Skoči na vsebino

Ime društva motoristov


HHV

Priporočene objave

4. člen zakona o društvih med drugim (in edino to o Sloveniji) pravi "Ime društva ne sme vsebovati besedne zveze Republika Slovenija".

Če je to edina omejitev, smo lahko tudi MASS. :wink: :D

Torej samo Slovenija ni panike. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...na motoristKe smo pa pozabili??

Kako se ze rece temu pojavu, ko zenske hocejo bit enakopravne in enakovredne..?.... :D

Zato mislim, da razna imena, ki omenjajo samo motoriste odpadejo...razen, ce ne bojo opazile :)

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za uporabo imena Slovenija v nazivu društva (ustanove, zavoda, družbe) se zaprosi Ministrstvo za gospodarstvo. Potem na MG preverijo ali prosilec izpolnjuje pogoje, ki so navedeni poleg Zakona o gospodasrkih družbah..., še v enem sklepu Vlade RS iz leta 2001. Če izpolnjuje pogoje mu potem Vlada RS uporabo imena, odobri. Med pogoji je tudi ta, da mora biti ''dejavnost'' društva, zavoda ustanove ali podjetja za Republiko Slovenijo izrednega pomena. Kaj je pa izredni pomen pa ni definirano.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flayo... jaz kot eden od ustanovnih članov al karkoli sem že pač sem tudi ženska pa me ne moti, če bo napisano motoristi.... ne bodimo dlakocepski tam kjer ni treba...

MENI SE MAS ALI MASS TUDI NE ZDI SLABO.. JE PA RES, DA MALO NA TRGOVINO ČEVLJEV SPOMINJA.

kar pa tudi ni slabo, saj si bodo prej zapomnili kratico, ker jim je že nekako v ušesih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MENI SE MAS ALI MASS TUDI NE ZDI SLABO.. JE PA RES, DA MALO NA TRGOVINO ČEVLJEV SPOMINJA.

kar pa tudi ni slabo, saj si bodo prej zapomnili kratico, ker jim je že nekako v ušesih.

Dejstvo je, da se bomo kaj drugačnrga oz. novga težko zmislil. Poznam več ljudi, ki so hoteli ustanovit podjetje pa so naletel na kar velike težave.

Praktično je vse kar se zmisliš že registrirano. Ponavadi se potem kombinira iz več imeni ali dodaja kakšne pridevnike.

Treba bi bilo pogledat oziroma vprašat v sodni register, tam majo vsa imena.

Dobro bi bilo, da se najde več imen potem pa preveri kako je z njimi.

Sicer pa tud drug moj predlog ni za odpisat MAZ - Moto aktivistično združenje. Potem se pa pač vidi kaj pride v poštev in se izbere pravega.

lp

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flayo... jaz kot eden od ustanovnih članov al karkoli sem že pač sem tudi ženska pa me ne moti, če bo napisano motoristi.... ne bodimo dlakocepski tam kjer ni treba...

Ja, ja, ja...ce pa noben ne bi omenu, bi bil pa ziher cel halo :roll:

Se opravicujem, ampak res nisem imel namena dlakocepiti.

S spostovanjem,

Motorist FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo prvo stran sem prebral ...

Ce vas ime Slovenija moti, pa hkrati zelite mednarodno prepoznavnost pa bodite MAG.SI pa bodo vsi vedeli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beseda aktivistična izpade zelo grdo, bi še kakšen pomislil da gre za teroriste.

Jest se ganz gvišn strinjam s tabo. Ampak kaj ko so tujke tko simpatične. Sej se nebi rad šel šriftštelerja ampak v frazi Moto aktivistična grupa ne vidim niti ene Kranjske besede.

Pa da ne boste mislili, da samo kritiziram. Tudi sam razmišljam o imenu. Ko se bom kaj primernega spomnil se bom oglasil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena pikra:

Društvo Uporabnih Motiristov Slovenije(DUM Slovenije)

Odpade, DUM že obstaja. Društvo uporabnikov mobilnih komunikacij in interneta. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

El Barto & Motosvet & Co., LTD (nene, šala...) Društvo Prijateljev Motosveta (moto-sveta in motosveta.com Guzziji bi znoreli... :)) (v bistvu še ena šala.....)

Zdaj pa res:

MZS, MDS

(Moto(ristična) (z)družba Slovencev (ni slovenija, tak kot prepoveduje zakon pa tudi zdrženje oz združba je lahko, poznam primer)

Društvo Motoristov Za Motoriste (DMZM, DMM)

društvo motoristi motoristom (spet DMM)

DAMN! Društvo anonimnih motorističnih norcev (bom raje nehal, ker mi same norije po glavi letijo...verjetnoo je dež kriv pa mam kurcšlus v glavi)

Nebi pa bilo slabo, če bi imela kratica kak udaren pomen, ko bi pa prečital celotno ime, pa čisto krotkega

Tak, grem delat.

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi pa bilo slabo, če bi imela kratica kak udaren pomen, ko bi pa prečital celotno ime, pa čisto krotkega

Tak, grem delat.

El B.

Dobro povedano ... se strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo društvo nekoliko drugačno kot smo sicer navajeni, če bo to neko združenje prepredeno preko vse Slovenije ter zajelo vse možne interese vseh motoristov ne glede na kakršnekoli razlike, tedaj predlagam :

MOTORISTIČNO MREŽO Slovenije

ali na kratko MMS

ali MM Slovenija

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi pa bilo slabo, če bi imela kratica kak udaren pomen, ko bi pa prečital celotno ime, pa čisto krotkega

Tak, grem delat.

El B.

Dobro povedano ... se strinjam

Mogoce DRAM:

Drustvo

Resnicno

Aktivnih

Motoristov.

Just kidding. ;) ;) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali na kratko MMS

MMS = Melodije Morja in Sonca :shock: :? :wink: :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali na kratko MMS

MMS = Melodije Morja in Sonca :shock: :? :wink: :idea: :arrow:

Melodije Morja in Sonca so samo zaključna manifestacija za občinstvo, ko bomo imeli vsako leto občni zbor.

:wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MMS je že zdaj na plakatih in bo še nekaj časa (trustSimobil&Mobitelpress). Multimedia messaging service.

Ampak motoristična mreža tudi ni slabo. KAj pa SAMM - slovenska aktivna motoristična mreža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ta "aktivna" mi nekako ne sede... Če ste se ustanovili, ste se verjetno z namenom, da boste aktivni...

Zgolj moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!