Skoči na vsebino

Kmetijska mehanizacija


Priporočene objave

Vsi vemo da v kmetijstvu ni kakšne hude perspektive razen če ne živiš na ravnini-pa še ti jamrajo ko hudič. Pri nas v hribih je pa tako, da se kosi samo še zaradi subvencij pa da je okolica kolikortoliko zgledno urejena...

OK!

Situacija je taka in problem je sledeč...

Do nedavnega smo naš mali košček zemlje dajali v najem, da smo ga skupaj z vso mašinerijo opedenali v dveh dneh. Taisti najemnik je imel v najemu celo grapo in sedaj po poplavah smo edino naš travnik usposobili, da bi se ga lahko že to sezono spet kosilo. AMPAK - ker najemnik ni doma za ovinkom in hodi kar daleč se mu ne splača hodit kosit sam naše uboge parcelice... In kaj sedaj? Prst u rito in gate na glavo al kaj?

Ni druge, kot, da sami pokosimo in kar na tleh pustimo da se pokošeno pretvori v humus. Ampak s čim? Na pšodstrehi je ena stara Alpinka, ki že 15 let ni vžgala... Dvomim, da bi se ji to še kdaj zahotelo ravno letos pa spet drugo leto...

Naj bo to tema v kateri se govori o kmetijski mehanizaciji jaz pa zbiram predloge in ponudbe za eno dokaj ugodno kosilnico za po obrunkih! Če ima kdo kakšen predlog ali pa ponudbo kar z besedo na dan. Ampak da se ve: Motor je velik strošek ampak ponuja užitke, kosilnica pa ni tako velik strošek in ne ponuje niti minute užitka... Če kdo ve kaj hočem povedat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno BCS-ko nabavi.......baje.....je uporabna tudi na malček bolj strmem terenu......pa še kar poceni se da dobit rabljene!!!

Mal pogoglaj po oglasih!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En hektar čiste ravnine pa slab hektar tazga brega, da je kje treba s koso... Gor v grivi je pouhn mahu, ker nič ne gnojimo, ker se ne splača :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi kar soglašal s Klimbro, ene BCS-ke imajo celo sedež in se lahko voziš po ravnem (meni se je, ko sem bil otrok, to zdelo prav imenitno) ali pa spravi v pogon Alpinko (nikoli ne veš, mogoče te prijetno preseneti).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poba... včasih smo to vse na roke poštimal :whistle:

Ja BCSka ti je najboljša stvar. Travo pa posušot in na kup spravit. Če je kak kmet blizu mu lahko za stelo daš. Drgač pa... JBG, zgnila bo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ene par takih in boš imel vedno pokošeno :whistle:

tole bi bla zakon rešitev eno malo leseno štalco zbiješ pa par takileh kosilnic nort pa bo vse lepo obdelan še grmovje na bo hmal

če maš pa še kej mladičev jih pa lohk hitr prodaš za dobr dnar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klinac... Lani je fotr naštimou 2 take kosilnice in se ni skoraj nič pokosilo. Zraven bi je biu pa pokošen še sosedou garkl... Za naš breg bi rabu ceu let kosit s 30imi takimi kosilnicami :wacko: Samo kam jih pol dat čez zimo. Bemošpeh! Mi smo jih ''razstavli'' na kose pa pozimi vsake tolko dal mal ''na toplo''-zdej jih pa ni več :rolleyes:

To pa že naprej vem, de se nau nobeden ubadou s to travo dalj kot do faze, ko leži na tleh :whistle: Če kir kmet(kolkor jih je še ostalo) rabi naj si sam postreže!

Mislem-situacija je malo :alien1:

Vojč! S takim pr nas niti okol bajte ne prideš... Zato odpade :P

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja qrc... takle mamo :trance_33_sleep: Zdej ne vem al noben od motosvetoucou-kmetovalcev nima kakšnih podobnih težav al kaj :hmm:

No-vbistvu to ni čist moj problem ampak ker sva s fotrom zadnje čase v še kar uredu odnosih in ker on nima pojma o PCjih sem priskoču na pomoč. Mogoče sem izbral napačen forum :P

Vglavnem folk-limejte sem traktorje, pluge, freze, nakladalke, trosiuce za gnoj, obračalnike,... Hvalte se kaj mate doma al pa povejte širnemu motosvetu s kakšnim traktorjem ste bli takrat na veselici, ko ste spoznali vašo prvo punco! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod Lorenzo, pri nas v rovtah uporabljamo v take namene mulčerje. Je pa res, da bo TALE forum precej bolj primeren za tovrstne študije kot motomars.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj verjetno še ni glih za kosit, sploh če ne gnojite :unsure: :whistle:

in če počakaš da bo max velka trava, da je še sprejemljivo za okolico, pa potem nekoga najameš da ti zmulči?

kaj pa mate doma razen stare alpinke?

no me je že Hattori Hanzo prehitel...

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pr bajti je še en zrihtan Pasquali... Mulčer lih ne pride v poštev, ke je mal prevelik finančni vložek glede na resnost kmetovanja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najučinkovitejši bo mulčer najbolje kladivar da še kakšne manjše veje zdrobi :worship: sam moraš pa imeti traktor da bo gnal mulčarja :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slike003133nl.jpg

moj predlog,

ko boš to sprobal več sploh neboš hotu na motor :P

Popravljeno . Popravil doggie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slike003133nl.jpg

moj predlog,

ko boš to sprobal več sploh neboš hotu na motor :P

doggie, takega imaš na vikendu :kva2: ? :naughty: teren je primeren, če se mi dobro zdi? ;)

ps.: hec mora bit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povabiš Društvo podeželjske mladine (gori jih mate polno) jim daš parcelo na razpolago, da organizirajo igre v v košnji in grabljenju zatojn. Tako boda ubiti 2 muhi na en mah: košnja in še počiščeno bo.

:)

Drugače pa je najcenejše 1 teden dopusta, pa koso v roke pa kosit. Ali pa kakega soseda nahecat da ti pokosi in mu to plačaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

doggie, takega imaš na vikendu :kva2: ? :naughty: teren je primeren, če se mi dobro zdi? ;)

ps.: hec mora bit ;)

še nej,

de pa ferrari rdeče barve,

samo te se dečki v vejsi svadijo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Angel_girl:

Pri podeželski mladini je še en plus! Imaš veselico na svojem travniku.

Tole od enega tedna dopusta je pa bolj tako-tako... Ker nisem glih čistilka se mi zdi, da se mi bolj splača delat.

Dva dni bi mogoče še žrtvoval pod pogojem, da se po južni grem peljat z mopedom :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doggie tistale specialka resant, ali kako jim že pravijo v sosednji avstriji je svinjsko draga, vem ker ga je kupil nekdanji znanec sedaj že pokojni, ker se je kljub tako dobremu stroju zvrnil/zdrsnil po bregu v globino.

Drugače pa najcenejše bo zrihtat alpinko, če imaš ti ali pa foter kaj mehankarskih izkušenj in delavnice, ni vrag da ne bi spet laufala, je pa res da danes se bolj malo še popravlja, ker je nekako z navade pri tako potrošniški družbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!