Skoči na vsebino

Windows Mobile & Dlančnik


ICE_MAN

Priporočene objave

Pozdravljeni,

verjetno bom kupil rabljen dlančnik na ebay.de, mal za igrat se. edina zahteva je vgrajen GPS in WIFI.

Mal sem pregledoval windows mobile in vsi ti nemški dlančniki imajo nemško verzijo.

Zanima me če se da kako spremeniti jezik v ang ali je potrebno čisto na novo instalirati windowse mobile. Drugo me zanima kje dobim kakšno skrekano verzijo win mobile 5.0, 6.0.... Že gledal ene torrente pa ni :unsure: .

Kako pa je z shekanimi navigacijskimi programi?

Ma kdo kakšne izkušnje pri nalaganju win mobile in nalaganju aplikacij na ta sistem.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nalaganju sistema je tako da če ne daš čisto tapravi win za dotični dlančnik, ga lahko trajno zjebeš tako da ga tud na servisu več skup ne spravjo.

zato ti svetujem da najdeš nekoga ki se na to dobro spozna.

jaz imam starejši HP h5450 in sem ga dobil z Nemškimi win 2002, in kokr se spomnem je bilo, kar igranja da sem naložil v angleške win 2002 in potem vse skup povozil z win 2003- na srečo uspešno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

verjetno bom kupil rabljen dlančnik na ebay.de, mal za igrat se. edina zahteva je vgrajen GPS in WIFI.

Mal sem pregledoval windows mobile in vsi ti nemški dlančniki imajo nemško verzijo.

Zanima me če se da kako spremeniti jezik v ang ali je potrebno čisto na novo instalirati windowse mobile. Drugo me zanima kje dobim kakšno skrekano verzijo win mobile 5.0, 6.0.... Že gledal ene torrente pa ni :unsure: .

Kako pa je z shekanimi navigacijskimi programi?

Ma kdo kakšne izkušnje pri nalaganju win mobile in nalaganju aplikacij na ta sistem.

Lp

Ja to nalaganje operacijskih sistemov zna biti kar pestro. Dobijo se tudi razne 'ruske verzije' in podobno. A po mojem nikol ne veš kaj boš na koncu dobil ven iz dlančnika. Morajo pa biti windowsi direkt za tvoj model dlančnika narejeni.

Za navigacijske programe pa boš sigurno kje dobil Garmin XT aplikacijo za windows mobile. Jaz sem jo nazadnje namestil na Symbian telefon in dela super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

verjetno bom kupil rabljen dlančnik na ebay.de, mal za igrat se. edina zahteva je vgrajen GPS in WIFI...

...Kako pa je z shekanimi navigacijskimi programi?

Ma kdo kakšne izkušnje pri nalaganju win mobile in nalaganju aplikacij na ta sistem.

Lp

Garmina se da scrackat...imam podobno zadevo doma, tako, da se jutri kaj slišiva. Pokliči bolj proti večeru, čez dan bom službeno v Murski Soboti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ti lahko svetujem edino glede Qtec-a 9100 (drugace se imenuje Wizard). Jst ga imam ze dobri 2 leti, in sem z njim ful zadovoljen. Je malce starejsi, ima 200Mh procesor, in nima vgrajenega GPSa, ima pa Wlan. Ima pa verjetno najboljso podporo, kar je, kot sem spoznal s casom, se najpomebnejse! Ena skupnost programerjev, ki so lastniki teh dlancnikov, razvija aplikacije, OS, optimizira delovanje itd. Vec na xda-developers . Tam se skoraj dnevno pojavljajo novi ROMi, ki si jih z lahkoto nalozis. Trenutno imam nalozeno TNT 2 razlicico WM6.1, in dela odlicno. btw: baterija mi zdrzi ob normalni uporabi cirka 4-5 dni, kar je za dlancnik ogromno, res pa je, da ne klicarim dosti :rolleyes: . S tako podporo mi dlancnik s casom ne postaja neuporaben...

Kar se navigacije tice, sem pred 2 leti kupu mali gps (bluetooth) sprejemnik, ki je res miken in ga mas kjerkoli, baterija mu zdrzi cirka 6-7ur, polnis pa ga, tako kot qteca, preko mini usbja, tako da res ni panike. Kot software pa imam najraje TomTom 6, sem probal tudi garmin s katerim sem imel probleme...ampak TomTom je zakon! Imam mape za celo zahodno evropo, ki so zelo podrobne, zer vzhodo evropo, ki so manj podrobne... Za slovenijo, ki spada (zal) se pod vzhodno evropo, je pokritost mislim da okoli 40%...ampak je isto kot pri garminu, pac nasa vlada oz. ministrsvo za promet ne zeli delit informacije o nasih cestah - zalostno! TomTom dela zelo hitro in zanesljivo, nudi vse kar si zelis glede navigacije. Poleg tega imam se programcek (prav tako skrekan) GPS Tuner, ki je tudi zakon...preprost programcek, ki ti kaze vse mozne podatke (hitrost, vzpon, prevozeno razdaljo, povprecno hitrost, pospesek (tudi vertikalni), kompas...ni da ni! Lahko pa v povezavi z google earhom nalozis slike notri pa mas zemljevid (nisem se poskusu tega).

Meni nudi ta dlancnik/gsm vse kar potrebujem...tudi na motorju ga uporabljam, si nastavim pot, in ga imam pod prozornim delom na tank torbi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!