Skoči na vsebino

magnetna terapija


Priporočene objave

No no. Še nobeden ni dokazal da magnetno polje ugodno deluje na ljudi oz njihove sestavne dele tako da ne bi ravno o tem kdo govori neumnosti in kdo ne :). Ljudje pa itak marsičemu vrjamejo in tudi placebo jim kdaj pomaga.

Če že gledamo iz fizikalnega stališča, magnetno polje spremeni smer nabitim delcem. Hm, kaj nabitega pa je v telesu in kako bi mu to pomagalo. No, nabitega je veliko samo je ponavadi naboj izenačen s strani topila v okolici (beri voda) ali drugih molekul. In zakaj hudiča naj bi takšne in drugačne izmišljotine vedno zdravile in nikoli škodovale :hmm: . To nekako ne gre skupaj. Sorry, ne vrjamem pa me lohk še tolk prepričuješ.

lp

T

potem so zate tudi vse elektroterapije larifari :rolleyes: in če ne bi bilo nabitih/polarnih molekul v telesu potli bi bil ti na stopnji žlahtenga plina .) :devil:

Magnetoterapija kot fizioterapevtska metoda povečuje sproščanje endorfinov, kar zniža občutljivost za boličine, stimuliran naravne obrambne mehanizme in s tem pospeši celjenje ran, povečuje vaskolarizacijo in mineralizacijo kosti ter pospešuje odlaganje kalcija (by Nada Rotovnik Kozjek).

Decembra sem imela zlomljen palec na nogi, jemala antioksidante, glutamin in pri fizioterapevtki naredila 9 sešnov magnetoterapije. Med terapijo sem občutila mravljince v prstu, podobno kot pri elektrostimulaciji. Meni je pomagala, po 17 dneh sem bila na motorju.

Finančno je to zneslo tam nekje 110 €, kar mi je povrnila zavarovalnica v okviru nezgodnega zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škodi finančno :rolleyes:

saj če te pošljejo dr. te nič ne stane, edin zavarovalnico

sem pa videl, da je človk prišel iz druge države in to zahteval :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mene je ugodno delovalo, ko sem bil na terapijah...

...povdarek bi dal na one mlade fizioterapevtke ki so se smukale tam okoli :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!