Skoči na vsebino

Plezanje


Petzl

Priporočene objave

Zanima me ce se kdo ukvarja s tem sportom - predvsem iz gorenjskega konca in kje kej plezate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce se kdo ukvarja s tem sportom - predvsem iz gorenjskega konca in kje kej plezate?

A ti to na prostem, al v dvorani?

Na prostem je ena zlo fajn stena v tvojem koncu... če se peleš na Bled po stri cesti, pred mostom (samo ne vem, kera vas je tam, takoj po tistem dougem klancu navzdol od kamne gorice :hmm: ) zaviješ levo in se pelješ ob savi... sej ne morš falit, je tam skoraj vedno kak "spider-man" :lol:

Drgač pa na Zlatem polju in v Šk.Loki v dvorani. Za drugje ne vem, še nism plezal :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekoč ogromno in zelo resno, celo z trenersko licenco. zdaj žal nič. je problem tega športa da ali si natreniran al pa boljše da pustiš vse na miru ker to ni fuzbal da če si zadihan enostavno stopiš do aut linije in te menjajo. sredi skale si težko premisliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plezal sem parkrat na umetnem plezališču, parkrat na naravnem- v kotečniku (nekje na celjskem), največkrat pa v gorah...vsem ki ste pa bolj začetniki pa kjub temu že nekaj znate, pa priporočam platke na raduho...nevem zaj v kakem stanju je stena, ampak včasih je bla res super...čvrsta skala, ocena smeri pa je IV, IV+, na nekaterih delih v zgornjem delu tudi V-, tak da za vse ki že nekaj znate, in nimate ravno 120 kil, priporočam tole smer....je fajna za učenje, dostop do stene je pa kakšno urco od tam kjer parkirate avto, je pa vstop v steno malo naprej od koče na grohotu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekoč ogromno in zelo resno, celo z trenersko licenco. zdaj žal nič. je problem tega športa da ali si natreniran al pa boljše da pustiš vse na miru ker to ni fuzbal da če si zadihan enostavno stopiš do aut linije in te menjajo. sredi skale si težko premisliš.

:yes: , pa dokler si na plezališču itak ni problem, se pač malo zazibaš na štriku, ko pa si nekje v visokogorju, po možnosti v slabem vremenu, pa zna bit kar pizdarija ja

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato se nekateri sučejo na nekdanji Emonski steni za Aškerčičevo :whistle: , kondicija gor dol, za utrdit prste je "perfecta" :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce se kdo ukvarja s tem sportom - predvsem iz gorenjskega konca in kje kej plezate?

če te zanima plezanje v naravi....

a si že slišal za dovžanovo sotesko pri tržiču?

sam sicer ne plezam a po vsakodnevni količini parkiranih vozil pod pleziščem je verjetno zanimivo. pa glede na to, da se tam opazi tudi tomo česen in kolegi zna biti tudi dovolj komplicirano.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti to na prostem, al v dvorani?

Na prostem je ena zlo fajn stena v tvojem koncu... če se peleš na Bled po stri cesti, pred mostom (samo ne vem, kera vas je tam, takoj po tistem dougem klancu navzdol od kamne gorice :hmm: ) zaviješ levo in se pelješ ob savi... sej ne morš falit, je tam skoraj vedno kak "spider-man" :lol:

To naj bi bilo plezališče Bodešče ... sem tko kot Pervy iz enakih razlogov ornk ven iz tega športa :) ..... no v mojih časih so bile Bodešče zloo majhno plezališče .... en stenca :)

Meni osebno je bilo na gorenjskem naboljše plezati v Bohinju pod hotelom Bellevu (plezaš dopoldne, čez opoldansko vročino skočiš v jezero potli pa spet popoldne, maš dosti lahkih smeri), pod Sklaco so smeri čist preveč zlizane, pa še neumne pripombe turistov morš vzeti v zakup :whistle:, dosti smo plezali tudi v Preddvoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato se nekateri sučejo na nekdanji Emonski steni za Aškerčičevo :whistle: , kondicija gor dol, za utrdit prste je "perfecta" :OK: .

Rimski zid :yea1: ... pa Šance na gradu ter Turnc .... klasični študenski treningi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti to na prostem, al v dvorani?

Na prostem je ena zlo fajn stena v tvojem koncu... če se peleš na Bled po stri cesti, pred mostom (samo ne vem, kera vas je tam, takoj po tistem dougem klancu navzdol od kamne gorice :hmm: ) zaviješ levo in se pelješ ob savi... sej ne morš falit, je tam skoraj vedno kak "spider-man" :lol:

Drgač pa na Zlatem polju in v Šk.Loki v dvorani. Za drugje ne vem, še nism plezal :blush:

Na prostem - notr mi ni tok vsec.. ubistvu me bl zanima ce se kdo pleza tko - da nardimo kaksen prijeten izlet z motorji pa gremo se mal plezat... za duso O:-)

če te zanima plezanje v naravi....

a si že slišal za dovžanovo sotesko pri tržiču?

sam sicer ne plezam a po vsakodnevni količini parkiranih vozil pod pleziščem je verjetno zanimivo. pa glede na to, da se tam opazi tudi tomo česen in kolegi zna biti tudi dovolj komplicirano.....

Sm slisov, ampak ce se ne motim tam ni navrtana stena, ampak je treba kline zabijat - to mi pa nekak ni vsec pa tud pri klinih nikol ne ves - pac osebni predsodki.. Trenutno mi je najbl vsec na Boh. beli - ampak tastari ker plezam tam okol 5c... sm bl zacetnik :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekoč ogromno in zelo resno, celo z trenersko licenco. zdaj žal nič. je problem tega športa da ali si natreniran al pa boljše da pustiš vse na miru ker to ni fuzbal da če si zadihan enostavno stopiš do aut linije in te menjajo. sredi skale si težko premisliš.

Jaz sem kategoriziran plezalec. Tekmujem DP, pa bil sem reprezantant, zdej se pa še potegujem za mesto.

Glede starosti pa sploh ni problema, no mogoče če se zrediš na 120kg je mal problem, drugače pa srečujem po plezališčih tud 60+ stare, pač plezajo lažje smeri ... Nekateri pa so pri teh letih še vedno dobri.

Popravljeno . Popravil Climber116
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm slisov, ampak ce se ne motim tam ni navrtana stena, ampak je treba kline zabijat - to mi pa nekak ni vsec pa tud pri klinih nikol ne ves - pac osebni predsodki.. Trenutno mi je najbl vsec na Boh. beli - ampak tastari ker plezam tam okol 5c... sm bl zacetnik :D

evo, ekstra zate sem šel v sosednjo pisarno kjer sedi član grs, ki je velikokrat tam. iz prve roke: zajl ni, so pa zalimani svedrovci in ploščice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kategoriziran plezalec. Tekmujem DP, pa bil sem reprezantant, zdej se pa še potegujem za mesto.

Glede starosti pa sploh ni problema, no mogoče če se zrediš na 120kg je mal problem, drugače pa srečujem po plezališčih tud 60+ stare, pač plezajo lažje smeri ... Nekateri pa so pri teh letih še vedno dobri.

saj vem ampak meni ni več za plezat 20 metrov dolge 6-ke, mi je od nekdaj bolj pri srcu plezarija ala osp in paklenica, tam pa veš da ni zajebancije :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko si pa tudi pogledaš spletne strani alpinističnih odsekov...tam najdeš dost inf.

drgač pa tudi 4, 5, 6 ke niso zajebancija...ravno zadnjič se je en skor ubil na Vranskem in to zaradi nepazljivega varovalca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bos imel kak dan sli dva frej, skoci do Paklenice. Raj za plezalce ;)

Joj je bila guzva za 1.maj.

Res je pa je skala v Pakli nebeška...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je tam vedno poprilicno puno. Kar pa tudi ni tako slabo.... Spoznas full ljudi z vsega sveta, pa se kaj novega se lahko naucis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pred desetletji, sem se tudi jaz ukvarjal s plezanjem. Takrat umetnih sten (vsaj pri nas) še ni bilo razen kakšno obzidje .

Paklenica je pa zakon ja in Osp tudi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa po ženskah vsi plezajo, v skali je pa en čist posebn užitek ;)

In predvsem mir je v skali, česar pri plezanju po ženski ne moreš doživet :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak po nobeni steni pa ni tak užitek plezat, kot po ženski :naughty:

free climbing ali s klinčkom (specialček, svedrovec, ledni klin..., metuljček???) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!