Skoči na vsebino

Ime društva motoristov


HHV

Priporočene objave

Ime društva motoristov nam dela preglavice. Biti mora kratko, jedrnato in mora izražati našo dejavnost. Ali bo v ime nujno vključiti besedico društvo ali ne, bomo še preverili. Zaenkrat izgleda, da bo morala biti.

Napišite svoje predloge, da vidimo voljo ljudstva!

Nekaj predlogov je že padlo:

- DMM - Društvo motoristi za motoriste

- MAG Slovenija (Moto Akcijska Grupa Slovenija)

- Društvo za zaščito motoristov

- MAZ Moto Aktivistično združenje

- MAS Moto Aktivistična skupina

- MAG.SI Moto Aktivistična Grupa Sloveniije

- MAGS Moto Aktivistična Grupa Sloveniije

- MMS Motoristična mreža Slovenije

- SAMM - slovenska aktivna motoristična mreža

- DRAM - Drustvo Resnicno Aktivnih Motoristov

- DNM - Društvo za napredek motociklizma

- DMM - Društvo motorist motoristu

- MAKSI - Motoristični Aktivisti Slovenije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kako je z društvi, toda vem, da če firma želi imeti v svojem nazivu ime Slovenija, mora dobiti dovoljenje Vlade, drugače se pod tem imenom ne more registrirati. Postopek pa je po navadi zelo dolg, zato je potrebno pridobiti natančne informacije.

lp Dada

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli MAG imamo malo pomislekov. Rajše bi bili nekaj čisto svojega in šele potem bi se, če se tako odločimo, pridružili oz. sodelovali z drugimi npr. Mag in Fema organizacijami. Člani MAG združenja ali FEMe pa smo lahko tudi če imamo ime "Puščavski vrtičkarji". Še kakšna ideja?

Pa tudi Damjana ima čisto prav. Zakon nas pri uporabi imena države zadržuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj MAG Slovenija smo lahko tudi, če nismo člani MAG združenja. Ali ne?

Samo MAG očitno! Je to še tako prepoznavno? Mogoče za motoriste. Kaj pa ostali narod? Če hočemo dobivati donacije od drugih, med njimi tudi od države, se bomo morali delati lepi pred vsemi in nas bodo morali prepoznavati. Kratica MAG pa povprečnemu udeležencu v cestnem prometu bolj malo pomeni. Tako jest mislm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAG SLOVENIJA, ...kot prvo čas za ustanovitev je, sploh preden bo ostalo dobilo vsaj približno obliko, bo država tudi svoje odmlela.

Kot drugo, prepoznavnost, ... no ja sicer pa kaj pa jst vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj MAG Slovenija smo lahko tudi, če nismo člani MAG združenja. Ali ne?

Samo MAG očitno! Je to še tako prepoznavno? Mogoče za motoriste. Kaj pa ostali narod? Če hočemo dobivati donacije od drugih, med njimi tudi od države, se bomo morali delati lepi pred vsemi in nas bodo morali prepoznavati. Kratica MAG pa povprečnemu udeležencu v cestnem prometu bolj malo pomeni. Tako jest mislm.

Kot tudi kero koli drugo ime na seznamu oz. predlagano. Ime naj ima težo v motorističnem svetu, civile bo pa potrebno izobraziti.

Pa ja ne mislite, da je stvar zaključena prej kot v 4-5 letih preden padejo prvi rezultati!?

Upam da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne MAG, no! A bomo polno ime pol pisali Motorcycle action group? Kaj pa slovenskost? Nas bodo obsojali, da nekaj frajarimo, pa da si sposojamo tuje nazive, pa tko naprej. Sploh pa, če se danes odločimo za to ime in ga MAG ne potrdi, potem tudi ne bo možnosti kasneje pristopiti k tej skupini. Sicer je pa MAG odkrito politična zadeva, mi pa nimamo takih namenov, ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa tudi tole s Slovenijo spet ni tako komplicirano. Pač malo dlje traja, samo v končni fazi se ponavadi dobi dovoljenje, če je zahteva dobro utemeljena. Do takrat se lahko uporablja samo MAG. Je pa v tem primeru prednost (ali pogoj?), da je ime lokalizirana verzija mednarodnega imena, ki se uporablja tudi v drugih državah. Puščavski vrtičkarji Slovenija najbrž nebi šlo... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okoli imena ne bi veliko razmišljal saj je že naslov dovolj zgovoren:

MOTORISTIČNO DRUŠTVO nekak mi vleče na klasiko

DRUŠTVO MOTORISTOV SLOVENIJE to bo po moje najboljš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAG verjetno res ni dobro saj je ime že rezervirano (tednik) tako da bi si lahko kdo narobe razlagal.

Kar se pa Slovenije tiče mislim da ni treba nikogar prosit samo v uradno ime se ga ne sme dat. Potem se ga lahko po mili voji uporablja.

lp

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi jaz podobno razmišljal, vendar SSKJ pravi takole:

grupa -e ž (u)

1. navadno s prilastkom več ljudi, ki jih kaj povezuje,

druži; skupina: udeleženci so se razdelili v interesne

grupe; jurišna grupa; koalicija več političnih grup;

nastop folklorne grupe / v delovni grupi je pet

učencev // več ljudi, stvari, ki so v določenem času

skupaj: bliža se grupa turistov

2. kar ima v okviru kake razporeditve, razdelitve

enake, podobne značilnosti: njegova prozna dela

razdelimo v tri grupe / slavistika se je odcepila od

indoevropeistike kot samostojna grupa

* mat. grupa množica elementov, med katerimi obstaja ena

računska operacija; voj. grupa odredov med

narodnoosvobodilnim bojem vojaška formacija z bataljoni in

odredi, vezana na določeno ozemlje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je pa MAG odkrito politična zadeva, mi pa nimamo takih namenov, ali pač?

Čim imaš besede kot so sodišča, zakonodaja, preventiva in preventiva v glavi se moramo pripravit,i da bomo delali z oko v roki s teto kurbo, hteli ali ne. Idealisti še nikoli niso prišli dlje od glasnih protestov in začudenih pogledov javnosti.

Zgornji predlog je verjetno tudio za vse slavistične puriste popolnoma sprejemljiv?! Hej Dane DOBER PREDLOG! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okoli imena ne bi veliko razmišljal saj je že naslov dovolj zgovoren:

MOTORISTIČNO DRUŠTVO nekak mi vleče na klasiko

DRUŠTVO MOTORISTOV SLOVENIJE to bo po moje najboljš

Preveč spominja na birokracijo ki do sedaj nič ni naredila.

@Bostov: Hmm, serješ ga kolega. Pri utemeljitvi me je pa Desmo prehitel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, vendar vseeno mislim, da je beseda "grupa" dediščina iz jezika naših južnih sosedov, pa čeprav je v slovarju navedena. Mi je bolj všeč izraz "skupina"...Pa nimam nič proti južnimm sosedom, politika pa me tudi preveč ne zanima. Sem samo za naš jezik, brez tujk, takih in drugačnih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAS? Tole je pa simpatično. Moto Aktivistična Skupina, lahko pa se uporablja logotip, na katerem bo pisala samo kratica MAS, pa se lahko svobodno interpretira kot Moto Aktivisti Slovenije. Kratica poudarja vse tisto kot MAG, brez neprijetnih prizvokov politike za nekatere zaenkrat!

Dajmo še kaj, na koncu bomo pa v anketi glasovali in se tako odločili.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za Drustvo motoristov Slovenije. Neki s Slovenijo mora bit. da smo prepoznavni. Bodo ze odobrili na Vladi, pa treba je tocno prebrat kako je s tem glede imena drzave.

Slovenc za Slovenijo. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. člen zakona o društvih med drugim (in edino to o Sloveniji) pravi "Ime društva ne sme vsebovati besedne zveze Republika Slovenija".

Če je to edina omejitev, smo lahko tudi MASS. :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za Drustvo motoristov Slovenije. Neki s Slovenijo mora bit. da smo prepoznavni. Bodo ze odobrili na Vladi, pa treba je tocno prebrat kako je s tem glede imena drzave.

8)

Kot sem že rekel sploh ni treba komplicirat. Registriramo po določenim imenom pol pa samo dodamo Slovenija in se povsod predstavljamo tako.

Točno ime je sam za birokracijo.

Npr. MAS - uradni naziv. Komercialni blagovna znamka, če lahko tako rečemo pa MAS Slovenija-je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!