Skoči na vsebino

Problem z APN4


mitiž46

Priporočene objave

Imam doma APN4 za po gobe, je že ves bogi, pelje pa fajn. Lotil sem se malo zrihtat štrom na tem mopedu, da bi kaka luč gorela ali hupa delala. Vezal sem vse po domače, nič več ne gre preko originalnega stikala, ampak sem vse vezal bolj direkt. Naletel sem na problem, da čim sklenem tokokrog z žarnico ali hupo se moped ugasne, kot bi naredil kratek stik. Zdi se mi, da moped ne prebavlja kakšnih sprejemljivih tokov. 20W žarnica ga takoj ugasne, 5W pa nekaj trenutkov še gori, vendar obrati počasi padejo in moped ugasne. Podobno je s hupo, moped počasi crkne, medtem ko hupa. Če bi kaj napak zvezal v kratek stik, verjetno žarnica sploh nebi gorela. Ko jo vzamem ven je OK, ko pa jo dam noter in začne goret, moped pobere, kot bi pritisnil gumc za izklop oz. kratek stik. Kje mislite da je problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje mislite da je problem?

Verjetno priključujaš na napačen kabel namreč ta kabel je za vgasnit in kratko vežeš vžigalčno tuljavo z maso. Najdi drugi kabel saj gresta iz mašina dva kabla eden je za vgasnit drugi pa naj bi bil tok za luč in sireno OK.Sicer pa snami magnet in poglej,če je na spodnji špuli (nasproti vžigalne tuljave) vse spojeno ta spodnja špula(vidno bakreno navitje)je samo za tok ki ga rabiš za porabnike in nima nikakršne povezav z sistemom za vžiganje (iskro) :hmm:

Ps:veliko ljudi veliko ve!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, jaz sem mislu da je z špule eden plus in eden masa. Pol sta pa 2 plusa, eden je pa sam za vgasnit in čim steče tok ugasne. Maso maš pa pol na plehu itak. A zdaj prov zastopim? Kaj pa če nardiš kratek stik z unim k je za porabnike? A se da kej skurt al moped isto sam crkne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, jaz sem mislu da je z špule eden plus in eden masa. Pol sta pa 2 plusa, eden je pa sam za vgasnit in čim steče tok ugasne. Maso maš pa pol na plehu itak. A zdaj prov zastopim? Kaj pa če nardiš kratek stik z unim k je za porabnike? A se da kej skurt al moped isto sam crkne?

Prav zastopiš

Ponavadi ti skuri žico v najhujšem slučaju pa tudi tuljavo zato je dobro dati vmes varovalko 15A pa tudi 10A bi bila dovolj zaradi sigurnosti.Tuljava začetek je vezan na maso zato je izhod vedno plus masa pa je vedno šasija(gištel-okvir) iz mašine ven dobiš vedno izmenični tok.Motorji,ki imajo akumulator imajo odzunaj še eno močno dijodo tako da dobi akumulator in ostali porabniki enosmerni tok.Če si naredil kratki stik in ti bodo luči slabo svetile potem bo treba novo tuljavo,kajti rada prebije (mednavojni stik)in potem luči zelo slabo svetijo. :hmm:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!