Skoči na vsebino

Radar zasede po slovenskih krajih


Pervy

Priporočene objave

A je kdo od vas ze opazil stango s nekaj kamerami in se nekimi zadevami na zacetku gorenjske avtoceste iz LJ. Zal imam le slabo sliko, stanga pa je pribl.vzporedno z avtodomom.

attachicon.gif20150821_204610.jpg

DARS-ova oprema za spremljanje pretočnosti prometa - hitrosti vozil.

Tega je po Sloveniji precej. Prižgani radar detektor bi ropotal.

Tega je v Avstriji in Nemčiji polno, celo na odstavnih pasovih merijo.

A le za interno uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, da je v Avstriji in Nemčiji to v glavnem namenjeno elektronskemu cestninjenju tovornega prometa. Tam ima tovornjak kartico, ki jo ta naprava zazna in se plačuje cestnino po km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden in celo še včeraj so belokranjski policisti začeli strašit z laserskim merilnikom ... Očitno imajo novo igračko! :D

 

Srečal sem jih na bolj kot ne, za njih, standardnih odsekih na poti Semič - Črnomelj, in to že 3x! Prvič je bil že mrak, jaz sem bil že malo zmrznjen, a prelen da bi se oblekel, posledično sem vozil počasi. Pa mi je celo en v sredini nasproti vozeče kolone poblendal, vendar sem si mislil "spustit bo treba kratko luč". :blush: Par minut kasneje se pripeljem v naselje (Semič), ki je povrhu vsega še v močno dolino in vidim sredi temačnega dovoza neko zeleno pikico ... *blip* Premagam refleks, da bi se vrgel v maline in zavpil "snajper". :kva1: Pogledam dol na števec, 57 km/h, "fiju" sem si mislil, tole sem prišparal. :P

Drugič dvakrat sem jih srečal z avtom, še dobro, da sem bil zbran in vozil po omejitvah. 

 

Čudi pa me, da zelo redki opozarjajo na kontrolo hitrosti. Ko pelješ mimo se lepo vidi, da ima v roki radarsko/lasersko pištolo, včasih celo, da meri z njo. Rajo to ne zanima dokler ne meri njih? Ali je to mogoče le nacionalni šport - škodoželjnost? Ponavadi se spodobi, da vsaj prvemu v koloni kratko poblendaš. 

Meni najmanj žarnice pregorijo, ali pa rokavico znucam če sem na motorju, tolk maham.  :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden in celo še včeraj so belokranjski policisti začeli strašit z laserskim merilnikom ... Očitno imajo novo igračko! :D

 

Srečal sem jih na bolj kot ne, za njih, standardnih odsekih na poti Semič - Črnomelj, in to že 3x! Prvič je bil že mrak, jaz sem bil že malo zmrznjen, a prelen da bi se oblekel, posledično sem vozil počasi. Pa mi je celo en v sredini nasproti vozeče kolone poblendal, vendar sem si mislil "spustit bo treba kratko luč". :blush: Par minut kasneje se pripeljem v naselje (Semič), ki je povrhu vsega še v močno dolino in vidim sredi temačnega dovoza neko zeleno pikico ... *blip* Premagam refleks, da bi se vrgel v maline in zavpil "snajper". :kva1: Pogledam dol na števec, 57 km/h, "fiju" sem si mislil, tole sem prišparal. :P

Drugič dvakrat sem jih srečal z avtom, še dobro, da sem bil zbran in vozil po omejitvah. 

 

Čudi pa me, da zelo redki opozarjajo na kontrolo hitrosti. Ko pelješ mimo se lepo vidi, da ima v roki radarsko/lasersko pištolo, včasih celo, da meri z njo. Rajo to ne zanima dokler ne meri njih? Ali je to mogoče le nacionalni šport - škodoželjnost? Ponavadi se spodobi, da vsaj prvemu v koloni kratko poblendaš. 

Meni najmanj žarnice pregorijo, ali pa rokavico znucam če sem na motorju, tolk maham.  :yea1:

 

Prvo se boš moral odločiti, kaj bi sploh rad; ali vožnjo po omejitvi skozi naselje ali vožnjo po omejitvi mimo radarske kontrole in povsod drugod z najvišjo hitrostjo do povoženja prvega pešca. Zakaj bi te sploh nekdo opozoril na radar ? Saj imaš znak za naselje in s tem dovolj močno opozorilo, da moraš upoštevati omejitev hitrosti. Jaz nikoli ne opozarjam na radar, ker je to idiotizem. Saj je vsak dovolj star in "pameten", da lahko pogleda na števec hitrosti in vozi po omejitvi. Če pa tega ne zmore, potem je pa nesposoben za vožnjo. Pa ne mi sedaj nakladati, da se inkasanti skrivajo in, da so table za naselje čudno postavljene. Od table za naselje naprej je omejitev takšna, kot je. 

 

Vsi nekaj nakladate o omejitvi in vožnji skozi naselje, kjer je najbolj nevarno zaradi tega in onega, hkrati pa opozarjate največje kršitelje na radarske kontrole. Še vedno je bilo tako, da so se samo domorodci znašli na radarskih slikah, ko so zahtevali kontrolo hitrosti zaradi "divjakov". Ker naj bi bili ti divjaki turisti ali ne vem kaj že. Pa se je vedno ugotovilo, da so največji kršitelji domorodci in, da najbolj kričijo nekaj o varnosti in ostale prometno varnostne parole. 

 

Pa ne mešati varnosti z meritvami hitrosti. Radarske kontrole so zaradi kršiteljev. Ugotavlja se prekoračitve hitrosti. To je uzakonjeno in tako se dela. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, namen radarja je umiritev hitrosti, se pravi če poblendaš, s tem opozoriš nasprotivozeče na večjo previdnost in upoštevanje omejitev. S tem je namenu radarskih meritev zadoščeno. Simpl ko keks.

Vsi tisti, ki namensko ne opozorijo, so bodisi škodoželji, ali pa jim je vseeno če se vozi po pravilih? Hm... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, ne nabijaj..

Se strinjam da je treba v naseljih vozit kolkor toliko po predpisih... ampak radarji so samo za blagajne..tako občinske kot državne... kot sem že večkrat napisal naj raje kontrolirajo kako ljudje vozijo po nasprotnih pasovih in čez črto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar naj kontrolirajo, v strnjenih naseljih ne pa pr koncu/začetku table za naselje, kjer 200m prej ni nobene hiše..

To glede neopozarjanja se mi zdi pa čisto mimo tako kot tisti predlog zakona, da se nesme po radiu informirat voznikov o kontroli policistov/redarjev..
Avtomobilisti imajo na voljo radio, ki jih opozarja, motoristi pa se zanašamo en na drugega..simpl k keks.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A morda kdo ve če je bil v nedeljo 23.

08 nad Črnim kalom (počivališče) okrog 18 h radar ?

bel caddy mislim da je bil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, namen radarja je umiritev hitrosti, se pravi če poblendaš, s tem opozoriš nasprotivozeče na večjo previdnost in upoštevanje omejitev. S tem je namenu radarskih meritev zadoščeno. Simpl ko keks.

Vsi tisti, ki namensko ne opozorijo, so bodisi škodoželji, ali pa jim je vseeno če se vozi po pravilih? Hm... :glare:

 

Borutt, ne nabijaj..

Se strinjam da je treba v naseljih vozit kolkor toliko po predpisih... ampak radarji so samo za blagajne..tako občinske kot državne... kot sem že večkrat napisal naj raje kontrolirajo kako ljudje vozijo po nasprotnih pasovih in čez črto..

 

Še vedno vam ni jasno. Vsi ste in smo naredili izpit. Naj bi. Kje je sedaj problem ? Aja, seveda, problem je upoštevati prometne predpise. Problem je, ker si je nekdo izmislil omejitve hitrosti in neprekinjeno črto. Samo to je problem, kajne. Poskusite "blendati", ko ni nikjer radarja. Tako jaz naredim, ko vidim neki "izstrelek". Pa takoj vsi vozijo po predpisih. Zanimivo, kajne. S tem se več naredi za varnost v prometu, kot z vašim "blendanjem" in opozarjanjem na radar. Ker v mojem primeru radarja ni in nihče tega ne ve. Zato pa celotno pot prevozijo po omejitvi, ker jih "skrbi za varnost". V vašem primeru pa gre po omejitvi samo mimo radarja in potem spet po starem oziroma prekoračitev hitrosti. Toliko o vaši solidarnosti in skrbi za varnost.

 

Namen radarja  ni umiritev hitrosti, ampak meritev hitrosti. Ste res šele sedaj prilezli iz plenic ? Že samo ime merilnik hitrosti pove, da ta zadeva ni namenjena prevozu onemoglih, ampak za meritev hitrosti. In seveda vsako prekoračitev zabeleži. 

 

In kot vedno se spet najde nekdo, kateremu ni všeč meritev hitrosti, ker on bi pa kontroliral uporabo mobitela med vožnjo, sekanje ovinkov, ... In, ko se bo delalo po vaše, bo spet vse narobe, ker se ne opravlja meritev hitrosti. Nikoli ne bo prav. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno vam ni jasno. Vsi ste in smo naredili izpit. Naj bi. Kje je sedaj problem ? Aja, seveda, problem je upoštevati prometne predpise. Problem je, ker si je nekdo izmislil omejitve hitrosti in neprekinjeno črto. Samo to je problem, kajne. Poskusite "blendati", ko ni nikjer radarja. Tako jaz naredim, ko vidim neki "izstrelek". Pa takoj vsi vozijo po predpisih. Zanimivo, kajne. S tem se več naredi za varnost v prometu, kot z vašim "blendanjem" in opozarjanjem na radar. Ker v mojem primeru radarja ni in nihče tega ne ve. Zato pa celotno pot prevozijo po omejitvi, ker jih "skrbi za varnost". V vašem primeru pa gre po omejitvi samo mimo radarja in potem spet po starem oziroma prekoračitev hitrosti. Toliko o vaši solidarnosti in skrbi za varnost.

 

Namen radarja  ni umiritev hitrosti, ampak meritev hitrosti. Ste res šele sedaj prilezli iz plenic ? Že samo ime merilnik hitrosti pove, da ta zadeva ni namenjena prevozu onemoglih, ampak za meritev hitrosti. In seveda vsako prekoračitev zabeleži. 

 

In kot vedno se spet najde nekdo, kateremu ni všeč meritev hitrosti, ker on bi pa kontroliral uporabo mobitela med vožnjo, sekanje ovinkov, ... In, ko se bo delalo po vaše, bo spet vse narobe, ker se ne opravlja meritev hitrosti. Nikoli ne bo prav. 

Narobe razmišljaš, ti oprostim, ker se gre za službeno pokvarjenost :P, poglej, poblendam vsem, tudi tistim, ki gredo 50km/h in po pravilih...namreč nimam časa ugotavljat kdo divja. Ravno tako meni poblendajo, in takrat še dodatno preverim, koliko "divjam" in ponavadi mi ni potrebno nič popravljati. mi je pa res brezvezno plačevat za 5km/h prekoračitve, sploh ker so višine kazni nesmiselne oziroma niso premosorazmerne s prekrškom.

 

Kar pa se tiče "inkasa" na cestninskih postajah, recimo konkretno v Vrtojbi kjer je hitrost omejena na 60km/h že dober kilometer pred cestninsko in kjer se veselo samo kasira...pa ne bi zgubljal besed.

 

Če se pa državi in organom gre samo za kasiranje, pa naj mi raje zaračuna pavšal ob registraciji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav Borut. Te spoštujem, ker pomagaš drugim in večina tvojih komentarjev podpiram, ampak tole tvoje zagovaranje radarjev je malo smešno. Se strinjam, da morajo biti radarji. A zmoti me to , da je policija uspešna le takrat ko se gre za cestno prometne prekrške. Za razne kraje, tatvine, gospodarski kriminal, nasilje, je pa precej neuspešna. Po mojem kraju se sprehaja pravnomočno  obsojeni posameznik. Vsi vemo kje se nahaja, a je "priviligiran" in ga policija pusti pri miru. (sam sem imel 3 primere tatvine, ki ni bila raziskana, ker se sploh ni raziskovalo). Odraz naše "pravne" držav se kaže tudi na naših cestah in z radarji se stanje ne bo popravilo... 

Ko boste spet stavkali ne misli, da bomo držali z vami... držali bomo takrat, ko boste tudi policisti naredili nekaj za nas, ne samo na cestah!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me niti ne bi motilo, če bi takrat v Semiču postavili kontrolo pri križišču prometne stranske ceste, kjer je dejansko važno, da se pravočasno zmanjša hitrost na 50 km/h. Postavili pa so se na konec naselja, kjer je že na daleč videti tablo za konec naselja, ob cesti ni pločnika in pešcev, le par lokalnih dovozov in vsaj 100m ravnice izza table za konec naselja. Cesta tudi nesrečno visi v dolino, posledično imaš na začetku naselja hitrost 50kmh, a se že v visoki prestavi čez 500m ob koncu naselja hitro znajdeš na 60+ km/h - to policisti dobro vedo. Meni se zdi bolj varno gledati na cesto pri 60km/h, kakor strmeti vsakih 15 sekund na števec, če se že peljem 55 km/h. In začelo se je dogajati prav to, ljudje, ki jih je strah vedno višjih kazni, vsakodnevno vozijo nepazljivi na prehodih za pešce, ne gledajo mrtvega kota v križiščih zaradi kolesarjev itd. Gledajo pa na števec, o to pa ... in celo zelo pogosto, kar poglejte kdaj malo v vozeče avtomobile, ko ste peš. Lokalni "tajkunčki" pa se požvižgajo na kazni, naredijo tisti tečaj varne vožnje za izbris točk in piči miki po gasu naprej, denarna kazen jih itak ne boli vse dokler ni zraven odvzem izpita. 

 

Nikakor ne zagovarjam divjanja, ali pa sem proti kontrolam hitrosti. Sploh slednje so zaželjene (zaradi preventive), vendar ne na odsekih, ki služijo nabiranju denarja, statistično gledano pa sploh niso nevarna. To je čisto inkasantstvo! Med policisti bi si želel več korektnih karakterjev kot je Borut ... Včasih si dobil s pendrekom po hrbtu in si točno vedel zakaj. Takrat tudi brez plačilnega naloga nisi več nič razgrajal po gostilnah, divjal, kradel in podobno ... :D Sedaj pa smo žal postali t.i. "pravna država." Kazen mora biti vzgojna, z inkasanskimi akcijami pa si nabirajo samo minuse pri ljudeh ... no ja, pa plus delajo v blagajni. :P

 

Najbolj pa me boli, da je vse manj solidarnosti med ljudmi, ne samo na cesti! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav Borut. Te spoštujem, ker pomagaš drugim in večina tvojih komentarjev podpiram, ampak tole tvoje zagovaranje radarjev je malo smešno. Se strinjam, da morajo biti radarji. A zmoti me to , da je policija uspešna le takrat ko se gre za cestno prometne prekrške. Za razne kraje, tatvine, gospodarski kriminal, nasilje, je pa precej neuspešna. Po mojem kraju se sprehaja pravnomočno  obsojeni posameznik. Vsi vemo kje se nahaja, a je "priviligiran" in ga policija pusti pri miru. (sam sem imel 3 primere tatvine, ki ni bila raziskana, ker se sploh ni raziskovalo). Odraz naše "pravne" držav se kaže tudi na naših cestah in z radarji se stanje ne bo popravilo... 

Ko boste spet stavkali ne misli, da bomo držali z vami... držali bomo takrat, ko boste tudi policisti naredili nekaj za nas, ne samo na cestah!

 

Napisal sem, da so radarji namenjeni meritvam hitrosti in, da zabeležijo prehitre. Policija je pri meritvah hitrosti "uspešna" toliko, kolikor je kršiteljev. In, kot še vedno ni marsikomu jasno; nismo vsi za vse. Če sem jaz v službi z motorjem, ne pričakujte od mene preiskovanje gospodarskega kriminala ali kaj podobnega. Je to jasno ? Ker se mi zdi, da ti ne hodiš v sosednjo delavnico opravljati sosedovo delo. Če zanemarimo sosedo. 

 

Se sprehaja pravnomočno obsojeni posameznik ? Kaj ima pri tem policija ? Se ga išče s tiralico ? V tem primeru jim pa pomagaj, če ga ne vidijo. Ker ta posameznik je stvar sodišča in ne policije. Kolikor je razvidno, je policija opravila svoje delo, saj so ga z dokazi predali tožilstvu, ... Kaj naj še policija naredi ? To tvoje pisanje naslovi na eno drugo inštitucijo. 

Kako pa se raziskuje tatvina ? Moraš malo več napisati. Tudi jaz lahko pljuvam čez nekoga. Ampak bralci ne zvedo nobene podrobnosti in samo pomagajo pljuvati. 

 

Pravna država se je odpravila v južne kraje. 

 

Prejšnji stavek je razlog za stavke takšne ali pa drugačne. Ker država slepari lastne delavce. Ampak, to verjetno ne bo nihče razumel. Kar pa se tiče "narediti nekaj za nas"; kliči župnika ali pa kvalificiranega varilca, ko boš imel prometno nesrečo, ko te bodo okradli, ko bo sosed nabijal muziko, ko ti bo nekdo grozil, ko te bo nekdo izsilil, ... Ne kliči na 113, ker ne bo nobenega in, ker tudi v primeru, če kdo pride, ne bo nič naredil. Razumeš ? Vse te svoje "probleme" naslovi na državo in zahtevaj spremembo pooblastil, skrajšanje postopkov na sodiščih, odpravo neenakosti pred zakonom, ureditev lukenj v zakonih, ... 

 

Ni tako enostavno, kajne. In vedno se najdejo posamezniki, kateri bi radi svoje prekrške opravičili s hujšimi prekrški ali celo kaznivimi dejanji drugih. Vedno se je potrebno vprašati; kaj pa jaz lahko storim za boljšo prometno varnost na cestah (ker nabijamo o prometu na tem forumu). In pri tem zastavljenem vprašanju se obnašanje takoj spremeni na boljše oziroma se poveča skrb za prometno varnost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah mene ne moto ce merijo,so me ze ustavli z avtom relacija koper-bertoki izmerjena hitrost kao 157 niso mi pokazali,slikal je bel caddy,je bil zelo korekten odnos,samo se mi je zdelo cudno in to sem rekel tudi policaju da je meni avto kazal skoraj 170 :ninja: mimo šol ,sumljivih izvozov iz his,cudnih krizisc se itak vozi pocasi oz previdno,vsaj js..Moti me ker merijo na odsekih kjer tudi ce gres 100 nobenega ne ogrozas itd recimo ankaranska vpadnica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me niti ne bi motilo, če bi takrat v Semiču postavili kontrolo pri križišču prometne stranske ceste, kjer je dejansko važno, da se pravočasno zmanjša hitrost na 50 km/h. Postavili pa so se na konec naselja, kjer je že na daleč videti tablo za konec naselja, ob cesti ni pločnika in pešcev, le par lokalnih dovozov in vsaj 100m ravnice izza table za konec naselja. Cesta tudi nesrečno visi v dolino, posledično imaš na začetku naselja hitrost 50kmh, a se že v visoki prestavi čez 500m ob koncu naselja hitro znajdeš na 60+ km/h - to policisti dobro vedo. Meni se zdi bolj varno gledati na cesto pri 60km/h, kakor strmeti vsakih 15 sekund na števec, če se že peljem 55 km/h. In začelo se je dogajati prav to, ljudje, ki jih je strah vedno višjih kazni, vsakodnevno vozijo nepazljivi na prehodih za pešce, ne gledajo mrtvega kota v križiščih zaradi kolesarjev itd. Gledajo pa na števec, o to pa ... in celo zelo pogosto, kar poglejte kdaj malo v vozeče avtomobile, ko ste peš. Lokalni "tajkunčki" pa se požvižgajo na kazni, naredijo tisti tečaj varne vožnje za izbris točk in piči miki po gasu naprej, denarna kazen jih itak ne boli vse dokler ni zraven odvzem izpita. 

 

Nikakor ne zagovarjam divjanja, ali pa sem proti kontrolam hitrosti. Sploh slednje so zaželjene (zaradi preventive), vendar ne na odsekih, ki služijo nabiranju denarja, statistično gledano pa sploh niso nevarna. To je čisto inkasantstvo! Med policisti bi si želel več korektnih karakterjev kot je Borut ... Včasih si dobil s pendrekom po hrbtu in si točno vedel zakaj. Takrat tudi brez plačilnega naloga nisi več nič razgrajal po gostilnah, divjal, kradel in podobno ... :D Sedaj pa smo žal postali t.i. "pravna država." Kazen mora biti vzgojna, z inkasanskimi akcijami pa si nabirajo samo minuse pri ljudeh ... no ja, pa plus delajo v blagajni. :P

 

Najbolj pa me boli, da je vse manj solidarnosti med ljudmi, ne samo na cesti! 

 

Prometni znak za naselje označuje začetek naselja in pomeni hitrost 50 km/h. Enostavno in jasno. Kdor ni sposoben voziti v okviru omejitve, potem si ne zasluži imeti vozniško dovoljenje in še manj vozilo. Ker obvladovanje vozila je zelo pomemben element za varno udejstvovanje v javnem cestnem prometu. In, če nekdo ne zmore voziti po omejitvi in hkrati opazovati okolico ter tako spremljati vse pomembne dejavnike, potem ne moremo reči, da obvladuje vozilo. 

Vsa ta vožnja, kot si jo opisal, je posledica neznanja, brezbrižnosti, malomarnosti, ... Strah je pa itak posledica neznanja. Ker zaradi neznanja je marsikoga strah ali ravna pravilno ali je storil prekršek oziroma koliko jih je storil. Vse to in še več mu bo itak policist povedal. Neznanje predpisov oziroma vsaj približnega sledenja napisanemu in neobvladovanje vozila sta glavna krivca za takšno stanje. Poleg napačne miselnosti o večvrednosti in neumrljivosti. 

 

Tajkunčki se bojijo kazenskih točk. Zakaj misliš, da si je tisti "naduvani" odvetnik omislil šoferja ? Ker je z vsem svojim obnašanjem in ravnanjem ter znanjem takšnim ali pa drugačnim gledal svoje vozniško dovoljenje samo še v "izložbi" sodišča. 

 

Inkasantstvo podpira država. Torej bo do zamenjave miselnosti izvoljenih (ljudstvo voli, politika izvoli) še vedno tako. O tem raje kje drugje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometni znak za naselje označuje začetek naselja in pomeni hitrost 50 km/h. Enostavno in jasno. Kdor ni sposoben voziti v okviru omejitve, potem si ne zasluži imeti vozniško dovoljenje in še manj vozilo.  

 

 

Se bom obesil na tale stavek in se ne strinjam z boldanim. Kdor ni sposoben voziti v okviru omejitve si zasluži kvečjemu kazen. pa še ta mora biti premosorazmerna prekršku. Namreč med 5km prekoračeno hitrostjo in 50km/h prekoračeno hitrostjo je pa le razlika.

Da ne govorim o tem, da so omejitve marsikje prosto po prešernu razmetane, sam to je že drugo poglavje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom obesil na tale stavek in se ne strinjam z boldanim. Kdor ni sposoben voziti v okviru omejitve si zasluži kvečjemu kazen. pa še ta mora biti premosorazmerna prekršku. Namreč med 5km prekoračeno hitrostjo in 50km/h prekoračeno hitrostjo je pa le razlika.

Da ne govorim o tem, da so omejitve marsikje prosto po prešernu razmetane, sam to je že drugo poglavje.

 

Vsak prebere samo tisto, kar mu tisti trenutek paše. Tvoje pisanje je dokaz temu. 

 

Še enkrat preberi, kar sem napisal in na kateri komentar sem vse to napisal. Potem boš razumel in ne boš več jemal posameznih delov iz konteksta. Ker tvoje citiranje je jemanje posameznega dela iz konteksta, kar na koncu zagotovi zmedo in ustvarjanje megle. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da bomo težko prišli na isto mišljenje takole preko foruma, saj je večina objav povezana z bolj kompleksnimi težavami, ki nas tarejo. :) O državnem aparatu ter pravni ureditvi itak nima smisla zgubljat besed v teji temi ... 

 

...  če nekdo ne zmore voziti po omejitvi in hkrati opazovati okolico ter tako spremljati vse pomembne dejavnike, potem ne moremo reči, da obvladuje vozilo ...

Če tole vzamem malce iz konteksta - kaj pa je dovolj dobro obvladovanje? Če si lahko dovolim karikirati situacijo: Postavljanje radarjev na inkasantskih lokacijah je povsem enaka, kot da bi ustavljali ljudi in jih spraševali, če so črte na spodnji sliki ravne. V zakonu seveda piše, da moramo vedno videti samo ravne črte, ne glede na okoliščine! :D

straightlines.gif

 

Gre namreč za "pasti", kjer večina voznikov že preusmeri pozornost s števca na okolico, ali pa k hitrosti prispevajo drugi dejavniki (preglednost, naklon, utrujenost, ki zavedejo naš občutek ... .) Bi kdo upal trditi, da ves čas vozi 100% po CPP in tako popolnoma obvlada vozilo? Seveda, da ne, saj to niti ni potrebno za sodelovanje v prometu, saj nismo roboti. Ni vse tako črno-belo kot se sprva zdi (razen kvadratkov na sliki, hehe).

 

Problem je seveda zelo obširen, prične se pri voznikih in policistih samih, kjer je ponavadi tisti prvi, žareči, prvotni konflikt, vzrok pa tiči globje v škrtajočem in obrabljenem kolesju našega državnega aparata. 

Sistem z nagrajevanjem prometne varnosti bi sigurno prinesel boljše rezultate kakor kazenski sistem. Vendar ga ne bomo nikoli uvedli, ker vladajočim ni v interesu. In tako dalje, in tako dalje ... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem naselja striktno 50, in me morajo vedno čakati :closedeyes:

Je pa nekaj naselij tako butasto označenih da table ne vidiš dokler nisi že v naselju (naprimer takoj za mejnim prehodom pri Delnicah..) Ta mi je slučajno ostal v spominu ker sm priletel notr cca 170, ampak ker sm pozoren sem vseeno videl tablo :ninja:  Moral si pa dejansko zraven table bit da si jo videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak prebere samo tisto, kar mu tisti trenutek paše. Tvoje pisanje je dokaz temu. 

 

Še enkrat preberi, kar sem napisal in na kateri komentar sem vse to napisal. Potem boš razumel in ne boš več jemal posameznih delov iz konteksta. Ker tvoje citiranje je jemanje posameznega dela iz konteksta, kar na koncu zagotovi zmedo in ustvarjanje megle. 

Če hočeš, da se megla razgubi, popravi dotični stavek. Drugače se pa v velki večini strinjam s tabo, hočem pa poudariti dejstvo, da je bistvo varno voziti in znižati hitrost na neko pametno mejo, ni pa bistvo čimveč prekrškarjev poloviti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En let sm sele na motorju...in sm hitro spoznal da je zdravo vozit 50 v naseljih... pa ne samo zarad policajev... ampak zarad sebe ker so nonstop situacije ko zapelje avto oz traktor na cesto iz dovoza katerega prej sploh ne opazis.... ja so kraji ki so skor brez dovozov in je cesta ravna in bi komot lahko sel 100, ampak takih je bore malo... vecinoma je kar pravilno da je 50 omejitev.

Edin cona 30 se je mal prevec razpasla, loh bi dal 40..... to je cist normalno, komot ustavis in si pozoren na cesto ce le želiš..

pol se pa eni se 25 vozjo da ja folk ziucn rata.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal sem, da so radarji namenjeni meritvam hitrosti in, da zabeležijo prehitre. Policija je pri meritvah hitrosti "uspešna" toliko, kolikor je kršiteljev. In, kot še vedno ni marsikomu jasno; nismo vsi za vse. Če sem jaz v službi z motorjem, ne pričakujte od mene preiskovanje gospodarskega kriminala ali kaj podobnega. Je to jasno ? Ker se mi zdi, da ti ne hodiš v sosednjo delavnico opravljati sosedovo delo. Če zanemarimo sosedo. 

 

Se sprehaja pravnomočno obsojeni posameznik ? Kaj ima pri tem policija ? Se ga išče s tiralico ? V tem primeru jim pa pomagaj, če ga ne vidijo. Ker ta posameznik je stvar sodišča in ne policije. Kolikor je razvidno, je policija opravila svoje delo, saj so ga z dokazi predali tožilstvu, ... Kaj naj še policija naredi ? To tvoje pisanje naslovi na eno drugo inštitucijo. 

Kako pa se raziskuje tatvina ? Moraš malo več napisati. Tudi jaz lahko pljuvam čez nekoga. Ampak bralci ne zvedo nobene podrobnosti in samo pomagajo pljuvati. 

 

Pravna država se je odpravila v južne kraje. 

 

Prejšnji stavek je razlog za stavke takšne ali pa drugačne. Ker država slepari lastne delavce. Ampak, to verjetno ne bo nihče razumel. Kar pa se tiče "narediti nekaj za nas"; kliči župnika ali pa kvalificiranega varilca, ko boš imel prometno nesrečo, ko te bodo okradli, ko bo sosed nabijal muziko, ko ti bo nekdo grozil, ko te bo nekdo izsilil, ... Ne kliči na 113, ker ne bo nobenega in, ker tudi v primeru, če kdo pride, ne bo nič naredil. Razumeš ? Vse te svoje "probleme" naslovi na državo in zahtevaj spremembo pooblastil, skrajšanje postopkov na sodiščih, odpravo neenakosti pred zakonom, ureditev lukenj v zakonih, ... 

 

Ni tako enostavno, kajne. In vedno se najdejo posamezniki, kateri bi radi svoje prekrške opravičili s hujšimi prekrški ali celo kaznivimi dejanji drugih. Vedno se je potrebno vprašati; kaj pa jaz lahko storim za boljšo prometno varnost na cestah (ker nabijamo o prometu na tem forumu). In pri tem zastavljenem vprašanju se obnašanje takoj spremeni na boljše oziroma se poveča skrb za prometno varnost. 

Ja, res je niste vsi za vse, vsi bi bili "samo" prometniki, pa lovili male prekrškarje za velike kazni. To se pravi, da opravljate minimalno delo, za katero je dovolj, da dobivate minimalno plačo. Ko se gre za razna pooblastila, boste kmalu (če ne že) lahko brez naloga vstopili v vsak dom. Ko se pa dogaja kakšno kaznivo dejanje, kjer so upleteni "izbrani"- takrat ste pa "samo" prometniki. A sem enkrat že omenil kamniško policijo!?

 

A jaz naj pomagam policiji pri "lovu" na kriminalce, a bodo pol del zaslužka dali meni?

Zakaj pa ne pišem točnih podatkov oziroma malo več... zato ker se bojim maščevanja.

 

Saj se mogoče spomniš, ko je policist v službi v določenem kraju pil pivo v službenem času. Bilo je objavljeno v novicah. Človeka kateri je slikal in dal zgodbo v novice so dobro "premikastili"!- a to se je pa dalo raziskat in poizvedovat, čeprav se nebi smelo. Takih primerov je bilo dosti. Zato ne pišem točnih podatkov, ker se bojim "povračilnih ukrepov".

 

Vsak sva na svoji strani, in normalo je da boš ti branil "svoje" ter svojo službo. Jaz pa obratno.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne diujat ... ajnfork ... ko pride plava koverta, pa se kliče okol, če lahko kdo pomaga .. :whistle: ...

 

pol je prepozno :jezik:

 

predvsem v naseljih pazim, da vozim po omejitvah ... pa ne tok zarad policajev, kot zaradi veliko nepredvidenih okoliščin .. ne rečem, da mi ne uide mau čez, ampak ... večinoma res pazim na omejitve v naselju.

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!