Skoči na vsebino

Ime društva motoristov


HHV

Priporočene objave

Kaj pa Motoristicna Zveza Slovenije?

FLAYO

Flayo, zveza bomo, ko se bomo s kom povezovali. Posamično društvo še ni zveza! Mogoče se bomo nekoč več društev povezalo v kakšno zvezo. Takrat pa bo lahko tako ime. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drustvo motoristov Slovenije (DMS) je dalec najboljse od ponujenih izbir ... Izogibajte se v imenu besed "aktivisti", "grupe" in podobno, ker se slabo slisi, pa se slovensko ni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo, zdaj so že volitve! Debatirali smo že. Cyc, kršiš volilni molk! :twisted: Joke!

No o slovenščini pa tole iz SSKJ: B'reku, de če je tle not, je tu po Sluvensk, ane? :lol:

aktivist -a m (i) kdor zelo aktivno deluje v

kaki organizaciji ali gibanju: vključiti se med

kulturne aktiviste; mladinski, partijski, sindikalni

aktivist; sestanka so se udeležili tudi aktivisti s

terena // med narodnoosvobodilnim bojem in prva leta po

1945 politični delavec Osvobodilne fronte med

ljudstvom: aktivist od leta 1941; delovanje

aktivistov

grupa -e ž (u)

1. navadno s prilastkom več ljudi, ki jih kaj

povezuje, druži; skupina: udeleženci so se

razdelili v interesne grupe; jurišna grupa; koalicija

več političnih grup; nastop folklorne grupe / v

delovni grupi je pet učencev // več ljudi, stvari, ki

so v določenem času skupaj: bliža se grupa

turistov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi nekaj volilni molk kršite, bom pa še jaz :

izogibajte se besedi društvo, ker je skozi zgodovino preteklih let beseda pridobila dokaj negativno konotacijo zaradi :

- društvo zdravljenih alkoholikov

- tajno društvo PGC

- razna lovska društva

- društvo za zaščito in varstvo karkoli in kogarkoli

:wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi nekaj volilni molk kršite, bom pa še jaz :

izogibajte se besedi društvo, ker je skozi zgodovino preteklih let beseda pridobila dokaj negativno konotacijo zaradi :

- društvo zdravljenih alkoholikov

- tajno društvo PGC

- razna lovska društva

- društvo za zaščito in varstvo karkoli in kogarkoli

:wink:  :D

(ad 3.) Ran!!!! Ne klič hudiča!! :twisted: :twisted: :wink:

To o besedi društvo v imenu pa nekaj zakon nalaga. Bomo še dokončno preverili! Važno je, da se izbere pravo kratico, tista ki bo v našem logotipu in se bo najbolj videla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(ad 3.) Ran!!!! Ne klič hudiča!! :twisted:  :twisted:  :wink:  

To o besedi društvo v imenu pa nekaj zakon nalaga. Bomo še dokončno preverili! Važno je, da se izbere pravo kratico, tista ki bo v našem logotipu in se bo najbolj videla.

Sem vedel, da se boš oglasil.

Posebno tista o lovskem društvu ??

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na temo o kateri je govora bi dal prvo mesto DMM in drugo mesto DMS :)

Ker je namen pomagati en drugemu oziroma motorist motoristu in kjer si motoristi pomagajo glede takšnega ali drugačnega načina mi zveni DMM najbolje. :D

Ker če se odločimo oz. odločijo za DMS mi pač zveni preveč obširno (kar mogoče ni slabo :lol: ali pač) in se mi zdi preveč komercialno, ki pa ni namen v tem primeru. Tako društvo kot je DMS naj bi se ukvarjalo z vsemi problemi, organizacijami, reklamami, informacijami itn... za motoriste :oops: , če pa vzamemo ime DMM je ime bolj namenjeno pomoči en drugemu v primerih kot je v temi opisano in govora :)

Res pa je to samo moje mišljenje :lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker če se odločimo oz. odločijo za DMS mi pač zveni preveč obširno (kar mogoče ni slabo :lol: ali pač) in se mi zdi preveč komercialno, ki pa ni namen v tem primeru. Tako društvo kot je DMS naj bi se ukvarjalo z vsemi problemi, organizacijami, reklamami, informacijami itn... za motoriste :oops: ...

Res pa je to samo moje mišljenje :lol:  :D

Natanko v to smer naj bi enkrat tudi krenili, vendar pa je treba nekje začeti, zato bomo pri najbolj perečih problemih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po zakonu o društvih mora naziv vsebovati DRUŠTVO, KLUB ALI ZDRUŽENJE....... torej?

Dobr če mora bit neki tacga pol bi blo po moje bolš združenje.

Društvo mi zveni preveč splošno in znucano.

Ne vem zakaj glasujete tolk ravno za DMS a res nimate bolš ideje.

Maksi je sigurno bolš.

Lahko pa dodamo k vsakem predlaganem imenu dodatek - DRUŠTVO, KLUB ALI ZDRUŽENJE - ki ga zahteva birokracija uporabljamo pa sam kratico brez uradne priponke.

Kako se reklamiraš ne briga nikogar nič sam, da je na papirjih zadovoljeno birokratom.

Po moje bi moral te svari bolj dorečt. Če je moj predlog sprejemljiv potem bi moral glasovat o kompletnem imenu ali pa sam o komercialnem, ki se bo dejansko uporabljalo. Lahko tukaj glasujemo potem se bo pa ugotovilo, da je tko brezpredmetno ker mora bit zraven še to in to.

lp

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne spominja Maksi na kakšno pomanjševalnico Maksa, ali pa na Maxi market, ali pa na Maksi pes Fik?? No, samo moje mnenje, ampak na prvi pogled mene nič ne spomni na motoriste, niti na kratico ne.

Se mi zdi, da Društvo motoristov deluje dovolj resno in nevtralno. Meni je všeč tudi Mreža motoristov ali Moto mreža ipd (s podnapisom društvo motoristov). Vsi za motoriste, motoristi za vse (??).

BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne spominja Maksi na kakšno pomanjševalnico Maksa, ali pa na Maxi market, ali pa na Maksi pes Fik?? No, samo moje mnenje, ampak na prvi pogled mene nič ne spomni na motoriste, niti na kratico ne.

... morda bi se pa našlo kaj v povezavi z MAD MAX???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne spominja Maksi na kakšno pomanjševalnico Maksa, ali pa na Maxi market, ali pa na Maksi pes Fik?? No, samo moje mnenje, ampak na prvi pogled mene nič ne spomni na motoriste, niti na kratico ne.

... morda bi se pa našlo kaj v povezavi z MAD MAX???

En Maxi-burek bi js zdele pojedu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa dodamo k vsakem predlaganem imenu dodatek - DRUŠTVO, KLUB ALI ZDRUŽENJE - ki ga zahteva birokracija uporabljamo pa sam kratico brez uradne priponke.

V statutu itak lahko napišeš polno ime in kratico, ki se lahko kasneje legalno uporablja v vseh pravnih in nepravnih zadevšnah... Torej ime, ki vsebuje društvo in kratica ali skrajšano ime, ki nima društva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne spominja Maksi na kakšno pomanjševalnico Maksa, ali pa na Maxi market, ali pa na Maksi pes Fik?? No, samo moje mnenje, ampak na prvi pogled mene nič ne spomni na motoriste, niti na kratico ne.

BMG

Lahko si pa predstavljas Maksi kot tri ali vec Maksov :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je res ampak če gremo pošteno v detajle ne bomo našli tud enga imena, ki nebi na neki asociiral. Za neki se je pač treba odločit pa je ker očitno ne bomo drgač pršli nikamor. Mogl bi vsi stopit skupaj in sigurn bi se najdl kaj pametnga ne pa da se nas sam ene par trud neki najdit. K smo začel sem si mislu zdaj bodo imena kar deževala pa so očitno glavice brez idej.

lp

dane

A ne spominja Maksi na kakšno pomanjševalnico Maksa, ali pa na Maxi market, ali pa na Maksi pes Fik?? No, samo moje mnenje, ampak na prvi pogled mene nič ne spomni na motoriste, niti na kratico ne.

Se mi zdi, da Društvo motoristov deluje dovolj resno in nevtralno. Meni je všeč tudi Mreža motoristov ali Moto mreža ipd (s podnapisom društvo motoristov). Vsi za motoriste, motoristi za vse (??).

BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dane, to je to!! Sicer je drugačno izhodišče (predvsem finančno), ampak ista smer. Tudi kratica mi je všeč - MSF (Motorcycle Safety Foundation), samo ne vem, kako bi to poslovenili z isto kratico (Motoristično varnostno združenje, Forum za varnost motoristov, Motoristični svetovalni forum, Motoristični (so)svet ..Forum za varnost motoristov...sorry, ma je pozna ura).

Najbolj všeč mi je ta del:

"The staff also works closely with the motorcycle-safety coordinators of the Air Force, Army, Coast Guard, Marines, and the Navy, recognizing nearly 200 military RiderCourse® sites."

cool, ne?? Samo še vojsko prevzamemo, pa bo.

Tisto s tremi Maksi-ji in Mad Maxom - OK, ste me prepričali. Tudi maxi-burek je v redu, posebno če je sirov. In vroč.

BMG

PS:

Na, še ena inventivna: Svet za enakopravnost motoristov - SEM! Ali pa še bolj trdno: Društvo za enakopravnost motoristov - DEM!!

Kdo pravi, da nimamo idej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!