Skoči na vsebino

Kymco Exciting 500 - sopotnica


Matic7

Priporočene objave

Vprašanje za lastnike tavelikih Excitingov.

Moja sopotnica je visoka pičlih 156 cm. Včeraj sva se prvič skupaj odpravila na krajšo pot in naletela na "manjšo" težavo. Pravi, da se sploh ne more držat za ročaje pod sedežem, ker ima prekratke roke in se mora sklonit, če jih hoče doseči, tako sklonjena pa se seveda ne počuti udobno. Če se drži mene okrog pasu, pa se drži motorja z nogami močno kot konja in jo potem bolijo noge. Drugače se na motorju obnaša sanjsko, sploh ne veš, da jo imaš gori. Ne na ravnem, ne ko stojiš ali pelješ počasi, ne v ovinku, tako da... kako ste rešili vi probleme z manjšimi sopotnicami na skuterjih? Ali pa kakšna ideja kako to rešit?

Nameravam jo dat na motor na centralnem stojalu, da se malo proba prestavit še naprej-nazaj in mogoče tako najt pameten položaj, razmišljam pa tudi o kakšnih ročajih, ki bi bili pritrjeni na originalne in bi bili višji...

Hvala za pomoč!

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za lastnike tavelikih Excitingov.

Moja sopotnica je visoka pičlih 156 cm. Včeraj sva se prvič skupaj odpravila na krajšo pot in naletela na "manjšo" težavo. Pravi, da se sploh ne more držat za ročaje pod sedežem, ker ima prekratke roke in se mora sklonit, če jih hoče doseči, tako sklonjena pa se seveda ne počuti udobno. Če se drži mene okrog pasu, pa se drži motorja z nogami močno kot konja in jo potem bolijo noge. Drugače se na motorju obnaša sanjsko, sploh ne veš, da jo imaš gori. Ne na ravnem, ne ko stojiš ali pelješ počasi, ne v ovinku, tako da... kako ste rešili vi probleme z manjšimi sopotnicami na skuterjih? Ali pa kakšna ideja kako to rešit?

Nameravam jo dat na motor na centralnem stojalu, da se malo proba prestavit še naprej-nazaj in mogoče tako najt pameten položaj, razmišljam pa tudi o kakšnih ročajih, ki bi bili pritrjeni na originalne in bi bili višji...

Hvala za pomoč!

LP,

Matic

Najbolj enostavna rešitev da zamenjaš sopotnico. :headbang: :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabaviš kovček in ti ne more dol past. LP

Popravljeno . Popravil BoštjanG
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj enostavna rešitev da zamenjaš sopotnico. :headbang: :rolleyes: :rolleyes:

Precej zanimiva rešitev :lol1:

Drugače pa bi poskusil nekako "podložiti" sedež da bo višje sedela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za lastnike tavelikih Excitingov.

Moja sopotnica je visoka pičlih 156 cm. Včeraj sva se prvič skupaj odpravila na krajšo pot in naletela na "manjšo" težavo. Pravi, da se sploh ne more držat za ročaje pod sedežem, ker ima prekratke roke in se mora sklonit, če jih hoče doseči, tako sklonjena pa se seveda ne počuti udobno. Če se drži mene okrog pasu, pa se drži motorja z nogami močno kot konja in jo potem bolijo noge. Drugače se na motorju obnaša sanjsko, sploh ne veš, da jo imaš gori. Ne na ravnem, ne ko stojiš ali pelješ počasi, ne v ovinku, tako da... kako ste rešili vi probleme z manjšimi sopotnicami na skuterjih? Ali pa kakšna ideja kako to rešit?

Nameravam jo dat na motor na centralnem stojalu, da se malo proba prestavit še naprej-nazaj in mogoče tako najt pameten položaj, razmišljam pa tudi o kakšnih ročajih, ki bi bili pritrjeni na originalne in bi bili višji...

Hvala za pomoč!

LP,

Matic

Zanimivo, ljudje smo grajeni proporcionalno - to pomeni, da roke sežejo do riti in še dlje. Morda so ročajo res malo nizko pritrjeni in se revica matra, res ni prijetno, če ni sproščena. Poskusi ročaje podložiti s podložkami ali pa distančniki. Seveda boš moral zamenjati vijake, to pride v poštev, če manjka par centimetrov.

Ne morem mimo tvojih zanimivih besed; Drugače se na motorju obnaša sanjsko Upam, da res :naughty:

Uživajta na motorju.

SCARABEO 500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej zanimiva rešitev :lol1:

Drugače pa bi poskusil nekako "podložiti" sedež da bo višje sedela.

..če ji je pa že sedaj sedež ''previsoko''... Jaz bi poskusil najti rešitev v podlaganju, oziroma izdelavi višjih ročajev.

Res pa, da se na to ne spoznam, sem čisto slučajno ''uletel'' na to stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..če ji je pa že sedaj sedež ''previsoko''... Jaz bi poskusil najti rešitev v podlaganju, oziroma izdelavi višjih ročajev.

Res pa, da se na to ne spoznam, sem čisto slučajno ''uletel'' na to stran.

Se posipam s pepelom :blush: , narobe sem se izrazil, mislil sem enako kot ostali, podložiti ročaje oziroma pogledat če se da podloga sedeža "stanjšat".

P.S drugače pa imajo v nekaterih muzejih priročno orodje za podaljševanje "okončin" :whistle: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kufer zadaj, pa nima kaj bit :) Upam, da z nogami seže do stopalk.

tak, kot kaže vreme za našo pot na morje, bova mi2 parkrat uspela za urico ali dve it na pot in najt rešitev za njeno počutje. Pol pa se boš itak lahko sam prepričal ali seže do stopalk B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S drugače pa imajo v nekaterih muzejih priročno orodje za podaljševanje "okončin" :whistle: :lol1:

Tega ji raje ne omenjaj, da ne bo prišla na kakšno idejo, da bi tudi ona tebi kakšen ud na takšen način podaljšala. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak, kot kaže vreme za našo pot na morje, bova mi2 parkrat uspela za urico ali dve it na pot in najt rešitev za njeno počutje. Pol pa se boš itak lahko sam prepričal ali seže do stopalk B)

Hec je bil to, ne zamerit :) Ampak kufer bi znal pomagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hec je bil to, ne zamerit :) Ampak kufer bi znal pomagat.

Ja, saj sem vzel kot hec.

Kufer zadaj itak da je, saj Kymco ne požre dveh čelad naenkrat. Ampak zaenkrat je imela navodilo, da se ne naslanja nanj, da ne bi težišča motorja odnesla preveč nazaj in bi motor v ovinkih silil iz linije. Saj pravim... bomo še malo probali kak in kaj, pa se še malo peljali in videli.

Tisto s srednjeveškimi metodami pa... mogoče pa probamo na njej. :naughty: Ampak mene se ne bo dotikala s takimi napravami!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ampak zaenkrat je imela navodilo, da se ne naslanja nanj, da ne bi težišča motorja odnesla preveč nazaj in bi motor v ovinkih silil iz linije. ...

Xciting ni CBR1000RR. Komot se lahko nasloni, razen če ji je to naudobno. Ko se bosta pa peljala po hudih ovinkih in ga boš hotel pošteno nagibat, se bo pa že nagnila naprej, a ne.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xciting ni CBR1000RR. Komot se lahko nasloni, razen če ji je to naudobno. Ko se bosta pa peljala po hudih ovinkih in ga boš hotel pošteno nagibat, se bo pa že nagnila naprej, a ne.

Rešeno točno po tem pravilu... prav uživa, če se rahlo nasloni nazaj in se komot prime za ročaje. Takoj, ko prideva blizu 100 km/h ali pa se začnejo serije ovinkov, pa jo začutim na svojem hrbtu... in to je to... Pravi, da lahko greva tako kamor se nama zljubi... kolikor daleč motor nese.

Hvala za nasvete!

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!