo žico mal zviješ pa čohaš z njo,

lahk tut vžgeš, ampak če ma ki krivina ful ozko cev neoš nič pametnega nareo :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

kaj pa zajla za odtoke pucat na bormašino?

izpuh imam v 2 delih krivina in prvi del sta skup in pol je zadnji dušilec posebej

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa zajla za odtoke pucat na bormašino?

izpuh imam v 2 delih krivina in prvi del sta skup in pol je zadnji dušilec posebej

zajla za odtoke bi varjetn tud sala... ceprov ne vem tocn kako zgleda... tud ce bi dav samo žico bi neki naredu ker bi frčala notr po izpuhu... samo ne preveč sunkovito vrtet da se ne bo kej drugga navil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa zajla za odtoke pucat na bormašino?

izpuh imam v 2 delih krivina in prvi del sta skup in pol je zadnji dušilec posebej

tut lahk

js sm doma vzel trd debel drot, sm ga zvil na zanko, tolk vlko da je šla čez najmajnši premer krivine, in sm z roko čohal

pucal sm kako urco pa pol, ampak sm skor da čist vse spravo ven.sm pa biu presenečen kolk sm nakrampal ven...

en nasvet.če boš dal na perleza gor zajlo, pazi, da neoš dal na prevlko hitrost, ker če se ti bo not kak kos zajle odlamal pol boš s težavami dobo ven :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

sem razdr izpuh, moram pa povedat da ni bilo toliko umazanije in oljnih ostankov kot sem pričakoval.

najbrž je šlo zadnjič, ko sem sam namešal gorivo vse ven, ker sem ga ene 30km ornk tiščal in se je taktrat izpuh sam prepucal.

naredil sem pa tako:

izpuh imam v dveh delih, prvi del ima krivino in je ene parkrat ornk zavit. tako da sem vzel vodovodarsko zajlo in z pomočjo bormašine spustil zajlo ene parkrat čez(z obrati na polno) , šla je z lahkoto in začudo ni bilonevem kolk svinjarije.

drugi drl je pa dušilec tam sem pa šel z zajlo samo malo not pa ven, čez ne gre ker ima najbrž kak prekat ipd., tukaj je pa bilo ene par koščkov ampak spet ne toliko kot sem pričakoval.

škoda pa da se dušilec ne da razdreti ker bi usput lahko zamenjal še tisto "dušilno vato, stekleno volno" al kako se ji reče.

potem sem zasilikoniral zamenjal gumi nosilce in sestavil nazaj, jutri go bom pa prižgal, naj se silikon strdi

sem pa našel nekaj olja zračnem filtru, ni ga bilo nevem kolk, ampak sem moral kar ornk pucat

lp

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo včasih kr PETARDO notr vrgli, pol si pa sam saje ven stresu :naughty:

haha inuvativno :) mogoc ksno mego za vecji efekt :) alpa cobro za vecji volumen resonance :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demontirat auspuh in postavit tako kot dimnik; da dosežeš činvečjo višino.

Nato z brenerjem na acetilen+kisik segrevati v luknjo, ko se začne ornk kadit iz cevi izpuha so se saje vžgale. Takrat pa acetilen pripret pa samo še kisik vpihovat, bodo vse saje pogorele. Ko se ohladi samo še malo potelčeš in bo vse padlo ven. Tko sem dalal na mopedu, ampak dvomim, da je to sploh potreben poseg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh no_name, zanimiva ideja :worship:

lahko bi pa tudi probal z kakim močnim razmaščevalcem, brake clenarjem, WDjem, glede na to da so saje pri 2T mastne....pač reskiraš eno malo piksno WDja pa z njim nafilaš izpuh pa zažgeš, in se saje razmastijo in sežgejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno je, da se dovaja zrak v cev, da lahko saje notri gorijo. Kadar se auspuh "zažge" gori samo na prirobnici, ko pridejo hlapi v stik z atmosfero.

Saje morajo biti zelo vroče da lahko pogorijo. Lahko bi v bistvu dovajal tudi zrak z kompresorjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja odvisno kašne saje maš not, pa kok stare. Jst sm meu not po konusih tudi po 2mm saj vse okoli. Avspuh sm razdru in ga z izvijačm pol pa še z mrežco na bormašini spucal in to komej....trdo ko beton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bencin + šibica..... to je najbol... tko smo mi use avtomatike pucal... lepo se zažgejo saje pol pa same vn stečejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste to počel z bencinom potem uporabljajte (industrijski) čistilni bencim kateri ne vsebuje olj.

Pa previdno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa k pogori do konca ne takoj prijemat avspuh :unsure: če nočš met rok opečenih :headbang: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lol, s kompresorjam ne bo šlo nč stran :rolleyes:

Vrjetno še nisi videl kok so te saje gor zapečene? Da gre še, če s šraufncigrjem praskaš ,težko dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

auspuh se da v peč da zažari... pustis 15 min da žari alpa mal dl, pol pa s kladivom potolčeš da saje vn padejo ;) wse gre wn..... bencin pa vžigalca je mal tvegano! Edin če bi radi še sebe zažgal zravn.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!