Skoči na vsebino

Spopadi na vožnjah po gozdu


HHV

Priporočene objave

Nekje vmes imaš še link na drugo plat zgodbe, kot sta jo povedala kolesarja - s kamni sta se 'branila', potem ko je ata že malo streljal...

Do zapleta pa je prišlo, ker sta se ustavila in s poti odstranjevala (nevarno) prepreko iz vej - če bi bila na kolesih, bi se verjetno odpeljala naprej in starca popolnoma ignorirala.

D.

Očitno je res čas, da neham odgovarjat na teme, ki jih ne preberem v celoti z vsemi dodatki :)

Sicer vedno obstaja možnost, da je zgodbica jagra resnična, ampak je prav tolikšna možnost, da je bližje resnici tista od kolesarjev, še največja možnost je pa, da je resnica nekje na sredini..

Je pa dejstvo, da živim na podeželju in poznam par lovcev, katerim jaz, sodeč po maltretiranju soprog - tudi fizičnem, in nasploh konfliktne osebnosti ne bi NIKOLI dal orožnega lista. Ne pravim, da so vsi lovci taki, zdaleč ne, se pa žal najdejo. In si kar predstavjam kako bi bilo, če bi tako konfliktno osebo srečal v gozdu in bi imela pri sebi orožje. Zgodbica od kolesarjev postane verjetna..

Sicer pa nima veze, vse kar sem prej zapisal še vedno mislim, varira le na podlagi tega, kakšno je bilo dejansko ozadje, kar pa ne vem, niti ostale ne morete vedet.

LP

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Do zapleta pa je prišlo, ker sta se ustavila in s poti odstranjevala (nevarno) prepreko iz vej - če bi bila na kolesih, bi se verjetno odpeljala naprej in starca popolnoma ignorirala.

D.

No, Danči Ostrooki, kje v citatu spodaj iz opisa, ki ga je napisal eden od juncev, najdeš pot (vozišče, cesto ipd,)?

sva šla po desni mimo kanjona, da morda najdeva kakšno novo pot, nakar sva padla v drug kanjon, kjer se očitno precej vozijo z motorji. Tam je bilo nastavljenih veliko vej, nekaj sva jih odstranila, ko se nama je z levega roba kanjona nekdo bližal in vpil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru, da bi namesto njega stal tam kdo drug, bi junca danes vsaj šepala tako kot stari.

ta drugi naj bi bil ti?

samo vprašam :evilgrin:

O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je res čas, da neham odgovarjat na teme, ki jih ne preberem v celoti z vsemi dodatki :)

...

Kaj je sedaj Dex? Iz enega spodletelega poizkusa izvajaš drugega?

Nikjer ni bilo napisano, da je stari lovec. Vsaj jaz nisem tega zasledil. Razjasni me!

V celotni temi je lovec edino v mojem primeru, ki pojasnuje variante ljudi, ki so lahko tam oboroženi.

Kaj pa če je bil kak drugi upravičenec do nošenja orožja? Mogoče kakšen tak kot je na Pervyjevi sliki, nekaj desetletij kasneje?

Kaj če je kakšen veteran, katerim je Janša sam talal pištole?

Vse to so ugibanja in na podlagi njih obtoževati kogarkoli, po tvojem sedaj lovce, je malo nezrelo. kajne?

In se strinjam s tvojo ugotovitvijo v prvem stavku. In ne samo zate.

samo vprašam :evilgrin:

Kar sprašuj. Saj poznaš pregovor o muci in radovednosti. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV samo eno vprašanje:

A ti razumeš kaj ti piše v podpisu ( Some people are alive only because it´s illegal to kill them. )???

Je to tvoj življenski moto?

mogoče se s tem zahvaljuje zakonodaji zato da je se ziv? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče se s tem zahvaljuje zakonodaji zato da je se ziv? :whistle:

Absolutno. Brez nje bi me že na cesti zgazili taki kot si ti. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HHV imaš prav, še ena napaka, zato pa sem napisal, da moram nehat odgovorjat na teme, ki jih ne prebrem v celoti, ker te pač nisem, priznam.

Da je lovec, sem pa sklepal, ker je pač bilo v gozdu in je imel sabo orožje. Zakaj bi drugače ata imel sabo orožje v gozdu? Če ni lovec je torej še toliko hujše.

Drugače pa brez zamere, kar sem napisal glede nekaterih jagrov na žalost drži, neglede na to, ali je bil ata v tem primeru lovec ali ne. Nekateri niso zreli za orožni list, prav tako kot drugi niso zreli za doma še vedno imet ilegalno orožje iz ene ali druge vojne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje vmes imaš še link na drugo plat zgodbe, kot sta jo povedala kolesarja - s kamni sta se 'branila', potem ko je ata že malo streljal...

Do zapleta pa je prišlo, ker sta se ustavila in s poti odstranjevala (nevarno) prepreko iz vej - če bi bila na kolesih, bi se verjetno odpeljala naprej in starca popolnoma ignorirala.

D.

kako bi to spadlo če bi bil lastnik star kot onadva ta pravi pohorec

a bi tudi na njega upala metati kamne ali pa bi ju uzela magla z plavimi očmi

kako pravico sta mela nekaj delat na tuji zemlji

jutri lahko prideta na tvojo zemljo z motorko in podereta eno hruško ker jima je napoti

pa pol še rečeta da je stari cel cajt strelal na nju in sta se še mela cajt odločati a bota bežala ali ga napadla

džeki čan je nula za njih

tolko kugl ko bi naj stari ustrelil na njih bi že od dimnih plinov morala biti mrtva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno. Brez nje bi me že na cesti zgazili taki kot si ti. :unsure:

o brezskrbi jest sm zlo prjazn do pescov. tud po gozdu... celo do takih kot si ti ki se niti za milimetr ne premaknejo... grem mem zelo pocas lepo pozdravm, vedno ustavm ce ce kdo maha in se dere name, tablce ne pokrivam tko da si jo lahko vsak napise... ce se pesec tko nastav da se ne da mem ne forsiram in grem drugo pot... ce dobim kazn jo pa lepo placam in se vozm naprej... tko je tud grobnik ni zaston. sm pa zadne case bl po cest tko da si lahko brez skrbi. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nekateri niso zreli za orožni list, prav tako kot drugi niso zreli za doma še vedno imet ilegalno orožje iz ene ali druge vojne.

Nekateri še za kuhinjske nože ne in ogromno ne za motorna vozila. A tako je, zakoni so pisani za povprečje, sicer bi kruh rezali s kamni in hodili v kožnih mokasinih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o brezskrbi jest sm zlo prjazn do pescov. tud po gozdu... ...

No če je tako, te pa mogoče Štajerci ne bojo šicnili. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud za gorence se ne bojim da bi me pospravl... če pištolo dvigne se ga saj vid in se lahko v sil v jark zvrne... žice so problem :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bi enduraši odreagirali kaj drugače kot sta ta dva kolesarja?

post-499-1208322551_thumb.jpg

Spet reakcije po slovensko. Nauk za kolesarje. Če že delaš neumnosti se raje ogni konfliktom. Nauk za ate. Če potegneš orožje ga moraš tudi uporabit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je lovec, sem pa sklepal, ker je pač bilo v gozdu in je imel sabo orožje. Zakaj bi drugače ata imel sabo orožje v gozdu? Če ni lovec je torej še toliko hujše.

Če ima vsa potrebna dovoljenja, potem je njegova stvar kje in kdaj bo nosil orožje.

ce dobim kazn jo pa lepo placam in se vozm naprej... tko je tud grobnik ni zaston. sm pa zadne case bl po cest tko da si lahko brez skrbi. :winkiss:

Na Grobniku ne moreš dobiti kazni, ker je dirkanje na registriranem dirkališču popolnoma legalno. Primerjaš legalno in nelegalno početje, kot da bi to bilo eno in isto.

Spet reakcije po slovensko. Nauk za kolesarje. Če že delaš neumnosti se raje ogni konfliktom. Nauk za ate. Če potegneš orožje ga moraš tudi uporabit.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Grobniku ne moreš dobiti kazni, ker je dirkanje na registriranem dirkališču popolnoma legalno. Primerjaš legalno in nelegalno početje, kot da bi to bilo eno in isto.

narobe si me razumel... napisal sm da moras na grobniku tud placat da se lahko vozis. in da ce dobim kazen to vzamem kot placilo zato ker sm se vozu... :whistle: davek pač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa se jaz vozim samo po državnih ali pa cerkvenih gošah, za prve se itak nobedn ne sekira, za druge pa so mi že pred leti rezervirali plac v peklu. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje vmes imaš še link na drugo plat zgodbe, kot sta jo povedala kolesarja - s kamni sta se 'branila', potem ko je ata že malo streljal...

Do zapleta pa je prišlo, ker sta se ustavila in s poti odstranjevala (nevarno) prepreko iz vej - če bi bila na kolesih, bi se verjetno odpeljala naprej in starca popolnoma ignorirala.

D.

Če bi mu pa še gobe kradla :naughty: bi pa šmajserco ven potegnil... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe si me razumel... napisal sm da moras na grobniku tud placat da se lahko vozis. in da ce dobim kazen to vzamem kot placilo zato ker sm se vozu... :whistle: davek pač...

To sem že razumel. Upam, da ti razumeš razliko med dirkanjem po zasebni pisti proti plačilu in preganjanjem po zasebni hosti na nezakonit način. Ponavadi bi kradljivce motorjev vsi najrajši obesili za jajca in zažgali, takšen poseg v naravo in zasebno lastnino pa se nekaterim zdi popolnoma samoumeven :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem že razumel. Upam, da ti razumeš razliko med dirkanjem po zasebni pisti proti plačilu in preganjanjem po zasebni hosti na nezakonit način. Ponavadi bi kradljivce motorjev vsi najrajši obesili za jajca in zažgali, takšen poseg v naravo in zasebno lastnino pa se nekaterim zdi popolnoma samoumeven :nono:

Že v začetku tega pisanja mi je bil jasen namen avtorja križati "dva junca", ki sta s kolesi ogrožala divjad, podrast, podtalnico, tiče v gnezdih, skrite jebače v šumi, lubadarje pod skorjo in klope v listju. Logično mu je bilo, da gre ata s pištolo v svojo šumo "prijazno" prepričevat vse moteče obiskovalce (včeraj krosiste, danes kolesarje, jutri planince in pojutrišnjem vrtec z deco????). Šel je z namenom agresivnosti proti motečim elementom (kdo god bo!!!), za zaščito pa si je vzel kanon. "Junca", ki sta čistila pot, ki jo je zagradil "verjetno njegov sosed", da bi se peljala dalje, je natulo ko pesa, saj je imel kanon. Jebi ga, naletel je na trda oreha, ki sta ga prizemljila z enim (ali več - bog daj!) šusom na gobec in mu vzela pihalnik. Prepričan sem, da ga nista onadva začela pošiljat v tri p... materne, ampak on njiju. Saj je bil hraber zaradi kanona. No, in zahteval je še njune dokumente z grožnjo orožja....Aretacija????

Razumel bi poanto avtorja tega zapiska in začetka te teme, če bi delovala kot opozorilo krosarjem češ " pazite kaj se vam lahko zgodi, če naletite na fukjeno dementno osebo....". Ne, on v svoji klasični bolani maniri ZAGOVARJA starega kretena in pošilja kolesarje ali ostale moteče elemente na svinjsko krmišče..... ne kot dobronamerno opozorilo, ampak kot potrditev pravice lastnika ....

Rugelj se vrti ko propeler.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem že razumel. Upam, da ti razumeš razliko med dirkanjem po zasebni pisti proti plačilu in preganjanjem po zasebni hosti na nezakonit način. Ponavadi bi kradljivce motorjev vsi najrajši obesili za jajca in zažgali, takšen poseg v naravo in zasebno lastnino pa se nekaterim zdi popolnoma samoumeven :nono:

samoumevno je ze za vsakega ki si kupi tak motor da bo ta krsu zakon. in nekak ne gre drugac ker v slovenniji ni niti enga enduro poligona kjer bi se lahko legalno vozil. tko da je ze treba krsit zakon ker drugac enostavno ne gre... in vsm gre samo na zivce da obstajamo ko pa se omeni poligone in razne kompromise se pa to kar naenkrat nobenga ne tice in tisti ki jih vozna po naravnem okolju mot kar na enkrat vsi utihnejo. vsi bi radi da ns enostavno ni vec... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV bi te res rad enkrat srečo,ko kolesarim in se ti men nebi umakno si pač tipičen slovenec

Enako! Mogoče pa te doleti ta "sreča". Do sedaj so še vsi ta kratko potegnili. :evilgrin: Poskusi, če bo pri tebi drugače.

Da bi se ti umikal tam kjer nimaš ti kaj početi? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in vsm gre samo na zivce da obstajamo ko pa se omeni poligone in razne kompromise se pa to kar naenkrat nobenga ne tice in tisti ki jih vozna po naravnem okolju mot kar na enkrat vsi utihnejo. vsi bi radi da ns enostavno ni vec... :rolleyes:

Kaj pa nakladaš!? Malo si preberi kakšno temo na tem Motosvetu nazaj, pa malo okoli sebe poglej, pa boš videl, da imaš nešteto možnosti potovanja z enduro. In tudi ljudje niso povsod eksaktno proti temu. Še posebej to velja zame. Le potrebno je sprožiti akcije, o katerih sem že obširno pisal, pa bodo tudi rezultati. A potrebno je nekaj delati in biti pripravljen na kakšen kompromis. Kaj misliš, da je meni endura samo v garaži stala? Im zakaj misliš nameravam kupiti ATV-ja? Pa sigurno moja vožnja z enim ali drugim ne bo v prekršku!

Jerry, Jerry, ne buč prodajat! :nono:

Ibek, tebi pač nimam kaj drugega odgovoriti, kot sem že enemu prej. Nikjer, niti v opisih juncev ni omenjene nobene poti!

To je vaša izmišljotina, na katero ste se usedli in serjete naprej.

Če bi bila tam pot, cesta ali karkoli, kar bi prišlo nekje iz parcele označene kot javna pot, bi se jaz prvi vprašal. ali so lastniki skladno z zakonom označili, da gre od tam naprej za privatno pot in da je promet prepovedan.

Pa je ni bilo oz. ni v nobenem od tekstov tako označeno. Pač spet fantaziraš. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!