Skoči na vsebino

Skydiving


devilish

Priporočene objave

Koliko te pa ta šport kej udari po dnarnci, če bi bil cilj priti do licence ali več kot 100 skokov z opremo skupaj, seveda :?

dosti kar je tudi en od razlogov da se ga več ne grem. no drugi razlog pa je da se ponavadi vse odvija čez vikend in ob lepem vremenu.

zakaj se vse kar je fajn dogaja čez vikend in ob lepem vremenu. :headbang:

mutika, čeprav tega nebi rabla, delajo tudi tovorna padala za metanje tankov pri desantih tako da bi ti nekaj že najdli :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mutika, čeprav tega nebi rabla, delajo tudi tovorna padala za metanje tankov pri desantih tako da bi ti nekaj že najdli :evilgrin:

:eek:

Mutika si čula kaj ti je reko? Da si tank!

Ga bom jaz držal, ti ga pa po želji šutiraj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mutika, čeprav tega nebi rabla, delajo tudi tovorna padala za metanje tankov pri desantih tako da bi ti nekaj že najdli :evilgrin:

Saj sem vedela, vsevedni um bo rešitev našel!

:lol1:

Pervy, bimbo, do solz si me nasmejal!

:eek:

Mutika si čula kaj ti je reko? Da si tank!

Ga bom jaz držal, ti ga pa po želji šutiraj...

Tega ni reko on, to si ti reko! :evilgrin:

Kerega naj zdaj na gosenice prišraufam? Pervyja lažje, taki drobižek bi lahko bil za muho na kanonu!

Tebe je bolj škoda. Ti mi vsaj kdaj kako pijačo plačaš ... :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap...sej ti tud kerga poznaš... :whistle: :whistle: :whistle: ups what a mistejka to mejka... :naughty: :naughty: :naughty:

Huh,poznam jaz več takih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko te pa ta šport kej udari po dnarnci, če bi bil cilj priti do licence ali več kot 100 skokov z opremo skupaj, seveda :?

Tečaj na Ptuju, oz natančneje v Moškanjcih je gratis, za prvih 10 skokov z gurtno ti posodijo svoje padalo, potem pa se začne s stroški.

Padalo okoli 2000 €, rezervno malo manj, obleči se tudi moraš, pa čelada, pa vsak skok nekaj stane.......

Pa to je res, kar je napisal stari perverznež. Dogaja se čez vikend in v lepem vremenu......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dosti kar je tudi en od razlogov da se ga več ne grem. no drugi razlog pa je da se ponavadi vse odvija čez vikend in ob lepem vremenu.

Pa to je res, kar je napisal stari perverznež. Dogaja se čez vikend in v lepem vremenu......

Obema THX, bom raje ostal pri čemer sem sedaj, pa še dogaja se v ne ravno lepih dnevih vsaj za Jadran je tako (surfing).

Me pa matra to že od nekdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako za hitro pokušino lahko skočiš v tandemu, a po moje to ni isto.

je verjetno približno tako, kot če bi se pejal na zadnjem sedežu na motorju.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je verjetno približno tako, kot če bi se pejal na zadnjem sedežu na motorju.......

Kar zna bit zelo adrenalinsko, sploh ob kakšnem prehitevanju v škarje ali podobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tečaj na Ptuju, oz natančneje v Moškanjcih je gratis, za prvih 10 skokov z gurtno ti posodijo svoje padalo, potem pa se začne s stroški.

Padalo okoli 2000 €, rezervno malo manj, obleči se tudi moraš, pa čelada, pa vsak skok nekaj stane.......

Pa to je res, kar je napisal stari perverznež. Dogaja se čez vikend in v lepem vremenu......

Pri padalski šoli XXXXX (baje ne smem delat reklame, al kako že? :whistle:) je tečaj z vključenimi 3 skoki (na gurtno seveda) 210eur, zdravniški stane ok. 60eur. Šolsko padalo imaš izposojeno pri prvih xx skokih, priporočeno do licence (50 skokov) - potem se kao odločiš kako padalo sploh bi.. oziroma dokler ti finance ne omogočajo svojega padala. Z izposojo padala in plačilom inštruktorja vsak nadaljnji skok stane 29eur oz. 33 eur (odvisno od višine). Se pa dogaja tudi čez teden v lepem vremenu ;) Samo mogoče se je treba zategnit do letališča kjer se izvajajo skoki.. Komplet rabljeno padalo z rezervo in avtomatom se da baje čist solidno dobit za 2000eur (torej vse skupaj). Novi kompleti pa baje dosegajo ceno od 5000eur naprej. S tem da so skoki z licenco in lastnim padalom potem seveda cenejši - odvisno od višine.. mislim da nekje med 15 in 23eur.

Skoraj ne morem verjet, da na Ptuju na lepe oči častijo šolsko padalo in 10 skokov??? Malo preveč bi bilo pomoje takih, ki bi se z željo, da zgolj izkusijo šport, odločili zgolj izkoristiti teh 10 zastojn skokov, šola pa bi s skoki takih, ki ne bi nadaljevali s skakanjem, kaj kmalu začela skakati v minus... Si siguren, da je zastojn??

Besedo skydiving pa sem uporabila predvsem zato, ker dejansko ob padalstvu 99% ljudi pomisli na jadralno padalstvo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
tako za hitro pokušino lahko skočiš v tandemu, a po moje to ni isto.

je verjetno približno tako, kot če bi se pejal na zadnjem sedežu na motorju.......

Ni res,

...občutek prostega pada se ne da primerjati z ostalimi občutki in tudi v tandemskem padcu (cca.30-35 sekund prostega pada),pri skoku iz 3500 m,je občutek neprimerljiv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

padalstvo, padalec itd so prav čudovite slovenske besede za metanje iz letala. skydiving si lahko vtaknejo nekam :whistle: se bom lotu tud jast. enkrat avgusta. :closedeyes:

in ja, tudi tandem je čudovito, če nikoli prej še nisi probal skočit iz 3000 metrov. tiste sekunde prostega pada so najboljši del skoka in pravi strup.

poleg tega ni nobenega policaja ki bi ti zaračunal neprilagojeno hitrost :P

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skydiving, hmmmm, tudi to zadevo bom enkrat probal pri nas, v Slovenj Gradcu. Še bolj pa me mika leteti v jadralnem letalu.

Sicer sem sam jadralni padalec z devet-letnim stažem in to je zaenkrat še vedno moj šport No.1.

Užitki so sicer malo drugačni, v vsakem primeru pa precej bolj dolgotrajni.

Vsak uživa v tistem, kar mu odgovarja...

LP

Rafael

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skydiving, hmmmm, tudi to zadevo bom enkrat probal pri nas, v Slovenj Gradcu. Še bolj pa me mika leteti v jadralnem letalu.

Sicer sem sam jadralni padalec z devet-letnim stažem in to je zaenkrat še vedno moj šport No.1.

Užitki so sicer malo drugačni, v vsakem primeru pa precej bolj dolgotrajni.

Vsak uživa v tistem, kar mu odgovarja...

LP

Rafael

Ewo,nekaj spominov iz prostega pada...

:whistle:

post-190-1215771700_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo,nekaj spominov iz prostega pada...

:whistle:

hmmm nazadnje ko se te spomnim nisi bil tako simpatičen, no ampak takrat očitno še nisi skakal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bom lotu tud jast. enkrat avgusta. :closedeyes:

Torej se vidiva pa na Antonovem... al pa Pilatusu... če že nama na pivu ne rata :P (mi)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikšna je ponavadi višina odskoka? Slišal sem, da so včasih za malo višje skoke hodili v Portorož ali pa na Hrvaško v Vrsar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, je na začetku... vsaj pri tej šoli kjer devilish dela izpit, 1000m na gurtno, potem še par skokov iz 1000m da se inštruktor prepriča da pravilno odskočiš ter da potem pravilno odpreš padalo, potem pa se skače iz 3000m. Vsaj tako je blo kake 2,3 leta nazaj, ma mislim da se ni kaj dosti spremenilo. Se tudi jst zanimam za to, vendar kakor kaže bom moral skoke prestavit na naslednje leto. Se pa tudi hodi skakat na hrvaško, za tam pa nimam podatkov iz katere višine...

Lp Burnout

Popravljeno . Popravil Burnout
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikšna je ponavadi višina odskoka? Slišal sem, da so včasih za malo višje skoke hodili v Portorož ali pa na Hrvaško v Vrsar.
Kolikor je meni znano, je na začetku... vsaj pri tej šoli kjer devilish dela izpit, 1000m na gurtno, potem še par skokov iz 1000m da se inštruktor prepriča da pravilno odskočiš ter da potem pravilno odpreš padalo, potem pa se skače iz 3000m. Vsaj tako je blo kake 2,3 leta nazaj, ma mislim da se ni kaj dosti spremenilo. Se tudi jst zanimam za to, vendar kakor kaže bom moral skoke prestavit na naslednje leto. Se pa tudi hodi skakat na hrvaško, za tam pa nimam podatkov iz katere višine...

V Portorožu se ne skače, v Vrsarju so pa organizirani boogiji... Na začetku se (pri šoli kjer sem jaz vsaj) skače iz 1200m na gurtno - ker pri 1000m je treba met že odprto, pa potem še par skokov iz 1200m ko sam odpiraš (pri 1000m je treba met že odprto), potem pa odvisno od letala na katero greš - kolko visoko pelje.. Antonov se mi zdi da gre max na 2500m, Pilatus gre na 4000, Turbolet gre še višje od 4000m.. In odvisno od tega kolko denarja si pripravljen dat pač za skok..

Če sprašuješ za skok v tandemu, v Vrsarju se da včasih skočit tud več kot s 3000 m.

Na Vrsarju se zadnje čase vsaj na boogijih nahaja Turbolet, ki pelje 4200m +... tako da se tudi tandemi ponavadi (pa ne samo na Vrsarju, ampak povsod, kolikor so mene seznanili - več ali manj) skačejo iz 4000m...

Burnout: Tole je draga droga, trust me... reši se kdor se more hahaha :) Jaz sem že padla not in lahko rečem, da je šport dražji od motorizma - če ga prakticiraš redno seveda (in če izvzamemo tiste, ki so motoristi zgolj na pistah - to bi se pomoje že dalo primerjat).. tako da skupaj tole dvoje furat ne bo šlo več dolgo... če nočeš spravit motorizma na kocko, se raje izogibaj prostemu padu :P :) Če pa misliš da to ni možno in greš v šolo lih tolko da začutiš par skokov, pa se potem vrneš ljubici v garažo, pa :worship: Mene je začelo sesat not... groza! :)

Lp...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Kolikšna je ponavadi višina odskoka? Slišal sem, da so včasih za malo višje skoke hodili v Portorož ali pa na Hrvaško v Vrsar.

V Slovenj Gradcu smo skakali z višine 3500 m...

(na glavo... :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri padalski šoli XXXXX (baje ne smem delat reklame, al kako že? :whistle: ) je tečaj z vključenimi 3 skoki (na gurtno seveda) 210eur, zdravniški stane ok. 60eur. Šolsko padalo imaš izposojeno pri prvih xx skokih, priporočeno do licence (50 skokov) - potem se kao odločiš kako padalo sploh bi.. oziroma dokler ti finance ne omogočajo svojega padala. Z izposojo padala in plačilom inštruktorja vsak nadaljnji skok stane 29eur oz. 33 eur (odvisno od višine). Se pa dogaja tudi čez teden v lepem vremenu ;) Samo mogoče se je treba zategnit do letališča kjer se izvajajo skoki.. Komplet rabljeno padalo z rezervo in avtomatom se da baje čist solidno dobit za 2000eur (torej vse skupaj). Novi kompleti pa baje dosegajo ceno od 5000eur naprej. S tem da so skoki z licenco in lastnim padalom potem seveda cenejši - odvisno od višine.. mislim da nekje med 15 in 23eur.

Skoraj ne morem verjet, da na Ptuju na lepe oči častijo šolsko padalo in 10 skokov??? Malo preveč bi bilo pomoje takih, ki bi se z željo, da zgolj izkusijo šport, odločili zgolj izkoristiti teh 10 zastojn skokov, šola pa bi s skoki takih, ki ne bi nadaljevali s skakanjem, kaj kmalu začela skakati v minus... Si siguren, da je zastojn??

Besedo skydiving pa sem uporabila predvsem zato, ker dejansko ob padalstvu 99% ljudi pomisli na jadralno padalstvo .)

Ja lep šport, ampak hudičevo drag. Se pa odločam, da bi začel nazaj skakat. Čeprav mislim, da bom šel na jadralno zaradi cenejših stroškov. Skakati se da brez problema tudi med tednom. Včasih smo bili stara klapa in smo skakali 2x med tednom in še vikende. In če rečemo 30. eur na skok in trije skoki na dan plus stroški do letališča in seveda runde na koncu skakanja je to na mesec naneslo kar ogromno, kar si danes ne morem več privoščiti. Pa še moja je po prvem rojstvu nehala skakati z padalom in sedaj skačeva samo še po postelji, so tudi dobri užitki pa še veliko ceneje je. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!