Skoči na vsebino

magnetna terapija


Priporočene objave

zanima me vse glede tega

ima kdo kaj takega da doma uporablja ?

na kakšen način ?

mam željo da bi si nabavil, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imamo. Neko nemško ali avstrijsko stvar (nisem doma in ne morem prebrat imena). Je v obliki ležalne blazine in dodana je še majhna blazina. Na napravi nastavljaš frekvenco nihanja. To je vse kar jaz vem.

Meni vedno pomaga, če me kaj boli. Vedno zaspim že po nekaj minutah. :whistle: Ti bo DTW kaj več napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima terapija z elektro šokom,

a že kdo uporablja

Zadnje čase so spet izjemno popularne, mislim, da hodijo slovenski menedžerji v glavnem v Zagreb na take terapije. Bojda pomaga resetirat stress-level tistim, ki utrpijo burn-out sindrom. Skratka - elektrošoki niso več tisti bavbav iz starih časov, ko so jih predpisovali samo tistim z najhujšimi psihičnimi boleznimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase so spet izjemno popularne, mislim, da hodijo slovenski menedžerji v glavnem v Zagreb na take terapije. Bojda pomaga resetirat stress-level tistim, ki utrpijo burn-out sindrom. Skratka - elektrošoki niso več tisti bavbav iz starih časov, ko so jih predpisovali samo tistim z najhujšimi psihičnimi boleznimi.

a je v Zagrebu elektrika cenejša :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magnetna terapija, bulšit. Spet (še vedno) ena stvar ki ljudi okol prnaša. Ne se pustit in ne kupovat te neumnosti ker točno to tudi so. Še mal pa bom šel z vodo polnit steklenice in jih prodajal za zdravljenje revme in nevemkakšnih psihičnih bolezni. Se bo že našlo tolk naivnežev da si bom nov motor prislužil.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me vse glede tega

ima kdo kaj takega da doma uporablja ?

na kakšen način ?

mam željo da bi si nabavil, ...

energetic - pa malo pobskaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm probal...na kolenih, za hrustanc.

nevem pa kolk je blo dejansko bolje ker smn par dni prej koncal terapijo s hialganom...me pa kolena ne bolijo vec skor eno leto...bomo vidli po letu pa pol, ko naj bi tiste injekcije popustile :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo imamo doma, sem jo nekaj časa redno uporabljal, ampak potreben sem operacije in šele nato terapij.

Stvar je uporabna za hitrejše okrevanje po poškodbah kosti, mišic, lajšanje bolečin....

Če bi se še enkrat odločal, si tega aparata več ne bi nabavljal. Je malo predrag za to kolikor pomaga. Mislim, da je pametneje si v kakšnih termah plačat nekaj terapij.

Ne morem pa nič rečt o tem, kako komu pomaga pri kakšnih kroničnih obolenjih, torej ko si ljudje dnevno lajšajo bolečine z elektromagnetnimi valovanji. Če aparat uspešno uporabljaš dnevno, je nakup mogoče smiseln.

Stuhec, če še te kaj zanima konkretneje vprašaj, lahko na ZS.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magnetna terapija, bulšit. Spet (še vedno) ena stvar ki ljudi okol prnaša. Ne se pustit in ne kupovat te neumnosti ker točno to tudi so. Še mal pa bom šel z vodo polnit steklenice in jih prodajal za zdravljenje revme in nevemkakšnih psihičnih bolezni. Se bo že našlo tolk naivnežev da si bom nov motor prislužil.

lp

T

lahko malo razložiž zakaj imaš tako mnenje o tem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magnetna terapija, bulšit. Spet (še vedno) ena stvar ki ljudi okol prnaša. Ne se pustit in ne kupovat te neumnosti ker točno to tudi so. Še mal pa bom šel z vodo polnit steklenice in jih prodajal za zdravljenje revme in nevemkakšnih psihičnih bolezni. Se bo že našlo tolk naivnežev da si bom nov motor prislužil.

lp

T

Jaz sem tudi skeptičen glede tega.

Magnetno polje mora biti izredno močno, da sploh kaj vpliva na človeško telo. Magnetna resonanca ima magnetno polje moči 1-1.5 tesla ki je zelo ogromna enota. V bistvu je polje tako močno, da k sebi povleče kovinski stol ali invalidski voziček z razdalje 3-4 metrov. Pa še potem je potrebno ugasnit magnet, da se lahko sploh odstrani predmet.

Tele pojstle grem pa stavit , da imajo tako šibko polje, da se ga komaj izmeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi skeptičen glede tega.

Magnetno polje mora biti izredno močno, da sploh kaj vpliva na človeško telo. Magnetna resonanca ima magnetno polje moči 1-1.5 tesla ki je zelo ogromna enota. V bistvu je polje tako močno, da k sebi povleče kovinski stol ali invalidski voziček z razdalje 3-4 metrov. Pa še potem je potrebno ugasnit magnet, da se lahko sploh odstrani predmet.

Tele pojstle grem pa stavit , da imajo tako šibko polje, da se ga komaj izmeri.

sam če imajo na terapijah po poškodbah in ljudem po 2 tednih pomaga, potem ....

ali imajo tam tako močne, da premakne traktor ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si pameten, a ne? A ti že kaj škodi?

Ne govori neumnosti, če še nisi zadeve sprobal.

No no. Še nobeden ni dokazal da magnetno polje ugodno deluje na ljudi oz njihove sestavne dele tako da ne bi ravno o tem kdo govori neumnosti in kdo ne :). Ljudje pa itak marsičemu vrjamejo in tudi placebo jim kdaj pomaga.

Če že gledamo iz fizikalnega stališča, magnetno polje spremeni smer nabitim delcem. Hm, kaj nabitega pa je v telesu in kako bi mu to pomagalo. No, nabitega je veliko samo je ponavadi naboj izenačen s strani topila v okolici (beri voda) ali drugih molekul. In zakaj hudiča naj bi takšne in drugačne izmišljotine vedno zdravile in nikoli škodovale :hmm: . To nekako ne gre skupaj. Sorry, ne vrjamem pa me lohk še tolk prepričuješ.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih še tudi niso znali dokazat, da je zemlja okrogla, pa kljub vsemu ni bila ploščata, kajne?

Blazino imamo doma. Pri bolečinah je pomagala tako mami kot meni, zdaj pa občasno privoščimo terapijo še našemu staremu psu (kateremu se ne sanja, kaj je to placebo), pa izgleda čisto zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no. Še nobeden ni dokazal da magnetno polje ugodno deluje na ljudi oz njihove sestavne dele tako da ne bi ravno o tem kdo govori neumnosti in kdo ne :). Ljudje pa itak marsičemu vrjamejo in tudi placebo jim kdaj pomaga.

Če že gledamo iz fizikalnega stališča, magnetno polje spremeni smer nabitim delcem. Hm, kaj nabitega pa je v telesu in kako bi mu to pomagalo. No, nabitega je veliko samo je ponavadi naboj izenačen s strani topila v okolici (beri voda) ali drugih molekul. In zakaj hudiča naj bi takšne in drugačne izmišljotine vedno zdravile in nikoli škodovale :hmm: . To nekako ne gre skupaj. Sorry, ne vrjamem pa me lohk še tolk prepričuješ.

lp

T

ne preprečujem te

sem samo radoznal

mi je pa čudno, kot sem že povedal, da veliko mljudi pošljejo na magnetno terapijo, pa jim pozitivno vpliva, že po 2-3 urah delovanje te terapije

jaz sem 1 x tudi imel, že dolgo nazaj, sam ne vem če mi je glih kaj pomagalo, nekaj pa mi je, lahk pa mi je fizikalna

zato pa me zdaj to detajlno zanima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi skeptičen glede tega.

Magnetno polje mora biti izredno močno, da sploh kaj vpliva na človeško telo. Magnetna resonanca ima magnetno polje moči 1-1.5 tesla ki je zelo ogromna enota. V bistvu je polje tako močno, da k sebi povleče kovinski stol ali invalidski voziček z razdalje 3-4 metrov. Pa še potem je potrebno ugasnit magnet, da se lahko sploh odstrani predmet.

Tele pojstle grem pa stavit , da imajo tako šibko polje, da se ga komaj izmeri.

MR je za diagnostiko, ne terapije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no. Še nobeden ni dokazal da magnetno polje ugodno deluje na ljudi oz njihove sestavne dele tako da ne bi ravno o tem kdo govori neumnosti in kdo ne :) . Ljudje pa itak marsičemu vrjamejo in tudi placebo jim kdaj pomaga.

Škodi jim finančno, pomaga pa (morda) le kot placebo. Glavno je, da pomaga - se strinjaš? Če pa ne, pa pač - jebiga, nihče jim ni jamčil, da jim bo. Okvarjeno telo je le okvarjeno telo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri bolečinah je pomagala tako mami kot meni, zdaj pa občasno privoščimo terapijo še našemu staremu psu (kateremu se ne sanja, kaj je to placebo), pa izgleda čisto zadovoljen.

Tudi naša pes in mačka hodita gor ležat. Sama. Brez da bi jih kdo klical ali vabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih še tudi niso znali dokazat, da je zemlja okrogla, pa kljub vsemu ni bila ploščata, kajne?

Neumna primerjava, ki nima nobene skupne osnove.

Škodi jim finančno, pomaga pa (morda) le kot placebo. Glavno je, da pomaga - se strinjaš? Če pa ne, pa pač - jebiga, nihče jim ni jamčil, da jim bo. Okvarjeno telo je le okvarjeno telo.

Točno tako. Na žalost nekdo služi na račun naivnežev.

Tudi naša pes in mačka hodita gor ležat. Sama. Brez da bi jih kdo klical ali vabil.

:D To bo pomoje zarad udobja, da jima ni treba na tleh spat.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava ni tako neumna. Stvari, ki jih danes še ne znamo dokazati, bomo lahko mogoče dokazali v prihodnjosti, kar pa ne pomeni, da potem danes ne držijo, jutri pa bodo.

In to, da gre pes rad na blazino, ker je tam pač bolje ležat, kot na tleh, je tudi malo trapasta trditev, še posebno če ima pes na razpolago bistveno bolj udobna ležišča kot pa je sorazmerno trda in tanka magnetna blazina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TomazK:

preden objaviš še kakšno neumnost se vsaj pozanimaj, magnetna terapija že obstaja....

drugače pa sam nosim energetix nakit (z magneti..) in se dobro počutim, spim manj kot prej (ker nimam časa) sem pa bol spočit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi skeptičen glede tega.

Magnetno polje mora biti izredno močno, da sploh kaj vpliva na človeško telo. Magnetna resonanca ima magnetno polje moči 1-1.5 tesla ki je zelo ogromna enota. V bistvu je polje tako močno, da k sebi povleče kovinski stol ali invalidski voziček z razdalje 3-4 metrov. Pa še potem je potrebno ugasnit magnet, da se lahko sploh odstrani predmet.

Tele pojstle grem pa stavit , da imajo tako šibko polje, da se ga komaj izmeri.

Vso pravico imaš do tega, da si skeptičen. Ker te pa zanimajo moči magnetnega polja: pojšter z eno tuljavo ima do 8,5mT pri 10Hz sinus, blazina z 10 tuljavami doseže na tuljavo do 3mT pri 10Hz sinus. Moči ne rabijo bit večje, navsezadnje si ne misli nihče možganov flashat ali po operaciji šraufov iz kosti vlečt, itaq so iz titana.

sam če imajo na terapijah po poškodbah in ljudem po 2 tednih pomaga, potem ....

ali imajo tam tako močne, da premakne traktor ?

Ne, v zdravilišču kjer sem nazadnje bil, so imeli slabši aparat, kot ga imam jaz. Pa vendar je pomagal večim ljudem kot moj.

Še nobeden ni dokazal da magnetno polje ugodno deluje na ljudi oz njihove sestavne dele tako da ne bi ravno o tem kdo govori neumnosti in kdo ne :). Ljudje pa itak marsičemu vrjamejo in tudi placebo jim kdaj pomaga.

Če že gledamo iz fizikalnega stališča, magnetno polje spremeni smer nabitim delcem. Hm, kaj nabitega pa je v telesu in kako bi mu to pomagalo. No, nabitega je veliko samo je ponavadi naboj izenačen s strani topila v okolici (beri voda) ali drugih molekul. In zakaj hudiča naj bi takšne in drugačne izmišljotine vedno zdravile in nikoli škodovale :hmm: . To nekako ne gre skupaj. Sorry, ne vrjamem pa me lohk še tolk prepričuješ.

lp

T

Dokaz, da ugodno deluje na ljudi? Meni ugodno deluje, torej sem dokaz in mogoče še kdo pa imaš dva dokaza. Lahko bi še vse tiste iz zdravilišč in terapij naštel, vendar ne bom. Kako bi naj zadeva delovala? Pravijo, da na pospešitvi prekrvavitve. Detajli me niso zanimali in me tudi zdaj ne. Da te zadeve nikoli ne škodujejo? Aparat sem posodil mami od prijatlja. Čez teden dni mi ga je vrnila, ker ji povzročal migreno. Ampak tudi en navadni Aspirin ne deluje na vsem ljudi enako, pa vendar je zdravilo. Vsakemur pa vendar svetujem, da ko se že enkrat odloči zapravit 2000€ za tak aparat, naj ga preizkusi. Jaz sem ga, sicer ga ne bi kupil.

Na žalost nekdo služi na račun naivnežev.

Moj aparat sem kupil v Avstriji. Firme, ki ga je prodajala, ni več, ker so se nazadovoljni kupci organizirali in vložli skupinsko tožbo zaradi zavajanja. Thja aparat je fajn, ni pa čudežen, kot so obljubljali.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!