Skoči na vsebino

Dobri/slabi kampi ob hrvaski obali in na otokih


alexb

Priporočene objave

Ja sem tudi jaz slisal, da so v Crni gori valuto z novim letom spremenili v evre, niso pa cen delili z dva in je tako vse se enkrat drazje.

Thundercat: ja midva z Mishu greva 15.07 na Bol na bracu za 14 dni, pol pa kej proti Crni gori, pa se lahko kje srecamo. Loh se pa spotoma oglasite na Bolu (djevojke u ljetnim haljinama = hudo dobr). No upam, da se jutri zvecer vidimo na Lentu in kaj dorecemo.

Tadej

Tadej, s kolegi grem 15.7. na Korčulo!!! Tko da če se kje srečamo, kakšno rečemo pa kaj popijemo, da ne bomo dehidriral!! :D :D :D

Res pa je da bomo mi bol zgodne sorte!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na netu nisem zasledil,če obstoja trajektna povezava med otokoma Brač in Hvarom.

Pa me zanima, če ima kdo to informacijo?

tnx, Šusi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na netu nisem zasledil,če obstoja trajektna povezava med otokoma  Brač in Hvarom.

Pa me zanima, če ima kdo to informacijo?

tnx, Šusi

Ne trajektne povezave ni. Moras iti nazaj na Split. Med Bracem in Hvarom vozijo le male lesene brkace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

solaris?

Ja, to bo to. Men je camp ful všeč...

Dej povej mal več o tem kampu, jest se mislem letos tm ustavt, pa me zanima kak je kej tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

je se vedno raj. Bil letos za kratek (5 dni) cas. Kamp je odlicen, ponujajo parcele in pa ostali svet. Parcele so seveda malo drazje. Za 5 dni v ostalem svetu za 2 osebi + motor = 750 kn. Voda pa je bla letos malo bolj topla. :P Kamp tudi ni bil nikoli poln, tako da ni bilo guzve ne na plazi ne v restavracijah ne v trgovinah.

Definitivno priporocam.

Edino malo problem so bili nocni izhodi. Namrec do Paga je 12 km do Novalje pa 10 km malo dalec za it pes. V kamp pa ne mores po 23 h zaradi nocnega miru. :cry:

Imajo pa na plazi Zrce eno diskoteko na plazi, nisem bil, ker sem bil premalo casa na Pagu, da bi vse obletal.

kamp simuni na pagu je pa raj na zemlji (vsaj pred dvemi leti je bil).na novo zgrajen/preurejen,na samem,relativno majhen in miren.samo voda (morje) nima vec kot 15°C!

-----

clean and sober

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Šimune sem hodil od l 96 do 99, nekajkrat letno, dokler se enkrat niso spomnili, da "motoristov više ne primamo " Ker nisem mogel verjeti lastnim ušesom, sem zahteval direktorja, ker znam biti zeeeeloooooo tečen (kot driska ), sem ga tudi dobil, vendar mi je povedal isto. Jaz grem lahko notri, motor pa mora ostati pred rampo. Malo morgen. Od takrat mi tudi na kraj pameti ne pade da bi šel še kdaj tja. A je od motorista denar manj vreden, al kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"motoristov više ne primamo "

Banda pokvarjena! Upam, da so imeli letos zgubo! Zdaj vem, zakaj so nas letos za 1. maj cudno gledali, ko smo hoteli Sanda 7 & Seba in midva z Misho en krog po kampu narediti. Stara na kapiji nam nikakor ni hotela dvigniti rampe kljub temu, da smo ji dopovedovali, da bi samo en ogledni giro naredili, ker bi mogoce poleti prisli sem na dopust.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in moja boljša polovica sva bila letos v Dubrovniku, na Pelješcu, Korčuli in na Hvaru. Pred Dubrovnikom sva kampirala v kampu Rudine. Ful velik kamp, zelo urejen, dosti prostora, folk na nivoju, ustrežljivo osebje kampa; cena je bila 122 kun za šotor, dve personi, avto. To je malo dražje kot ostali obiteljski kampi, ampak razlika v kakovosti je bila res velika. Na Pelješcu so vsi kampi surfarski in midva brez surfa sva bila druga liga, tako da sva od tam hitro stegnila na Korčulo. Cena je bila na Pelješcu sicer ugodna, le 80 kun. Na Korčuli sva bila v kampu Kalac, plačala 116 kun, ampak se splača, če dobiš dober plac, saj imajo narejene take fine parcele s številko in imaš malo zasebnosti, saj se ti ne more nihče zraven nalimat. Na Hvaru gužva za popizdit, vse polno pa čist sami Slovenclni. Kampirala v Grebišču, obiteljski kamp, plačala 102 kuni, imela čist malo parcelco, sanitarije in tuši bolj tako za silo.

Priporočam torej Rudine pred Dubrovnikom in Kalac na Korčuli, če vam ni škoda dati nekaj več kun. Sicer pa so Dalmatinci full v redu, hrvatarska Istra mene ne vidi več.

Čist tko spotoma, a je kdo opazu kakšne tablice imajo Nemci in Avstrijci za motorje - zelo velike, uspešno pokvarijo izgled vsakega motorja, gledano v rit.

lp, john doe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce so imeli kaksne slabe izkusnje z motoristi, nimam pojma. Ko sem jaz prisel me je receptorka lepo pozdravila "Guten Abend" jaz sm pa samo nazaj zamomljal "Abend" :lol: :lol: Pa je rekla, da bo ona vse uredila jaz pa naj papirje pripravim.

Ko je videla SLO potni list je malo vihala nos, ampak se nisem pustil odgnati, he he he . :wink: :wink:

V Šimune sem hodil od l 96 do 99, nekajkrat letno, dokler se enkrat niso spomnili, da "motoristov više ne primamo " Ker nisem mogel verjeti lastnim ušesom, sem zahteval direktorja, ker znam biti zeeeeloooooo tečen (kot driska ), sem ga tudi dobil, vendar mi je povedal isto. Jaz grem lahko notri, motor pa mora ostati pred rampo. Malo morgen. Od takrat mi tudi na kraj pameti ne pade da bi šel še kdaj tja. A je od motorista denar manj vreden, al kaj.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Leto je spet naokoli in čas je, da se tole zaprašeno temo malce oživi. Preštudiral sem jo po dolgem in počez, ampak dovolj nisem izvedel. Zanima me predvsem Korčula, cilj mojega letošnjega dopusta. Okej, vem za Kalac in en noname kamp tam pri Prižbi. Kaj pa ostali, še kdo pozna katerega? Kalac mi priporoča večina ljudi, ampak večinoma zato, ker je blizu mesta. Mene to ne vem kako ne zanima, pa baje da je plaža tudi bolj tako tako, sem pa po iskanju na netu opazil, da je več manjših kampov s pod 100 prostori (Kalac 600). Kdo pozna katerega?

Zanima me tudi, kje so kakšne fine plaže, predvsem peščene.

Pliz help, v petek odrinem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plaža tudi bolj tako tako, sem pa po iskanju na netu opazil, da je več manjših kampov s pod 100 prostori (Kalac 600). Kdo pozna katerega?

Zanima me tudi, kje so kakšne fine plaže, predvsem peščene.

Na Korculi se ponudba kampov zacne in konca pri Kalcu. Ostalo je bolj ali manj podobno privatnim vrtovom, ki jim lastniki nalepijo tablo "kamp".

Razporejeni so pa nekako tako - za te vem:

Nad Velo Luko (peljes se po glavni cesti v mesto in nato sledis tablam "kamp" - brez imena) ima zelo prijazen barba en malce vecji prostor (nekje okoli 15 parcel), kjer se da postaviti sotor. Lepe sanitarije, razmeroma dovolj sence, le do plaze je kakih 10/15 minut hoda. Kamp je bolj kot ne namenjen ljudem, ki potujejo naokoli po otoku z lastnim prevoznim sredstvom, saj v bliznji okolici ni skoraj nic zanimivega. Tudi do Vele Luke je oddaljen prbl. 5 km.

En malce vecji (recimo 30 parcel) se nahaja v Prižbi. Zelo lep camp - na gosto posajene oljke, vendar je obala naravnost obupna. Zopet potrebujes prevoz.

Okoli mesta Lumbarda je malo morje privatnih kampov, a nam se nobeden ni zdel kaj posebnega - predvsem je bilo v vseh premalo sence (redko posajene oljke).

Ob obali otoka, ki gleda proti Peljescu, smo videli nekaj tabel, vendar je tam tako skalnato, da mocno dvomim, da obstaja tam kaj vecjega.

Skratka - ce zelis imeti senco, toplo vodo, ciste sanitarije, trgovino na dosegu roke in 5 minut do centra mesta, pojdi v Kalac. Plaza ob kampu ni taka, da bi ravno umrl zanjo - se posebej, ker je zelo polna, se pa da cisto lepo preziveti - se posebej, ce se parkrat vrzes v vodo in nato umaknes v senco pri sotoru.

Kar se tice pa pescenih plaz... He he - tezko bos nasel bolj skalnat otok, kot je Korcula. V Lumbardi (po cesti naravnost do nekega krozisca s cerkvijo v sredi, nato se drzi desne) je sicer nek zaliv z mivko, a mivka se zdalec ni pesek. :-) Se posebej, ko ti leze iz vseh odprtin ven... Najbolje, da se odpeljes nekam "na divje" in poizkusas najti cem vecji raven kos skale, ki te ne bo zulil v zadnjo plat. Dobra izbira (a tudi obiskana) je na drugi strani rta Raznjic (to je ta rt ob Lumbardi, kjer je mivka). Imas nekaj sence, dostop do vode je "na glavo" in nato v obutvi po skalah ven, pa se do avtomobila je samo kaki dve minuti hoje.

LP,

Andrej.

P.S. Letos prevozili Korculo po dolgem in pocez - pojdi v Kalac in pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, gothmorg, najlepša hvala za tele izčrpne info. Očitno bom res zavil kar v Kalac, kopal se bom pa že kje drugje. Saj mene peščene plaže niti ne vlečejo tolk, ker bi rad malo harpuno namočil, za to pa so potrebne skale. Ampak moja b1/2 ma občutljive tačke, pa hoče bazenski dostop do morja. :D <_<

P.S.: Kje so pa kaj dobri žuri? Kakšen bikerski lokal mogoče?

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kdo že bil v bajk-kempu v Poreču.. Ful so table postavlene za tja, sam še nisem mela časa pogledat.. Drgač sem pa locirana že 12-o leto v Valkaneli kot pavšalist. Cene... turistično sovražne pač.. Ampak se da prešvercat, tak da ni hudo. ;) Aja, Opatija je pa prva liga..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sva se leta 99 z Misho vracala iz Dubrovnika sva sla se na Korculo. Prevozila sva jo po dolem in pocez. Nobene pescene plaze, sam skale in to take, da te morajo z zerjavom dat v vodo, da si ne porezes nog. Kamp v blizini Vele Luke je en ranc na vrhu hriba s skoraj nic sence.

No naslednji dan sva bila od 04:30 ze na prvem trajektu za Split in sva sla dalje.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Korčula je kar se kampiranja tiče bl podn otok, tudi nekatere palže so zelo težko pristopne, razn če imaš čoln!! Kul kemp tudi ta motoriste pa je Lanterna (probal 1.5. 2003) veliko motoristiv v kampu, tudi plaže so zelo lepe, kamp sam pa je čist!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kdo že bil v bajk-kempu v Poreču.. Ful so table postavlene za tja, sam še nisem mela časa pogledat.. Drgač sem pa locirana že 12-o leto v Valkaneli kot pavšalist. Cene... turistično sovražne pač.. Ampak se da prešvercat, tak da ni hudo. ;) Aja, Opatija je pa prva liga..

se pridržujem temu vprašanju....

Kdo pozna ta kamp? obstaja internet stra, a je zelo zastarela....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kdo že bil v bajk-kempu v Poreču.. Ful so table postavlene za tja, sam še nisem mela časa pogledat.. Drgač sem pa locirana že 12-o leto v Valkaneli kot pavšalist. Cene... turistično sovražne pač.. Ampak se da prešvercat, tak da ni hudo. ;) Aja, Opatija je pa prva liga..

Pri Poreču priporočam FKK kamp Ulika :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kdo že bil v bajk-kempu v Poreču.. Ful so table postavlene za tja, sam še nisem mela časa pogledat.. Drgač sem pa locirana že 12-o leto v Valkaneli kot pavšalist. Cene... turistično sovražne pač.. Ampak se da prešvercat, tak da ni hudo. ;) Aja, Opatija je pa prva liga..

Midva sva si letos hotela ogledati ta motokamp ampak naju je minilo, ker bi morala po makadamu, zato sva se kar obrnila. Do tega makadama je cca 2-3 km iz Poreča, koliko pa je tega makadama naprej pa ne vem, ker je zavil v goščo.

Kar pa se tiče švercanja v Valkaneli pa ne drži popolnoma. Letos so pavšalisti kar na udaru, saj jih kontrolirajo neopazno. Varnostnik hodi okoli prikolice in po vokitokiju sprašuje v recepcijo koliko ljudi je prijavljenih, koliko je vozil itd. Do sedaj je bilo res kar O.K., letos pa so postali pravi packi, saj tudi na rampi ustavljajo in preverjajo dovolilnice. Upam, da ne boš naletela na kakšen tak ukrep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kdo že bil v bajk-kempu v Poreču.. Ful so table postavlene za tja, sam še nisem mela časa pogledat.. Drgač sem pa locirana že 12-o leto v Valkaneli kot pavšalist. Cene... turistično sovražne pač.. Ampak se da prešvercat, tak da ni hudo. ;) Aja, Opatija je pa prva liga..

Kar pa se tiče švercanja v Valkaneli pa ne drži popolnoma. Letos so pavšalisti kar na udaru, saj jih kontrolirajo neopazno. Varnostnik hodi okoli prikolice in po vokitokiju sprašuje v recepcijo koliko ljudi je prijavljenih, koliko je vozil itd. Do sedaj je bilo res kar O.K., letos pa so postali pravi packi, saj tudi na rampi ustavljajo in preverjajo dovolilnice. Upam, da ne boš naletela na kakšen tak ukrep.

Yep, bo držalo!

Sicer pa so tudi prej kontrolirali, sploh če je bila kakšna piz*** v kampu (npr. pretep v Sport-u, pa ugotovijo, da nihče od vpletenih ni prijavljen v kempu... našga ni blo zraven!). Z ženo sva se enkrat švercala, pa naju je usekala kazen 100DEM po osebi (za prvič), za naslednjič so nama pa zagrozili s 500 DEM. Se ne splača švercat. Naju so dobili zadnji dan (kar sva "prišparala", sva tudi izgubila), lahko bi naju pa že prvi dan... Kolega pavšalist pa je dobil črno piko, ko se jih nekaj nabere (bože nedaj), ga lahko ruknejo ven. alipamodrakuvertapress

Greenninja.

A ti hodiš z ninjo dol? Sem kar precej vikendov dol, pa še nisem nobene green ninje videl... jaz imam rdečo TDM, pa ponavadi se na plažo vozimo vsi trije (žena zadaj, ta mali pa spredaj na kestlnu). Mogoče se kaj srečamo, pa kakšno rečemo, pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja zgleda da je valkanela kar popularna tud na MS, sam nimam prkolce dol se pa več let pr kolegu švercal :) fajn je k je un diskač (mirabel al kako se že imenuje) tko bliz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Kar se tiče BIKERS KAMAPA pri Poreču,nahaja se v vasi Antonci,je zadeva takšna,da kamp priporočam tistim,ki si želijo počitka,sej sploh ni tako kot v drugih kampih,da si eden rugemu skačejo/mo po glavi.Ko prideš tja najprej zagledaš ogromen šank,ogromno prostora za kampiranje pod drevesi,tuš in WC-ji so zgledno urejeni.Je pa res,da se je ta kamp nekako odprl 2 leti nazaj in se šele prebuja.Veliko je motoristov iz tujine(Avstrijci,Danci,Nemci,ki imajo očitno radi mir).Lastnik in njegova žena sta zelo prijazna,pivce za živce lahko naročaš v količinah,ki jih preneseš ali pa tudi ne,predvsem se trudijo,da bi nekako ustregli vsem gostom se z njimi pobliže spoznali in tudi zažurali.Kar se tiče elektrike je celoten kamp odvisen od pogona na agregat,ko lastnik vidi da se zbudiš,se agregat zalaufa,začne nažigat motoristično musko,pivce se lepo shladi in potem lepo uživaš.Plaža je žal pač oddaljena,sej zato pa so motorji,da se pač odpelješ,ko ti zadiši morje.Je pa Dragan obljubil,da se bo zgradil tudi bazen nekje v roku dveh let?!

V tem kampu sva bla s tipom lani pvič in se stalno vračava,ker zna bit žur,če se prepustiš in uživaš in te ne motijo gromozanske kobilice in psi,ki čuvajo kamp.

Lep pozdravček B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja zgleda da je valkanela kar popularna tud na MS, sam nimam prkolce dol se pa več let pr kolegu švercal :) fajn je k je un diskač (mirabel al kako se že imenuje) tko bliz

Diskač je Margerita, je pa samo za mulčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diskač je Margerita...

...ja res je včas ko sem jest dol hodu se je pa Mirabel imenoval...takrat smo bli pa res mulčki in smo hodl not zarad mulčkic...aaaah spomini :rolleyes:

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!