Skoči na vsebino

Skydiving


devilish

Priporočene objave

A se kdo od vas ukvarja s tem? :)

včasih sem imel licenco in nekaj čez 100 skokov pa žal ni več časa, tako da mi je potekla. se pa bom nekoč spet spravil k zadevi ker je ena od najboljših stvari ki sem jih probal v življenju. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hodila v tečaj, mal pred licenco pa nehala, tko da imam ene 50 skokov vsega skupaj. Kaj čmo, ni blo dnarja :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni padalstvo tisto da takoj ko skočiš odpreš padalo in potem jadraš, skydiving pa dokler se da greš z zaprtim padaom, in ga potem uporabiš samo za pristanek :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoke na gurtno, kjer se ti padalo odpre takoj po izstopu iz letala, opravljajo samo začetniki do 10 skokov.

Kasneje pa si padalo odpreš sam, ko ti je, ali pa ti ga na višini 750 metrov odpre avtomat.

Tako, da to ni razlika.

Še kakšen predlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pri nas rečeš nekomu padalstvo te v 99% vpraša za jadralno padalstvo. športno padalstvo tudi ni jasen pojem ker tekmujejo tako v jadralnem kot v skajdavingu :evilgrin: , šport pa je oboje. verjetno bi bilo bolj prav klasično padalstvo ampak....

angleži so praktični kar se tiče sestavljanja kratkih in razumljivih besed, mi pa nimamo besede "nebopad" zato skydiving, tako kot nekateri pravijo da vozijo "čoperje".

sicer pa al mate kaj pametnega za povedat al pa se vsaj tokrat vzdržite komentarjev ki nimajo nobene zveze z temo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa al mate kaj pametnega za povedat al pa se vsaj tokrat vzdržite komentarjev ki nimajo nobene zveze z temo :headbang:

Jaz mam nekaj pametnega za povedat! No, bolj za prosit, vprašat, karkoli pač...

Vljudno prosim kakšnega izkušenega padalca, da si vzame 15 minut časa in mi razloži, kako robo za 14 dnevni dopust spakirat v pedertašno. Mislim ej, če jim rata ono kurčevo plahto zložit v tak mali rukzak, ni hudič, da jim ne bi tudi to ratalo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam nekaj pametnega za povedat! No, bolj za prosit, vprašat, karkoli pač...

Vljudno prosim kakšnega izkušenega padalca, da si vzame 15 minut časa in mi razloži, kako robo za 14 dnevni dopust spakirat v pedertašno. Mislim ej, če jim rata ono kurčevo plahto zložit v tak mali rukzak, ni hudič, da jim ne bi tudi to ratalo....

Pa stari saj smo ti razložili. Za 14 dni: spodnih gat ne rabiš (odpade težava z obračanjem), vzameš ene kratke hlače (te grejo v tvojo pedr tašno), t-shirt imaš itak pod kombinezonom. Patike pa suneš čehu v sosednjem šotoru. Eko!

P.S. Dej spomni me, da ne gremo skupi na dopust :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vljudno prosim kakšnega izkušenega padalca, da si vzame 15 minut časa in mi razloži, kako robo za 14 dnevni dopust spakirat v pedertašno. Mislim ej, če jim rata ono kurčevo plahto zložit v tak mali rukzak, ni hudič, da jim ne bi tudi to ratalo....

saj si videl kako sem bil v bosni opremljen pa sem imel še ful cot in šuhov na rezervo. ti pokažem ob pivu, niso mi zastonj pravili "najbolj šlampast zlagalec padal v letalskem centru maribor" :evilgrin:

PS: skrivnost je da v torbo tlačiš z rokami in nogami, malo skačeš gor in ponoviš tlačenje dokler se rukzak (torba) ne preda in se pusti zapret :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha.

skydiving se bolj fancy sliši.....

torej imam tudi jaz techay za skydiverja, ne samo za padalca....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti čez plot ne štejejo :krneki:

Tu sem dobil že naziv "mojster" :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha.

skydiving se bolj fancy sliši.....

torej imam tudi jaz techay za skydiverja, ne samo za padalca....

ampak očitno si samo padalec ne skajdajver :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa stari saj smo ti razložili. Za 14 dni: spodnih gat ne rabiš (odpade težava z obračanjem), vzameš ene kratke hlače (te grejo v tvojo pedr tašno), t-shirt imaš itak pod kombinezonom. Patike pa suneš čehu v sosednjem šotoru. Eko!

Pozabu si čepke za wuhece!

Pa ne zanjga....za čeha v sosednjem šotoru :lol1: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Patike pa suneš čehu v sosednjem šotoru.

Zdaj pa ti meni razloži, kje naj najdem Čeha z 48 cifro patik? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa ti meni razloži, kje naj najdem Čeha z 48 cifro patik? :whistle:

Iz njegovega trabanta snameš gume barum in narediš do it yourself pateke.

Da ne bom čist Off topic, par filmov:

(wingsuit)

(jadralno+wingsuit)

(base jump)

(padala in ostalo fore)

post-5959-1211442897_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam nekaj pametnega za povedat! No, bolj za prosit, vprašat, karkoli pač...

Vljudno prosim kakšnega izkušenega padalca, da si vzame 15 minut časa in mi razloži, kako robo za 14 dnevni dopust spakirat v pedertašno. Mislim ej, če jim rata ono kurčevo plahto zložit v tak mali rukzak, ni hudič, da jim ne bi tudi to ratalo....

Če bi v kaki kleti bolj pozorno opazoval,bi pogruntal,da je preša uporabna tudi za kaj drugega :whistle:

Preša=tista velika lesena pizdarija,na katero se ponavadi naslanjaš z levo roko,ko v desni držiš kozarc in zgleda mal drugače od soda,pa ful velik kos skale visi na njej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa,kaki butl morš bit,da skočiš iz popolnoma dobrega aviona :headbang:

jap...sej ti tud kerga poznaš... :whistle: :whistle: :whistle: ups what a mistejka to mejka... :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa al mate kaj pametnega za povedat al pa se vsaj tokrat vzdržite komentarjev ki nimajo nobene zveze z temo :headbang:

saj si videl kako sem bil v bosni opremljen pa sem imel še ful cot in šuhov na rezervo. ti pokažem ob pivu, niso mi zastonj pravili "najbolj šlampast zlagalec padal v letalskem centru maribor" :evilgrin:

PS: skrivnost je da v torbo tlačiš z rokami in nogami, malo skačeš gor in ponoviš tlačenje dokler se rukzak (torba) ne preda in se pusti zapret :whistle:

Aha. Drugi post pa ima zvezo s temo ... :whistle: :P :winkiss: !

Pa vendar ... padalstvo, skydiverstvo, plahutanje po zraku, frčanje navzdol, skakanje iz letala na noge, glavo, rit ali karkoli pač, vse to me je že od nekdaj resnično zanimalo.

Željo imam še vedno, ne vem pa, če delajo tako močna padala, da bi mene dzržala ... :unsure: :rolleyes: ?

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko te pa ta šport kej udari po dnarnci, če bi bil cilj priti do licence ali več kot 100 skokov z opremo skupaj, seveda :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!