Skoči na vsebino

kdo se vozi pozimi (in zakaj in predlogi, tehnike vožnje, oprema)


simonpel

Priporočene objave

Pozimi me ne spraviš na motor, pa če mi plačaš. Preveč mrzlo!

Motorček fajn počiva v garaži, bi mi ga blo žal po solnatih cestah vozit.

1. Meni ne bi bilo treba dvakrat reči. Tako kot se da na dobre stvari navadit, se da tudi na malo manj dobre.

2. Motorji so pa itak "potrošni material". Škoda bi jih bilo imet samo za gledat. Ampak jaz bom raje tiho, ker ga sploh še nimam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi mel kroslo al pa endurco bi se verjetno vozil, pa ne po cesti ampak po brezpotjih, cesta je prenevarna, drugač pa ne, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji dve leti nič več. Dobil revmo(Eleffanttrefen). :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji dve leti sem se začel vozet že januarja ker ni bilo skorej nič snega.

Oprema ista kot poleti le da so se na men našle še kakšne dodatne hlače pa puli al pa dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja štiri leta se vozil skuterjem ob vsakem vremenu, ker pač nisem imel se avta, in me je manj zeblo na motorju, kot če bi šel z avtobusom.

Nekajkrat me je na cesti ujel tudi sneg. Od opreme sem imel halče(narejene po naročilu), ki sem jih oblekel čez kavbojke, za dalše relacije tudi neke termo dolge gate, jakno, pod njo mrazu primerno število kosov oblačil, bulerje, podkakpo, rokavice iz termovelurja in čez še usnjene rokavice.

Do 10 km in -5°C me ni zeblo, drugače sem pa sanjal ogrevane ročke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Trenirka, cordura hlače, kratka majica, majčka, puli, pulover, puhovka, 2 nogavice, škornji, pokapa, rokavice, ...ne glede na vremenske razmere, nikol me ne zebe tak da ne bi užival :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj sploh ni več zime-samo še po koledarju :D 30.dec. je pa zunaj 15° a je to sploh zima :?: Smo že kr fajn uničl tole zemlco :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če bo vreme šlo tako naprej v tej smeri se bomo res lahko peljali celo zimo. Klasična usnjena oprema, spodaj kak volnen pulover, pod usnjenimi hlačami pa kaka topla trenerka. Če je pod +5 ne grem več na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Jaz se zgolj parkrat čez zimo tako ene 3-5 x na zimo ko so temp. čez 12. stC ojunačim za kašne 40 km.

Glih tolk da z akumulatorjem zimo pretolčem.

Bom moral te dni enkrat eno furco opravit.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se v službo z motorjem ne vozim niti poleti. Temu je krivih več okoliščin.

Tako, da motorcikel uporabljam zgolj v prostem času.

Predlani in lani sem vozil motor celo leto, ne vsak dan v letu, a dovolj pogosto, da se zadevi da reči zvezna uporaba motocikla.

Za letos pa tega ne bom mogel reči. Cel avgust ga nisem vozil. Bilo prevroče in se mi ni dalo navlačiti usnja nase. :BUA:

Izkušnja: ko sem prešel iz golega motocikla na oklepnika, sem ugotovil, da to znatno olajša zimsko vožnjo. V noge ne zebe več. Na nagcu je najbolj zeblo v kolena in v prste na nogah. Sedaj tega ni več.

Nasvet: uporabljaj kompletno opremo. A to ni dovolj v borbi proti mrazu. Zato pozimi preko usnja navlečem na razprodaji kupljene dovolj velike vatirane smučarske hlače in staro, a dovolj veliko bundo. Na roke zimske smučarske rokavice. Vožnja razmeroma počasna, največ pazljivosti pa polagam na pesek in na mokre dele cestišča, ki so kaj lahko le navidezno mokri, ker so v resnici pomrznjeni. Ker izvajam vožnjo v prostem času, nisem vezan na določene trase, zato se izogibam ozkih in vlažnih dolin in iščem ceste na prisojnih legah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Bom moral te dni enkrat eno furco opravit. B)

Me too! B)

Predlagam, da odpeljeva to furco :( na pogreb Janeza, ki ga ni ve med nami :cry:

Si za to :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jestsem se ucasih furala tudi pozimi..no pod nulo ne..takrat gre moped prevec rad pošrek po cesti.....

nasveti? kvalitetna oblačila in dodatna mera pazljivosti.....predvsem pa...ne preveč komplicirat...usedeš ze na moped in greš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....če le ceste dopuščajo (sneg njet gut), ampak za sebe in užitek, delat ne morem prit v 20 kg ledra in termo perilu, rabim 2x1 uro da se preoblečem. :P

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma za zimo mam js posebn motor... :D vcasih APNka, zdej pa E90 - ce gre posrek je pa tabolje - te nafila z adrenalinom, ce te ne sesuje pa ce kontrolirano slajdas je ubijalsko zabavno, ce te pa vsuje - jebiga, motorju itak ne more nic bit!! :yea2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se v službo z motorjem ne vozim niti poleti. Temu je krivih več okoliščin.

Tako, da motorcikel uporabljam zgolj v prostem času.

Predlani in lani sem vozil motor celo leto, ne vsak dan v letu, a dovolj pogosto, da se zadevi da reči zvezna uporaba motocikla.

Tudi jaz tako, drugače pa celo leto, tistih nekaj voženj pa odvrže vse tiste denarce, katere bi dobil pri povračilu zavarovanja! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozimi se ne vozim :) :) ...ja, v šolo pa se vozim z avtom!!.......tako, da imam motor bolj za prosti čas :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst se vozim tudi samo poleti...če bi živel v podnebno bolj ugodnih krajih bi pa ziher tudi kasneje se vozu.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz tako, drugače pa celo leto, tistih nekaj voženj pa odvrže vse tiste denarce, katere bi dobil pri povračilu zavarovanja! :OK:

Enako!

Tudi, če se peljem enkrat na mesec 100km, mi pomeni ravno toliko ali pa celo več , kot da bi se šel smučat, stane pa tako skoraj enako.

Z punco nikoli ne odjavljava motorjev, ker se vsak zimski mesec da vozit vsaj dva ali tri dni.

Glede opreme, pa ne glej kako zgleda, važno je, da je topla, varna in zanesljiva.

Vozi pa bolj pazljivo, ker avtomobilisti ne pričakujejo motoristov. :BUA:

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Furam celo leto....je pa res,da zivim na primorskem in delam doma...tko da se sigurno najde par dni v mesecu,ki so kolikor toliko ugodni za motor... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!