Skoči na vsebino

Sirija in Jordanija 2008


rrrr

Priporočene objave

Z mojo jutri odrineva v predhodnico, Leteči in Mack pa s svojima za nama. Zgleda, da bo spet dren - letos na drugem koncu geocentrične luže.

Me zanima, če bo še koga zvleklo v tisti konec.

Ko se vrnemo, pa kaj prilimamo.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je malo prepozno. Ampak vseeno. V Ammanu svetujem hotel AlSaraya v downtown-u. Cene zelo spodobne, sobe so čiste, lastnik je karakter zase in vama bo z veseljem svetoval, kaj, kje, kako. Dvomim, da se me spomni ampak ga vseeno lepo pozdravita, če se bosta oglasila tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še en hotel: Al Donna. Ravno odprt v letu 2004, kakih 200m severovzhodno od glavne mošeje v downtownu. Čisto, zelo ugodno, vredu lastnik, možnost parkiranja (vhod v pritličju).

Napisal pa sem tole za to kot dopolnilo Kecovemu postu, ker je bil takrat, ko sem bil jaz dol, cel problem s spodobnim accomodationom v Ammanu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super. :OK: :OK:

se priporočam za izčrpno poročilo ko se vrnete :yea1:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo mogoče izkušnje kako je z transportom goriva v dodatnih ročkah iz Sirije v Turčijo, kot tudi iz Bolgarije v Turčijo. Je dovoljeno ali znajo na meji zagnjavit.

Moram priznat da je razlika kar precejšnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo mogoče izkušnje kako je z transportom goriva v dodatnih ročkah iz Sirije v Turčijo, kot tudi iz Bolgarije v Turčijo. Je dovoljeno ali znajo na meji zagnjavit.

Moram priznat da je razlika kar precejšnja.

Mislim,da ne smeš imeti s sabo nič, oziroma lahko eno ročkico 5l. Jaz sem sicer "švercal" 40litrov iz Irana v Turčijo, kjer je bila razlika 80x, in so v iber težili. 20 litrov sem lahko nesel čez, 20 litrov pa vrgel stran (beri, cariniku v avto). Pa je šlo. :D : D :)

Iz Sirije ni bilo take panike glede goriva, so pa prekleto počasni in oderuški. Kasirajo "kar tako", mal za štos, drugače ne moreš nazaj v državo.

No, na motorju tako ali tako ne moreš ne vem koliko vozit s sabo, tako, da lahko, da rata :D

PS: Dobro fotkajte in mal dnevnika delajte, da boste shareali z ostalimi v albumih in med izleti !! ;) Uživajte 100 na uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BG>TR no problem. Tankaj točno na meji, za ograjo, pred BG policijsko-carinsko kontrolo, je ceneje kot v BG, vsaj dizel, mislim pa, da tudi bencin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacije.

Ja razlika v ceni bencina je kar precejšnja sploh ker je Turčija svinjsko draga. Zadnji kovček bo prazen pa lahko notri vržem benza da prihranim kakih 60EUR. Jebiga tudi to je bolje kot nič.

Sicer pa mi odrinemo v četrtek zjutraj report pa sledi po malo manj ko mesecu ko se vrnemo. Dekleti se itak vračati iz Damaska preko Istanbula v Lj z letalom ker ni dovolj dopusta, jast pa Mack bova pa še nekaj časa plužila po tisih krajih :naughty:

Sicer pa uživali bomo doli 100% v to sem prepričan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RRR se mi je javil pred kako uro z Turško Sirske meje kjer jima cariniki kuhajo kavo medtem ko čakajo na potrditev za vizo.

Pravi da je vroče za popizdit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RRR se mi je javil pred kako uro z Turško Sirske meje kjer jima cariniki kuhajo kavo medtem ko čakajo na potrditev za vizo.

Pravi da je vroče za popizdit :)

Juhu banda,

Tursko Sirska meja je ze nevem kje dalec za nama. Policaji, cariniki prijazni, samo preko crke zakona pa ne gre, tako da na malem prehodu v Kassabu to kar nekaj casa vzame. Potem pa Lattakia, tudi ce nic ne govori anglesko, bo Sirijec povedal 'welcome to Siria', pa caj ponudil. Po vrocini ob obali sva cez 'must see' Al Hisn (Crac) skocila v Homs, pa naprej do Palmire. Vmes postanek na jagodah (noro dobre, skoraj kot nase gozdne), murvah in akadinjah. Pojma nimam kaj to je, zdaj vem le, da so dobre, tako jim je pa pravil kuvajtcan, ki je se ene ful dobre pistacija style bonbone pritresel.

Puscava je na motorju se hladna, ponoci pa zebe. Leteci, na vhodu v Palmiro, ko se spuscas v mesto imate lusten hotelcek na levi strani, motorje za ograjo pod verando pospravis - pa povprasajte za sobe, ki na rusevine gledajo. Danasnja iz Palmire do Damaska je bila pa boleca - rit na kamele ni vajena, Hani jih je pa vceraj gonil, da sem pol metra od sedla odskakoval. Vrnil sem mu s krogom na mucku, samo je moral najprej svojo buco v celado zbasat. Odtlej trdi, da je motor skoraj boljsi kot kamela.

Danasnji postanek v Bagdad Cafeju 66 (jih je ze vec s podobnim imenom) je prinesel srecanje s Sediko, sicer iz Sarajeva, a danes s familijo zivi v Damasku, tako da sva se nekaj hintov za 'must see' dobila, pa jasno, ce kaj rabita...

Se najtezje od vsega - promet v mestih, med 'cistimi' kamioni na vpadnicah in taksisti in ostalimi guzvajoci v centrih. Saj veste - ce ti luci in zmigavci ne delajo je vse OK, ce pa si brez hupe, si pa odjeb... Ampak ce ste lani Marrakesh odvozili, boste tole tudi obvladali. Na veliki enduri si hitro opazen, ko pa te enkrat vidijo, pa ni vec problema. Pomahat ti mora pa itak vsak.

Danes skratka Damask, zaklala sva se, ker sva rinila jest v restavracijo, saj bi po poti se kaksne ulicne specialitete pomalicala, pa ni slo vec. Sva se jutri na zajtrk najavila. Aja, se hotel tukaj - Salam hotel imate v Osamljenem planetu - 25EUR, ni najcenejsi, je pa miren, pa ne predalec od starega mesta za kolke razmigat. Pelji za center, pa za Old City, potem pa vprasaj.

Jutri zajtrk, pa preko rimskega amfiteatra cez mejo. Racunava, da bova pritresla do Mrtvega morja. Aman - ce bo cas, ga puscava za povratek.

Da ne pozabim: pa saj ze veste - karkoli kupujes, barantaj. Cena na pol, je priblizna ocena. Zacnes torej malo nizje.

Fotke - prilimava, ko se vrneva.

rrrr

p.s.> eni grejo se dvakrat spat :naughty: - lepo furo voscim

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rrrr daj še kakšno napiši kako je v Siriji, Jordaniji !

Mi obujaš spomine na mojo turo 95, ko sem "telovadil" tam doli. Takrat je še vozil trajekt iz Haife proti Grčiji. Danes pa (kolikor vem) ga ni več. Žal. Sicer bi še šel v tiste kraje (Sinaj). Damask je itak zakon. V Jordaniji pa Wadi Rum, Petra in Aqaba. Uživaj(te) !

Pa na "Album" ne pozabi ko se vrneš !

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

No tako, midva sva nazaj.

Letečega in bando sva nazadnje videla v Aleppu, kjer smo se zjutraj razšli - oni globlje v Sirijo, midva pa proti domu. Včeraj so bojda kampirali na Amman beach ob Mrtvem morju.

Glava je še malo zmedena, ura pozna, od zadnjega dne (pa saj po jugi ni tako dolga) sem pa od čedalje bolj pogostega pumpanja gume malo skurjen. Šrauf se je nekje od pred Ankare v gumi prišlepal prav do domače garaže. Ampak to že sodi v malo daljši opis poti, ki ga pripravim v nekaj kosih, pa slike zraven pripopam. Obljubim.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

no ženski del ekipe potovanja po Siriji in Jordaniji je doma, moški del ekipe pa zdaj nekje v Alepu uživa na kebabu. Doma dosta predvidema nekje med petkom in nedeljo.

Na kratko bilo je super, ko odštejemo okoli 2500km transferja do sirke meje, sploh čez Turčijo je avtocesta čisti dolgčas.

Po Siriji in Jordaniji je bilo super, hrana odlična, ceste dobre (razen kaki ovinek manjka), za spat ni problem, odlične slaščice.

Šlo je brez zapletov.

Slike sledijo v naslednjih nekaj dneh.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

no ženski del ekipe potovanja po Siriji in Jordaniji je doma, moški del ekipe pa zdaj nekje v Alepu uživa na kebabu. Doma dosta predvidema nekje med petkom in nedeljo.

Na kratko bilo je super, ko odštejemo okoli 2500km transferja do sirke meje, sploh čez Turčijo je avtocesta čisti dolgčas.

Po Siriji in Jordaniji je bilo super, hrana odlična, ceste dobre (razen kaki ovinek manjka), za spat ni problem, odlične slaščice.

Šlo je brez zapletov.

Slike sledijo v naslednjih nekaj dneh.

LP

:)

Marhaba Angelca!

Tele slike se nama že malo vlečejo. Ne veva katera je boljša. Pa še Noisu sem potopis obljubil. Saj napisan je že, samo fotke še zbiram. Bo najbrž jutri.

Sta se že privadili?

Una dva bosta imela pa zegen z vremenom. Zgleda da čez BG proti koncu tedna popoldne zna kaksna ploha past, sicer je pa bolj soncek kot ne.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes sva tudi jaz in Mack priplužila domov.

Kaj naj rečem. Sirija in Jordanija sta čudoviti, veliko za videt. Da ne omenjam izredno prijaznih ljudi, sploh v Siriji ki je turizem še ni načel in kjer je še čutiti tisto tisti tapravi utrip brez da bi ti kdo vsakih pet minut na uho šepetal bakšiš.

Ljudje zelo pošteni tako da smo brez skrbi puščali motorje na ulici ko smo šli na kosilo ali pred hoteli. Res da so bila zjutraj premaknjena vsa stikala a manjkalo ni nikoli nič pa čeprav smo gor puščali tudi čelade tank torbe in ostalo šaro.

Skratka nepozabno in predvsem ponovljivo :)

post-311-1211573973_thumb.jpg

post-311-1211574445_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči! Ti si pa res leteči!

Komaj si šel, :worship: pa si že doma jebeštrgla! :o :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči, daj ti men razlož, če je za tist konc sveta obvezna endura al se gre lahko tud z težjim potovalnikom? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi s potovalnikom je mogoče morda celo lažje. Ceste so zelo dobre in so presegle vsa moja pričakovanja tako v Siriji kot Jordaniji.

Ja Fičo saj veš daq dopust vedno prehitro mine. Je pa bilo 23 dni povsem dovolj za tole turo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

:eek: Mislm kere hude slike ej !!!! :OK:

Še zdej se mi nočjo usta zapret .)

Tole je bla pa uživancija 100 na uro...

Veri veri najs!!

Vsa čast :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo hudo!

Ni kaj.

Ampak kravca je bila pa kr ornk nabasana, ne?

Lp j

Pardon, to ni bila kravca. To je bil mucek, samo se je v kamion maskiral :evilgrin:

Ko bi šele Letečega in Macka videl - bi bilo bolj govora o tankovski brigadi, kot o motoriranju.

Kakorkoli - užival smo pa vsi.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!