Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

mal sem hotu osvežit temo

učitelj tud ni zmeraj praktično boljši od učenca

glede predelave pa razen tačk poliestra in izpuha bolj malo vem

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, jaz imam pa tudi prošnjo za kakšen predlog...

Sezono bom štartu na cbr600rr , prvič na cestaku. Res me zanima pista ampak ne morem pa zanemarit lepih sončnih vikendov za kakšen izlet, tako da bo registriran. Kaj bi blo pametno spremenit na motorju, zamenjat, dodatna oprema, pa da ne razmetavamo lih z denarjem- se pravi to kar je nekako potrebno za te proste treninge. Planiram na gume dunlop sportsmart.

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da sem verjetno eden bolj redkih, ki to počne na tak način, da se pripelje na Marof ali Grobnik z motorjem, se tam vozi in gre nato še z motorjem domov ti lahko mirne duše povem, da ni nujno prav nič! še več, prav nobene potrebe ni. morda edino manjši zobnik za en zob spredaj, kar precej prinese k poskočnosti na pisti pa je še vedno sprejemljivo na cesti in ni drago (20eur)....pa eni pravjo da še zavorne cevi dobro zamenjat z opletenimi, drugi spet da to ni nujno, ne vem, jst sem mel do sedaj običajne... vse ostalo daj za gume!!!

mislim pa, da bi bile za to kar si napisal bolj primerne gume gp racer (če je že govora o Dunlopu), ker boš precej bolj varen na pisti na račun malo manjše kilometrine na cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi ti za spredaj priporočal pletene cevi + zavorno tekočino DOT 5.1, katero redno menjuješ.

Ti ta kombinacija omogoča varno zaviranje, kar ti lahko povem iz lastnih izkušenj (ko ti na grobniku pri 250km/h pred reškim pade bremza do ročke za gas :eek:. motorju ni bilo nič, sem pa krasno po desni strani poškrampal originalne plastike :angry: :unsure: , doma sem pa imel že poliestre :wallbash: ).

Ni draga investicija, se pa splača.

Moj moto je, da se na zavorah in gumah pri motorju DEFINITIVNO NE šPARA, saj se potem igraš z lastnim zdravjem in dragimi popravili potem.

Tako kot ti je JEMCEK napisal, rajši GP RACER ali celo GP, ker boljša guma (ki ima več rezerve) bolj odpušča voznikove napake, kot slaba, ki je že sama po sebi na meji svojih zmogljivosti.

Pri GP-jkah bi še razmislil o grelcih - greš na pisto že z ogretimi gumami in ni ugibanja o tem, ali so ogrete in kako se lahko pelješ. Z ogretimi gre takoj na polno.

Popravljeno . Popravil r1polzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za dobre nasvete, se strinjam, na gumah pa bremzah se ne špara in tako tud bo :) Grelci bi bli fajn,ja, verjetno še bolj do izraza pri dražjih dirkališčih kjer so minute zlata vredne pa da ne križarim po pisti pa ogrevam gume...

@r1polzek - zakaj ti pa bremza pade do ročke kr nenadno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za dobre nasvete, se strinjam, na gumah pa bremzah se ne špara in tako tud bo :) Grelci bi bli fajn,ja, verjetno še bolj do izraza pri dražjih dirkališčih kjer so minute zlata vredne pa da ne križarim po pisti pa ogrevam gume...

@r1polzek - zakaj ti pa bremza pade do ročke kr nenadno ?

Pri zaviranju se ustvarja precej toplote, s katero se greje tudi zavorna tekočina in posledično tudi zavorne cevi. Zavorna tekočina je higroskopska, zato se sčasoma niža njeno vrelišče.

Ko zav. tekočina oz. voda v njej zavre, postane vse skupaj precej stisljivo, pa tudi stare gumijaste cevi se z ogrevanjem mehčajo - in tako se sila namesto za stiskanje zavornih ploščic porabi za stiskanje vodne pare in 'napihovanje' cevi.

Obstajajo sicer še drugi možni razlogi, da ti ročka 'pade not' - npr. če ti strese bilanco, lahko batke razmakne in potem naslednji stisk ročke gre v prazno - se zgodi tudi najboljšim:

http://www.youtube.com/watch?v=a3yfD3oonmA

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, jaz imam pa tudi prošnjo za kakšen predlog...

Sezono bom štartu na cbr600rr , prvič na cestaku. Res me zanima pista ampak ne morem pa zanemarit lepih sončnih vikendov za kakšen izlet, tako da bo registriran. Kaj bi blo pametno spremenit na motorju, zamenjat, dodatna oprema, pa da ne razmetavamo lih z denarjem- se pravi to kar je nekako potrebno za te proste treninge. Planiram na gume dunlop sportsmart.

Hvala za odgovore

Sem bil v podobni situaciji. Kot so ti že povedali, ni slabo imeti spredaj za 1 zob manjši zobnik, fajn za pisto, po cesti pa še ni tako moteče, krajše razmerje kot je spredaj -1 in zadaj original ti skoraj ne priporočam če boš vozil tudi po cesti, vsaj mene je precej motilo ko sem poskusil. Sportsmart so dobre gume, ampak razmisli tudi o D211 GP Racer (jaz vozim spredaj in zadaj trdoto M), po mojih izkušnjah se odlično obnesejo tako na cesti kot na pisti (vsaj za nas, amaterje), v ceni pa ni neke razlike.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grelci so zakon na vseh dirkališčih če maš čas jih še doma daš za 15 min gor preden greš na teren...Za premze pa najbol sigurno pletene cevi pa visokostopinsko olje pa nimaš nobenih skrbi...vsaj mišlenje iz moje prakse.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grelci so zakon na vseh dirkališčih če maš čas jih še doma daš za 15 min gor preden greš na teren...Za premze pa najbol sigurno pletene cevi pa visokostopinsko olje pa nimaš nobenih skrbi...vsaj mišlenje iz moje prakse.

LP

:lol1: Ti to resno, da doma daješ grelce gor??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zaviranju se ustvarja precej toplote, s katero se greje tudi zavorna tekočina in posledično tudi zavorne cevi. Zavorna tekočina je higroskopska, zato se sčasoma niža njeno vrelišče.

Ko zav. tekočina oz. voda v njej zavre, postane vse skupaj precej stisljivo, pa tudi stare gumijaste cevi se z ogrevanjem mehčajo - in tako se sila namesto za stiskanje zavornih ploščic porabi za stiskanje vodne pare in 'napihovanje' cevi.

Obstajajo sicer še drugi možni razlogi, da ti ročka 'pade not' - npr. če ti strese bilanco, lahko batke razmakne in potem naslednji stisk ročke gre v prazno - se zgodi tudi najboljšim:

http://www.youtube.com/watch?v=a3yfD3oonmA

D.

Fhjuu tud Stoner se ni prav cajt rešu... kaj če nebi blo izletne cone ampak zid, tovornjak, ipd... uh... treba res na pisto it...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: Ti to resno, da doma daješ grelce gor??

ne če bi pa bil doma na mariji reki bi hij pa hehe na dirkališču pa skoz....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo srečno in pa zdravo 2012 vsem !

Ena stvar ki je pa nisem zasledil so crash padi... kakšne maste kej izkušnje, se splača dat to gor ? Ekipe v WSBK pa GP jih nimajo... zakaj?

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo srečno in pa zdravo 2012 vsem !

Ena stvar ki je pa nisem zasledil so crash padi... kakšne maste kej izkušnje, se splača dat to gor ? Ekipe v WSBK pa GP jih nimajo... zakaj?

Hvala

LP

Zato ker so te crash padi namenjeni predvsem "reševanju" vizualnih (prask , udrtin ) imajo pa to slabost, da pri padcu na asvaltu motor po njih se kar nekaj časa drsi z sorazmerno veliko hitrostjo napram motorju brez tega. No in če v Moto GP ali SBK doživi manjši padec jim tiste udrtine pa praske ne pomenjo nič, to da zgubi pa 10 ali 15 sekund, da pride spet do motorja ki je zaradi tega drsenja bolj oddaljen od kraja padca in nadaljuje jim pa ogromno pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekipe v WSBK pa GP jih nimajo... zakaj?

Ko je motor zlajšan do te mere kot so GP motorji je cena za vsak gram še dodatno privarčevane teže 400$ !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni zanima me nekaj glede gum če mi lahko kdo kako pomaga!

in sicer delam si motor aprilio rs 125 za na pisto nevem pa katero gumo

in dimenzijo bi izbral! naj pustim tovarniško dimenzijo ali?

gume naj bodo dunlop motor se bo plejal samo po pisti!!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni zanima me nekaj glede gum če mi lahko kdo kako pomaga!

in sicer delam si motor aprilio rs 125 za na pisto nevem pa katero gumo

in dimenzijo bi izbral! naj pustim tovarniško dimenzijo ali?

gume naj bodo dunlop motor se bo plejal samo po pisti!!!

lp

Jst bi ti priporočil za začetek Dunlop Qualifier II (če so sploh še na trgu). Poznam enega, ki jo ima prav tako za po pisti pa je kr te šopal.

Pol ko pa povečaš tempo pa tiste slick al kaj so že.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni zanima me nekaj glede gum če mi lahko kdo kako pomaga!

in sicer delam si motor aprilio rs 125 za na pisto nevem pa katero gumo

in dimenzijo bi izbral! naj pustim tovarniško dimenzijo ali?

gume naj bodo dunlop motor se bo plejal samo po pisti!!!

lp

Dunlop GP dej gor, dirkalna pnevmatika. Mal Čarmana kontaktirej, najbolš da pustiš original dimenzije, gume zgleda tko:

post-20290-0-29938300-1326367255_thumb.jpg

post-20290-0-04596200-1326367305_thumb.jpg

post-20290-0-94324800-1326367360_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z tem, koliko laže števec, če zadaj daš zobnik +2 zoba ali če daš spredaj -1.

Prenosi so naslednji:

17/45=0,3777 (serija)

17/47=0,3617 (zadaj +2)

16/45=0,3555 (spredaj -1)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z tem, koliko laže števec, če zadaj daš zobnik +2 zoba ali če daš spredaj -1.

Prenosi so naslednji:

17/45=0,3777 (serija)

17/47=0,3617 (zadaj +2)

16/45=0,3555 (spredaj -1)

http://gearingcommander.com/

Naloži podatke za svoj motor in si lahko preračunaš točno koliko ti s katero konfiguracijo zobnikov števec laže.

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam grelce POLO zelo malo rabljene (eno sezono), rdeče barve. Cena 140eur. Lp

Popravljeno . Popravil alenn46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!