Skoči na vsebino

Domace zivali


Katero/e zival/i imas/te?  

5 članov je glasovalo

  1. 1. Katero/e zival/i imas/te?

    • Psa
      35
    • Macka (pravega,ne pripitega)
      7
    • Ptica
      2
    • Kaco (Einherjer,nekaj zate)
      1
    • Hrcka
      0
    • Zajca
      0
    • Mis,Podgana
      0
    • Konja
      1
    • Kravo
      3
    • Malo vsega
      11


Priporočene objave

3 mucike.

Eno čist belo, druga dva sta pa taka mešančka..

Rad bi mel pa zajčka. Pomožnosti tut hišnega. Pa me je mal strah, ker so mi povedal da je enim, k so ga mel zgrizu vse od kablov, do stolov, čevljev :) ..

Tak, da vrjetn kr navadnega, pa ga bom mel nekje zunej..hope so..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sva mela z Bladzotom čistokrvnega "švambranskega komodorja" (unikat) po imenu Čenča. Žal nas zdaj gleda s pasjih nebes. Bila je vsaj še enkrat težja in pa tudi pametnejša kot zdajšnja psička.

Zdej mava pa airedale terierko Koni. Ma 22 kg (kar je mal preveč, ampak glede na njeno neizmerno požrešnost, se dobro drži :lol: ). Fino je, ker ne pušča nič dlak (cca na 2-3 mesece jo je treba postrič). Vsi jo razvajamo, ona pa to s pridom izkorišča. Sicer pa ustreza opisu Utijinega psa: "repek gor, smrček dol..." Ko smo zunaj, je pač ne zanima nič drugega kot mačke, ptiči, zajci ipd. V stanovanju pa je zanimivo odpiranje hladilnika, kuhinjskih omaric. Takrat, pravi, da se splača bit zraven in narest najbolj sestradan in prikupen izraz na svetu :roll: :oops: , ker potem vedno kaj "pade". Ne bi se strinjala z Vrtnico, da je imeti psa v bloku mučenje živali :shock: . Kaj je kužku hudega, če gre na sprehod vsaj 3-4x na dan, če spi na postelji 8) , povsod kamor greva (z avtom seveda), gre zraven?! Mislim, da naša Koni ne zamenja postelje za pasjo uto! :lol: Definitivno je najbolj privilegiran član družine!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ana, se mi zdi, da tvoja Čenča ni mogla it v pasja nebesa. Saj če sta z njo delala tako kot s Koni, imajo vajine žvalce nebesa že na zemlji. Čeprav se pa kar malo nagibam k mnenju, ki ga izraža Vrtnica. Težko in polno obveznosti je imeti žival v stanovanju. Malo lastnikov jim posveča dovolj pozornosti. Vidva očitno jo! :D :D

LP HHV pa še en hov, hov za Koni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi imamo hišo, pa naša Ondi (10 let, najbolj zlata kokeršpanjelka) še ni preživela niti enega dne na vrtu. Vedno je v tistem prostoru, kjer smo mi, saj je družinski član. Pred leti smo malo poskušali s tem, da bi bila na vrtu, pa je jokala in silila v hišo. Tako smo odnehali.

Tisti, ki misli, da je mučenje živali, če imaš psa v stanovanju, ne pozna pasje psihologije. Pes ni samotar. Je žival, ki bi v naravi živela v kardelu, torej je človeška družina njegovo kardelo in se zato med njimi bolje počuti v majhnem stanovanju, kot pa če je sam na vrtu. Saj konec koncev tudi vrt ni naravno okolje, kaj šele, če je zaprt v pesjaku. Noben pesjak ni velik kot stanovanje.

Poleg tega pa je tudi odvisno, zakaj si nekdo psa nabavi. Ko smo se mi odločali za psa, smo hoteli psa zato, da nam bo za družbo in ki bo živel skupaj z nami, ne pa zato, da nam bo čuval hišo (tako ali tako so alarmi cenejši).

Dada

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki misli, da je mučenje živali, če imaš psa v stanovanju, ne pozna pasje psihologije. Pes ni samotar. Je žival, ki bi v naravi živela v kardelu, torej je človeška družina njegovo kardelo in se zato med njimi bolje počuti v majhnem stanovanju, kot pa če je sam na vrtu. Saj konec koncev tudi vrt ni naravno okolje, kaj šele, če je zaprt v pesjaku. Noben pesjak ni velik kot stanovanje.

Ja tko je nekateri psi so radi v hisi oz v stanovanju nekateri na vrtu to je pa cist odvisno od vsakega psa... Ampak verjetno ga kej peljes na sprehod al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa v anketi ni možnost: 'Nimam domače živali in je tut nočem met'?

In zakaj je noces imet? Sej so prav prikupne!

Ni bila tema, zakaj nočem met domače živali, temveč zakaj te možnosti ni v anketi?

Zakaj pa bi morali biti vsi ljubitelji živali? A veš kaj mi gre na živce? Nikoli se ne morem v miru sprehodit po zelenici (vsaj v mestu ne) brez bojazni, da bom vsak čas stopila v pasli drek. Pa za to niso krivi psi (oni pač morjo opravit zadevo), pač pa lastniki, ki peljejo ven psa in jim je vseeno kje se njihov ljubljenček userje, sam da se ne pred njihovo bajto. Noben pa tut od daleč ne pomisli, da bi za svojo pasjo zverino popucal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa v anketi ni možnost: 'Nimam domače živali in je tut nočem met'?

In zakaj je noces imet? Sej so prav prikupne!

Ni bila tema, zakaj nočem met domače živali, temveč zakaj te možnosti ni v anketi?

Zakaj pa bi morali biti vsi ljubitelji živali? A veš kaj mi gre na živce? Nikoli se ne morem v miru sprehodit po zelenici (vsaj v mestu ne) brez bojazni, da bom vsak čas stopila v pasli drek. Pa za to niso krivi psi (oni pač morjo opravit zadevo), pač pa lastniki, ki peljejo ven psa in jim je vseeno kje se njihov ljubljenček userje, sam da se ne pred njihovo bajto. Noben pa tut od daleč ne pomisli, da bi za svojo pasjo zverino popucal.

Praviloma bi oseba ki skrbi za svojega ljubljencka morala pucat za njim! So nekateri ljudje ki s tega drzijo!

Ja ti se mogoce tega bojis jz se npr po trevniku ne upam vec spoh hodit pa ne zato kr bi bli pasji iztrebki ampak pac kace! Priznam nimam rada kac kaj morm res da je zivo bitje in da ima pravico do zivljenja sam kaj morm ce se jih pa bojim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa želve tud nimate kot opcije...

Jest sem imel 2 želvici... Jankota pa Metko. :D

Pol je pa žal Janko preminul... in smo Metki za družbo kupli Minco. Minca nekak ni bla zdrava že od začetka in je tud preminula...

Metka nam je pa po okrasnem drevescu splezala iz akva-terarija in... 3 tedne je ni bilo na spregled. Potem smo jo našli pod omaro. Ko smo jo dali v vodo, se ni mogla potopit - ne vem, al je bla tko shirana al kaj... Kar na gladini je plavala.

No, Metka je še zdej med živimi želvicami... OK, ne želvicami, zdej je že taprava želva...

Zdej ji grem pa odklopit filter za vodo pa umetno sonce, da bo lohk zaspala...

No, jest grem pa tud počas spat,

tko da lahko noč želim vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma se strinjam z Mačico. Pasji kakci so res prava nadloga. Spominjam se, da sem se vedno bala, da mi bo otrok padel v kakšnega, ko smo se sprehajali okoli. Že takrat sem se zaklela, da bom vedno pobirala kakce za svojim psom, če ga bom kdaj imela. In tako sedaj nikoli ne grem z njo na sprehod, če nimam v žepu dveh polivinilastih vrečk.

lp Dada

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma se strinjam z Mačico. Pasji kakci so res prava nadloga. Spominjam se, da sem se vedno bala, da mi bo otrok padel v kakšnega, ko smo se sprehajali okoli.  

lp Dada

Ja pol pa je blo sranje ker smo vlečno službo klicali da so ga ven potegnili, pa še gorski reševalci so bli v stalni pripravljenosti.

Jaz mam pa zmeraj epruvete zraven če me slučjno kje v naravi stisne scat ! Pa doma v školko zlijem, da potem po kanalih združno z vsem ostalim steče v ....... naravo, kjer se igrajo otroci in štirinožni prijatli!

Ne se čudit ne se bat ! :D :wink:

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... men je pa nekak ponižujoče dreke pobirat za psom...

Anyway, da ne boste mislili, da zdej moj pes serje po parkih... To zadevo sem rešil zelo elegantno:

Nimam psa!

Drugač pa... eh, kaj pa vem, pasje zadeve niso zame... Že 2x mi je prletu pes nasprot, pa se mu je kr odfukal pa me je napadu... kr skoču name. Enkrat sem se umaknu, da me je falil, tadrugič (8 let star) sem pa letu k zmešan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No de se dam jst svoj zivalski vrt sem.

Kot prvo imam dve rdečevratki (Šnopsi in Viski),

kopensko želvo Špelo (rojena na Pag-u in prešvercana v SLO),

dva šikana in udrena papagajčka (Korl-a in Pepi-ja), hrčka Hrča ker nevem spola (sorry) in psičko BIB-o, ki je mešančka med pikinezom in maltežanom teška je točno 1,80 kg in stara pol leta, sam smrči pa hujš ko moja (sorry sej vem de boš rekla de to pa ni res de ti smrčiš :twisted: :oops: :oops: ). No evo pa rečte če to ni ži skor živalski vrt.In kaj je zdej najhujš???

Ko pridem jst domov "nabremzan" Biba laja (ni varijante pršvercanja)pol pol pa moja vpije, pol pa pa ptiči.. edina sreča de želve ne spušajo štime. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki misli, da je mučenje živali, če imaš psa v stanovanju, ne pozna pasje psihologije. Pes ni samotar. Je žival, ki bi v naravi živela v kardelu, torej je človeška družina njegovo kardelo in se zato med njimi bolje počuti v majhnem stanovanju, kot pa če je sam na vrtu. Dada

Pes bi v naravi živel v krdelu na tistem mestu, ki bi mu po hierarhiji pripadalo. V človeški družini mislim, da se strinjaš, da mora biti pes na zadnjem mestu, sledijo mu lahko le še mački in ostale kosmatine ali luskine. V naravi bi mu ta položaj pomenil, da bi moral ležati sam nekje na obrobju krdelnega področja.

To je pri hiši lahko tudi vrt, kar je mnogo bolje, kot stanovanje, kjer je poleg tega da je velik del dneva sam, še zaprt in izoliran od sprejemanja okolice s svojim primarnim čutilom - vohom! Pes na vrtu v svojem boksu zasleduje dogajanje okoli sebe in na njega reagira (to ne pomeni bevskanja - stvar vzgoje). Tak pes je aktiven, ne pa zaspana vreča bolh v kotu predsobe. Kdor ima vrt okoli hiše, je pa itak večino časa zunaj na zraku, vsaj jaz. In ko sem zunaj jaz (večino čas) gre iz boksa tudi Bisa, ki potem nori okoli hiše, se igra z mulci in tudi spi pri mojih nogah ali na ukazanem prostoru na klopi. Pes je v času sobivanja s človekom pridobil željo človeku ugajati in naredi vse za njegovo pozornost, v zameno pa želi občutek varnosti, ki ga ima pri stabilnemu in uravnovešenemu gospodarju.

Zaenkrat dovolj, lahko pa še drugič podebatirava. :D

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud pr nas doma je en velik živalski vrt.... Ustopnine ni

Od psice - mešanec nemški ovčar - Bine do mačkov za katere žal ne vem več imen ker se precej hitro zamenjujejo (smo ob cesti in tam jih večina konča - pa so še vedno 4-je pr hiš (pašenaraščajprčakujemooddam.press) 8) ), do mlade kavke katera se je prav lepo udomačila, pa mel smo tu že mišarja kateri je kasneje pristal v ZOO kliniki in nato prostost, da vseh manjših žvauc, ki še skačejo, lezejo in letijo okoli hiše, ne omenjam.... :wink:

Krokar ZOO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV!

100% se strinjam s teboj. Moj odgovor je samo na trditev, da se pes v stanovanju muči.

V vsakem primeru ni niti vrt niti pesjak niti stanovanje njegovo naravno okolje. Torej vsak (ki ima svojega psa rad) izbere varianto, ki se mu zdi v danih razmerah najboljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mi smo pa dobili nove stanovalce: avstralske skakače (ene take luštkane miške ) pa ribice in eno majhno belo muco (lahko da je mačkon). Skratka, cel živalski vrt! Če pa moja mačka miši in ribe poje ( kar niti ne bi bilo tako nenavadno, glede na to da jo večkrat pozabim nafutrat), bomo imeli pa še cirkus!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!