Skoči na vsebino

Glede predelave MZ-ja


Rugi

Priporočene objave

Ko sem se zadnjič pogovarjal s serviserjem mi je ta omenil da se da MZ 125 SM dokaj preprosto spremenit v 350 zato ker je spodnji del mašine isti in se tako zamenja samo cilinder.

Ker sem sam internetno malo retardiran in ne najdem nič, bi prosu vas, če mi lahko posredujete kaj informacij o tem če jih imate.

Bi bil tut hvaležen za kakšne linke do drugih predelav za MZ-ja (odmična gred, avspuh,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj nasvet glede vsega skupaj

prodaj MZ ja pa kupi drug motor... boljšega ne morš narest ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvic slism da bi loh zamenov cilinder iz 125 na 350... da poj ista blajerca in vse notr prenaša 3x večjo moč :rolleyes: men je čudn vse skup... če mata blok isti ni nujn da je notr tud vse enak... se mi zlo cudn slis vse skup

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako. Se ga pa da lepo predelati ker ma mašina 4 ventile in je vodno hlajena, tak da si hitro preko 20 konjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dans mi je končno ratal najt neki. Za MZ obstajajo kr trije kiti: 180 ccm, 195 in 205 ccm. Nikjer nism zasledil nč o tem da se ga da na 350 tko da sm vprašu serviserja kako je s tem. Pove mi pa to da se je o tem nekaj časa nazaj z nekom pogovarjal, ki mu je to povedal tko da je lahko ta stvar s 350 ccm mašino ena velka buča :closedeyes:

NejcZ: Bi te prosu za kakšne linke do teh stvari. Tudi sam sm že slišal da se da zamenjat odmično gred ampak nikjer nisem najdu nič o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dans mi je končno ratal najt neki. Za MZ obstajajo kr trije kiti: 180 ccm, 195 in 205 ccm. Nikjer nism zasledil nč o tem da se ga da na 350 tko da sm vprašu serviserja kako je s tem. Pove mi pa to da se je o tem nekaj časa nazaj z nekom pogovarjal, ki mu je to povedal tko da je lahko ta stvar s 350 ccm mašino ena velka buča :closedeyes:

NejcZ: Bi te prosu za kakšne linke do teh stvari. Tudi sam sm že slišal da se da zamenjat odmično gred ampak nikjer nisem najdu nič o tem.

@Rugi: Cilinder s 350ccm za MZ je velika buča.

Kar se tiče kitov pa takole. Res, da obstaja 180ccm kit. Ampak je poleg tega kita za vsaj približno optimalno delovanje potrebno kupiti še uplinjač (trenutno je gor Mikuni 24) in auspuh.

http://mz-faber.de - nemška trgovina s predelavami

http://mzriders.com - ameriški forum za MZ (toplo priporočam)

http://mz-forum.de - nemški forum za MZ (malo manj kvaliteten)

suma sumarum:

NE SPLAČA SE. Prodaj in kupi nekaj močnejšega. (če ti bo sploh ratalo prodati)

P.S.: Še ena finta, s katero izboljšaš zvok in znižaš porabo (preverjeno na mojem RTju). Dvigni zic in odstrani pokrov (air intake) na katerem so pritrjene tudi rezervne varovalke. Ogromno izboljša zvok in tudi pri porabi se pozna.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igorr: Odstranu air-intake. Zvok je pa dejansko že kar malo preglasen za moje pojme, ker mi kar bobni vse med vožnjo.

Je pa kr zanimiv no :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igorr: Odstranu air-intake. Zvok je pa dejansko že kar malo preglasen za moje pojme, ker mi kar bobni vse med vožnjo.

Je pa kr zanimiv no :D

Sej se boš navadil. Meni se čisto nič več posebnega ne zdi. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej sm se učer za igorr-jem vozu pa se mi ni zdel nč posebnga. :rolleyes: Se mi zdi da je moj glasnejši. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej sm se učer za igorr-jem vozu pa se mi ni zdel nč posebnga. :rolleyes: Se mi zdi da je moj glasnejši. :evilgrin:

Jah no, z Akrapovičem se ne da primerjati. Pa še moj nima Sebringa, ki ga SM ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu sm tut že jst brau ja da se da kao dat gor 350 mašino. Sm tu je mišlenu u te smeri da je grušt tok velik da je primeren oz. da bo primeren tudi za 350ccm, če ga bo kdaj 8kar močno dvomim) izdelal MZ...preverjeno ker se točno spomnm da sm brau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!