Skoči na vsebino

Spopadi na vožnjah po gozdu


HHV

Priporočene objave

Ali bi enduraši odreagirali kaj drugače kot sta ta dva kolesarja?

post-499-1208322551_thumb.jpg

Idioti ponavadi odreagirajo idiotsko.... torej ali bi enduraši odreagirali enako? Odvisno od človeka.

Sam sem se včasih (kakih 10, 12 let nazaj) precej prevozil po gozdu s kros motorjem, nikoli nisem imel kakih težav, nekaj lastnikov gozdov me je opozorilo, ponavadi se je dalo pogovoriti na normalen način. Bili so tudi taki s katerimi se ni dalo pogovarjati, zato se v njunem delu nisem več vozil......

Folk je zadnje čase mal preveč napet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV, nič novega.

Smo šli zadnič s Smeškotom pa še en kolega po gozdni poti (ne po travnikih, kot se pasejo s kroslam) na Jošta (Kranjska občina), je prletu z nasprotne smeri kmet s traktorjem, pa nas hotu s kolam nažgat :lol1: Pa je kolega samo reku: "Užgi, če upaš!" Se je potem kmet mal umiru, ampak psovke so pa še vedno letele. Kaj morš, na koncu še peš ne bomo mogl po poti hodit :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj zadnjič(že malo nazaj) so imeli menda policaji delo z nekakšnim užiganjem na gobec s strani voznika štirikolesnika v lasti kljuba peeeeeeeeep po kmetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj zadnjič(že malo nazaj) so imeli menda policaji delo z nekakšnim užiganjem na gobec s strani voznika štirikolesnika v lasti kljuba peeeeeeeeep po kmetu.

OK, zastopim, da gre lastniku zemlje na živce, če se nekdo ganja z motornim vozilom po njegovem, pa mu vse zrije... ampak s kolesom.... pa po poti...... pa nobenmu nič nočeš..... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zastopim, da gre lastniku zemlje na živce, če se nekdo ganja z motornim vozilom po njegovem, pa mu vse zrije... ampak s kolesom.... pa po poti...... pa nobenmu nič nočeš..... :SS

Ja ja ja, sej te poznamo, zihr si v prvi poganju do konca tko da ven metal kt pr kroski. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja ja, sej te poznamo, zihr si v prvi poganju do konca tko da ven metal kt pr kroski. :whistle:

:grrr to sm poj, k je letu s kolam za mano :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ampak s kolesom.... pa po poti...... pa nobenmu nič nočeš..... :SS

Če misliš na članek, ki sem ga prilepil, tam ni bilo nič napisanega o vožnji po poti, temveč o vožnji po gozdu, torej naravnem okolju kar je prepovedano!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš na članek, ki sem ga prilepil, tam ni bilo nič napisanega o vožnji po poti, temveč o vožnji po gozdu, torej naravnem okolju kar je prepovedano!

a prepovedano je?

kje je pa napisano, da je prepovedano?

nočem, da to sedaj izpade kot izzivanje, ker ni, samo resno me zanima, če je to z zakonom prepovedano ali tam stoji tabla za prepoved ali.... ne vem, resno sprašujem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a prepovedano je?

...

Nevednost te ne odrešuje odgovornosti pred zakonom. :evilgrin:

Ponujal ti pa ne bom kar najdeš na spletnih straneh državnih organov in tudi ata Google da dovolj odgovorov na postavljeno vprašanje. Da ne povem, da smo to na točno tem forumu že stokrat objavili! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a prepovedano je?

kje je pa napisano, da je prepovedano?

Kaj se pol po tvojem gruntu tudi lahko vozi vsak ki ma 5 minut časa ali Privat lastnina več nič ne šteje? :unsure:

Ne tega vzet kot napad, ker ni namen napisanega tak, ampak spet se bo začela samo še ena bedna in brezciljna razprava. :BUA:

Drugače pa podpiram Brdota, ker je vredi ded. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zastopim, da gre lastniku zemlje na živce, če se nekdo ganja z motornim vozilom po njegovem, pa mu vse zrije... ampak s kolesom.... pa po poti...... pa nobenmu nič nočeš..... :SS

Kamerat, ti ziher nisi bil s kolesom.. In ziher nisi tak nedolžen.. Pa ziher se ne voziš po poti.. (še z hondo se po asfaltu ne) :evilgrin:

AAA saj se mi je zdelo da ne gre zate.. Zdaj komaj vidla članek.

Ampak pri napisanem pa vztrajam. :afro2:

Popravljeno . Popravil greenninja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoda da se je tukejle zal slisalo samo eno plat zgodbe. No, ce je pol tako sta kolesarja se vedno "rahlo" pretiravala, samo iz lastnih izkusenj na biciklu vem kako je, ko ti razni ljudje (ko se peljes po legalnih podrocjih, pa tudi ce bi se tam ko se ne sme) napeljujejo zice, posuvajo zeblje, nastavljajo hlode, te probajo usekat s palco, jo zatlact met sprikle,...

Dostikrat se tudi vidi da so ljudje butasti, nerazgledani in zaplankani. Primer - se spuscamo po pohorju po progi (tam je namrec urejena proga, zascitena s trakovi, vse uradno...), ampak dve zabiti vzgojiteljici sta peljali njihove gojence iz vrtca gor po progi (!), torej med trakovi. Nekako nam je ratal opazit skupinico nekje pod skakalnico. O tem da bi bil prijeten masaker ce bi v zraku z gonilko zadel kaksnega otroka v glavo mi verjetno ni treba razlagat... Tako da se lahko hitro zgodi da kaksnemu kolesarju "poci zivc"..

lp Anze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nočem, da to sedaj izpade kot izzivanje, ker ni, samo resno me zanima, če je to z zakonom prepovedano ali tam stoji tabla za prepoved ali.... ne vem, resno sprašujem?

O tem vprasanju je bilo veliko govora. Tezava je v tem, da je v veljavi Uredba, ki prepoveduje voznjo po naravnem okolju - pogledate si jo lahko TU

Sicer bolj iz MTB voda, vendar vseeno malce branja - KLIK

lp Anze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se pol po tvojem gruntu tudi lahko vozi vsak ki ma 5 minut časa ali Privat lastnina več nič ne šteje? :unsure:

...

V tem primeru ne gre toliko za privat lastnino, kot za naravno okolje, ki smo ga dolžni čuvati vsi skupaj. Lastnina nad naravnim okoljem ni absolutna! Zato naravno okolje ščitijo tudi zakoni RS.

Seveda pa gre pri kršenju prepovedi obnašanja v naravnem okolju lahko tudi za škodo lastniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamerat, ti ziher nisi bil s kolesom.. In ziher nisi tak nedolžen.. Pa ziher se ne voziš po poti.. (še z hondo se po asfaltu ne) :evilgrin:

AAA saj se mi je zdelo da ne gre zate.. Zdaj komaj vidla članek.

Ampak pri napisanem pa vztrajam. :afro2:

Emmm, tovaršica...Nism tko nasilen, da bi v kmeta metal kamenje :grrr Se ne splača, ker se lahko nazaj vame odbije... JBG, trda buča :lol: Ampak, ja, pač ena izkušnja iz kolesarskega sveta ;) Pa res sm bil nedolžen no... s kolesom, na potki :yes: Sm imel eno izkušnjo izven-cestnega pohajkovanja dovolj .)

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja super ! Izgleda , da po večinskem mneju tukaj napisanih pripomb prevladuje mnenje;sedaj imam pa 100 m2 gozda pa bom kar vse postrelal ki so v njem! Ker je MOJ !!!

Res bolano!

A prepovedano da se je voziti po gozdu?In zato me lahko kot v Texasu kar lastnik vstreli?! No tega zakona pa ne poznam!!

In ta starček iz članka je hotel ubit kar dva /verjetno / mladeniča! Ker sta se vozila po njegovem gozdu / ki verjetno ni ustrezno označen in ograjen kot veleva zakon o privatni lastnini in motenju posesti/ in ga popolnoma uničila!

A je kdo pomislil na popolnoma drugačen scenarij kot ga je opisal oboroženi olta?

Namreč, da je s pištolo čakal v zasedi da nekdo pride po njegovi "goši "!

- ker pač ne vem zakaj 77 letniki oboroženi hodijo po gozdu čisto slučajno

In je naletel na dva kolesarja ter jih začel nadirati in groziti !

-že stokrat doživeto in videno

In je izvlekel pištolo/ puško, mitraljez, top- čisto vseeno /

-Tudi že doživeto

In je začel streljat-pa ne v zrak kot trdi !

In potem sta ga kolesarja pač začela obmetavati s kamenjem / Vi ga ne bi? /

In je Policiji povedal to kar pač je povedal! Seveda ne bo povedal kako je bilo v resnici!Vseeno pa se sprašujem od kdaj lahko nekdo STRELJA (mogoče celo v zrak ) na mimovozeče osebe???Primer: če vržem kamen proti policistu-a me lahko ustreli?Mislim da ne! Če se motim, me lahko " pokne " !

Ali je to zakonito?

In ali bi lahko eventuelno oborožena kolesarja začela streljati nazaj ,v strahu za svoje življenje?!

Živel Pohorski bataljon ! Spet bo "šiseraj" po Pohorju ! Vsakodnevna poročila o oboroženih spopadih med planinci-kolesarji, kmeti-kolesarji, kolesarji-motoristi, motoristi-gobarji itd... A to želimo? A to čakamo ?

Prispevki v časopisih in na Tv pa samo dajejo ideje raznim braniteljem svoje zemlje/ upam , da si jo bodo odnesli v grob /za : zajle, zasede,pretepe, oborožene napade ...in na širitev splošnega mnenja, da lahko kar

VSAK SAM OBRAČUNA Z DOMNEVNIM KRŠITELJEM NJEGOVIH LASTNINSKIH ALI DRUGAČNIH PRAVIC! :alien1:

Super !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emmm, tovaršica...Nism tko nasilen, da bi v kmeta metal kamenje :grrr Se ne splača, ker se lahko nazaj vame odbije... JBG, trda buča :lol: Ampak, ja, pač ena izkušnja iz kolesarskega sveta ;) Pa res sm bil nedolžen no... s kolesom, na potki :yes: Sm imel eno izkušnjo izven-cestnega pohajkovanja dovolj .)

Če nekomu šoder z gum leti pa koga zadane se lahko tretira tudi kot obmetavanje. :photo:

In po gozdovih se ni dobro vozit. Imam sicer izkušnjo z tovornjakom ampak na srečo je bilo soočenje z ljudmi tam v gozdu "prijazno", saj so mislili, da jim je nekdo pripelal kruh. Vseeno pa sem proti, ali se komu po parceli voziš ali pa komu lažno upanje vzbujaš. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja super ! Izgleda , da po večinskem mneju tukaj napisanih pripomb prevladuje mnenje;sedaj imam pa 100 m2 gozda pa bom kar vse postrelal ki so v njem! Ker je MOJ !!!

Res bolano!

A prepovedano da se je voziti po gozdu?In zato me lahko kot v Texasu kar lastnik vstreli?! No tega zakona pa ne poznam!!

In ta starček iz članka je hotel ubit kar dva /verjetno / mladeniča! Ker sta se vozila po njegovem gozdu / ki verjetno ni ustrezno označen in ograjen kot veleva zakon o privatni lastnini in motenju posesti/ in ga popolnoma uničila!

A je kdo pomislil na popolnoma drugačen scenarij kot ga je opisal oboroženi olta?

Namreč, da je s pištolo čakal v zasedi da nekdo pride po njegovi "goši "!

- ker pač ne vem zakaj 77 letniki oboroženi hodijo po gozdu čisto slučajno

In je naletel na dva kolesarja ter jih začel nadirati in groziti !

-že stokrat doživeto in videno

In je izvlekel pištolo/ puško, mitraljez, top- čisto vseeno /

-Tudi že doživeto

In je začel streljat-pa ne v zrak kot trdi !

In potem sta ga kolesarja pač začela obmetavati s kamenjem / Vi ga ne bi? /

In je Policiji povedal to kar pač je povedal! Seveda ne bo povedal kako je bilo v resnici!Vseeno pa se sprašujem od kdaj lahko nekdo STRELJA (mogoče celo v zrak ) na mimovozeče osebe???Primer: če vržem kamen proti policistu-a me lahko ustreli?Mislim da ne! Če se motim, me lahko " pokne " !

Ali je to zakonito?

In ali bi lahko eventuelno oborožena kolesarja začela streljati nazaj ,v strahu za svoje življenje?!

Živel Pohorski bataljon ! Spet bo "šiseraj" po Pohorju ! Vsakodnevna poročila o oboroženih spopadih med planinci-kolesarji, kmeti-kolesarji, kolesarji-motoristi, motoristi-gobarji itd... A to želimo? A to čakamo ?

Prispevki v časopisih in na Tv pa samo dajejo ideje raznim braniteljem svoje zemlje/ upam , da si jo bodo odnesli v grob /za : zajle, zasede,pretepe, oborožene napade ...in na širitev splošnega mnenja, da lahko kar

VSAK SAM OBRAČUNA Z DOMNEVNIM KRŠITELJEM NJEGOVIH LASTNINSKIH ALI DRUGAČNIH PRAVIC! :alien1:

Super !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj me zanima, potem če greš v gobe, pač ne hodiš po poteh, potem.....

Pa saj ne misliš resno... Kako lahko nekomu še gobe kradeš zatem ko mu podrastje poteptaš?!? :grrr

(Hof*er, akcija: 1,99€ pol kile)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:

No, saj zadnjič(že malo nazaj) so imeli menda policaji delo z nekakšnim užiganjem na gobec s strani voznika štirikolesnika v lasti kljuba peeeeeeeeep po kmetu.

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj ne misliš resno... Kako lahko nekomu še gobe kradeš zatem ko mu podrastje poteptaš?!? :grrr

(Hof*er, akcija: 1,99€ pol kile)

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: samo vprašam :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoda da se je tukejle zal slisalo samo eno plat zgodbe. No, ce je pol tako sta kolesarja se vedno "rahlo" pretiravala, samo iz lastnih izkusenj na biciklu vem kako je, ko ti razni ljudje (ko se peljes po legalnih podrocjih, pa tudi ce bi se tam ko se ne sme) napeljujejo zice, posuvajo zeblje, nastavljajo hlode, te probajo usekat s palco, jo zatlact met sprikle,...

Dostikrat se tudi vidi da so ljudje butasti, nerazgledani in zaplankani. ... Tako da se lahko hitro zgodi da kaksnemu kolesarju "poci zivc"...

Kolesarja sta imela čisto lepo možnost, da se zglasita na policiji. Sedaj imata tudi obvezo, saj sta "odvzela" orožje, katerega morata takoj oddati tam. In seveda bosta gor plačala za napad, ata pa ni prekoračil silobrana, ker je orožje uporabil le v zastraševanje, kar mu žal ni uspelo in je fasal bunke. A očitno je šlo za prištevnega človeka, saj bi sicer kolesarja fasala luknje v oblačilih, ate pa arest zaradi prekoračitve silobrana.

A kar malo sumim, da je bilo bistvo njunega obnašanja v objestnosti, najprej z vožnjo tam, kjer se ne sme, potem pa še v napadu na lastnika in kraji lastnine.

O tvoji pravljici z nastavljanjem hlodov in posipanjem žebljev ipd. Če bi to kdo počel na javni poti, bi se zelo hitro našel nekdo, ki bi obvestil policijo in bi lastnik zaradi preprečitve svobode gibanja plačal zeloooo lep znesek. Mislim da je bilo v starem šodru okoli 400 tisočakov. Na svojih parcelah, vlakah in drugje izven tistih poti ki so okvalificirane kot javne pa lahko počne vse v zvezi z kmetijsko in gozdarsko dejavnostjo. In tu lahko vidiš tudi hlode ipd.

Tudi planinske steze niso namenjene prometu z vozili, zato se kaj hitro lahko zgodi da te pešec, planinenc, lovec ali kdorkoli enostavno ne spusti mimo, ker se ti ni dolžan umakniti. In jaz to striktno počnem, pelji čez prepad ali po luftu, v naravnem okolju se vozilu ne umaknem niti za milimeter.

Možakar iz zgodbe, pa bo verjetno naslednjič namesto s pištolo opremljen s pohodno palico malo večje teže in z okovano konico. V tem primeru bo svoje obrambno sredstvo, ko p bo spet napaden, kamenjan ipd. lahko utemeljeno uporabil brez strahu prekoračitve silobrana, kar je poleg njegove razsodnosti omogočilo kolesarjema odnesti celo kožo.

In sedaj dragi kolesarji in enduraši je pred vami dilema. Preveriti katera pota po gozdovih in poljih so v javni lasti in jih ustrezno uporabljati, ali pa še naprej kršiti zakon in lastnino ter skruniti zaščiteno naravno okolje.

Me prav zanima. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!