Skoči na vsebino

Radar zasede po slovenskih krajih


Pervy

Priporočene objave

Nimam problemov s hitrostjo v naselju, sam mot me to da se postavjo takoj pr tabli ko ravno se pobremzujes in imas namen priti do 50km/h (ok pustmo da po zakonu mors od tistga trenutka met tok in pika)

 

 

Mislim, da je zakonsko, da policaji/redarji kršitelje merijo 250 metrov v notranjost naselja.

 

Sepravi, da morajo biti vsaj 250m stran od table - kar ponavadi točno tok so... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 je od table za naselje naprej ... sicer gre men tut na kurac, ampak tko je ... ko je znak za naselje s črno obrobo ... točno od tam naprej je 50 ... če je drugače, mi najdite zakonsko podlago, ker jaz tudi včasih malo prehitro pridem do table, ki označuje naselje.

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 je od table za naselje naprej ... sicer gre men tut na kurac, ampak tko je ... ko je znak za naselje s črno obrobo ... točno od tam naprej je 50 ... če je drugače, mi najdite zakonsko podlago, ker jaz tudi včasih malo prehitro pridem do table, ki označuje naselje.

 

:krneki:

 

Ti prpeleš normalno, samo tabla se prehitr približuje  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 je od table za naselje naprej ... sicer gre men tut na kurac, ampak tko je ... ko je znak za naselje s črno obrobo ... točno od tam naprej je 50 ... če je drugače, mi najdite zakonsko podlago, ker jaz tudi včasih malo prehitro pridem do table, ki označuje naselje.

 

:krneki:

Sodna praksa paravi, da je omejitev 50 tam kjer je znak in tudi pozidano naselje - če je samo znak in ni naselja, zadeva izgleda pade, se pravi da znak ni postavljen tam, kjer bi moral biti, ker ne izpolnjuje vseh zahtev za postavitev :

 

http://sodnapraksa.si/?q=id:2012032113064245&database%5BSOVS%5D=SOVS&database%5BIESP%5D=IESP&database%5BVDSS%5D=VDSS&database%5BUPRS%5D=UPRS&_submit=i%C5%A1%C4%8Di&page=0&id=2012032113064245

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u dober so ga :P bolj počas...pi*** sam ne velja, da ti ne vzamejo več izpita :blush:

 

Niso ga.... uspel je in plačal samo 100 € kazni, stroški postopka pa na račun proračuna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa si ti to prebral? :O jaz sem tole drugač razumela..sicer pa vsak si po svoje bere papirje od sodišča..... kolikor sem jaz razumela, ima samo po novem zakonu malenkost milejšo kazen ?? no bo že kak pravnik razumel tole....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 2008 Sem še isti dan preden sem šel na morje, peljal še en krog z motorjem. Ko sem se vračal domov in Nove Gorice(po regionalni cesti) proti Tolminu, sta mi policista v naselju Ročinj, 20 metrov pred  tablo (konec naselja) izmerila hitrost 98 Kmh na uro - 5%(toliko"kao" radar laže v +ali -) odčitana hitrost 93 kmh. Dobil sem 9 kazenskih točk,  1000 eur kazni ter odvzem vozniškega dovoljenaja, ter prepoved vožnje vseh motornih vozil za 6 mesecev (mladi voznik). Pač sem, ko sem zagledal tablo "potegnil" na 90 kmh. V naselju sem peljal cca 60 kmh. Vse pritožbe so padle. Še tisto sem plačal skupaj cca 400 eur + nov izpit je vse skupaj 2000 eur. Znak za omejitev hitrosti velja na 0 metrih, to v praksi pomeni tam kjer je znak tam se začne omejitev, razveljavi ga, ali drug znak, križišče, semafor, ali konec naselja.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 2008 Sem še isti dan preden sem šel na morje, peljal še en krog z motorjem. Ko sem se vračal domov in Nove Gorice(po regionalni cesti) proti Tolminu, sta mi policista v naselju Ročinj, 20 metrov pred  tablo (konec naselja) izmerila hitrost 98 Kmh na uro - 5%(toliko"kao" radar laže v +ali -) odčitana hitrost 93 kmh. Dobil sem 9 kazenskih točk,  1000 eur kazni ter odvzem vozniškega dovoljenaja, ter prepoved vožnje vseh motornih vozil za 6 mesecev (mladi voznik). Pač sem, ko sem zagledal tablo "potegnil" na 90 kmh. V naselju sem peljal cca 60 kmh. Vse pritožbe so padle. Še tisto sem plačal skupaj cca 400 eur + nov izpit je vse skupaj 2000 eur. Znak za omejitev hitrosti velja na 0 metrih, to v praksi pomeni tam kjer je znak tam se začne omejitev, razveljavi ga, ali drug znak, križišče, semafor, ali konec naselja.

Še en klasičen primer nekoga ki je s strani države označen za terorista, strah groza in trepet naših mirnih cest.

Mislim res, 1000€ + odvzem in prepoved voznje ker si sel malo prehitro?

Ne vem sploh kaj pričakujejo tej ljudje od nas, sej te ob vsaki najmanjši napaki označijo kot najmanj za morilca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je zakonsko, da policaji/redarji kršitelje merijo 250 metrov v notranjost naselja.

 

Sepravi, da morajo biti vsaj 250m stran od table - kar ponavadi točno tok so... :glare:

 

Misliš ? 

 

Potem se moram pa še veliko naučiti  :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en klasičen primer nekoga ki je s strani države označen za terorista, strah groza in trepet naših mirnih cest.

Mislim res, 1000€ + odvzem in prepoved voznje ker si sel malo prehitro?

Ne vem sploh kaj pričakujejo tej ljudje od nas, sej te ob vsaki najmanjši napaki označijo kot najmanj za morilca.

 

Zopet neko nakladanje na podlagi nekih delnih podatkov in enostranskih resnic. 

 

Napisal je, da je v naselju vozil 98 km/h (radarska meritev). V naselju, bralci, v naselju, kjer so hiše ob cesti in je omejitev 50 km/h. Sploh pa je napisal, da sta ga policista izmerila 20 m pred tablo konec naselja. Torej je vozil s takšno hitrostjo v naselju, čeprav je napisal, da je "potegnil" iz naselja. Verjetno mu ni bilo naselje všeč. Pozabil pa je napisati, s čim je bil izmerjen. Iz opisa sklepam, da sta ga policista ulovila na laser. Če je temu tako, potem je pozabil napisati, kolikšna je bila razdalja meritve. Verjetno ni bila samo 10 m, ampak je bila 100 m ali več. Je sedaj še ubogi in ne vem kaj, ker ga država terorizira in mu "krade" denar ? Malo za razmisliti, koliko pred tablo konec naselja je naš ubogi motorist že začel pospeševati in kolikšno razdaljo v naselju je prevozil s preveliko hitrostjo. 

V primeru, da so ga policisti ulovili na drugačen radar, potem pa sploh ni debate, ker je vozil v naselju prehitro, pred tablo konec naselja je bil pa ustavljen. Vendar mislim, da je laser pokazal hitrost. 

 

Pa ne mi nonstop nakladati o nekih ljudeh, kateri naj bi takšne prekrškarje označevali za morilce. Pojdi do piscev zakonodaje in poslancev, pa se tam dogovori za drugačne kazni in označbe, ker so ti ljudje odgovorni za črke na papirju. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih opažanjih večina motoristov potegne že pred koncem naselja, torej pred tablo, da je konec. Osebno se peljem po omejitvi do table, večinoma zato delam vse udeležence v prometu živčne, tudi avtomobiliste. Se mi zdi totalno mimo, da bi pred tablo izgubljal živce in dal po gasu ter plačal kazen ali bognedaj povozil otroka, ki steče za žogo. Prijatelj odvetnik mi je enkrat rekel naj po naselju vozim po omejitvah, ker če se kaj zgodi, tudi v primeru da nisem kriv, garantirano nastradam če peljem prehitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet neko nakladanje na podlagi nekih delnih podatkov in enostranskih resnic. 

 

Napisal je, da je v naselju vozil 98 km/h (radarska meritev). V naselju, bralci, v naselju, kjer so hiše ob cesti in je omejitev 50 km/h. Sploh pa je napisal, da sta ga policista izmerila 20 m pred tablo konec naselja. Torej je vozil s takšno hitrostjo v naselju, čeprav je napisal, da je "potegnil" iz naselja. Verjetno mu ni bilo naselje všeč. Pozabil pa je napisati, s čim je bil izmerjen. Iz opisa sklepam, da sta ga policista ulovila na laser. Če je temu tako, potem je pozabil napisati, kolikšna je bila razdalja meritve. Verjetno ni bila samo 10 m, ampak je bila 100 m ali več. Je sedaj še ubogi in ne vem kaj, ker ga država terorizira in mu "krade" denar ? Malo za razmisliti, koliko pred tablo konec naselja je naš ubogi motorist že začel pospeševati in kolikšno razdaljo v naselju je prevozil s preveliko hitrostjo. 

V primeru, da so ga policisti ulovili na drugačen radar, potem pa sploh ni debate, ker je vozil v naselju prehitro, pred tablo konec naselja je bil pa ustavljen. Vendar mislim, da je laser pokazal hitrost. 

 

Pa ne mi nonstop nakladati o nekih ljudeh, kateri naj bi takšne prekrškarje označevali za morilce. Pojdi do piscev zakonodaje in poslancev, pa se tam dogovori za drugačne kazni in označbe, ker so ti ljudje odgovorni za črke na papirju. 

Pomerila sta me na 150 metrov ustavila pa na 130 metrov iz naselja, kjer je omejitev 90 km na uro. Škoda, da sem sodbo vrgel stran, bi jo skopiral tukaj gor. Merila sta me z laserskim merilnikom, bila sta z civilnim avtomobilom Škoda Fabija zelene barve, merila sta na nasprotnem pasu ceste. (ime policistke, ki me je pomeila še danes poznam- I.I. policijska postaja Nova Gorica) Kaj so tukaj enostranske resnice mi ni jasno. Sam priznam, da sem storil napako, omejitev je tam še vedno bila 50 km|uro. s kaznijo sem se sprijaznil že zdavnaj, taka pač je, Hotel sem samo nazorno prikazati, kje začnejo veljati znaki za omejitev hitrosti, ter na kakšno foro sem jaz naletel.

Mi je ostalo v spominu, ko so takrat dobili Golobiča, ko je lagal od svoje ULTRE, je Danilo Turk(ne najdem u-ja z pikicami) po televiziji takat razlagal, da vsak naredi napako in da si zasluži še 1 priložnost. (razen raje).

 

Borut, kaj si pa o policajih mislim sem pa napisal tukaj:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/39098-lovljenje-motoristov/

 

Pa ti, ki si tako popoln grem glavo stavit, da si že vozil avto pijan, ali prekoračil hitrost od dovoljene oziroma naredil kakšno kaznivo dejanje. Zelo dobro poznam policijo. Poznam 4 bivše policiste, eden je bil na koncu kriminalist, dva sta bila potem specijalna, 1 je celo učil kadete v tacnu. 5. je moj sosed. povedo marsikaj zanimviega o policajih. Ne zagovarjaj bande, ki lovi malega človeka....aja ta banda si tudi ti...

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motolover: Jp, od table dalje pa ni več možnosti, da ti otrok steče na cesto :D

 

V mestu naseljih in podobno pazim, ker se mi zdi pametno, ker je nevarnost da se marsikaj zgodi tudi 500% večja kot drugje.

Kazni za prekoračitve hitrosti so pa še vedno nesramno visoke, butasto napisane z namenom inkasantstva, ne pa varovanja in varnosti.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da se pri tabli konec naselja, nariše ena vidna črta čez cesto...da bomo vedeli od kje naprej ga lohk prtisnemo.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skalar36 te popolnoma podpiram. Vsi dobro vemo kako gre tista: vrana vrani... in ker za povrhu še živimo v gnili in skorumpirani državi roka pravice doseže res samo rajo. Policajem bi jaz ukinil službene izkaznice pa naj potem kažejo vozniške in prometne tako kot mi vsi ostali. Zdaj so pa itak nedotakljivi in to hudo izkoriščajo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gre na živce, da imamo ful preveč tabl na cesti. Včasih moraš za en usran kilometer 5x spremenit hitrost. Vmes pa še radar postavjo in se pol nakonc vsi iz nekega čudnega razloga furajo 40. Jodlarji imajo te stvari dosti bolj življenske. Dajo za cel odsek neko povprečno omejitev in je vožnja velik bolj tekoča ,udobna in na koncu tudi varna. To, da merjo takoj za tablo se pa tudi men ne zdi fer. Edinkrat ko sem do sedaj plaču (avto 13 let nazaj) je bilo ravno na to foro. Za tistih par km (nevem kolk ampak manj kot 10 preveč) sem stal za cesto pol več kot pol ure. Redne kontrole sem bil deležen ene 10x. 9x so bili zelo korektni. 1x me je pa mel, da bi si zapisu njegovo ime in poklical njegovega šefa. En policaj začetnik mi je premetal cel avto, vse iz žepov sem moral (2x) zložit na havbo, skoraj eno uro me je drkal kje sem bil in kaj sem počel... Če sem kej pil (nevem zakaj je mogu 5x vprašat, pihat bi mi dal pa bi blo konec debate ker bi bla 00). Pol je dubu idejo da sem zadet, pa mi je z baterijo v faco svetu. ker ni bil čist prepričan je še njegov kolega mal žarču moje okice. Pa ko je vžigalnik najdu je skor orgazem dubu. Sem reku da kadim cigarete, sem mogu še škatlco pokazat in jo ispraznit na havbo. Škatlica neodprta, še celofan je bil gor. Ni mi jasn kako lahko negdo nekaj skrije v neodprto škatlco. Obvezno opremo sva si tudi dvakrat pogledala. Očital mi je, da sem se ustavil na stop znaku in se čez naselje sumljivo točno držal omejitev in so me zato ustavl. Pa ja de... itak da sem se peljal v piko, če so se mi pa totalno "neopazno" zalepl pol metra za odbijač. Uglavnem skrajno bizarno je zgledal vse skupi... Men pa nerodno za popizdit. Majhen kraj, vsi me poznajo (razen teh 2 policajev, ki sta bila očitno iz druge postaje) ura 7 zjutri vsi se furajo na šiht jaz pa stojim pri marici, ki ima ves čas prižgane luči... Uglavnem so pa povečini korektni... in ja kljub 1 slabi izkušnji moram rečt, da imajo kar nehvaležen posu in da si denar pošteno zaslužijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso vsi policaji slabi :sleep2:

maš prav, eni so še slabši :P

 

p.s.

da me nau kdo narobe razumel, za nespametne omejitve in olalalla previsoke kazni niso krivi policaji. In če fašem kazen tut ni kriv polcaj

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motolover: Jp, od table dalje pa ni več možnosti, da ti otrok steče na cesto :D

 

Možnosti je mnogo manj, se strinjaš? Ali so otroška igrišča v naseljih ali kar nekje v gozdu ob cesti?

Sploh pa, tudi če boš izven naselja peljal manj kot 90 in ga slučajno povozil, se boš laže izmazal. Če boš šel 130 in ti to dokažejo, se ne boš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možnosti je mnogo manj, se strinjaš? Ali so otroška igrišča v naseljih ali kar nekje v gozdu ob cesti?

Sploh pa, tudi če boš izven naselja peljal manj kot 90 in ga slučajno povozil, se boš laže izmazal. Če boš šel 130 in ti to dokažejo, se ne boš.

Men ni poanta kak se izmažem ampak v tem, da se mi kaj takega ne zgodi. In 1m pred tablo in 1m za njo ni v nevarnosti nobene razlike. Namesto otroka ti pa lahko (in mi je že) na cesto priletela srna, medved, bik me je lovil, svega i svašta. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!