Skoči na vsebino

Rabim pomoč glede olja


Priporočene objave

Ker sem začetnik v svetu skuterjev se obračam na vas, formuvce če mi lahko pomagate.

Nekoč, pred davnimi časi sem imle moped Tomos Apn, ki sem se ga nato k sreči znebil ker je je.al u glavo.

Sedaj sem kupil rabljenega skuterja Yamaho bws, letnik 2000, model 2002.

Moral bi zamenjati olje, sedaj pa nevem katero olje notr dat, kje starega spustiti ven, kje novega naliti noter.

Sam nočem kaj veliko eksperimentirati da kaj ne uničim.

Help!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem začetnik v svetu skuterjev se obračam na vas, formuvce če mi lahko pomagate.

Nekoč, pred davnimi časi sem imle moped Tomos Apn, ki sem se ga nato k sreči znebil ker je je.al u glavo.

Sedaj sem kupil rabljenega skuterja Yamaho bws, letnik 2000, model 2002.

Moral bi zamenjati olje, sedaj pa nevem katero olje notr dat, kje starega spustiti ven, kje novega naliti noter.

Sam nočem kaj veliko eksperimentirati da kaj ne uničim.

Lahko ti samo svetujem olje in sicer daj notri ATF olje to je rastlinsko olje nenajeda gumi tesnil,ne spreminja vizkoznosti in se uporablja za avtomatske menjalnike in servo volane.Dobiš ga na vsaki benzibnski črpalki.Olje staro pa izpusti na spodnjem vijaku nekje s strani približno na sredini pa naj bi bil vijak,ki ga odviješ in je za nalivanje olja.Najbolje bi bilo,če nimaš navodil,da greš do kakšnega mehanika in ti pokaže kje olje spustiš in kje naliješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potemtakem se olje nalije tam kjer ima skuter nek plastičen čep.(zadaj)

Nalije se ga verjetno do vrha tistega čepa.

Kakšno pa mora imeti to olje viskoznost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potemtakem se olje nalije tam kjer ima skuter nek plastičen čep.(zadaj)

Nalije se ga verjetno do vrha tistega čepa.

Kakšno pa mora imeti to olje viskoznost?

Če naliješ ATF olje pri njemu ni označena vizkoznost zato,ker je rastlinsko olje in nespreminja vizkoznosti in nesprašuj več kup - zamenjaj in gotovo!!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!