Skoči na vsebino

Podpora staršev pri nakupu motcikla


AREA

Priporočene objave

Pr men je vidt isti vzorec:

Fotr mi je ves navdušen obljubil motor takoj,ko mu pokažem roza knižco,mat se pa križa že takrat,ko ji povem,kje se bom peljal s svojim motorjem.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kako je z našim skuterlinom.

Je odblokiran. Je bil že tak kupljen, ker je bil trgovinski testni.

Za predhodnega sem pa sam dal tistih5 ali 6000 tolarjev in podpis, da so ga odblokirali.

Sem pa mulcema razložil, da se ga kaj dosti čez 50 km/h ne splača stalno tiščati, ker lahko padeta v radar in kak zagreti policaj skuter še na izredni tehnični pregled pošlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ... lušna tema.

Jaz sem pa svojo moto karjero (če bi lohk temu tako reklo) začel pri 12letih ,ko so mi starši po DOLLLLLLGEEEEMMMMM prepričevanju kupil frčija za birmo ,v upanju da me bo hitr minilo in jim bom nehal težit ...EEEEEE WRONG! :D S frčijem sem se kar rad vozil. Pri 14letih naredim izpit za moped... prvič se legalno vozm...gut filing 8) .kmalu po izpitu je sledila yamaha DT50MX (nauču šaltat na pokvarjenemu menjalniku 8) ) ,ker sem se hotu po 'luknah' vozt... to so bli začetki moje enduro karjere (takrat še nisem vedu kva sploh je enduro). Motorček mi je bil všeč ,vendar samo eno leto.Nakar sem se ZELOOO zagrel za yamaho DT125. No izpita ni blo , dnarja pa 300.000 (prodan motor + moj keš). DTejko sem vseen dobil ,čeprov nas je koštala 750.000 (tistih 300.000 + ostalo oči... kasnej sem še 200.000 odplaču po mesecih dela).

En let sem se brez izpita vozu.Ko pa sem koooonnnčnnoooo naredu izpit je bil ŽUUUURRR!!!!

Glede staršev pa:

Hvala jim za vso podporo (čeprov sta blazno PROTI) in finance. HVALA HVALA HVALA ...res sta THE BEST. Oče ni nikol pustu da bi se vozu s kako kripo in zato smo tud kupil novo DT. Opremo sem si po mesecu in pol dela (od 7.00 do najmanj 17.00) kupil sam. Oče nima nobenih motorističnih izkušenj ...jaz sem prvi v familiji ,ampak je vseeno tako pameten da ve kaj je brezhiben motor. Očetu in mami čast in hvala vekomaj. :D Po 4letih ...vsakič ko grem na cesto... Mihaaa MERKI NO! :D Kar se tiče motorjev in izkušenj z njimi ... vozim se iz dneva v dan novim izkušnjam in neumnostim naproti.

BTW: Tisti meseci dela za opremo so mi pred parimi dnvi rešil VELIKKKK kože.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez dve leti oz. prej si pa obetam PRAVI motor. 8)

Bomo vidl kva bo mam rekla in oče... jih že pripravljam na šok :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpora staršev je zelo važna o imeti ali ne motor,kajti ve se gdo so starši in kaj nam oni pomenijo.Usmerjajo nas na nek pameten cilj,po drugi strani nam pa delijo svoje izkušnje.Pri meni ni bilo problemov,vse sem dosegel z pogovorom in veliko truda glede financ.V rani mladosti sem si sposodil pony expresa in tako se je začelo...od razbitih kolen do podrgnjenih komolcov...zato sem pa raje šel na mehkejšo podlago in tako sem postal enduraš po srcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se počasi že sprašujem če sta moja dva edina na svetu ki me bota uničla, ker mam rad motorje?!?!?!

ziher nis sam, pr nas smo se glih dons spet skregal k sm spet umenu da grem to jesen izpit delat, po pa mat spet težila da ona nau imela nč zraven motorja.....ah je*beš bo bol, upam

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja motoristicna pot se je začela pr 8 letih z yamaho pw 80 (tri brzine) glede starsev je pa tak da smo vsi motoristicni freaki in je bla totalna podpora :!: :wink: 8) za kar sem jim neizmerno hvaležen :!: je pa res da me mama ni niti enkrat sla pogledat kako drvim cez drn in strn :!: se boljse da ne :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja starši!Pri meni je tako.Ker sem še v pufih za yam 250 drag star,rad bi pa menjal,sem prosil starše za pomoč.Čeprav sta vedno ko grem na kakšno daljšo turo v skrbeh,mi nikoli nič ne prigovarjata.Jaz sem pa tudi tolko fer,da se vedno javim ko pridem na cilj.

Ker imam v planu kupiti yam XY900S,pa je mal kriza s kešom mi bosta pomagala do novega motorja.ql starša a ne...

lp bošti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

no, ker sem še vedno bolj svež na tem forumu, pa sem malo šel brskat in prebirat stare teme. Pa sem se odločil, da še jaz povem, kako je bilo s to stvarjo pri meni.

Vse skupaj se je začelo s staro "trojko". Sicer neverjetni letnik - 1965, ampak še danes v voznem stanju. No, ta je bil od očeta in sem ga dobil za vozit, če sem bil priden :) Točno se že ne spomnim, koliko sem bil takrat star, bil sem ravno nekaj takega, da sem lahko z nogami dosegel tla in stisnil tisto trdo sklopko z roko. Stvar mi je bila seveda všeč - vozil sem se predvsem po gozdu, ampak še vedno pa je bila želja po cestnih motorjih. Dodatno sta me namreč navduševala še bratranca, ki sta kar naprej imela neke motorje in smo se vozili naokrog.

Potem pa sem prišel pri 16ih na dan z idejo, da bi šel delat izpit za 125ccm. No, tu se je pa zakompliciralo in je bila mami seveda proti. Sčasoma sem jo omehčal in naredil izpit. Če se prav spomnim, sem ga financiral (oz. vsaj večino) sam s prihodki od raznih počitniških del.

No potem sem se pa odločil, da je čas da kupim en 125ccm cestni motor. Doma sem jih omehčal, in z njihovo pomočjo (finančno) tudi nabavil Gilero Cx 125. Stvar sem potem moral prodati, ker sem rabil finance - izpit za avto, računalnik, kar pa sem moral sam financirat. Tko da nekje od takrat (4 leta) nimam nobenega motorja, ampak zdaj pa se je spet oglasila želja.

In ko sem zdaj omenil mami, da bom nekaj nabavil.. tko odločno pa še ni bila nikoli proti :lol: Ne vem, kako to, morda je mislila, da me je že minila želja po motorjih, ampak temu še zdaleč ni tako :wink: Pač ni bilo financ do sedaj hehe 8) No, jo bom že omehčal, drugače ga bom pa pač pripeljal domov in bo kar bo :lol: Fotr pa vem, da nima nič proti hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našparala šolde, kupla Viragico 250, doma nič povedala in se po enem letu pripeljala z njo v SG pred hišo. Mamo je skor kap in neki časa sploh ni verjela, da je motor res moj, ata je pa veselo skakal okol motorja in bil cel navdušev, da njegova hčerka zna motor vozit :P :lol: :D Ko sem lani pripeljala domov Diversonko je mamo spet skoraj kap, ker je bila prepričana, da bom prodala motor in da bo s tem konec mojega motorističnega navdušenja :lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji starsi me pri nakupu novega motorja ne podpirajo. Pravijo, da sem se od prejsnega dovolj z berglami podprt.

lp DTW 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji starsi me pri nakupu novega motorja ne podpirajo. Pravijo, da sem se od prejsnega dovolj z berglami podprt.

lp DTW 8)

tebe vsaj bergle mene pa komaj voz! :cry:

sicer pa na koncu OŠ kupil enga starega avtomatika ki je laufu kadar se mu je zdelo! Pol mi je oče kupu po dveh mescih SŠ novo APN da sem lahko na bus hodu in s tem se je tuja denarnica zaprla! Pri 22 si pripeljem domov pa ni bilo kakšnega hudega kravala! Sedaj pa kar nekaj časa ne bo naslednjega :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa ata pa mama nočeta kupit v-maxa... :cry: :cry: :cry:

In kako naj jima povem, da se brez izpita in registracije včasih okoli vozim? :shock:

Verjetno bo res šok-terapija najbolj prava stvar :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tud ne bom nikol pozabu kako se je zacel in koliko ur tezenja smo mel da sem si kej izboril.Najprej moped za birmo,pol pa ...spomladi 99 sem ji pomagal obrezovati drevesa na vrtu(mami izredno rada vrtnari in sm se zaradi nje naucu drevje obrezovat in je full vesela ).No in ko sem bil na lojtri sem reku ce bi mi posodila 300.000 tisoc oziroma vzela kredit :oops: :oops: Seveda ze po predhodnem `masiranju`je rekla :Nejc bomo vidl :D :D In kaj smo vidli?naslednji dan sva ze bila na Vojkovi 48 in narocila novega Kawasakija kmx125!!!!!!!Do dones en najsrecnejsih dnevov v mojem lajfu!!Ostalih 300k sem dal sam.Vzdrzevanje smo pol malo kombinirali pa je slo.No zdej sem prodal(po 4. letih) in kupujem ....Bom najprej pocaku kaj Bo z Irakom ??? :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izpit A nardila pri 18ih...plačala sama...me ne zanima kaj majo starci za povedat

-prvi motor kupla pri 18ih skupi s fantom..me ne zanima kaj majo starci za povedat

-motor prodala, bla nekaj let sovoznica...me ne zanima kaj ma kdo za povedat

-drugi moped kupla skupi s fantom pri 23ih...motor cez dve leti odplacala tudi njemu....me ne zanima če komu kej ni usec.

-moped prodala in kupla tretji moped pri 25...me ne zanima če komu kej ni.....

in tko je vedno blo....me ne zanima...sama sluzim denar in sama lahko z njim razporejam....sama se vozim in sama nosim posledice svojih kretenarij ......nikol pricakovala da mi bo kdo kupil nekaj s cimer se ne strinja...

in sem hvalezna starsem da so me tako vzogjili :!:

....je pa res da je pametneje da starsi primaknejo kak tolar za boljsi in VARNEJSI moped in KVALITETNEJSO celado

pa to da ena dekleta so za to da vozijo ena pa niso...ne me smejat :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom najprej pocaku kaj Bo z Irakom ??? :evil:  :evil:

Pol najbolje da jutr nehamo zivet, ce bi na to gledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men tud ata pa mama ne dasta za motor! UAAAAAAA, uaaaaaa, uaaaa, šmrc, šmrc.... :cry: :cry: :cry: :cry:

Sta mi pa zato motoristične hlače kupila za RD, hi, hi. :lol: :lol: :lol:

(DaSeNeBiPrehladilPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men tud ata pa mama ne dasta za motor! UAAAAAAA, uaaaaaa, uaaaa, šmrc, šmrc.... :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  

Sta mi pa zato motoristične hlače kupila za RD, hi, hi. :lol:  :lol:  :lol:  

(DaSeNeBiPrehladilPress)

Si pa moral ti kake solde dat UAAAAAAAAAAA,uaaaaaaaa,uaaaaaaa, šmrc in je zate manj ostal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robbert

Nisem mislu prevec resno stemu :shock: Pac malo bom pocaku,ker za tisto kar si zelim(KTM LC4 640),nimam zadosti financ in se mi zdi mal brez veze kr neki kupit samo zato,da bom pac mel.Ce pa kdove za kaksnega dobrega KLE-ja je pa tud dobrodoslo :shock: :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je bil pri naši hiši tabu; stari foter se je v petdesetih skoraj ubil z Lambretto in od takrat je bila tema zaključena.

Vsako moledovanje glede motofrčev je naletelo na gluha ušesa, vedno so rekli, da me oni ne bodo pri tem podpirali, ko pa si bom sam služil, pa bo to čisto moja stvar. Tako sem sam zaslužil in opravil izpit pri 22-ih, kupil Vespo pri 23-ih (ogenj v strehi, na tem mestu so bile izrečene iste besede kot pri Tejki :wink: ), pri 25-ih prvi resni motor.

Seveda je potem (po njihovem) vožnja na motorju kriva za vse mogoče simptome, od glavobola in driske do nespečnosti in ošpic. Pa kaj češ, kot že napisano, strah jih je za nas (tudi za še starejše med nami) in nas poskušajo zavarovati po svojih najboljših močeh, čeprav njihove metode niso vedno primerne.

Ne upam pa si napovedovati, kako bom jaz reagiral, ko bom v isti situaciji v vlogi starša; upam, da bom premogel toliko modrosti in premišljenosti kot Brrrm in Klimbra.

Srečno vožnjo vsem, mirne živce in veliko mero zaupanja staršem!

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se kako metanje ob tla ob kakem neodobravanju stasev nemunost.

ce ne zelijo kupit..potem lahko pomagaja...ce nocejo niti tega potem si kupi sam...ce si premlad da bi si denar zasluzil potem ne smes vozit motorja (vsaj po cesti ne)...in ko si star 18 let je lahko tvoje uklanjanje zahtevam starsev dveh izvorov :

-ali se jih boljiš

-ali pa jih spoštuješ in to pocnes iz obzirnosti.

vecinoma opazam da so problemi s starsi tam, kjer ni dinarckov za moped pa bi mogla mama malo pristavit...e pa sad....jest sem na svoj moped cakala....ufff..doooooooooooolgooooo.....in ko je bil kes kupila brez da bi koga od starsev vprasala....sem povedala sicer da izpit je in da so moji nameni taki in taki, da imam denar in da me ne zanima....in mojemu fotru in mat se dons bolj fino zdi, da vozim motor kot meni :D :D

zavijanje v vato in "varovanje" pred hudobnim svetom svetom ponavadi obordi ravno nasprotne rezultate od željenih....cyc in ostali...dejte mami brat tale forum....pol pa nehite jamrat ampak pejte delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa moral ti kake solde dat UAAAAAAAAAAA,uaaaaaaaa,uaaaaaaa, šmrc in je zate manj ostal!

Točno tako! In zato šele čez leto na nov moped. :cry: :cry:

Mah, naj se mulc fura! Nečem bit tako zariban, kot so bili moji ta stari do mene. In če se spomnim, 1 (eno) plačo je stala CZ kroska 175ccm v Kopru iz ladje, ko so jim Američani zavrnili uvoz. Sem malo manj ko po kolenih doma po kuhinji plazil, pa nič! :cry: :cry: :cry: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!