Skoči na vsebino

Spopadi na vožnjah po gozdu


HHV

Priporočene objave

še nekaj me zanima, potem če greš v gobe, pač ne hodiš po poteh, potem.....

Uredba govori o vožnji!

Hojo in obnašanje izven poti ureja drug zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnji številki Motosi je članek z naslovom: Kje se lahko vozim, da me ne bo poklicala inšpektorica. Mislim, da so tam odgovori prav na vsa vprašanja, ki so se do sedaj pojavila v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uredba govori o vožnji!

Hojo in obnašanje izven poti ureja drug zakon!

ja vem, samo me vseeno zanima no, kaj ne smem vprašati? zakaj pa nebi razširili debate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, tuki se gremo lahko na cepljenje dlak: A če opasam kolo na ramena in grem peš, kaj sem potem: pešec ali kolesar?

Jest se umikam iz te debate, ker nima smisla... svoje sm povedal, nabijamo lahko v nedogled.

BTW: Pa kdo nosi vedno pištolo/puško s sabo? Ambush :grim

@Green :krneki: dokler se ne furam po njegovi ženi/punci/lubici, je lahko brez skrbi :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolesarja sta imela čisto lepo možnost, da se zglasita na policiji. Sedaj imata tudi obvezo, saj sta "odvzela" orožje, katerega morata takoj oddati tam. In seveda bosta gor plačala za napad, ata pa ni prekoračil silobrana, ker je orožje uporabil le v zastraševanje, kar mu žal ni uspelo in je fasal bunke. A očitno je šlo za prištevnega človeka, saj bi sicer kolesarja fasala luknje v oblačilih, ate pa arest zaradi prekoračitve silobrana.

A kar malo sumim, da je bilo bistvo njunega obnašanja v objestnosti, najprej z vožnjo tam, kjer se ne sme, potem pa še v napadu na lastnika in kraji lastnine.

O tvoji pravljici z nastavljanjem hlodov in posipanjem žebljev ipd. Če bi to kdo počel na javni poti, bi se zelo hitro našel nekdo, ki bi obvestil policijo in bi lastnik zaradi preprečitve svobode gibanja plačal zeloooo lep znesek. Mislim da je bilo v starem šodru okoli 400 tisočakov. Na svojih parcelah, vlakah in drugje izven tistih poti ki so okvalificirane kot javne pa lahko počne vse v zvezi z kmetijsko in gozdarsko dejavnostjo. In tu lahko vidiš tudi hlode ipd.

Tudi planinske steze niso namenjene prometu z vozili, zato se kaj hitro lahko zgodi da te pešec, planinenc, lovec ali kdorkoli enostavno ne spusti mimo, ker se ti ni dolžan umakniti. In jaz to striktno počnem, pelji čez prepad ali po luftu, v naravnem okolju se vozilu ne umaknem niti za milimeter.

Možakar iz zgodbe, pa bo verjetno naslednjič namesto s pištolo opremljen s pohodno palico malo večje teže in z okovano konico. V tem primeru bo svoje obrambno sredstvo, ko p bo spet napaden, kamenjan ipd. lahko utemeljeno uporabil brez strahu prekoračitve silobrana, kar je poleg njegove razsodnosti omogočilo kolesarjema odnesti celo kožo.

In sedaj dragi kolesarji in enduraši je pred vami dilema. Preveriti katera pota po gozdovih in poljih so v javni lasti in jih ustrezno uporabljati, ali pa še naprej kršiti zakon in lastnino ter skruniti zaščiteno naravno okolje.

Me prav zanima. :whistle:

Dragi HHV!

Zadnjič sem te v PMS prosil, da svoja mnenja in razmišljanja o človeških odnosih spravi na LJUDSKI nivo. Po toje naj bi zaščito svoje lastnine in upoštevanje zakonskih odredb vsak sam z orožjem (hladnim, vroćim...) uveljavljal! Kaj, če bi šel ti in tebi podobni v deželo Kavbojcev in Indijancev, kjer so taki postopki na dnevnem redu in se otroci že v osnovnih šolah učijo teh postopkov! Tokrat si, po moje, s svojim komentarjem prekoračil vse razumske meje in načine normalne ČLOVEŠKE KOMUNIKACIJE! Pa vseeno lep in topel pozdrav iz Gorenjske!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kar malo sumim, da je bilo bistvo njunega obnašanja v objestnosti, najprej z vožnjo tam, kjer se ne sme, potem pa še v napadu na lastnika in kraji lastnine.

Cisto mozno da je bilo tako, se najdejo tudi taksni kolesarji. Vendar vseeno z zagotovostjo tega ne moremo trditi.

O tvoji pravljici z nastavljanjem hlodov in posipanjem žebljev ipd.

No, ce mislis da je pravljica OK. Zgleda da si hribolazec,a vseeno ne poznas dovolj svojih "kolegov" in ostalih uporabnikov gozda. Pa ne mi omenjat policije - dobro ves kaj bi naredila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat še lahko hodiš po gozdu, ampak le v nizkih petah, da slučajno ne narediš preveč škode na PRIVAT poti, ki smo jo mimogrede v socializmu vsi gradili. Vse kar je naredil ubogi lastnik je to, da je v sorodu z nekom, ki je umrl nekje na koncu 15. stoletja. Ne vem kako si lahko razni zdolgočaseni ateki sploh jemljejo pravico, da sami jemljejo orožje in oblast v svoje roke??? Mar nimamo za "oškodovanje tuje lastnine" ustreznih organov, ki se s tem ukvarjajo???

Kmalu lahko ob gozdnih poteh pričakujemo tablo z napisom: "DRŽAVNI GOZD, PREHOD DOVOLJEN", za prvim vogalom bo pa ata z ajnšicerco in režečim nasmehom v stilu "hehe pa sem ga, budala kaj ni preveril v katastru, če je gozd res državni..."

Madona kam gre ta svet.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne verjamem vsega kar preberem, in tudi v tem primeru mislim, da ne vemo vsega.

Kolesarja sta se vozila po zasebni lastnini in naravnem okolju, Lastnik te zasebne lasnine ima dovoljenje za nošenje orožja, (to je čisto nekaj drudega kot dovoljenje za posedovanje) kjub svojim 70+ letim. močno dvomim, da le-to orožje nosi s seboj za primer silne grožnje iz živalskega sveta, ampak za svoj egobuilding. Močno dvomim, da je oseba, ki s pištolo za pasom straži svoj grunt pred kolesarji, sposobna vljudno/človeško nastopiti proti takim kriminalcem kot so biciklisti na njegovi vlaki... Kdo je prvi začel metat kamenje in psovat? Jaz se ne stavim, na kolesarje!

dam pa vsem benefit of doubt kar je pri nas popolnoma izumrlo.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa daj no horči... kroska res ne sodi v gozd (čeprav je užitek noret po hostah) ampak kaj pa kolesarji naredijo škode v gozdu? C'mon! Drugo je, če si brez dovoljenja lastnika gozda delajo razne proge in poligone. Pa še to ponavadi naredijo več koristi kot škode-vsaj počistijo malo prezaraščen gozd. OK, pojma nimam kako so gozdovi vzdrževani pri vas, vem pa da pri nas vse divje raste, ker se nikomur ne da več ubadati z gozdom. Tisti ki so se še, so itak že umrli, ali pa so na dobri poti v večna lovišča, ta mladi pa so takoj naslednji dan po zapuščinski obravnavi pozabili, da imajo gozd. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi HHV!

Zadnjič sem te v PMS prosil, ...

drugič ga povabi k sebi na spoved ! :krneki:

Horjo kateri cajtng je ta članek objavil ?

Sicer pa boljše bežat pred starim dedcem, kot pred starim medvedom ! Lika vabi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi HHV!

Zadnjič sem te v PMS prosil, da svoja mnenja in razmišljanja o človeških odnosih spravi na LJUDSKI nivo. Po toje naj bi zaščito svoje lastnine in upoštevanje zakonskih odredb vsak sam z orožjem (hladnim, vroćim.. .) uveljavljal! Kaj, če bi šel ti in tebi podobni v deželo Kavbojcev in Indijancev, kjer so taki postopki na dnevnem redu in se otroci že v osnovnih šolah učijo teh postopkov! Tokrat si, po moje, s svojim komentarjem prekoračil vse razumske meje in načine normalne ČLOVEŠKE KOMUNIKACIJE! Pa vseeno lep in topel pozdrav iz Gorenjske!

No seveda lahko tebi na ljubo samo v tem postu spremenim razmišljanje in napišem da naj bi po mojem svoje zlorabe tuje lastnine in naravnega okolja kršitelji ščitili z metanjem kamenja ljudem v glavo in pretepanjem lastnikov in tistih, ki žele naravno okolje zaščititi..

A to naj velja samo zate in ta post. Zadovoljen?

Se te namreč po tvojem toplem :blink: pozdravu kar malo bojim. :kva2:

(ČeNiŽenskaKakoImaLahkoPMS?Press) :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa daj no horči... kroska res ne sodi v gozd (čeprav je užitek noret po hostah) ampak kaj pa kolesarji naredijo škode v gozdu? C'mon! Drugo je, če si brez dovoljenja lastnika gozda delajo razne proge in poligone. Pa še to ponavadi naredijo več koristi kot škode-vsaj počistijo malo prezaraščen gozd. OK, pojma nimam kako so gozdovi vzdrževani pri vas, vem pa da pri nas vse divje raste, ker se nikomur ne da več ubadati z gozdom. ...

No, saj to je tisto, ker vsakdo pomisli na način, kot si napisal. :doze:

V "lovski" temi, ki se je verjetno spomniš, sem nekajkrat opozoril na vso škodo, ki jo prizadejamo z nespametnim obnašanjem v občutljivem in vedno bolj skrčenem naravnem okolju. Ni tu samo tisto kar vidiš, torej razrita ruša in polomljeno grmovje, temveč vse tisto, česar sedaj tam zaradi tega vznemirjanja več ni. Kdor se malo bolj zanima za biologijo, mu je to jasno.

Gozdov pa si ne želi takih, kot jih vidiš npr. ponekod v sosednji Italiji. Urejeni kot parki, zelo malo podrasti, redka drevesa. To je puščava in v njej je zelo malo živali. Bolj kot je gozd podoben pragozdu, bolj je zdrav iz vidika njegovih funkcij zadrževanja vlage, tvorbe kisika, prečiščevanja onesnaženega ozračja, domovanja živali. Seveda pa tak ne ustreza pridobitniškim željam lastnikov. Oni z RKC na čelu vidijo v gozdu le lesno plantažo.

In Pizdek, verjemi, zelo bi si želel na en oreng offroad potep po Sibiriji ali prostranstvih Kanade. Mogoče nekoč ko bom velik.

A pri nas žal to zaradi premalo naravnega okolja in preveč tistih, ki bi ga zlorabili, enostavno ni več mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kolesarja sta se vozila po zasebni lastnini in naravnem okolju, Lastnik te zasebne lasnine ima dovoljenje za nošenje orožja, (to je čisto nekaj drudega kot dovoljenje za posedovanje) kjub svojim 70+ letim. močno dvomim, da le-to orožje nosi s seboj za primer silne grožnje iz živalskega sveta, ampak za svoj egobuilding. ...

Za primerjavo. Znani pretepač, morilec, grobijan in nasilnež iz Motosveta, zvani HHV (V pomeni Vulgaris, mimogred) v večini primerov, ko se sprehaja po gozdu brez puške ob sebi vodi hudega psa in nabit revolver pod pazduho.

Do sedaj so mu vsi kolesarji in lastniki psov in psi, ki so spuščeni harali po naravnem okolju izven urejenih poti, srečno ušli in se živi in zdravi vrnili na svoje domove.

Niso pa te sreče imeli:

2x garjava lisica, ki je obnemogla ležala in v mukah umirala pod smreko oz. v jarku.

1x na makedamski poti (javni) povožen in še živ jazbec.

1x od psov strgana srna, ki jim je uspela s za seboj vlečečim delom črevesja (večina že manjkala) zavleči v grmovje. (Psi so mi s preostankom črevesja in glede na letni čas tudi s kakšnim embriom, ušli, 2 kom.)

1x na gozdni poti - vlaki (nejavni površini) povožen srnjak (z avtomobilom), s paraliziranim zadnjim delom telesa.

Ni kaj, močno izgrajen mačistični ego, kakršnega je po vsej verjetnosti s seboj nosil tudi v članku omenjeni lastnik gozda.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda je sploh kaj napisat ,ker smo na nivoju kdo bo koga ! In dokler oziroma odkar zaripli slovenceljni prakticirajo takšno logiko se je bolje umakniti ! Dokler kak starček ne straši s pištolo.Ali dokler se HHV trmasto ne umakne nikomur na svoji pešpoti in potem oba/ recimo kolesar / stojita na tistem mestu več tednov? Al kaj ? Res dobra in zelo strpna logika!

Očitno še ni srečal pravega deda ki bi mu razložil v naravi veljaven zakon močnejšega !Na katere se tako rad sam sklicuje !

Over and out !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Očitno še ni srečal pravega deda ki bi mu razložil v naravi veljaven zakon močnejšega !...

Na štirikolesniku? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za primerjavo. Znani pretepač, morilec, grobijan in nasilnež iz Motosveta, zvani HHV (V pomeni Vulgaris, mimogred) v večini primerov, ko se sprehaja po gozdu brez puške ob sebi vodi hudega psa in nabit revolver pod pazduho.

Do sedaj so mu vsi kolesarji in lastniki psov in psi, ki so spuščeni harali po naravnem okolju izven urejenih poti, srečno ušli in se živi in zdravi vrnili na svoje domove.

Niso pa te sreče imeli:

2x garjava lisica, ki je obnemogla ležala in v mukah umirala pod smreko oz. v jarku.

1x na makedamski poti (javni) povožen in še živ jazbec.

1x od psov strgana srna, ki jim je uspela s za seboj vlečečim delom črevesja (večina že manjkala) zavleči v grmovje. (Psi so mi s preostankom črevesja in glede na letni čas tudi s kakšnim embriom, ušli, 2 kom.)

1x na gozdni poti - vlaki (nejavni površini) povožen srnjak (z avtomobilom), s paraliziranim zadnjim delom telesa.

Ni kaj, močno izgrajen mačistični ego, kakršnega je po vsej verjetnosti s seboj nosil tudi v članku omenjeni lastnik gozda.

Vsi tvoji grafični opisi iz lovske sfere, nimajo nič skupnega s to zadevo. Explicitno sem se spotaknil ob dovoljenje za nošenje mislim da lovci nimate dovoljenja za nošenje, ali pač? kot je meni znano, morate imeti orožje dobro skrito in v primernih embalažah. tokih/futrolah/torbah, in se z njim nesmete sprehajat po civilizaciji. Z dovoljenjem za nošenje pa lahko pištolo tud u supermarket neseš...... Še vedno mislim, da je dovoljenje za nošnjo orožja 77letnemu stricu nekaj modri tabletki podobnega.

Ps: kakšn revolver maš?

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, tuki se gremo lahko na cepljenje dlak: A če opasam kolo na ramena in grem peš, kaj sem potem: pešec ali kolesar?

...

Pešec s kolesom na rami. Zaradi mene lahko nosi tudi klavir. Sto ljudi sto čudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tvoji grafični opisi iz lovske sfere, nimajo nič skupnega s to zadevo. ...

Po čem si lahko tako prepričan? Jaz nisem.

Explicitno sem se spotaknil ob dovoljenje za nošenje mislim da lovci nimate dovoljenja za nošenje, ...

Maš res. A v omenjenem primeru ne gre za "civilizacijo", temveč naravno okolje. In tam lovci orožje nosijo in ne prenašajo, torej pripravljeno za uporabo. Seveda le v svojem lovišču.

... Še vedno mislim, da je dovoljenje za nošnjo orožja 77letnemu stricu nekaj modri tabletki podobnega. ...

Torej bo tako kot bi nekateri radi starejšim občanom prepovedali vožnjo v javnem prometu, občestvo Motosveta njim prepovedalo tudi druge dobljene pravice. Najbolje, da svoje stare kar v kante zmečete, ko so tako nesposobni, ko pride vaš čas, pa še sami za njimi skočite!

Moje mnenje okoli teh reči, odkar so mulci praktično do smrti pretepli do takrat še izredno čilega 85 letnega znanca je, da bi morali imeti starejši in slabotnejši občani pravico uporabiti prekoračen silobran, ki bi se upošteval kot neprekoračen!

Ps: kakšn revolver maš?

Jagrska klasika v .357mag

In da ne bi kdo mislil, da zagovarjam uporabo orožja v druge namene kot je namenjeno, torej lovskega za samoobrambo. Nikakor, a v sili se pač uporabi kar je pri roki. In se za to tudi odgovarja.

Razen v primeru silobrana in kakor je bilo v članku napisano je za to šlo.

A Motosvetovci seveda kljub temu, da niso bili zraven, vedo več. Tipično.

In ravno zato, da vidim vaše reakcije sem to temo tudi načel. :evilgrin:

Niste me razočarali. Vedno isti, eni in isti.

In običajno tisti, ki se poslužujejo fizičnega nasilja, ker se pač počutijo močne, a pred premočjo na drugi strani se userjejo in začno vpiti. :whistle:

A ravnati po pravilih, ne to pač ne! :doze:

Čau!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po čem si lahko tako prepričan? Jaz nisem.

Maš res. A v omenjenem primeru ne gre za "civilizacijo", temveč naravno okolje. In tam lovci orožje nosijo in ne prenašajo, torej pripravljeno za uporabo. Seveda le v svojem lovišču.

Torej bo tako kot bi nekateri radi starejšim občanom prepovedali vožnjo v javnem prometu, občestvo Motosveta njim prepovedalo tudi druge dobljene pravice. Najbolje, da svoje stare kar v kante zmečete, ko so tako nesposobni, ko pride vaš čas, pa še sami za njimi skočite!

Moje mnenje okoli teh reči, odkar so mulci praktično do smrti pretepli do takrat še izredno čilega 85 letnega znanca je, da bi morali imeti starejši in slabotnejši občani pravico uporabiti prekoračen silobran, ki bi se upošteval kot neprekoračen!

Jagrska klasika v .357mag

In da ne bi kdo mislil, da zagovarjam uporabo orožja v druge namene kot je namenjeno, torej lovskega za samoobrambo. Nikakor, a v sili se pač uporabi kar je pri roki. In se za to tudi odgovarja.

Razen v primeru silobrana in kakor je bilo v članku napisano je za to šlo.

A Motosvetovci seveda kljub temu, da niso bili zraven, vedo več. Tipično.

In ravno zato, da vidim vaše reakcije sem to temo tudi načel. :evilgrin:

Niste me razočarali. Vedno isti, eni in isti.

In običajno tisti, ki se poslužujejo fizičnega nasilja, ker se pač počutijo močne, a pred premočjo na drugi strani se userjejo in začno vpiti. :whistle:

A ravnati po pravilih, ne to pač ne! :doze:

Čau!

hehe tud ti ne razočaraš nikoli. Mislim da sem v svojem pisanju dovolj koncizen, in zato me tvoja interpretacija zelo čudi. Vedno. Morda celo meji na sprenevedanje :hmm: Skratka, zelo zanesljiv dečko pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV, vam zeleni bratovščini sicer želim vse najboljše ampak, bomo pa videli kako bo ko bodo koncesije...se mi zdi, da bo kdo drug lovil posebno vrsto divjadi...zeleno na dveh nogah in to ne marsovce :whistle: bomo tisti ki gremo v bošk le laufat, hodit ali seksat nosili čelade, neprebojne jopiče in jeklene kondome medtem ko se boste obstreljevali z lastniki :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!